Hoe kan ik abonne worden? BIOSCOOP-NIEU W S KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog, Een woord tot onze gasten hier voor een ieder wel iets, waar zij hun vermaak in zneken. Het verenigingsleven bloeit dan weer in voile glorie. Verenigings leven, dat in de zomer rust, maar zich in de winter in voile gedaante ontplooit. En het zijn niet alleen de mannen. die zich vermaken in een kaart-. biljart- of voetbal- dub of op welk ander gebied ook. Ook de vrouwen kennen hun verenigingsleven en noemen wij daarvan de afdeling van de plattelandsvrouwen, die maandeiijks een keer bij elkaar komen. Een gezellig onder onsje, waar echter niet veel wordt gepraat, hebben wij ons tenminste laten wijsmaken. Sinds korte tijd kennen wij een Ned. Hervormde vrouwenvereniging, die zich ten doel stelt zo in het algemeen ten nutte te zijn. Het is door haar toe doen, dat de ouden van dagen en de zieken zo met de Kerstmis een aardige verrassing wordt thuis bezorgd. Een welkome afleiding in de donkere dagen zo om en bij die tijd. Zij hebben eveneens een groot aan- deel gehad in de restauratie van de historische kerk hier ter plaatse, die inwendig een prachtige verandering heeft ondergaan. On- getwijfeld zullen er velen onder onze gasten zijn, die deze verandering is opgevallen of zal opvallen bij hun bezoek aan de kerk. Dan telt onze bevolking ook een groot gedeelte boeren en landbouWers. Ons agrarisch gedeelte van de gemeente is vrij uitgestrekt en ook onze boeren houden des winters iedere maand een bijeenkomst, waar zij op allerlei gebied kennis maken met dat- gene wat voor hun bedrijf van belang is. Want ook de boer tracht op de hoogte te blijven van nieuwigheden, die zich op hun gebied voordoen. Zowel de plattelands vrouwen, als wel de verenigde landbouwers, werkende onder de naam afdeling Callantsoog van de Hollandse Maatschappij van Land- bouw, houden jaarlijks hun uitstapje, wat beide verenigingen reeds achter de rug hebben. In onze volgende nummers hopen wij op deze uitstapjes wat uitvoeriger terug te komen, Ook de arbeiders zoeken na hun arbeid afleiding en een groep heeft een reisclub die straks in Juli ook weer haar uitgaansdag zal beleven. De jeugd zoekt het hier in het voetballen en tevens hebben de jongeren hier een jeugd- club. In een door de gemeente beschikbaar gestelde barak brengen zij de winteravonden met spel en al dies meer zij door. Een ver- eniging, die zeker in een behoefte voorziet, de jeugd van de straat houdt, waar zij zich door onledigheid meestal gaat misdragen. Een werkelijk nuttige vereniging. En wat is nu eigenlijk wel voor ons vreemdelingenverkeer het grootste gebeuren in deze winter geweest? De plaatselijke V.V.V. houdt in het najaar en in het voorjaar hun ledenvergaderingen, waar diverse wensen en klachten naar voren worden gebracht. Deze vergaderingen ken- merken zich in de regel door een goed bezoek van de zijde der leden. Helaas zijn er nog, die het nut van de V.V.V. niet inzien en zich buiten deze voor het vreemdelingenverkeer nuttige vereniging houden, hoewel zij er wel vruchten van willen plukken. Dit euvel zal zich overal wel voordoen, maar voor de gasten zouden wij gaarne hier een kleine opmerking willen maken en welHuurt en koopt datgene wat U nodig heeft van hen, die aangesloten zijn bij onze V.V.V. In de voorjaarsvergadering van de V.V.V. is het zomerprogramma voor dit jaar vast- gelegd en onze redacteur zal dat straks in onze volgende nummers wel nader bekend maken. Het gemeentebestuur