DIENSTROOSTER Getijtafel voor Callantsoog, KERKDIENSTEN Bibliotheek (in de school). BIOSCOOP-NIEU W S Daar aangekomen, moesten we eerst onze bedden opmaken. Daarna aten we boter- hammen. Dat smaakte na zo'n fietstocht. De broodschaal was gauw leeg. Afwassen was ook al gauw gebeurd. Daarna trokken we het bos in en deden daar spelletjes. Kwart over negen gingen we naar huis. Een kwartiertje later lagen we in bed. Dat was me een gelach en een gepraat van jewelste. Eindelijk sliepen we dan toch. Om halfzeven waren de eersten al weer wakker. Maar we mochten niet eerder op, voordat de bel luidde, eindelijk luidde die dan toch. En toen we ontbeten hadden kregen we een uurtje Zondagsschool. Voor het eten gingen we het bos in en met bossen hei kwamen we terug. Om halfeen luidde de bel voor het eten. 's Middags gingen we spoorzoekertje spelen. Tegen vier uur gingen we naar huis. Toen we gegeten hadden, stapten we op. We hadden haast alles voor de wind. Bij de Schinkel kregen we een bui regen. In Callantsoog stoven we uit elkaar en maakten dat we thuis kwamen. Daar vertelden we alles over die heerlijke dagen en we hopen dat de club nog lang zal bestaan en dat we nog vaak zo eens uit mogen gaan. ADRI en JANNY. Strandfeesten. Het tweede strandfeest, dat dit seizoen door onze V.V.V. zal worden georganiseera, is bepaald op Zondag 13 Augustus. Er zal een wedstrijd gehouden worden in het maken van zandfiguren. Als het weer meewerkt, kan het niet anders, of onze jongens en meisjes zullen een prettige dag hebben. Dit is het feest voor de kinderen. De deelname is vrij. Ook ouderen zijn van hartewelkom. De deelnemer(sters) worden evenals vorige jaar in 7 groepen verdeeld. A. Enkelingen. Groep I (6 t.e.m. 8 jaar) Groep II (9 t.e.m. 12 jaar) Groep III (13 t.e.m. 16 jaar) Groep IV (17 jaar en ouder) B. Paren. Groep V (6 t.e.m. 8 jaar) Groep VI (9 t.e.m. 12 jaar) Groep VII (13 t.e.m. 16 jaar) Men kan zich vanaf Maandag 8 Augustus opgeven bij 1 Gemeente-secretarie 2 J. R. Koelemeij, Seer. V.V.V. De termijn van inschrijving wordt Vrijdag 11 Augustus, 's middags om 4 uur gesloten. Ter bestrijding van de onkosten zullen lijsten circuleren. Verzamelen Zondagmorgen 13 Augustus voor het Gemeentehuis. Men wordt beleefd doch DRINGEND verzocht, honden VAST TE HOUDEN. Op dc Scinpost (3) Beginnen we vandaag de zee onze rug toe te keren. Eigenlijk is dat niet geheel juist, want we komen op de Seinpost vanaf de zeezijde. Ziet U aan de voet van de Seinpost al die kampeerhuisjes en dito wagens Natuurlijk ziet U dat, want het is het eerste, waardoor ons oog getroffen wordt. Dat is het kampeerterrein. Geschikter plekje was voor dat doel moeilijk te vinden. In de luwte van de duinen en vlak tegen het dorp staan ze daar, als door een reuze- hand, kwistig in een grote cirkel neergezet. Een aardig gezicht met al die frisse tinten van groen en wit en rood en geel. Het is er nog rustig, zo tegen zes uur 's morgens. Boer Schagen is echter, voor de bewoners wakker worden, al druk bezig. Hij zorgt, zoals dat een goed huisvader betaamt, dat iedere morgen, voordat alien weer precent zijn, ajles netjes is, alle vuilemmers geleegd, de W.C.'s schoongemaakt worden en dat er geen stukje papier over het terrein zwerft. Alles loopt daar, dank zij zijn alziend oog, op rolletjes. Zo tegen zeven uur komt er echter leven in de brouwerij. Over het al- gemeen komen de mannen het eerst te voor- schijn. Gewapend