AfacHeid beityoe*t 1951 KERKDIENSTEN dat klonk als een klok. Niet alleen de kampbewoners, doch ook een groot aantal Callantsogers verleende spontaan hun medewerking. Bij de opening heette de voorzitter van het comite in het bijzonder burgemeester Correlje welkom en hij dankte alien, die staun hadden verleend om dit feest mogelijk te maken. Dankwoorden waren er ook voor de heer Schager en voor de heer en mevrouw Roggeveen, de laatsten voor het beschikbaar steHen van een grabbelton met inhoud. Later op de avond werd het feest voort- gezet met spelen voor de ouderen en het was reeds donker geworden, toen de laatste deelneemsters en deelnemers om hun prijzen streden. Aangetrokken door de gezelligheid, boden de aanwezige padvinders aan, om onder leiding van Hopman de Geus een kampvuur te ontsteken. Het terrein was dicht bezet met belangstellenden, toen het vuur ging branden, waarbij de Hopman iets vertelde over het padvindersleven. Voor de jeugd en voor de ouderen werd het zo een zeer genoeglijke dag. Als U dit laatste nummer van onze „Badbode" in dit seizoen onder de ogen krijgt, is de beruchte R weer in de maand gekomen en bereiden wij ons voor op de a.s. herfst en winter. Officieel is de zomer dan nog wel niet ten einde, op onze kalender staat daarvoor aangegeven 21 September, maar nu wij deze regels aan het papier toevertrouwen, laat Pluvius zijn milde gave op onze aarde met rijke hand neerdalen. Het heeft er alle schijn van. dat het ook de laatste paar dagen, die de meeste gasten hier nog resten, niet dat weer zal geven, dat zij met weemoed afscheid moeten nemen van het strand en de zee. Wat heeft ons dit seizoen gebracht? In ieder geval geen extra mooie zomer, maar toch zijn er perioden geweest, dat er van het strandleven goed gebruik kon worden gemaakt. Bij uitstek warme dagen zijn er niet geweest, dat zal straks ook wel blijken als het K.N.M.I. haar weeroverzicht van deze zomer bekend maakt. Warme dagen worden aangemerkt als deze een hogere temperatuur brengen dan 25 graden. Nu zijn wij daar wel niet zo op gesteld, maar het is eenmaal zomer en dan mogen er heus wel enige dagen komen, dat wij eens behoorlijk kunnen transpireren. De meeste gasten zitten op deze dag, dat U dit onder ogen krijgt, reeds weer in hun eigen vertrouwde omgeving en laten onwillekeurig hun gedachten nog eens gaan over hetgeen hen de vacantie hier in Cal- lantsoog heeft gebracht. Wij twijfelen niet, of zij zijn tevreden. Wij hebben zo de op- gewekte geest waargenomen, die hen be- heerste hij hun doen en laten. Wij merkten, dat als er iets op het strand was te doen en wij konden het waarnemen uit de ge- sprekken, die wij zo van tijd en wijlen met diverse gasten mochten hebben. En hoe hebben de diverse festiviteiten het dit seizoen getroffen En wat is er dit seizoen voor de gasten gegeven Wij kunnen wel zeggen, dat er geen seizoen is geweest dat, al was alles dan maar van klein formaat, er zoveel is gedaan om de gasten afleiding te bezorgen. In Juli hebben wij tweemaal het genoegen gehad een excursie te maken naar het Zwanenwater. Voor beide avond- wandelingen was grote belangstelling, vooral de tweede keer, toen was het gezelschap eigenlijk wel even te groot. Dat doet echter niet ter zake, het bleek wel overduidelijk, dat voor dit soort wandelingen grote belang stelling bestaat en de gasten gaven op duidelijke wijze hun genoegen daarover te kennen. De V.V.V. liet weer zandhopen maken en in Augustus weer het traditionele zandfiguren maken, aan welk feest door een record aantal deelnemers(sters) werd deel- genomen. Beide feesten zijn uitstekend geslaagd, een aansporing om dit een volgend jaar te herhalen. Zij, die er aan hebben medegewerkt om dit zo te doen slagen verdienen daarvoor een bijzonder woord van dank. De nering- doenden bleven ook nu weer niet achter en kwamen met iets nieuws en wel koppen- snellen voor dames en knollen-race voor heren. Ook dit was goed georganiseerd en trok veler belangstelling. Ook deze heren kunnen op een geslaagde dag terugzien