ROTAN-MEUBELEN VxwA Uuifi en Xuin C. VAN WEERT KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUWS J* ZEEMAN Abbcstcdcrweg 11 Getijtafel voor Callantsoog, Bibliotheek (in de school). Van de Redactie* Mandenmakerij en Rietmeubel fabriek Slachthanen en Slachtkippen TE KOOP BIJ NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 23 Juli, 'savonds 7,30 uur, Ds. Salm. Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 23 Juli, voormiddags 10 uur, Ds. A. Wiersinga, Heilig Avondmaal. 's Avonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga, H.A. en Dankzegging. Gasten, die het Heilig Avondmaal mee willen vieren, worden verzocht zich van te voren tot de kerkeraad te wenden en een attest van hun kerkeraad over te leggen, dat zij belijdend lid in voile rechten zijn. 's morgens rijdt een kerkbus (van garage Johannes 't Zand) via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. Vertrek pl.m. 9.25 uur, van de weg naar het strand te Callantsoog. Contact-adres K. Link, Dorpsweg 12, Callantsoog. PredikantDs. A. Wiersinga, p./a. Verhage, Loet E 117c Schagen. Tel. K 2240552 KATHOLIEKE KERK TE tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4 5 en van 6.8 uur. in de komende week. Dag en i datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 22 Juli 9.29 16.32 Zondag 23 10.25 17.28 Maandag 24 11.31 18.34 Dinsdag 25 12.45 19.48 Woensdag 26 14.04 20.22 Donderdag 27 15.11 21.37 Vrijdag 28 16.07 22.35 Snelle postverbinding tussen Callantsoog en Schagerbrug. Wanneer wij in Schagerbrug op de brug staan, kunnen we enkele huizen duidelijk onderscheiden, doch wanneer men een brief van Callantsoog naar Schagerbrug verzendt, is deze, als er kleine technische fout gemaakt wordt, schrik niet lezer, pl.m. 36 uur onder weg. Wij hebben dit deze week meegemaakt. Onze redacteur postte de brief met copie Maandagavond omstreeks 10,30 uur. Normaal krijgen wij dan Dinsdagavond tegen zessen de brief in ons bezit. Op zichzelf ook al treurig als men becjenkt, dat een brief naar Maastricht even lang werk heeft. Nu kwam de brief echter niet aan en zijn wij tot 'avonds 10 uur aan het speuren geweest. Kantoor Callantsoog wist zich de verzending te herinneren. Schagerbrug, Schagen en Alkmaar werden ingeschakeld, zonder resultaat, tot Woensdagmorgen weer begonnen werd en de brief tenslotte in Schagen boven water kwam. Ze had een tussenlanding gemaakt te Sint Maartensbrug. Wij mochten nu zelf naar Schagen om het proces te bespoedigen, anders duurde het nog de gehele dag voordat ze bezorgd werd. Vermoedelijk heeft een brief naar Parijs niet zo lang werk. a.s. Zondag Strandfeesten van dc Neringdoenden. Vorige week vergaderden de nering doenden van Callantsoog, om hun jaarlijkse strandfeesten te organiseren. Het resultaat van deze besprekingen kunt u a.s. Zondag- middag op het strand meemaken. De deelname is voor iedereen vanaf 14 jaar. Aanvang 2 uur. Men kan zich voor de wedstrijd opgeven bij de commissie op het strand. Voetballers voor. Het ligt in de bedoeling, ons evenals vorig jaar de Callantsoog veteranen tegen een badgasten-elftal te laten voetballen. En wel op Woensdag 2 Augustus, s avonds om 7 uur. Zijn er onder de gasten enige voetballers die de organisatie van een badgasten-elftal op zich willen nemen Zij kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van de voetbalver. de heer M. J. Schmidt, Dorps- plein 7. Ook de Callantsoog-veteranen kunnen zich aan bovenstaand adres opgeven. Hierbij wordt tevens een beroep op de spelers van Callantsoog" gedaan om voor deze avond hun voetbalschoenen ter be- schikking te willen stellen. Het ligt in de bedoeling om op deze avond een kleine entree te heffen, welke ten goede komt aan onze voetbalver. die een extratje goed kan gebruiken. De excursie naar het Zwanenwater. De tweede excursie naar't Zwanenwater, georganiseerd door de V.V.V. Callantsoog, is een groot succes geworden. Niet minder dan 130 gasten maakten van deze gelegen- heid gebruik om 't Zwanenwater, een natuurreservaat van de eerste orde, van nabij te leren kennen. Vele badgasten staken hun bewondering niet onder stoelen of banken. In de meeuwenkolonie kon men de jongen van zeer nabij bekijken en vele eieren stonden op het punt uit te komen. Ook werden de zeldzame lepelaars bewon- derd. Al met al een prachtige avond. Een woord van oprechte dank aan de Mij. N.V. 