voor CALLANTSOOG. 't dallanikcw-q. u-cui ut&teeA. Zaterdag 4 Aug. 1951. No. 6 £le uityame, Pieeftt p£aaU o-ndfi audpdcieri del V. U.U. QatCantlo-og,. DORPSNIEUWS RED ACTIE B. OUWERLING. Abonnement fl 1,— per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post. Druk i Fa. K. VAN LOENEN Zn. Dc stranding van de Alcyon (II) Het schip kwam echter de gevaarlijke plaatsen zeer goed voorbij en ondervond geen andere schade dan enige averij aan 't tuig, waardoor de reis enigzins vertraagd werd. De zeelieden, die op de Alcyon hadden afgegeven, schenen het dus geheel mis gehad te hebben. Wat het schip nu ook weer doorstaan had, scheen al dat gepraat voor laster te verklaren. De gezagvoerder had er een ogenblik aan gedacht om in de haven waar hij de schade had doen herstellen, te blijven, totdat de wind geheel bedaard en het gevaar voor nieuwe stormen voorlopig geweken zou zijn. Maar hij was door de gedachte aan hetgeen het schip reeds doorgestaan had vol moed en hoop en daar hij voor de eerste maal als gezagvoerder er op fungeerde, was er hem veel aan gelegen om een korte reis te maken. Hij verliet dus, ondanks de waar- schuwingen, de Engelse haven. „Het verheugt mij toch" dacht Karel, dat ik met zulk een snelzeilend schip de reis heb gemaakt. Jammer, dat die verwenste storm de reis heeft vertraagd. Hij had het kistje met de kostbare papieren en de edelgesteenten uit de koffer te voor- schijn gekregen en stond zich weer te ver- lustigen in de glansrijke triumf, die hij ge- haald had en in welks schone stralen hij zijn mooie vrouw zou doen schitteren, zodat alien haar moesten benijden. De vertraging, die de Alcyon ondervond, had noodlottiger gevolgen dan iemand van de schepelingen kon gissen. Verscheidene dagen reeds werd het snel- varende schip in het vaderland terug gewacht en dag aan dag hadden de loodsschuiten zee gekozen, ondanks de stormwind, om het op te wachten en het door middel van een bekwame loods in de haven van Den Helder te brengen. Toen echter het schip de Hollandse kusten naderde en dus de hulp van een loods dubbel nodig kreeg, was de storm, na een korte pauze, met hernieuwde kracht gaan woeden, terwijl geen enkele loodsschuit zich vertoonde. Daar men kort tevoren het bericht gekregen had, dat het schip een Engelse haven binnengelopen was, dachten de loodsen, dat het daar kalmer dagen zou afwachten. De gezagvoerder was door het uitblijven der loodsschuiten zeer uit het veld gestagen. Hij was nog jong en had met stormweer nog nooit een schip alleen langs de kust gevoerd. Hij was huiverig om het bevel te geven tot het zoeken van land en toen hij de „scheldevisogen", zoals de schepelingen het dubbele kustlicht halverwege het Noord- hollandse strand noemen, aanschouwde, schenen die twee lichten hem de ogen van een monster toe, dat uit de verte op zijn schip lag te loeren en gereed was het op te slokken. Inmiddels was de wind weer heftig opge- stoken. Nadat men eenmaal land had gezien, had men de voorzichtigheid geen lapje zeil meer aan de wind bloot te stellen. De wind waaide gelukkig tamelijk evenwijdig met de kust. De gezagvoerder had nog hoop, dat het schip zover zou worden voortgedreven, dat men kans had om met' beleid de haven behouden binnen te lopen. Wederom maakte de vrees voor vriende- lijke hoop en verwachting plaats. Karel, hoewel in angstige spanning ver- kerende ten gevolge van het jagen van de wind, geraakte door de terugkerende kalmte van de gezagvoerder