en tot volgend jaar. De V.V.V. was nog niet uitgewerkt. Niet minder dan het Stedelijk muziekcorps van Den Helder kwam hier op een Zaterdag- avond concerteren. Het zag rondom de school zwart van de mensen en alien hebben een mooie avond gehad en er is genoten van een goed stuk muziek, dat aan de goede leiding van de heer Steinroth wel was toevertrouwd. Dit corps heeft een goede indruk achter- gelaten en het zal zeker voor de V.V.V, een aansporing zijn' dit ook een volgend seizoen te herhalen. De toneelgroep van de V.V.V. gaf ook nu weer een uitvoering, waarvoor helaas echter niet zoveel belangstelling bestond als vorig jaar. Wat is daarvan de reden Dit groepje geeft voor amateurstoneel toch zeker aardig spel te zien. Zij, die de avond hebben bijgewoond waren zeker tevreden over het door hen gegeven spel en dit was ook steeds het geval in vorige jaren. Laten wij hopen dat deze tonelisten niet de moed laten zakken en volgend seizoen het nog eens proberen. Het voetbalterrein was enkele keren de verzamelplaats van vele gasten en inwoners. Op dit groene tapijt zagen wij de gasten strijden tegen Callantsoog en er zijn enkele partijtjes voetbal geweest, die werkelijk het aankijken waard waren. De brandweer gaat nu eenmaal met water om en de Zaterdagavond die zij hadden uitgekozen om zich te meten met gasten en dan wel gecostumeerd, gaf inderdaad water van twee kanten en dit is nu juist weer even te veel van het goede. Juist op het moment, dat vele toeschouwers zich langs de lijnen hadden geschaard, werd het weer van dien aard, dat een verblijf op het voetbalveld niet prettig meer was en velen verdwenen reeds van het toneel, voordat de strijd begon of wel voor dat de strijd zich tot het hpogtepunt had ontwikkeld. Brandweermannen volgend jaar beter. De strandexploitanten bleven niet achter. Met behulp van enige gasten werd een strandfeest in no time in elkaar gezet en slaagde voor de 100%. De kampeerterrein bewoners werden ook al aangestoken door een feestkoorts en in de tweede helft van Augustus, op [een prachtige zomerse dag, werd daar een feest georganiseerd voor groot en klein, dat duurde van vroeg in de middag tot laat in de avond. Het bleek dat er onder hen krachten schuilden, die iets kunnen naar voren brengen. De man aan de luidspreker heeft zeker de zwaarste dag van zijn leven gehad. Onuitputtelijk in zijn woordenkeus, volgde hij de diverse verrichtingen. Het was zeker voor hem een ademing dat ,s avonds de hopman van de padvinders zijn taak overnam en het kampvuur zijn warme adem over het kampeerterrein blies. Geslaagd? Meer dan 100%. We zijn er nog niet. Er bestaat hier ook nog een commissie voor het reddingswezen. Vanwege de N. Z. H. R. M. is hier een roeireddingboot gestationneerd en de be- manning heeft onze gasten een paar maal laten zien, hoe er met deze boot geoefend wordt. Dit wordt ieder jaar herhaald en telkens weer bestaat hiervoor grote belang stelling. Inderdaad het is steeds weer aan- trekkelijk om te zien hoe dit in zijn werk gaat Het wordt zeker door de gasten op hoge prijs gesteld. Ook de mannen van het ..wippertoestel" bleven niet achter. Nog kort geleden lieten zij zien hoe een lijn wordt weggeschoten en hoe daarna een schipbreukeling van het denkbeeldige ge- strande schip wordt afgehaald. Laten wij nu nog even een kijkje nemen bij het „hartje" van de plaatselijke V.V.V., het secretariaat. Wat is daar dit seizoen gepasseerd Daar bleek ons dat het daar ook ieder jaar drukker wordt. Het was slechts enkele dagen voor Augustus, dat er nog steeds aanvragen binnen kwamen voor de maand Augustus. Voor vele gasten was het de vraagbaak voor allerlei dingen. Wij hopen dat deze vragenstellers steeds een bevredigend ant- woord kon worden gegeven. Het was echter niet alleen voor dit seizoen dat er om verblijf hier werd ge- vraagd, maar ook reeds voor het volgend jaar was de vraag alweer aanzienlijk groot. Reeds nu werd er alweer plaats besproken voor volgend jaar. De maand Augustus voor 1952 staat alweer in veler belang