't Zwanenwater voor haar mede- werking is hier zeer zeker op zijn plaats. Ook de Heer van Honschoten en zijn helpers een woord van dank. Geen moeite was hen te veel om de avond zo interessant mogelijk te maken. En tot slot een verzoek Wie van onze badgasten schrijft eens een bijdrage voor de „Badbode" waarin hij zijn indrukken weergeeft over deze interessante excursie De V.V.V. Callantsoog zou het zeer op prijs stellen. GEOPEND Elke schooldag 's namiddags 3.15—3.30 uur. Zaterdags en Zondags gesloten. Het leesgeld bedraagt 10 cent per week en per boek. Te storten waarborg fl 1 De bibliotheek is uitgebreid met enige nieuwe boeken voor de jeugd. (1216 jaar) Dit blad verschijnt, gedurende het bad- seizoen, iedere Zaterdag. Copie voor advertenties en berichten gelieve men in te zenden voor Woensdag - middag 4 uur. Theater Royal te Schagen brengt ons Vrijdag- Zaterdag Zondag- en Woensdag- avond 8 uur de spannende film „MANON" Koningsweg 71, ALKMAAR Telefoon 3417 Callantsoog, Dorpsplein 23 AUGUSTUS 1944. Uit Normandie trekken de ge- allieerde troepen op Pareis aan. Zij en de hen verge- zellende maquis worden luide toegejuicht. Ergens in een dorp redden ze een meisje uit de handen der woedende dorpelingen, een jong meisje, dat zich met Duitsers afgegeven heeft. Manon heet ze. Ze is mooi, maar en door opvoeding en van nature volkomen zonder moraal. Ze paart de onschuld van een kind aan de geraffineerdheid van een courtisane De jonge verzetsman Robert Desgrieux moet haar bewaken in een oude, half tot puin geschoten kerk. En deze twee van elkaar zo verschillende mensen worden verliefd op elkaar, wanhopig verliefd Ze gaan naar Parijs en vallen daar in handen van Leon, een broer van Manon en zijn vriend Paul, beiden zwarthandelaars, die nergens voor terugdeinzen. Paul is getroffen door de jeugd en de schoonheid van Manon en vindt met Leon een middel om Robert een zakenreis te laten maken En Manon, die lang- zamerhand niet meer buiten luxe kan en hierin een middel ziet om aan geld te komen, laat ziclj gemakkelijk inpalmen, hopende dat Robert het nooit zal merken. Door een toeval merkt hij 't echter wel, doch zij ver- zoenen zich weer en ze gaan nu beiden werken. Manon wordt mannequin, doch blijft dit maar kort, daar ze merkt, dat ze veel meer kan verdienen door zich te laten onderhouden door degene, die haar betalen kan. Maar Robert merkt ook dit op den duur en ziet nu wel in, dat hij haar verliezen zal als hij haar niet zelf dit luxe leventje verschaffen kan. En daar, ondanks alles, hun beider liefde nog even groot is, pakt hij van alles aan om dat te verwezenlijken. Doordat zij kennis maken met een Amerikaanse majoor, slaagt hij er zelfs in voorraden uit een Amerikaans legerkamp weg te slepen en zwart te verhandelen. Manon wordt ten huwelijk gevraagd door de Amerikaan, die denkt, dat zij een keurig meisje is en haar wil meenemen. Zij heeft genoeg gekregen van dit riskante leven en accepteert. In haar domme hoofdje heeft ze het plan om, zodra ze in Amerika is, veel geld aan haar Robert te sturen. Zij wil dan gaan scheiden, zodra het mogelijk is, om dan naar haar geliefde terug te keren en rustig met hem te kunnen leven De enige manier voor Robert om dat te vermijden is de Amerikaan alles over Manon te vertellen. Manon, die dat belette wil, laat hem door haar broer opsluiten, terwijl zij intussen haar koffers pakt om weg te gaan. Robert doodt Leon en ontvlucht naar Marseille, nadat hij vanuit het station telefonisch Manon verteld heeft van zijn daad. Haar liefde voor hem is zo groot, dat ze besluit met hem mee te vluchten. Na veel moeite vindt ze hem in de trein In Marseille gekomen, verbergen ze zich aan boord van een vrachtboot. Met deze vrachtboot worden clandestien Joodse emigranten naar Palestina vervoerd. Robert en Manon worden ontdekt. De kapitein, die medelijden krijgt met hun jeugd en hun liefde, laat, nadat zij hem de hele geschiedenis verteld hebben, hen in Palestina gelijk met de emigranten van boord gaan. Het wordt een vreselijke tocht door de woestijn naar het Beloofdc Land. Bij een overval van de Arabieren wordt Manon dodelijk gewond en sterft in de armen van Robert. Met zijn laatste krachten delft hij een graf voor haar in het zand en gaat dan bij haar liggen om haar zo in de dood te volgen

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 3