nam op 30 Januari van dit jaar een groot besluit. Het betreft hier de aankoop van een groot duinterrein met de bedoeling, om even voorbij de buurtschap Groote Keeten in de duinen een groot kampeerterrein aan te leggen. In de ongerepte natuur, omgeven door duin terrein, zal zich daar een terrein ontplooien, dat een lust voor de kampeerders kan zijn. Echter hogere autoriteiten kunnen hun be- slissing in deze nog niet nemen, zodat voor deze zomer de plannen niet kunnen worden uitgevoerd. Hopenlijk valt binnenkort de beslissing en dat deze beslissing ten gunste van ons gemeentebestuur zal uitvallen, is zeer te hopen, vooral voor het belang van het vreemdelingenverkeer. Mogelijk dat ons verslag niet volledig is, maar in algemene trekken hebben wij zo het een en het ander in het kort toegelicht en hopen wij, dat U een indruk van ons dorpsleven hebt gekregen. WIJ WENSEN U EEN PRETTIGE VACANTIE TOE IN CALLANTSOOG. De leden, neringdoenden, kamerver- huurders en kamphouders zijn de pijlers van onze V.V.V. Zij zijn het, die door hun bijdragen onze vereniging in stand houden. Niet alleen dat, maar ook zijn zij het, die ons in staat stellen de nodige propaganda te maken en het mogelijk maken onze gasten de nodige service te geven. Wij doen daarom een beroep op onze gasten om hun inkopen slechts bij onze neringdoenden leden te doen. Zo ook wanneer U hier een woning of kampeerhuisje wilt huren. Doet dit alleen bij hen, die een kaart voor het raam hebben met opschrift V.V.V. Callantsoog" enz. De zaakhouders worden straks van een V.V.V. schildje voorzien, zodat U steeds kunt zien, dat U bij een lid van onze V.V.V. terecht bent. Dit geeft U zekerheid, dat U goed behandeld zult worden. want mocht U klachten hebben, wendt U dan tot ons en wij zullen ze trachten op te lossen. Voor niet-leden kunnen wij dat niet doen. Als U soms inlichtingen wenst, wendt U tot onze secretaris, Dorpsplein 34, die U steeds, zoveel in zijn vermogen ligt, de door U gewenste inlichtingen zal verstrekken. in de komende week. Hoog water Laag water Zaterdag 14 Juni 12,— 17.30 Zondag 15 13.- 18.30 Maandag 16 14.- 20.30 Dinsdag 17 15.10 21.30 Woensdag 18 16.10 22.- Donderdag 19 17.- 23.- Vrijdag 20 18.10 24.- Dat is heel eenvoudig. Even het ingesloten postwissel-formulier in- vullen en ter post bezorgen, (binnen 1 week s.v.p.) en de rest doen wij. Lezers, die reeds hun abonnements- geld hebben voldaan, kunnen dit formulier als niet ontvangen beschouwen. Gedurende het badseizoen zult U enige tijd uw vacantie in ons dorp doorbrengen. Evenals vorige jaren geeft de V.V.V. Callantsoog weer de Badbode uit. Dit blad geeft antwoord op vele vragen. Naast het dorpsnieuws, de rubriek 't Callantsoog van weleer, V.V.V.-nieuws, strandfeesten, excursies, kerkdiensten, hoog- en laagwater- standen enz. Gaarne zouden we U als abonne noteren, wij zorgen er dan voor, dat U 's Zaterdags de Badbode thuis bezorgd krijgt, U weet dan precies, wat er tijdens uw vacantie voor U en uw kinderen georganiseerd wordt. Ook dit jaar verzorgt onze V.V.V. een aantrekkelijk zomerprogramma. De jeugd zal daarbij zeer zeker niet vergeten worden. Enige strandfeesten voor de meisjes en jongens zullen worden georganiseerd. Wij weten uit ervaring, dat deze feesten bij jong en oud zeer in de smaak vrvllen. Door redenen van organisatorische aard is de commissie gebonden aan een termijn van inschrijving. Hiervan KAN NIMMER worden afgeweken. Het is dan ook voor U en voor de V.V.V. zeer prettig, als U weet, wat