De Noordduinen KAMPEERTERREIN 1 Onze eerste brief uit Australie. ReiJU dMantlo-g&W KERKDIENSTEN geblazen. Dat het publiek het gebodene naar waardc wist te schatten, bleek uit een welverdiend applaus aan het einde van deze zo voortreffelijk geslaagde avond. Voorzitter Jb. Mooy sprak enige waar- derende woorden en dankte namens de V.V.V. kapelmeester en corps voor het gebodene. Ik hoop, dat het niet bij deze kennismaking zal blijven, maar dat het ..stedelijk" in de toekomst wederom bereid gevonden moge worden naar Callantsoog te komen. Met deze woorden behoorde een mooie avond tot 't verleden. In zaal Vriesman was het corps nog even de gast van de V.V.V. Hier werden de muzikanten op zeer waarderende wijze toe- gesproken door onze Burgemeester. De heer Rijkers, voorzitter van het ..stedelijk", dankte Burgemeester Correlje voor zijn woorden van erkentelijkheid. Wij zijn alien delettanten, aldus de heer Rijkers, wij beoefenen de muziek voor ons genoegen. Vanavond hebben wij echt voor ons genoegen gespeeld. Wij vonden hier een dankbaar publiek. Uitslag Strandfeest Neringdocndcn cn Pensionhouders KNOLLENRACE voor heren le prijs fl 10,— en fl 2,50 premie, E. B. Bello, Amsterdam 2e prijs fl7,50, P. Wit, Callantsoog 3e prijs fl 5, Jac. Bloem, Vlagtwedde 4e prijs fl 2,50, Ad. v. Lieshout, A.dam 5e prijs, troostprijs fl 2,50 A. Hellinga, Dokkum 6e prijs, troostprijs fl 2,50 S. Boekens, Utrecht KOPPENSNELLEN, voor dames le prijs Atie Tholen, Amsterdam fl 10,— en premie fl 2,50 2e prijs Geertje Mooij, Callantsoog fl 7,50 3e prijs Gerda Rekke, Callantsoog fl 5, 4e prijs Mevr. Visser, Callantsoog fl 2,50 5e prijs troostprijs, Mevr. Dorsselaar, Oudesluis fl 2,50 Ned. Herv. Vrouwenvereniging EEN GOED GESLAAGDE BAZAAR De dames van de hierboven vermelde vermelde vereniging, kunnen met voldoening terugzien op deze goed geslaagde bazaar. Er heerste Dinsdag een gezellige drukte in de o.l. school. De stands met de vele fraaie en nuttige handwerken en kleding- stukken zagen er aantrekkelijk uit. De voorzitster Mevr. Kooger, kon bij de opening vele belangstellenden welkom heten. In 't kort zette zij het doel van de vereniging uiteen. Wij hopen dat de opbrengst van deze bazaar zodanig zal wezen, dat een begin gemaakt kan worden met herstel- werkzaamheden aan 't kerkgebouw. Velen waagden daarna een kansje op de sjoelbak, om op deze wijze in het bezit te komen van een van de mooie prijzen. Mevr. Schmidt—Baken was vele mannen te erg en legde beslag op de prachtige fruitmand. De naam van de pop Dirkje, werd geraden door Ds Trommel en Leo Gladpootjes. Dominee deed „afstand van zijn rechten" en zo kwam Gladpootjes in't bezit van Dirkje. Omstreeks 10 uur 'savonds werd een aanvang gemaakt met de verloting. De hoofdprijs, een prachtig talelkleed, viel buiten Callantsoog. Aan het slot van de avond dankte Ds Trommel alien, voor 't welslagen van deze bazaar. Vermoeid doch tevreden gingen alien huiswaarts. Dienstrooster E.H.B.O. ZONDAG 5 AUGUSTUS 's morgens 10—2: L. Gladpootjes, Trien Thomas W. van Weert, Jb. Scheringa 's middags 2—6 uur G. de Vries, N. de Vries—Johannes Gerard de Wit, Teun Mooij Burgemeester Correlje ontvouwt een prachtig plan Maandagmiddag j.l. werd door onze Burgemeester een pers-conferentie gehouden, ten Raadhuize. Vele grote dagbladen gaven acte de precence en ook de redacteur van Uw lijfblad „De Badbode" was op deze conferentie aanwezig. De bedoeling was, door middel van de pers, bekendheid te geven aan een groots plan. Een plan, waaraan ons gemeentebestuur al lange tijd werkt. Aan de hand van statistieken toonde de Burgemeester aan, dat Callantsoog steeds meer vacantiegangers tot zich trekt. Edoch ons dorp is klein en we kunnen welhaast zeggen, dat de uiterste grens onder de huidige omstandigheden is bereikt. Ons land met zijn steeds toenemende bevolking, heeft grote behoefte aan recreatie gebieden. De huidige omstandigheden maken het onmogelijk, zomerwoningen te bouwen, omdat hiervoor geen bouwmaterialen beschik- baar zijn, terwijl bovendien de daaraan verbonden kosten voor velen te hoog zouden worden. Nu het aantal vacantiegangers steeds toe- neemt, waardoor de bestaande hotel- en pensionbedrijven en de particuliere huis- en kamerverhuuders de stroom van vacantie gangers niet meer kunnen opvangen en anderzijds allerwege wordt gezocht naar een goedkopere wijze om met vacantie te gaan, heeft het gemeentebestuur van Callantsoog uitgezien naar een mogelijkheid om goedkope recreatie-gelegenheid te scheppen, om daar- door een steentje bij te dragen tot de op- lossing van het steeds nijpender wordende probleem van de vacantie-voorziening, dat in feite een ruimteprobleem is. Het onderzoek van het gemeentebestuur heeft tot positieve resultaten geleid. De gemeente Callantsoog kan namelijk de beschikking krijgen over een groot duin- terrein, dat zich uitstekend leent voor