eveneens in een rustiger stemming. De wind liep een weinig om en de be- weging ging gepaard met een geweld, dat de schepelingen op de Alcyon deed sidderen en beven. Door de vreselijke ruk, waarmede de wind aanviel op het schip en het deed slingeren en draaien, brak het roer en kraakten met groot geraas twee der hoge masten. Haastig gaf de gezagvoerder het bevel, dat men het anker moest laten vallen, ten einde een laatste kans tot behoud van schip en leven te wagen. Rap en kloek voerden de matrozen zijn bevel uit. De passagiers werden nu ontzettende slingeringen gewaar. De masten lagen nu aan de ene, dan aan de andere zijde dikwijls plat op het water. Deze slingeringen waren echter niet zo ge- vaarlijk als de staat, waarin het schip gebracht was door het neervallen van een der twee gekraakte masten. Hierdoor waren er in het bovenste gedeelte van het schip gaten ge- komen, waarin met de beweging van het schip telkens massa's water werden geschept. De gezagvoerder had niets anders, dan een wisse dood voor ogen. (Wordt vervolgd) GESLAAGD. Voor de akte Tekenen L. O. slaagde te Den Haag Mej. B. J. H. van der Velde. (tijdelijk alhier). Het Grote Strandfeest. Nog enkele bijzonderheden voor de grote dag van morgen. Zondagmorgen 10 uur verzamelen voor het Raadhuis van 10.30 uur tot 13 uur kan dan aan de werkstukken ..geploeterd" worden. Prijsuitreiking 's middags 5 uur voor het Raadhuis. Nog een verzoek aan onze dorpsgenoten Verhoogt de feeststemming, steekt Uw vlag uit De prijzen zullen, evenals vorige jaren, in het raadhuis geetaleerd worden. En tot besluit nog een raad aan de ouders Vader laat Uw hondje s.v.p. thuis en moeder helpt Uw ..spruiten" nietDe commissie kan dit niet toelaten. Zondag 5 Augustus Concert Naar wij vernemen, zal a.s. Zondag, 's avonds 7.30 uur, ons Fanfarecorps een concert geven in de Groote Keeten. SPORT BADGASTEN CALLANTSOOG-VETERANEN 3-3 Donderdagavond 27 Juli speelden de Badgasten een aardig partijtje voetbal tegen de veteranen van Callantsoog. De rust ging in met 20 voorsprong voor de gasten. ,,Na de thee" kwamen de heren het veld op met de gedachte,,Wie doet ons wat „Wij zullen het halve dozijn even volmaken De Callantsogers dachten er anders over. De nederlaag van vorig jaar waren ze nog niet vergeten, Na ongeveer 20 minuten spelen was de stand 2—2. Callantsoog kwam er steeds beter in en toen de keeper van onze gasten voor de derde maal moest vissen, meende de Callantsoger aanhang, dat er geen vuiltje meer aan de lucht was. De badgasten, aan- gevuurd door hun „wederhelften" gooiden er een schepje op en even voor het einde brachten zij de stand op 33. Het was een aardige wedstrijd geweest. In cafe Vriesman reikte ..Captain" Beun de prijzen uit. Al met al een aardige avond. Het Openlucht-Concert Het stedelijk muziekcorps o.l.v. kapel- meester Steinroth kan terugzien op een zeer geslaagd openlucht-concert. Circa 8 uur maakte het corps een muzikale rondgang door het dorp. Was het corps, wat de keurige uniformen betreft, een lust voor het oog, de muziek, die het ten gehore bracht was een lust voor het oor. Het hele dorp was op de been, om getuige te zijn van deze voor Callantsoog niet alledaagse ge- beurtenis. Het programma genoot een zeer goede vertolking. Kapelmeester Steinroth beheerste zijn corps tot in de kleinste bij zonderheden. Onder ademloze stilte werd HET NUMMER van deze avond, de taptoe, i

Badbode voor Callantsoog | 1951 | | pagina 1