de V.V.V. tijdens uw verblijf in ons dorp voor U organiseertVoorkom teleur- stelling Wij twijfelen er niet aan, dat U dan een prettige en aangename vacantie in ons rustige Callantsoog zult doorbrengen. NEEM EEN ABONNEMENT VOOR SLECHTS 125 CENT. Wij wensen onze lezers een aangename vacantie en onze adverteerders een goed seizoen en ons zelf wensen we mooi strand- weerDan heeft U 't ook. Geniet met de Badbode in uw hand van nollen, zee en strand. Theater Royal brengt U deze week: „TARZAN DE AAPMENS" NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 15 Juni, 'savonds 7.30 uur, Ds Trommel ZON DAG 22 Juni, 's morgens 10 uur, Ds Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de "heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK SCHAGEN ZONDAG 15 Juni. v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds Joh. Lever, van Terzool (Fr.) Kerkgebouw Cornelis Bokstraat 1Schagen Contact-adres CallantsoogOuderling K. Unk, Dorpsstraat 12 De busdienst Den HelderSchagen via Callantsoog (lijn R) sluit op de morgenkerk- dienst aan. Vertrek Callantsoog 9.25 uur. Aankomst Schagen 9.50 uur. Vertrek Schagen 11.35 uur. Aankomst Callantsoog: 12 uur. KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, 8.30 (Hoogmis) en 10.30. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H.H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 68 uur. Er bestaat een oude mythe, dat diep in de binnen- landen van Afrika, ergens in het Maangebergte bij het Alberta-meer een plaats is waar een onmetelijke olifantenbegraafplaats is en millioenen tonnen ivoor liggen opgeslagen. Niemand is er tot dusver in geslaagd deze plek te bereiken door de ontoegankelijkheid van de hoge rotsen en omdat dit gebied bewaakt wordt door een reusachtige aapman. Parker, een Engels ivoorjager, besluit op zoek te gaan samen met zijn vriend Holt. Op de vooravond van hun vertrek komt Parker's dochter Jane haar vader bezoeken en na lang aandringen mag zij met de expeditie mee. Het gezelschap gaat op weg en verneemt van een stervende inboorling hoe zij gaan moeten. Eindelijk komen zij na vele hachelijke situaties op een hoog plateau aan boven de rotsen. Oe expeditie zet zich in beweging doch ontmoet plotseling een troep grote apen, aangevoerd door een reusachtige blanke man. Deze ontvoert Jane en brengt haar naar een nest in een hoge boom Jane begrijpt dat het Tarzan is en lecrt hem zo goed en zo kwaad als het gaat Engels. Zij worden verliefd op elkaar en beleven vele avonturen. Dan komt Tarzan plotseling tegenover Holt te staan en wordt gewond. Hij herstelt echter en Jane besluit haar vader en Holt op te zoeken, maar zij kan Tarzan niet vergeten De expeditie wordt aangevallen door pygmeeen doch Tarzan brengt redding. Hij voert een kudde olifanten aan die het inboorlingendorp volkomen met de grond gelijktrappen, Op de rug van twee olifanten trekken zij verder, Parker is dodelijk gewond geraakt doch weigert op te geven alvorens hij het doel van de tocht bereikt heeft. Tarzan klimt bij Parker op de olifant en ondersteunt de stervende. Een der olifanten is echter ook gewond en begeeft zich naar het olifantenkerkhof om daar te sterven. De expeditie volgt en bereikt de plaats waar het ivoor huizenhoog opgestapeld ligt. Na dit aan- schouwd te hebben blaast Parker de laatste adem uit. Jane besluit bij Tarzan te blijven, Holt rijdt alleen terug, nagekeken door Tarzan en Jane in het licht van de ondergaande zon

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 2