Bezockt hedenavond de brandblusdemonstratie door de Callantsoger brandweer. Aanvang 7,30 uur (Dorpsplein) Autotocht Ouden van Dagcn en hoe de reis verliep Getijtafel voor Callantsoog, KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUW S Barry de Wilde, Maria O. v. d. Plas, Adri Jongkees. Tinie Toornstra. Van 3e naar 4e klasse, Jan Mooij. Allen van harte gefeliciteerd hoor Zandhopen maken. Zondag 27 Juli organiseert de V.V.V. Callantsoog haar eerste strandfeest in 't seizoen 1952. Er wordt evenals het vorige jaar met paren gewerkt. De deelnemers worden in leeftijdsgroepen verdeeld, zodat wordt aangeraden, dat de paren in leeftijd weinig verschillen. Aangifte bij de strandkiosk Zondagmorgen 27 Juli, van 9 uur tot half elf. Inleggeld 25 cent per persoon voor kinderen tot en met 14 jaar. Deelnemers boven 14 jaar 50 ct p. pers. Aanvang wedstrijd 1 UUR. Doet alien mee Hoe langer uw zandhoop de komende vloed trotseert, hoe groter uw kans wordt op een prijs 5 Juli 1952, 's morgens acht uur, plaats van handeling Dorpsplein voor het raadhnis. Het is merkbaar, dat er iets gaat gebeuren. Er groeperen zich mensen aldaar en reeds verschijnt er voor het raadhuis een luxe auto, met een bestuurder uit onze naburige kust- plaats Petten, die de eerste was Nu moeten ze ons niet meer vertellen, dat de Petteners langslapers zijn, wat zeg jij ervan Dirk Hierna werd het steeds drukker en ook de oudjes komen opdagen. Het duurt echter lang, want er moeten twee bussen komen. En dan komt de mare, dat er een bus met pech te Groote Keeten staat. Geen goed begin, doch drie kwartier na de vastgestelde tijd vertrekt de stoet. 90 oudjes met hun begeleiders(sters) aan- vaarden de reis, die over Volendam, Amsterdam, Zandvoort en Egmond aan zee zal gaan. Hoe de reis is gegaan Laten wij dit even overnemen uit de mond van de Voorzitter van de commissie ouden van dagen tocht. Onze Burgemeester gaf ons een overzicht van de tocht in cafe Ben de Vries, waar de oudjes alien gezellig aan de tafel zaten, onder genot van koffle, gebak en een sigaartje. Het is rustig zitten na zo'n tocht en aardig om dan nog eens even in gedachten mede te maken wat er zo'n dag is gepasseerd. De eerste pleisterplaats was Volendam, Hotel Spaander. Even uitblazen, want het was iets warm in de bussen, doch nog niet direct te warm. Het was er heerlijk koel. Marr men bleef niet zitten. De parel van de oude Zuiderzee moest bezichtigd worden en niet alleen dat, maar ook de vrouwen trokken daar wel enigszins de aandacht. Zo zelfs, dat er een paar bestuurders van een luxe auto zich lieten vereeuwigen meteenVolen- damse schone. Wat zullen de heren „groots" geweest zijn op dat moment. Ja wat een verbeelding zeg. En het mooiste is nog dat ze er na afloop van de reis niets meer van wilde horen. Nou het is in de krant vastgelegd hoor en die ons zeiden, dat het niet in de krant moest, moeten het maar voor lief nemen. Moet je het maar niet meer doen, of de voorzitter mag het niet meer verklikken, kan ook gezegd worden, maar als hij het ene releveert, moet hij ook het andere doen en de betrokken personen moeten er de consequenties maar van dragen. Moet je maar niet stout wezen. Er zat een commissielid bij, die wij ook niet vertrouwden. Lachte zo geheimzinnig, maar die zijn vrouw was mee. Had misschien geen kans, of heeft een ander smoesje bedacht en toch stiekum op het plaatje gegaan. Kunnen we niet beoordelen. Moeten ze zelf maar uitzoeken. Naar Amsterdam, bleek een zwaar gedeelte in deze etappe te zijn geweest. Gevreesd werd dat de hitte, voorzitter noemde het „bloedheet" in de bussen, slachtoffers ging maken. maar nee hoor, taai zijn de oude