Bezockt hedenavond dc „VOETBALMATCH Brandweer-Callantsoog tcgen Brandwecr-Wieringen. Aanvang 7 uur* (Gemeente-Sportterrein) Voor de muziekliefhebbers uit on^e BudptaaJU en o-rnq&uinq Getijtafel voor Callantsoog, KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUWS dit als doodgewoon beschouwd. Maar we moesten verder en Avifauna moest bewonderd worden. Eu inderdaad dit was voor velen onzer een openbaring. Wat een vogelpracht en wat een prachtige aanleg. Het is wonderlijk, maar een volwassen mens wordt op zijn tijd weer een kind en het bleek hier weer glashelder, voornamelijk onder de dames. Want bij het zien van een uitheemse vogel, die enigszins wit-zwart ge- kleurd was en gelijkenis vertoonde met onze ooievaar, werd deze al als „de ooievaar" bestempeld en hier was geen vinger tussen te krijgen. Later moesten zij het toch opgeven, toen onze werkelijke ooievaar zich aan ons vertoonde. Het sprookje leeft dus nog onder onze Callantsoger schonen. Laat het zo blijven, Natuurlijk weer te kort tijd, maar ook dat hindert niet, want het is beter, dat men er langer wil vertoeven, dan is het goed geweest. Leider Geitenbeek heeft weer iets goeds gevonden deze keer. Eten in Leiden, was best, zonder incidenten. Of het moest dan zijn geweest, dat de voor- zitter met zijn tandjes „niet van zijn eigen hoor" zat te kouwen op iets dat hij voor snijbonen had bekeken, maar bij het door- slikken tot de ontdekking kwam dat het een stuk henneptouw was. Dat zijn zo van die perikelen, die men kan meemaken. En toen terug langs Zuid- hollands mooiste plekjes. De stemming zat er volop in, muziek van Jan, solozang door dames en heren en ge- meenschappelijke zang op zuivere toon, mankeerde niks aan. De oorpijn van Baken, die in het begin van de reis voor hem een beletsel was om zich in zijn voile talenten te ontplooien, was verdwenen, zijn paraplu kwam voor de dag, nadat hij bevorens op de reis reeds een haarnetje had gebruikt en meermalen zijn „golvende billardbal" met zorg had gekamd. Kortom het werd goed. Achter de paraplu werd het plasticmasker voorgedaan, wat niet zo vlug ging op de motorkap, maar het kwam voor elkaar en volgde een voordracht. In deze stemming werd de laatste stop- plaats, Piet Mantel te Schoorldam bereikt, waar de consumptie goed was, doch bij ge- brek aan muziek de stemming even ver- flauwde. Dat had beter gekund en ik zou willen aanraden, maakt daar volgend jaar iets meer van. Hartelijke woorden werden over en weer gesproken en uit alles bleek, dat het weer een prima reis is geweest en alien op een enkele uitzondering na, hopen volgend jaar weer een tocht mede te maken. Voor hen die interesse hebben zich bij de reisclub aan te sluiten, is er gelegenheid, voor zover de bus niet bezet is. Even na het middernachtelijk uur werd afscheid van elkaar genomen met de beste voornemens voor een volgende keer. Een onvergetelijke avond. Onder 't motto geniet mee met de V.V.V. verlieten we 't dorpje Callantsoog en richtte we onze schreden naar 't Zwanenwater. In dit prachtig natuurreservaat konden we volop genieten van de rijke flora en fauna. Onze gidsen wezen ons op allerlei bizonder- heden en vanaf een hoge duin konden we genieten van een schitterend panorama. De meeuwenbroedplaatsen waren zo goed als verlaten. Een enkel jong dribbelde angstig weg en in sommige nesten lagen nog een of twee donker gevlekte eieren. De lepelaars- kolonie konden we vrij dicht benaderen en door de kijker konden we deze zeldzame vogels in hun vlucht bewonderen. Alvorens de terugtocht te aanvaarden, maakte de Voorzitter van de V.V.V. zich tot tolk van ons alien, toen hij woorden van dank richtte tot onze deskundige gidsen. Een mooie avond was ten einde. Dank- baar zochten we onze slaapplaatsen op. NATUURLIEFHEBBER. Brandweer oogstte veel succes. Voor een zeer talrijk publiek voerde onze brandweer Zaterdagavond met groot succes een pantomime op „Een brand in 't jaar 1850". Vrouw Baken (mevr. Mooij) doet