Getijtafel voor Callantsoog, KERKDIENSTEN Bibliotheek (in de school). Van de Redactie. BIOSCOOP-NIEUWS Lccft mcc met het werk van de V.V.V. Steunt het mooie werk. Haar streven is in het belang van Callantsoog en haar gasten, dus Uw belang. Het V.V.V.-bestuur koestert nog vele wensen. De trap op de Seinpost is gereed. Is U al op de Seinpost geweest? En heeft U daar, evenals wij, genoten van het prachtige panorama, dat U daar geboden wordt Wat zou U ervan zeggen, als daar eens een orienteertafel geplaatst kon worden. En als we in de nabije toekomst ook eens konden zorgen voor een verrekijker. Dit zou de kroon op het werk zijn, op het werk, dat dit jaar begonnen is met het aanleggen van een trap. Idealen? Zeker het zijn nog maar droombeelden, die in onze fantasie leven. Maar idealen zijn om te verwezenlijken en U, waarde lezer, badgasten en Callantsogers, U kunt ons helpen deze idealen in vervulling te brengen. Geeft U op als lid van de V.V.V. Callantsoog. Onze secretaris zou U gaarne als lid inschrijven. Streeft mee met de V.V.V. Autotocht Ouden van Dagen. Dinsdag 4 Juli was het „de grote dag" voor onze oudjes van Callantsoog en om- geving, voos het maken van hun jaarlijks uitstapje. Het was al vroeg een drukte van belang op het Dorpsplein en tegen half negen stonden 29 auto's geladen met hun kostbare last van enige duizende jaren, gereed om te vertrekken. Om kwart voor negen gaf de burgemeester het startsignaal. We vertrokken nu eens in geheel andere richting als gewoonlijk n.l. over Groote Keeten en Julianadorp, in de richting De Kooij. Overal langs de weg stonden de mensen de oudjes toe te wuiven. Langs de betonweg via Van Ewijckssluis over het eiland Wieringen trokken we de Wieringermeer in met haar prachtige auto- wegen en schitterende landerijen. Wei kon men aan de gewassen zien, wat de hevige regen- en onweersbui van de vorige avond voor schade had aangericht, doch van brand of ongelukken hebben we in deze mooie polder gelukkig niets gehoord. In Slootdorp aangekomen, werden wij alien onthaald op een „koppie" met een ..koekkie", terwijl het broodje niet ontbrak. Van Middenmeer ging het over Medem- blik, Wervershoof en Zwaagdijk naar Hoorn, waar in hotel „De Roskam" de warme maaltijd werd gebruikt- Hier was het, dat de burgemeester de grote schare deelnemers in haar geheel kon toespreken. Hij heette alien hartelijk welkom en hoopte dat iedereen een prettige dag zou hebben. Door velen werd al bijna direct na aan- komst in Hoorn, een bezoek gebracht aan de oud-Callantsogers en sympathieke „Jaap en Mien". Later, na de maaltijd brachten zij een tegenbezoek aan hun oude bekenden. Na de maaltijd sprak de burgemeester zijn dank uit tegenover de hotelhouder en diens personeel voor de prima verzorging. Hierna werd de reis weer voortgezet en via Berkhout, Avenhorn en Ursem werd op Alkmaar aan gereden. Bij de Omval werden we opgewacht door de motorpolitie van Alkmaar, die ons door Alkmaar heen, bracht in de richting Bergen, met achterlating van onze welbekende manfacturenhandelaar de heer Van Eck. Diens auto kreeg een kleine storing en was het dus hier „weer Kees van Eck", die het slachtoffer was. De storing was evenwel spoedig verholpen en kon hij zich later weer bij het gezelschap voegen. Na een gezellig uurtje in „De Bedriegertjes" te hebben doorgebracht, vertrok het gezelschap via Schoorl, langs de duinkant over Petten naar huis. Hier werden we met muziek opgewacht door de heer Vriesman en zijn wakker corps. Na de gebruikelijke rondgang verzamelden alien zich in cafe de Vries. Hier gaf burgemeester Correlje een over- zicht van de gemaakte tocht en bracht dank aan alien die het de commissie hadden mogelijk gemaakt deze tocht te organiseren. Ook Dokter Verheul en Zuster Boende- maker ontvingen woorden van dank, hoewel zij gelukkig niet in functie behoefden te treden. De heer J. Vos bedankte namens de ouden van dagen, voor het hen gebodene. Daarna voerden nog het woord de heren J. Tolen en Dr. Verheul, welke beiden op humoristische wijze verslag uitbrachten. Nadat dokter gevraagd had om een drie- werf hoera aan te heffen voor de organisa- toren. werd door alien, begeleid door de muziek, uit voile borst enige liederen gezongen. Mw. MooijDoorn deed nog een aardige voordracht en mw. de Vries zong een paar nummertjes, welke zeer in de smaak vielen. Het was reeds half tien toen de Voor- zitter het officiele gedeelte sloot en een ieder wel te ruste toeriep en tot het volgend jaar. in de komende week. Dag pn datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 8 Juli 11.06 18.09 Zondag 9 12.33 19.08 Maandag 10 13.00 20.15 Dinsdag 11 14.18 8.44 Woensdag 12 15.12 9.43 Donderdag 13 15.52 10.27 Vrijdag 14 16.32 11.08 Verloren voorwerpen Een bijge speelgoedhaas. kindervest. rood gebreid zwembroekje. blauw