DORPSNIEUWS Gevonden voorwerpen KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog, DIENSTROOSTER BIOSCOOP-NIEUWS haar gasten gedaan. In de eerste plaats u kunt uw blik verruimen door cen kijkje te gaan nemen op de „Seinpost". Dat de rustieke trap u het klimmen vergemakkelijkt is te danken aan de opoffering van enkele vrijwilligers. Twee excursies door het Zwanenwater- gebied bracht veel genoegen aan de in totaal 250 deelnemers. Helaas, ondanks het vrien- delijke verzoek van de badbode-redactie heeft geen enkele van deze 250 mensen de lust (of moed) gehad om eens een verslagje in de rubriek „Een badgast aan het woord" te plaatsen. De 16e Juli bracht de oefening met de reddingboot en de daaropvolgende Zondag het oefenen met het vuurpijl- en whipper- toestel. Op eerstgenoemde datum vond ook een strandfeest voor kinderen plaats, het z.g. zandhopen scheppen. Hela, jonge badgastjes, waarom gingen de beste prijzen weg aan Callantsogeriaantjes Niks zeggen, maar volgend jaar gaan jullie eerst bij hen in de leer, hoor Sedert 30 Juli fungeert des Zondags een hulppost van het Rode Kruis op het strand. Een prachtig ide van het plaatsel. R.K.-korps. Zoals vorige jaren is ook nu weer de voetbalsport niet vergeten. Vermochten de badgasten op 26 Juli een denderende over- winning op de Callantsoogse veteranen te behalen, twee dagen later gingen ze, na een felle wedstrijd tegen de voetbalclub met gelijk spel van het veld. Nadat een natuurhistoricus op 3 Augustus zijn gehoor had meegesleept „Van Callants- oog tot Kaap Gris-Nez" vond op Zondag 6 Augustus het strandfeest plaats, dat de neringdoenden de badgasten aanboden. Mooier weer hadden ze niet durven wensen, al had wat meer golfslag de strijd intressanter gemaakt. Het was nu een tamelijk klein kunstje Jut en Jul van hun eiland te halen. En als deze Badbode voor u ligt, dan is ..Herenveen I" met Abe en z'n vrienden reeds op het Gemeentehuis ontvangen. Minstens twee attracties staan u te wachten de toneelgroep van het V.V.V. brengt Zaterdagavond „Het begon in een gracht" en Zondag is ijs en weder dienende het grote strandfeest. Maar ook dan is het badseizoen nog niet ten einde. En wie weet De V.V.V. heeft veel voor zijn gasten over. Dat lang niet alle badgasten dat weten te waarderen, is jammer. Het gevolg ervan isprikkel- draad op de Seinpost, een draadafsluiting langs de weg naar het strand, overal bordjes met ..Verboden Toegang". Dat alles is er heus niet voor niets. Als duizenden voeten en voetjes de Callantsoogse duinen des zomers bestormen, dan hebben wind en golven in de overige driekwart jaar vrij spel en dan zou een watersnoodramp in het noorden van Noordholland niet' denkbeeldig zijn. En ons rustige Callantsoog Historie Tot slot een hulde aan hen, die de Bad- bode maken tot wat zij is. Dank zij de zoon van een oud-hoofd van de openbare school verscheen een reeks artikelen over het Callantsoog van weleer. De redactie was daar zeer mee gebaat. Het valt niet mee, een periodiekje als het genoemde aantrekkelijk te maken. De redacteur doet zijn best, een heel enkel andere steunde hem, de drukker neemt de rest voor zijn rekening. Maar wat zou het aardig zijn, als van elke 100 bad gasten er 1 (zegge een) voor een keer eens een stukje instuurde. Dan was de rubriek „Een badgast aan 't woord" voor het hele seizoen geholpen. Wat zegt u O, bent u het wel van plan geweest Schitterend, het volgend jaar rekent de redactie op u. Want immers, u komt dan toch ook weer in Callantssog Een Badgast. Dinsdagavond j.l. gaf onze plaatselijke muziekvereniging een concert in de tent. Begunstigd door mooi weer, was er heel wat publiek op de been en menige gast en ook inwoner, zat rustig voor zijn of haar woning of tijdelijk verblijf te luisteren. Wij geloven wel dat dit zeer gewaardeerd wordt en hopen dat de „muziek" dit het volgend jaar een paar keer meer herhaald. Kunstavond Ned. Blindenbond. Naar wij vernemen zal waarschijnlijk op Donderdag 26 October a.s., in de Ned. Herv. Kerk alhier een propaganda-kunst- avond worden gehouden, uitgaande van de Ned. Blindenbond. Medewerking wordt ver- leend door blinde solisten met orgelspel, vioolspel en declamatie. Binnenkort zal voorverkoop van kaarten bij de welgezetenen, plaats vinden. Gaarne vestigen wij reeds thans de aan- dacht op het vorenstaande en wekken wij een ieder op deze avond van uitstekende kunst vooral te gaan bezoeken. Oefening Vuurpijl- en Whippertoestel. Op Zondag 27 Augustus a.s., 's morgens om 9 uur zal er oefening worden gehouden met het vuurpijl- en whippertoestel van de N.-Z.