Callantsogers en de begeleidende zuster Houter, die zo welwillend was om onze plaatselijke zuster, die wegens ziekte ver- hinderd was de tocht mede te maken, te vervangen, behoefde „geen dienst' te doen. De warmte had op de eetlust geen vat, want toen in Amsterdam, bij Heck, het eten werd voorgezet, is er lekker „geschransd Het reisschema moest even worden bekort en rechtstreeks stevende men op Zandvoort aan. Een uitstapje en een aanval op een zoute haringkar. Hoe bestaat het. Maar het is gebeurd. De Pont te Velsen bleek deze keer geen erg beletsel te zijn, want na 25 minuten stond de hele zaak aan de overkant en ging het op Egmond aan Zee aan. De Gerant, waar thee zou worden gedronken, zat in zak en as, dacht met zijn thee te blijven zitten, want men was over tijd. Maar het kwam weer goed. Hotel ..Zeezicht" heeft het gezelschap ontvangen en weer zien vertrekken. De laatste etappe werd aanvaard en in Callants oog werd de aankomst door velen afgewacht. De muziek stond klaar en onder vrolijke tonen stapten alien uit om het laatste gedeelte rustig te aanschouwen. Op het toneel de muziek, die tussen de sprekers door een stukje muziek weggaf. Men zat fris en rustig. Dat deed zichtbaar weldadig aan. Het was voor vele inwoners op het eerste moment wel even een teleurstelling dat zij niet in de zaal werden toegelaten, maar het zal hen later wel duidelijk geworden zijn, dat de commissie in deze een wijs besluit had genomen, want anders had het voor de oudjes niet prettig geweest, omdat het dan zeker veel en veel te warm zou zijn geworden. De voorzitter heeft dit ook in zijn sluitingswoord naar voren gebracht en hoopte dat de burgerij dit volkomen zou begrijpen. Maar we zitten nog in de zaal en dan blijkt dat er onder de oudjes goede sprekers en voordrachtkunstenaars zijn. Het was de heer Kalf, die voor het eerst hier de tocht mede maakte, die met een gezellig praatje de dank over bracht van alien die de reis hadden medegemaakt. We hadden nog wat van II verwacht Kalf, maar heeft U dat tot het volgend jaar bewaard Uit zijn rede bleek wel dat de oudjes onder weg zo nog wel het een en ander hadden verteld. Want een „bak" ontbrak niet, hoewel Kalf zeide, dat zo'n geval onder „de Kerstboom" kon verteld worden. Nou zeg, dat moest er nog bij komen. De heer A. Schoorl, kwam met een voordracht uit zijn jonge tijd, dus ook uit de jonge tijd van zijn tochtgenoten. „Joris Goedbloed" was de titel, maar er is ons daar achter in de zaal wel wat teveel van het gesprokenen verloren gegaan en moeten wij hiermede volstaan. De heer Waker, had een heel aardige voordracht, toepasselijk op deze tijd van bromfietsen en emigratie met als slot de eenheid van Callantsoog met de tegenwoordige Burgervader. En na genoemde oudjes, was het woord aan de jongeren. Mevr. De VriesMein, bleek nog goed voor 18 jaar te kunnen doorgaan, want zij huppelde nog lustig met haar springtouwtje, totdat haar moeder, Mevr. Mooij Doom ten tonele verscheen en zij met elkaar ons vertelden, hoe de jeugd van tegenwoordig is. Hoe het vroeger was, gaan we ons niet in verdiepen, maar we gaan maar gewoon door, gezegd kan worden dat er van genoten is en het applaus was verdiend. Het laatste was zang van Mevr. De Vries. Een toepasselijk lied voor dit gezelschap. Begeleid door haar echtgenoot, zong zij ..Zilveren dradeneen altijd mooi lied en er werd met grote aandacht naar geluisterd. Maar aan alles komt een einde en ook hier. Onverbiddelijk nam de voorzitter voor de laatste maal het woord. Aan alien zonder uitzondering werd dank gebracht en wel vooral aan de gevers(sters), die zo goed op de aangeboden lijsten hadden getekend en hen in staat hadden gesteld om de reis te maken. Want zo'n reisje is kostbaar en om er iets goeds van te maken is er veel geld voor nodig. