V.V.V. AGENDA s Annisette, Creme de Cacao, Schilletje, Voorburg, Persico VOGELZANG Na ecn 20 minuten varen werd koers gczet naar een der strekdammen en werd een aantal passagiers ingenomen, onder wie heel veel kinderen. Ook bemerkten we onder de passagiers de schrijver der artikelen over de ..Seinpost". Deze nam zelfs de plaats in van een der roeiers en het was of we het direct bemerken konden. Weer werd koers gezet in de richting St. Maartenszee. Na een stuk opgeroeid te zijn, werd terug- gekeerd. zeer tot onze spijt. Intussen was het water veel lager geworden, zodat we later zo uit de boot op het droge konden springen. Nu werd de staaldraad weer aan de boot bevestigd en korte tijd later stond de boot weer op de lorrie. Hiermede was de oefening ten einde, doch wanneer het werkelijkheid is, dan is het wel niet zo'n mooi pleziertochtje. dan is het een levensgevaarlijk werk. We kunnen dan ook de mensen van de reddingboot niet dankbaar genoeg zijn, dat zij zich be- schikbaar stellen om hun medemensen uit de nood te redden en kunnen niet nalaten vanaf deze plaats ze hiervoor hartelijk dank te brengen. Zondag 16 Juli organiseerde de V.V.V, Callantsoog het eerste strandfeest. 54 Kinderen, in 27 groepen van 2 verdeeld, stonden ongeduldig te wachten op de uitslag van de loting. Het was een vrolijk troepje daar in de strandtent van Vos en De Haan. Zodra ze hun nummer getrokken hadden, renden ze met schoppen gewapend naar buiten en begonnen als geroutineerde grond- werkers te spitten en te graven. Het was dan ook jammer, dat het weer gedurende de wedstrijd slechter werd. Donkere luchten kwamen aandrijven en om een uur of een plensde het van de regen. Maar toen waren er al vele Mont-Blanc s ver- rezen, 's Middags klaarde het weer gelukkig op en toen om 3 uur de vloed goed door kwam steeg de spanning onder de jeugdige deel- nemers. Twee minuten over 3 ging het eerste vlaggetje om, tot grote teleurstelling van de betrokken kinderen. Maar de vloed had geen medelijden en meedogenloos werd de ene zandhoop na de ander ten onder gebracht. De verliezers waren sportief genoeg om de vreugde van de winnaars te delen. Om 5 uur waren alien weer aanwezig in de muziektent, alwaar de Voorzitter van de V.V.V. de prijzen uitreikte. Alle kinderen konden niet in aanmerking komen voor een prijs, maar hun werken en zwoegen werd toch nog beloond. Alle deelnemers kregen een heerlijke reep chocolade. De prijswinnaars waren le prijs Tjade Koelemeij (ben jij van plan altijd de le prijs in te pikken en Barry de Wilde. 2e prijs Jan Beun en Arie Bakker. 3e prijs Jan v. Scheijen en Harm de Jong. 4e prijs Pieter de Blauw en Appie de Vries. 5e prijs Truus Correlje en Geertje Mooij. 6e prijs Anja Hendriks en Freddie Hendriks. 7e prijs Wimpke v. d. Burg en Jannie Nieuwland. En nu maar flink oefenen in het maken van zandfiguren. In Augustus komt het grote strandfeest. Prachtige prijzen kunnen jullie winnen. Dus tot de volgende keer. Van de Wadden tot het I J. Als wij dit artikel schrijven, nadert met rasse schreden de dag, waarop de tentoon- stelling „Van de Wadden tot het IJ" haar poorten voor het publiek zal openen. Dinsdagavond hebben we een bezoek gebracht aan 't tentoonstellingsterrein. Alom klinkt hier nog het lied van de arbeid. In koortsachtig tempo wordt de laatste hand gelegd om tijdig klaar te zijn, teneinde het publiek, dat ongetwijfeld in grote getalen de tentoonstelling zal bezoeken, waardig en groots te kunnen ontvangen. Wat we gezien hebben gaf ons de zekerheid, dat deze ten toonstelling, zo groots opgezet, moeite noch kosten zijn gespaard, MOET slagen. Hier is iets groots verricht en we twijfelen er niet aan, of velen van onze lezers zullen in de komende weken, een kijkje nemen op het terrein van de tentoonstelling. Wat hier de laatste weken gepresteerd is, grenst aan het ongelooflijke. Wat enkele weken geleden nog een kale zandvlakte was, is omgetoverd in een prachtige tuin, waar honderden bloemen in al hun schoonheid bloeien. Hoog opspuitende fonteinen. schijnwerpers en honderden lampjes zullen dit een sprookjesachtig aanzien geven. Om deze tuin zijn grote barakken verrezen. Aan de linkerkant vindt U het paviljoen Den Helder, Loodswezen, Reddingswezen, Marine en Visserij zijn door mooie in- zendingen vertegenwoordigd. Prachtige wand-beschilderingen voltooien hier het geheel. Zondag 23 Juli oefening met het VUURPIJL- en WHIPPER-TOESTEL, van de N.-Z.