recreatiedoeleinden. Het is gelegen in de zgn. Noordduinen nabij Groote Keeten, op slechts ongeveer 350 Meter afstand van het Noordzeestrand. en zal, wanneer het idee van het gemeentebestuur kan worden ver- werkelijkt, in alle opzichten voldoen aan de eisen, welke de rustige vacantieganger, die zijn vacantie aan zee wil doorbrengen, stelt. Het gemeentebestuur wil een gedeelte van dit terrein op bijzondere wijze aan recreatie doeleinden dienstbaar maken, namelijk door de verhuur van terreinen aan particulieren, die daarop een kampeerhuis(je) kunnen plaatsen en zo op eigen terrein, in eigen behuizing en in familieverband kunnen logeren (een goedkopere vorm van de eigen zomerwoning dus). De bedoeling is terreinen uit te geven ter grootte van 500 m2. Op elk terrein mag een kampeerhuis(je) worden ge- plaatst, waardoor een ieder gezin de nodige vrijheid op eigen terrein wordt gewaarborgd. Het ligt in het voornemen de huurprijs te stellen op fl 60,— per terrein, per jaar, een bedrag, dat laag is gehouden om zoveel mogelijk gegadigden in de gelegenheid te stellen zich een vacantiemogelijkheid te scheppen. Daarbij komen de kosten van het kampeerhuis(je) waarvoor de betrokkenen zelf moet-zorgen. Goede kampeerhuizen kan men kopen voor prijzen van fl 1200,af.) Er zijn echter ook reeds verschillende mensen, die zelf hun kampeerhuis in vrije tijd ver- vaardigen, waardoor belangrijk op de kosten werd bespaard. Callantsoog is echter een kleine gemeente met geringe flnanciele draagkracht en aankoop en voorzieningen aan het terrein vragen belangrijke flnanciele offers. Men kan dus niet zonder meer tot de uitvoering van dit plan besluiten. Tevoren moet namelijk bekend zijn, of er voldoende gegadigden zijn. die van de geboden gelegenheid gebruik wensen te maken. Om deze reden wordt door het gemeentebestuur een enquete ingesteld naar de animo van recreatiezoekenden naar een dergelijke kampeergelegenheid. Wetende welk een dringend gebrek er aan creatiegelegenheid is, vestigen wij gaarne de aandacht op dit loffelijk initiatief van de gemeente Callantsoog en geven wij onze lezers, die er voor gevoelen een terrein te huren, in overweging hun verlangen hiertoe schriftelijk kenbaar te maken aan de burge meester van Callantsoog, die gaarne bereid is tot het verstrekken van nadere inlichtingen. Met grote belangstelling zullen we de verdere ontwikkeling van dit plan volgen. Kampeerterrein ,,De Noordduinen", de kroon op het vele werk, door ons Gemeente bestuur verricht. VEKEN SCHRIJFT Hier is dan onze beloofde brief uit Australie. Het afscheid van Callantsoog ligt ons nog vers in het geheugen en toch lijkt het al veel langer geleden dan een maand, toen we ons naar Schiphol begaven voor de grote vlucht, die voor ons lag. De reis per K.L.M. was prima verzorgd. En wat er in de verschillende landingsplaatsen hebben gezien, is teveel om U dat in een kort verslag als dit te kunnen vertellen. Je vliegt maar verder en verder, de halve aardbol in de rondte en steeds groter wordt de afstand, die je van het kleine Holland scheiden doet. Om U de waarheid te zeggen, knaagt het af en toe wel hoor van binnen, maar je houdt je groot en laat niets blijken. Na 45 uur gevlogen te hebben, waren we dan in Sydney aangeland, maar als emigrant kun je ook alweer niet vooruit zeggen waar of je eindpunt is, want we zijn met een echtpaar, dat we in het vliegtuig ont- moet hadden, doorgevlogen naar Melbourne, ook twee uur vliegen. Daar kwamen we 's avonds in donker aan. Het doel van die mensen was Frankston, dat was goed drie kwartier met een taxi. We kwamen dan eindelijk waar we moesten zijn. We maakten kennis met de man van het Dutch Service Off.; ook Hollanders. De vriendschap was al vlug gesloten en de gastvrijheid niet te vergeten was ook dik in orde. Door deze ontmoeting kwamen we dan terecht in de kampeerwagen, vanwaar uit we nu deze brief aan U schrijven. Wel zijn wij de zee trouw gebleven, want na twee minuten lopen zijn wij aan het strand, 's Zomers komen hier ook gasten, alleen wat meer dan in Callantsoog. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 5 Augustus, v.m. 10 uur, Ds. H. J. Trommel JULIANADORP, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. JULIANADORP 10 uur Ds. H. J. Trommel GEREFORM. KERK SCHAGEN, Cornelis Bokstraat ZONDAG 5 Aug, v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds. A. Wiersinga De busdiensten der N.A.C.O. sluiten op beide kerkdiensten aan. 's Morgens vertrek Callantsoog 9.25 uurvertrek Schagen 11.35 uur. 's Avonds vertrek Callantsoog 18.25 uur; vertrek Schagen 20.15 uur. De bussen stoppen voor het kerkgebouw. Contact-adres Callantsoog Ouderling K. Unk, Dorpsweg 12. Schagen Predikant Ds. A. Wiersinga Loet F 17e, Telefoon K 2240-552 KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en van 6—8 uur.

Badbode voor Callantsoog | 1951 | | pagina 2