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan een geefster buiten deze gemeente, die elk jaar weer een flinke bijdrage doet toekomen. Een mooi gebaar, dat door alien zeer wordt geapprecieerd. Tot slot memoreren wij nog even de mooie geste van alle oudjes, die elk een klein bedragje hebben geofferd om aan zuster Boendermaker, die wel een bijzonder plaatsje in de harten van de oudjes heeft veroverd, een aandenken aan te bieden. Dit plan was reeds in Volendam gerijpt en daar werd voor haar een bloemenvaas en bonbon- schaaltje in Delfts blauw gekocht en dit zal haar uit dankbaarheid worden aangeboden. Voorzitter sloot met de hoop, dat alien, die dit jaar de tocht hebben mede gemaakt, ook het volgend jaar weer precent zullen zijn. En zo kwam het einde van een tocht, waarover de oudjes nog weleens zullen na- praten. Laten wij dan afspreken tot volgend jaar. in de komende week. Hoog water Laag water Zaterdag 19 Juli 17,40 12.- Zondag 20 18.30 12,30 Maandag 21 19.20 1.20 Dinsdag 22 7.30 2.— Woensdag 23 8.— 2,30 Donderdag 24 8.25 3.- Vrijdag 25 9.— 3.20 E.H.B.O. Afd. Callantsoog. DIENSTROOSTER Zondag 20 Juli 's Morgens 102 uur 's Middags 26 uur let Bakker G. de Vries L. Gladpootjes Jb. Buis N. de Vries—Johannes W. Vogelzang—Ooms NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 20 Juli, 's morgens 10 uur, Ds Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK SCHAGEN Zondag 20 Juli vm. 10 uur, Ds. A, Wiersinga 'savonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga KerkgebouwCornelis Bokstraat 1, Schagen Adres predikantDs. A. Wiersinga, Loet 2, Schagen, Tel. K 2240-552 Contact-adres CallantsoogOuderling K. link, Dorpsweg 12 De buSdienst Den Helder—Schagen via Callantsoog (lijn R) sluit op de morgenkerk- dienst aan. Vertrek Callantsoog 9.25 uur. Aankomst Schagen 9.50 uur. Vertrek Schagen 11.35 uur. Aankomst Callantsoog: 12 uur. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, 8.30 (Hoogmis) en 10.30. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H.H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 68 uur. Theater Royal te Schagen brengt U deze week „DE ZOON VAN DE KALIEF" De grootste dief van Tanger, Yussef, heeft opdracht gekregen het jonge prinsje Hussein te vermoorden. Als hij het prinsje ontvoerd heeft, kan hij het tenslotte niet over zijn hart verkrijgen hem te vermoorden en hi) neemt het kind als zijn eigen zoon mee naar huis. Hij en zijn vrouw, Mirza, voeden de jongen op ala Julna, die n even grote dief wordt als zijn vader Op de rechterarm van het kind is echter het zegel van Marshan als teken van z'n koninklijke afstamming gebraud en dit bedekken zij met een zilveren amulet. Wanneer 18 jaar later de schurkachtige Mustapha, die destijds het moordcomplot beraamde, zijn dochter Prinses Yasmin wil uithuwelijken aan Prins Hedjah, krijgt zij de beroemde parel van Fatima van de Prins. Deze parel wordt echter met veel list gestolen door de lieftallige straatdievegge Tina. Hedjah dreigt met zijn leger de stad Tanger te vernietigen, wanneer de parel niet wordt teruggebracht. Mustapha draagt Yussef op de parel terug te brengen, waarvoor hij 5000 dinaren zal ontvangen plus 5000 dinaren voor het vangen van de dief. Maar als hij niet slaagt, zal hij worden gedood. Julna past nu een true toe door een hoog geprezen robijn, die echter in feite waardeloos is, te verloten, om zodoende de ware dief van de parel te lokken en eventueel op heterdaad te betrappen bij de diefstal van

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 2