met handdoek, zeep en tandenborstel en iets meer aan dan niets eerst naar DE kraan. „Neem je terug thee- water mee Dus meteen de fluitketel gevuld. Zo langzamerhand trekken alien op naar DE kraan. Een is niet te veel, nu alles bezet is, maar wel reuze gezellig. Wei „goeie morgen" en „wat een heerlijke ochtend" of „wat een peweer" is niet van de lucht. Allen, van roodhuiden tot bleekgezichten zijn goed te spreken. Hoe kan het anders. Iedereen slaapt hier natuurlijk als een roos en is dus goed uitgerust. Nog voor het ontbijt spelen en buitelen de kinderen al in het gras. In een ommezien hebben de moeders de boel aan kant en kan het heerlijke van alle dagen, het ,,dolse fai niente", of dat te doen waar je nu eens precies zin in hebt, weer beginnen. Jammer, dat het voor zovelen maar zo kort is, want als je met^ het weer een beetje gelukkig bent, zijn de gewoonlijk toegemeten 8 of 14 dagen zo op. Hetdoet goed, iedereen lekker gebruind en desnoods een beetje verbrand, na zijn vacantie weer, uitgerust te zien vertrekken. En toch zit er iedere keer, als je een familie ziet weggaan, iets weemoedigs in, omdat de vacantiedagen maar zo weinig zijn en daar weer een heel jaar op geteerd moet worden. Maar laten we niet klagen. De tijd, dat er van vacantie, behalve dan voor de jeugd, geen sprake was, is nog niet zover achter ons. Om nog even op de kraan terug te komen. Deze „vaste wastafel" geeft nu precies het iedee van de vroegere dorpspomp. Iedereen spreekt daar iedereen en de tafereeltjes, die zich daar afspelen, zijn legio. Daar kwam een vreselijke boze vader aangedraafd met als een postpakket zijn jongste spruit onder zijn arm. U weet het wel, 't hoofd naar voren en de benen naar achter bengelend. Vooral in dit geval wel nodig, want wat die kleine gedaan had, rook niet zo fris als de gouden morgenstond. Ook in dit geval brengt de kraan uitkomst. Alles uit, een flinke koude douche en in een ommezien was de kleine klaar. Voorlopig zal die wel „schoon" ge- weest zijn. Ik zei zoeven, als je met het weer een beetje gelukkig bent. En toch zijn er gasten, die er alles, maar dan ook alles, van weten te maken. Wat zullen dat in het leven van alle dag gelukkige mensen zijn. Ik kan me tenminste niet voor stellen, dat die in het dagelijks leven anders zullen zijn. Bij mooi weer een blij gezicht te kunnen zetten is geen kunst, maar om na de onweersnacht van een paar weken geleden, 's morgens om halfacht kant en klaar uit de tent te komen en er voorzien van een goede regenjas toch blijmoedig op uit te trekken, vindt ik een kunstje apart, dat lang niet iedereen verstaat. Zou de wereld er niet heel anders uitzien, wanneer wij allemaal van dat slag waren van het Rode Kruis Korps 6 Augustus 10—14 uur A. Eriks en C. Ambuul T. Mooij en K. Worp 6 Augustus 14—18 uur K. Unk en Jan Tromp let Bakker en Jannie Bakker 13 Augustus 10—14 uur J. Over en Oosterhaven Tr. Hollander en Bets Maurits 13 Augustus 14 18 uur Gladpootjes en A. de Wit Atie Rietvink en N. de Haan in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 5 Aug. 9.13 17.16 Zondag 6 9.59 18.02 Maandag 10.59 19.02 Dinsdag 12.07 8.10 Woensdag 13.30 9.33 Donderdag 10 14.03 10.33 Vrijdag 11 15.07 11.10 NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 30 Juli, 's avonds 7,30 uur, Ds. J. Borghardt van Den Helder. Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 30 Aug. voormiddags 10 uur, 's Avonds 7 uur, Ds. W. H. Wamsteeker van Wagenborgen 's morgens rijdt een kerkbus (van garage Johannes 't Zand) via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. Vertrek pl.m. 9.25 uur, van de weg naar het strand te Callantsoog. Contact-adres K. Unk, Dorpsweg 12, Callantsoog. PredikantDs. A. Wiersinga, p./a. Verhage, Loet E 117c Schagen. Tel. K 2240552 KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4 5 en van 68 uur. GEOPEND Elke Dinsdag- en Vrijdagmiddag van 3.15—3.30 uur Het leesgeld bedraagt 10 cent per week en per boek. Te storten waarborg fl 1 De bibliotheek is uitgebreid met enige nieuwe boeken voor de jeugd. (1216 jaar) Theater Royal brengt U Vrijdag- Zater- dag- Zondag- en Woensdagavond 8 uur Zondagmiddag 3 uur de film 7 8 9 „NIGTSTOP IN DAKAR" DakerHet viermotorige vliegtuig van de Air France staat klaar voor vertrek. Aubry, de comman dant deelt zijn stewardesse Claire Magny mede, dat twee extra passagiers zullen meevliegen, twee oorlogs- kameraden, die pech hebben gehad een nogal onge- lukkige landing op een Afrikaans strand (zij waren lichtelijk dronken) werd oorzaak van hun ontslag bij een vliegtuigmaatschappij voor vrachtvervoer. Op een afstandje ziet Claire de twee mannen staan aan de bar, zij drinken whiskey en het is duidelijk, dat het niet hun eerste glas is. Zij ziet hun gezichten niet, maar als zij wat verstrooid de lijst inkijkt en de twee nieuwe namen ziet, kan zij een gebaar van verrassing van verbijstering bijna niet onderdrukken Jacques Forrestier en Paul Marcadour. Jacques Forrestier Jacques Het lukt Claire om te vermijden, dat hij haar her- kent in de cabine van de passagiers. Als de nacht valt en iedereen slaapt en Claire geen gastvrouw- plichten meer te vervullen heeft, heeft zij de tijd om na te denken. Na te denken over een periode in haar leven, waarin zij Jacques kende en van hem hield met de frisheid en de onstuimigheid van een eerste liefde. Herinneringen Dit is dan het begin van een nieuwe Franse productie, die door „Nederland Film" in ons land gei'mporteerd werd, ,,Aux yeux du souvenir" en die uitgebracht wordt onder de titel N1GHTSTOP IN DAKAR. Een liefdesverhaal. Het verhaal van een jong meisje, dat een vurige liefde opvatte voor een vrolijke jongen het verhaal van een vrolijke jongen, die wel wat verliefd was maar verder het hele geval als onbelang- rijk beschouwt. Toen hij een baan in Afrika kreeg verdween hij zonder afscheid te nemen, waarop het meisje trachtte zelfmoord te plegen, hetgeen haar gelukkig mislukte. En als zij dan elkaar na drie jaar ontmoeten wil de jongen, volkomen onbewust van wat er gebeurd is, weer doorgaan alsof er niets gebeurd was. Hij vindt het heel gewoon om het meisje weer op te zoeken en het oude spel voort te zetten. Maar dan blijkt echter, dat zij met een ander wil gaan trouwen, waarna de jongeman natuurlijk ontdekt. dat hij werkelijk van haar houdt Een spannend verhaal, dat culmineert in een vlieg- tocht van Rio de Janeiro, waar Clair en Aubry hun huwelijk aangekondigd hebben, naar Dakar, waar Aubry zijn bruid opwacht. De piloot van Clair's vliegtuig is Jacques. Het vliegtuig geraakt in een orkaan, twee motoren weigeren hun dienst en er ontstaat brand aan boord. En terwijl de twee motoren doorronken en het vliegtuig zijn ondergang tegemoet schijnt te gaan, wordt Claire zich bewust van de vergissing, die zij dreigde te begaan

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2