-Hollandse reddingmaatschappij. Tas met badgoed Een paar zomerhandschoenen. InlichtingenGemeente secretarie Callantsoog Nu de laatste dagen van Augustus zijn gekomen, maken onze laatste gasten zich weer op om naar hun divers haardsteden terug te gaan. Helaas heeft deze zomer, die in Juni zo hoopvol begon, niet datgene gebracht waar de gasten zo naar verlangen en wel echt strandweer. Voornamelijk in Augustus heeft het weer ons lelijk in de steek gelaten. Maar toch over het algemeen zijn de gasten nog al tevreden geweest. Een klein fpoosje zal er bij de V.V.V. rust zijn, maar al heel gauw maken wij onze plannen weer voor het volgend jaar. Niet zodra is het nieuwe jaar aangebroken of de aanvragen voor gemeubileerde woningen komen al weer binnen. Reeds nu is er al weer veel verhuurd, aan de gasten die reeds vertrokken zijn of op het punt staan te ver- trekken. Callantsoog trekt en de toekomstige adspiranthuurders kunnen wij wel aanraden als U naar Callantsoog wilt de volgende zomer, wacht komend voorjaar niet te lang met Uw plaats te bespreken, want U kunt dan wel eens te laat zijn. „Het laatste nummer". Geachte lezers, dit is weer het laatste nummer van onze ..Badbode". Het is met enige weemoed dat wij dit schrijven. In de eerste plaats betekent dit het einde van het badseizoen en ook het einde van de „prachtige" zomer die we gehad hebben. Doch met het laatste nummer moeten wij ook weer voor een jaar de werkzaamheden aan de Badbode staken en dit gaat ons zeer ten harte. Bij het begin is het altijd een heel gezicht, twaalf weken achtereen een krant te moeten uitgeven. Wat zal het worden Zal er ge- noeg copy zijn Is de belangstelling er weer voor Dit alles heeft deze keer op rolletjes gelopen. De belangstelling was zeer groot. Het aantal abonn6's was groter als vorige jaren en zelfs tot nr. 11 kregen we nog nieuwe ..klanten". De medewerking was deze keer ook prima. Wij kunnen dan ook niet anders als NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 27 Aug., 's avonds 7,30 uur, Ds. Salm. Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 26 Aug. 16.06 12.09 Zondag 27 16.49 12.52 Maandag 28 17.30 13.33 Dinsdag 29 18.05 14.08 Woensdag 30 18.40 14.43 Donderdag 31 19.12 15.15 van het Rode Kruis Korps 27 Augustus 1014 uur Nel Toornstra en let Voorthuizen J. Over en Jan Tromp 27 Augustus 14—18 uur P. Quax en W. Roos Tr. Thomasz en Bep Rietvink onze hartelijke dank betuigen aan alien die hebben medegewerkt om de aantrekkelijkheid van de Badbode te verhogen. Als laatste zouden wij de redacteur een woord van dank willen brengen voor het vele werk dat hij deze zomer weer voor de krant heeft gedaan. Altijd stond hij voor ons klaar en zorgde er voor dat we op tijd voldoende copie hadden. Het bestuur van de V.V.V. kan zich dan ook gelukkig prijzen met haar redacteur en wij hopen dat we het volgend jaar weer op dezelfde aangename wijze mogen samen- werken. Royaal Schagen brengt U Vrijdag- Zaterdag- Zondag- en Woensdagavond 8 uur, Zondag- middag 3 uur de buitengewone vacantie-film ..ALLES WEL AAN BOORD" De kapitein van een luxe-boot, Jeremy Bradford, bezoekt kort voor het schip naar Rio afvaart, zijn dochter, die op een college is. Polly vraagt of ze mee mag, maar Jeremy zegt dat ze haar studie moet voort- zetten. Polly is erg teleurgesteld en gaat als verstekelinge aan boord. De kapitein is onbarmhartig en laat zijn eigen dochter aardappelen schillen en vloeren schrobben, het werk, dat elke verstekeling moet verrichten. We maken inmiddels kennis met enige passagiers, o.a. met Laura Dene, die met Charles Worton verloofd is en nu naar Rio reist, in de hoop, dat ze eindelijk zal ontdekken of ze werkelijk van hem houdt. Charles is ook aan boord en doet zijn best om haar tot een huwelijk over te halen. Verder zien we de opera-zanger Olaf Eriksen en zijn partner Zita Romaka. Laura trekt zich het lot van de verstekelinge aan en overlaadt de kapitein met verwijten. Tenslotte betaalt zij Polly's passagebiljet zodat Polly nu als passagier eerste klasse wordt ingeschreven, tot grote ergenis van haar vader, die haar zoveel mogelijk mijdt. Polly doet nu haar best om Laura te helpen en zorgt er voor, dat zij in contact komt met haar verloofde. Zij weet niet, dat de kapitein, die weduwnaar is, ook een oogje op Laura heeft en is zeer verdrietig als ze later bemerkt, dat ze eigenlijk Charles helpt om aan haar vader de vrouw te ontnemen, op wie hij verliefd is. Maar van verzoening tussen Laura en Charles komt niets terecht en Polly beijvert zich om haar vader in te lichten. En zo eindigt de bootreis in een opgewekte stemmingde kapitein heeft de vrouw gevonden, die hij innig liefheeft, Polly heeft een stiefmoeder, waar zij veel van houdt en is daarenboven in de wolken. omdat ze kennis heeft gemaakt met de operazanger, die haar als zijn partner engageert. De enige, die niet tevreden is, is Charles, die met zijn intrigues zijn ver loofde heeft verloren en daarenboven nog enkele dagen de sporen draagt van een minder vriendschappelijke woordenwisseling met de verliefde kapitein.

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2