-Hollandse reddingmaatschappij 's morgens om 9 uur. Het paviljoen ,,Onze Badplaatsen" is alleen al een bezoek aan de tentoonstelling waard. De bezoeker krijgt hier een duidelijk beeld van wat de badplaatsen als recreatieoord betekenen. En die betekenis zal in de toe- komst zeer sterk toenemen, daarvan zijn we overtuigd. En daarom doet het je goed, dat ook Callantsoog daar vertegenwoordigd is. Duizenden en nog eens duizenden bezoekers zullen kennis maken met onze aantrekkelijke stand en deze kennismaking zal zeer zeker in de toekomst zijn vruchten afwerpen. In 't oude Alkmaarse gevelstraatje zult U nog een bekende ontmoeten. C. van Weert, adverteerder in de Bad- bode" komt daar op smaakvolle wijze voor de dag met een keurige inzending rieten meubelen. In het paviljoen „De Zaanstreek" krijgt U een duidelijk beeld van de omvangrijke industrie, die in dit deel van ons land ge- vestigd is. Verder zagen we nog een prachtige stand van de Cooperatieve Zuivelfabrieken Aurora, de Vooruitgang en de Verwachting, een oude kaaspers, een eeuwenoude, beschilderde geldkist, een duinterrein en zelfs een oude kajak uit het jaar 1650. Maar gaat U zelf eens kijken. De boer, de vakman. de tourist, de natuurliefhebber, zij alien zullen hier iets vinden. Naar we vernemen is de V.V.V. Callants oog van plan, enige excursies naar deze tentoonstelling te organiseren. In ons volgend nummer, hopen we hierover nadere gegevens te kunnen verstrekken. Hier volgt een bijdrage van onze natuur- tekenaar Jan Ivangh. Uit zijn artikel spreekt een grote liefde voor de natuur, waarover hij op interessante en boeiende wijze weet te vertellen. Honderden prachtige natuur- tekeningen heeft hij reeds gemaakt en daar zijn we van overtuigd, honderden zullen er nog volgen. Wilt U eens persoonlijk kennis maken met deze natuurkenner Zo ja, dan zal de V.V.V. Callantsoog Jan Ivangh uit- nodigen een lezing te houden in de le week van Augustus, met als onderwerp 1300 K.M. DE NATUUR IN. Tussen Callantsoog en Kaap Gris Nez. Opgenomen met kijker en schetsboek en weergegeven door middel van een episcoop. Schaart U achter de honderden, die al mee genoten van dit persoonlijk contact met de natuur. Ook U zal genieten van deze lezing. Lat welDeze lezing gaat alleen door bij voldoende belangstelling. Geeft U nog deze week op bij de administrate van de Badbode Dorpsplein 38. Bij prachtig weer kan de lezing gehouden worden in de open lucht. Plaats en datum worden in 't volgend nummer bekend gemaakt. Kosten fl 0,25 per persoon. Dc mooiste stranduurtjes. Heeft u zin om een paar onvergetelijke uurtjes te beleven Wel, wandelt u dan maar eens mee. Juist omdat u op zo'n rustige plaats uw vacantie doorbrengt, kan het niet anders of u wilt ook meer weten en zien in uw omgeving. En liefst iets waar u nog lang aan kunt terugdenken. Neemt u er dan eens een morgen voor om op te staan voor de zon er is. En dan er op uit. Allereerst die opkomst nog mooier dan een zonsondergang. Boven op een duin en dan stil even genieten van al dat moois. Overal wemelt 't van wild. Fasanten, konijnen en alle vogels zijn al in de weer. Heeft u al eens geprobeerd er wat van te leren Kent u de lepelaars al en de meeuwen en reigers, Kent u de schol- ekster met die mooie rode snavel en wit-zwart verenpak De bijnaam is bonte Piet en daaraan herkent u de vogel zeker door het geluid „te-piet te-piet" roept de vogel vaak. Als we de vogel goed willen zien, zoeken we meestal op het strand. Lopen we daar even dan valt ons, als we er op letten, iets bizonder moois op. Zodra de zon wat hoger komt en net over de duinen schijnt, is het strand op z'n mooist. Prachtig zijn dan de golven, van de voor- kant belicht en dat is veel en veel mooier dan later op de dag. Tien tegen een wed ik, dat weinigen dit nog gezien hebben. We zijn toch zo mooi aan het strand en gaan bij laag water, als we dat treffen een poosje zitten aan't eind van een strekdam. Als we goed kijken, zien we daar de mosselen, alikruken, zeesterren en krabbetjes. Maar heeft u er al eens zeeanemonen gevonden Nog nooit? Dan moet U vast eens gaan zoeken 1 Mijn mooiste weekends zijn die, met een sheltertje ergens aan het strand om dan wakker te worden bij het geruis der golven. Dan pas voel je na een frisse duik, dat je leeft. Lachende meeuwen scheren dan om je heen en zoeken langs het verlaten strand. Straks komen de mensen weer en is de rust gedaan. Fijn om dan al zo veel kracht ge- put te hebben voordien. Probeert u 't maar eens, u zult er geen spijt van hebben. Prettige wandeling. JAN IVANGH. zijn heerlijke Likeuren, Prijs per fles fl 2,95 In Callantsoog verkrijgbaar bij SlEBRAND's WIJNHANDEL, Kampen

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2