kinderbadpakje. Inlichtingen bij de Redactie Badbode". NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 9 Juli, v.m. 7,30 uur, Ds. Salm Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 9 Juli, voormiddags 10 uur, en 's avonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga 's morgens rijdt een kerkbus (van garage Johannes 't Zand) via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. Vertrek pl.m. 9.25 uur, van de weg naar het strand te Callantsoog. Contact-adres K. link, Dorpsweg 12, Callantsoog. PredikantDs. A. Wiersinga, p./a. Verhage, Loet E 117c Schagen. Tel. K 2240552 KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11 Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 68 uur. GEOPEND Elke schooldag 's namiddags 3.153.30 uur. Zaterdags en Zondags gesloten. Het leesgeld bedraagt 10 cent per week en per boek. Te storten waarborg fl 1,— De bibliotheek is uitgebreid met enige nieuwe boeken voor de jeugd. (12 16 jaar) Dit blad verschijnt, gedurende het bad- seizoen, iedere Zaterdag. Copie voor advertenties en berichten gelieve men in te zenden voor Woensdag- middag 4 uur. Theater Royal te Schagen brengt ons Vrijdag- Zaterdag Zondag- en Woensdag- avond 8 uur en Zondagmiddag 3 uur de spannende film ONTSNAPT VAN HET DUIVELSEILAND Manning, een Amerikaanse journalist, krijgt op een gecamoufleerd vliegveld aan de kust van Engeland van de verbindingsofflcier, Kapt. Freycinet, het verhaal te horen van het Franse bombardements-escadrille. Freycinet's vertelling begint bij het uitbreken van de oorlog. Als vliegofflcier keerde hij toen van Nieuw Caledonie naar Frankrijk terug. Het schip, waarop hij reisde was een Frans vrachtschip, dat met een lading van 600 ton nikkelerts op weg was naar Marseille. Terwijl het oude schip langzaam door de kalme wateren van de Carabische Oceaan stoomde, ontdekte de be- manning een Indiaanse kano met vijf halfbewusteloze mannen aan boord. De kapitein van het vrachtschip. Malo, een humane Fransman, liet de mannen ophijsen. Een van de passagiers, Majoor Duval, een fascistisch aangelegde oorlogsvlieger, verdacht de mannen er van te zijn ontsnapt van Duivelseiland. Zijn verdenking bleek juist te zijn. Het geheim van de vijf mannen kwam echter niet hem, maar Kapt. Freycinet ter ore. die sympathie voor de mannen had, omdat zij zich goede vaderlanders betoonden. Een van het vijftal, Renault, vertelde wat er op Duivelseiland gebeurd was. Als gevangenen hadden zij daar van de oorlog vernomen en zij waren, ondanks hun omstandigheden, bezorgd voor het lot van Frankrijk, omdat zij nog steeds veel van hun vaderland hielden. Behalve Renault zelf, een deserteur uit het Franse leger, waren de vaderlandslievendenMarius, een zakkenroller uit Parijs Garou, de moordenaar van zijn geliefde tijdens een twisten Petit, een eenvoudige boer, die een vertegen- woordiger van de regering doodde, toen zijn land onder water werd gezet. Deze mannen voelden zich verbonden door eenzelfde patriotisme en hun band werd sterker, toen zij Opa ontmoetten, een emigrant, die hun hoop op ontvluchten gaf. Hij beloofde hen uit eigen middelen een kano te bekostigen, wanneer hij maar de verzekering had, dat zij inderdaad de moed hadden om naar Frankrijk terug te keren. Zij stemden in zijn plan toe als zij een vijfde gevangene mochten aanstellen als hun leider. Deze man, die celstraf had, was de moedigste van alien en had door zijn verleden bewezen, niet alleen bijzonder veel moed, maar ook een grote liefde voor de zaak van Frankrijk te hebben. Zijn naam was Matrac een dappere Franse journalist, wiens oppositie tegen de zwakke vooroorlogse regering van Frankrijk tot gevolg had, dat hij naar Duivelseiland werd verbannen op grond van een door zijn tegenstanders in scene gezette moord. Matrac's jonge vrouw, Paula, en hun zoontje Jean, bleven in Frankrijk achter. Matrac aanvaardde het aanbod van de mannen, leidde de samenzwering en slaagde er in met zijn lotgenoten door het oerwoud en de moerassen te ontvluchten. Nadat zij aan boord van het Franse schip waren opgenomen, werd de reis kalm voortgezet. Later echter ontving men over de radio het ontstellende nieuws van de val van Frankrijk. Hierdoor ontstond een merkwaardige toestand aan boord. Kapt. Malo was niet meer van plan nm naar Marseille te varen, waar zijn vracht met nikkel toch maar in handen van de Nazi's zou vallen. Tegenover hem stond Majoor Duval en andere fascistisch georienteerden aan boord. In het geheim liet Kapt. Malo de koers wijzigen en voer hij op Engeland af. De schurkachtige Majoor Duval zette zijn mannen daarop aan tot muiterij om de boot in handen te krijgen. Er ontstond een geweldig ge- vecht en op het punt, dat Majoor Duval zou over- winnen, gaven Matrac en zijn kameraden de doorslag

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2