stelling. Dit is niet te verwonderen, want dit jaar moesten er vele teleurgesteld worden. Wij hoorden, dat er alweer ge- meubileerde woningen zijn verhuurd voor Juli en Augustus 1952. Laat dit voor de adspirant huurders voor volgend jaar een waarschuwing zijn, dat zij zich, indien zij naar Callantsoog willen, vroegtijdig van een woning voorzien. Het hier zo rustige en mooie strand trekt vele gasten. En wat kan men meer verlangen dan rust. Dat is het ideaal van menige vacantie- ganger. Men is nu eenmaal niet om drukte verlegen. Dat is er in hun dagelijks werk al genoeg. Een maandje of tewel langer of korter geeft hen nieuwe krachten om het werk weer een jaar aan te kunnen. Uitstekend zomerweer is het niet altijd geweest. De zondagen hebben ons dit jaar weleens in de steek gelaten. Voor het bezoek van dagjesmensen is dit wel teleur- stellend. Maar dat was niet alleen hier in Callantsoog, dat was ook zo op andere badplaatsen. Over het algemeen een niet al te kwade zomer, hoewel wij graag wat meer warmte hadden gehad. Wat gaat er nu verder gebeuren Wat zijn de plannen voor Callantsoog het volgend jaar Hoe zal het er dan weer uitzien Dit zijn drie vragen die moeilijk zijn te beantwoorden. Plannen zijn er en laten wij U het grootste plan noemen. Het is U alien wel reeds bekend, maar wij menen het nog even te moeten herhalen. Het gemeentebestuur is in staat gesteld om bij genoegzame deelname beslag te leggen op een kampeerterrein in de z.g. Noord- duinen om van te smullen. In een prachtig stuk natuurschoon bestaat de gelegenheid om in het bezit te komen van een stuk duinterrein en daarop een kampeerwoning te plaatsen, zoals men hier in Noordholland haast vergeefs moet zoeken. Als dit prachtige plan slaagt, kunnen enige hon- derden mensen een recreatieoord vinden zo mooi en zo rustig als men maar begeren kan. Hoe dit afloopt Wij zullen moeten afwachten. Wel kunnen wij zeggen, dat men met het aanvragen van een terrein niet te lang moet wachten. Voor dit plan moet een bepaald aantal terreinen worden uitgegeven wil het doorgang vinden. Een ieder die dus hiervoor ambitie heeft, wacht niet te lang, maar stelt U terstond in verbinding met het gemeentebestuur. Als het te laat is, kan men weleens berouw hebben. Het spreekwoord zegt nog steeds, „berouw komt steeds te laat". Dit is dan zo ongeveer het overzicht van hetgeen hier in onze badplaats Callantsoog is gepasseerd. Wij hopen dat wij niets hebben vergeten dit kan zo licht gebeuren. Neemt U het ons niet kwalijk. Ja toch, er is er al een die bijna vergeten is. Ons plaatselijk muziekcorps. Ook zij offerden een avond op om een concert te op de tent. Helaas het weer werkte niet mede en de belangstelling was gering. Laat U dit niet afschrikken muzikanten. Volgend jaar beter. Uw medewerking bij de school- feesten en ouden van dagentocht werd zeer gewaardeerd, laat dit voor U een vol- doening zijn. Thans nemen we afscheid van U alien, welkome gasten en laten wij hopen van een „tot weerziens". Callantsoog maakt zich op voor de winter en kan de rekening over seizoen 1951 sluiten. Laten wij hopen dat deze voordelig is. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 2 September v.m. lOuur, Doopdienst Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. NED. HERV. KERK J ULIANADORP ZONDAG 2 September, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. J. Trommel GEREFORM. KERK SCHAGEN, Cornells Bokstraat ZONDAG 2 Sept. v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds. A. Wiersinga De busdiensten der N.A.C.O. sluiten op beide kerkdiensten aan. 's Morgens vertrek Callantsoog 9.25 uurvertrek Schagen 11.35 uur. 's Avonds vertrek Callantsoog 18.25 uur; vertrek Schagen 20.15 uur. De bussen stoppen voor het kerkgebouw. Contact-adres Callantsoog Ouderling K. Unk, Dorpsweg 12. Schagen Predikant Ds. A. Wiersinga Loet F 17e, Telefoon K 2240-552 KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11 Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur.

Badbode voor Callantsoog | 1951 | | pagina 2