haar „wasje" en komt plotseling tot de ontdekking dat haar ..staltje" in brand staat. Janbuur (Jan de Wilde), die aan 't grote bonen plukken is. wordt door zijn vrouw gewaar- schuwd. Radeloos van schrik komt de boer van 't land gerend. Besluiteloos rent hij heen en weer. Zijn gebarenspel, zijn mimiek waren uitstekend. De veldwachter (Jan Vos) ver- schijnt op 't toneel van de brand en deze besluit eerst de burgemeester (Ben deVries) te waarschuwen. Deze zit evenwel op zijn middagtukkie. Maar eindelijk dan toch ver- schijnen beiden weer bij ,,'t staltje" van Janbuur, die inmiddels, geholpen door zijn vrouw, tracht de brand te blussen. Eindelijk luidt de koster (Jan Schagen) de brandklok en verschijnen de opgeschrikte buurtgenoten om te zien waar de brand is. Het blussen van de brand gaat gepaard met allerlei komische voorvallen. Overal wordt met water gesmeten en gemorst maar de brand gaat door. Plotseling wordt het dorp opgeschrikt door 't geloei van de sirene en verschijnt de modern uitgeruste brandweer. Vlug, Vaardig en Vastberaden blust zij de brand. Het ..nablussen" nam meer tijd in beslag. De dorpsklok had reeds lang het midder nachtelijk uur verkondigd toen de comman dant het bevel gafInrukken tot Zaterdag avond a.s. Een partijtje voetbal dat in 't water moet vallen I Nee, zegt U nu niet„Dan blijf ik thuis. lets dat, figuurlijk gesproken, in het water valt, is mislukt". Laten we U dan meteen vertellen, hoe meer deze partij in 't water valt, des te groter het succes van deze avond zal worden. Vergeet niet, dat twee BRANDWEER-elftallen elkander zullen ontmoeten, en wie aan brandweer denkt, denkt tegelijkertijd aan water. Toen het plan rijpte, om een voetbal- match te organiseren, is men uitgegaan van het spreekwoord „Schoenmaker houd je bij je leest", in brandweerterm Spuitgast, houd je bij je spuit. De heren doelverdedigers hebben zich dat geen twee keer laten zeggen en ze zullen Zaterdagavond trachten hun doel, middels de spuit, schoon te houden. Dat dit VOETBAL-SPUITFESTIJN aanleiding zal geven tot verschillende komische strub- belingen behoeft geen betoog. Gezien het grote succes, dat de brandweer vorige Zaterdagavond mocht oogsten, raden we U aan, deze ..voetbalmatch" te gaan zien. U zult er geen spijt van hebben. Na afloop van de wedstrijd prijsuitreiking in Hotel Ben de Vries. „Een prijsuitreiking zal het worden MET EEN STAARTJE", deelde de commandant Jacob Vos ons mede en hij lachte daarbij geheimzinnig. Doch hij was niet te bewegen nog meer bizonderheden te vertellen. We kunnen U dus ALLEEN nog maar mededelen, dat de wedstrijd begint om 7 uur. Tot Zaterdagavond. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR- WERPEN Gevonden 1 rood sjaaltje1 riem van een regenjas1 bal1 sok. Verloren 1 gouden armbandje 1 plaid 1 sleutel1 zonnebril1 damesvest1 kinder- vestje 1 bos sleutels 1 trainingskiel 1 bril1 tabaksdoos met inschriptie (is een gedachtenis). Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. Lang niet iedereen gelukt het om eens getuige te kunnen zijn van een goed concert. Onze naburige gemeente Schagen is het gelukt om op een tweetal buitenlandse orkesten beslag te leggen. Op Maandag 28 Juli a.s.. treed aldaar op het Frankforter Jugend-Symphonie Orkest o.l.v. Helmut Steinbach. Dit orkest bestaat uit 65 jeugdige per- sonen en brengt werken van Handel, C. M. v. Weber, Schubert enz. Op Donderdag 31 Juli a.s., komt aldaar het beroemde Engelse Fanfare-Orkest The Frickley Collierey Band. Dit orkest is meermalen kampioen van Engeland, waar- onder zich tevens kampioensolisten be- vinden. In 1951 brachten zij een bezoek aan Kerkrade, het centrum van hoogstaand cultureel leven. De Limburgse bladen schreven er over met grote koppen. The Frickley's veroverden Limburg. Wij zijn er van overtuigd, dat wij hier- mede ook onze badgasten iets goeds kunnen aanbieden en hebben een aantal plaats- kaarten kunnen bemachtigen, welke ver- krijgbaar zijn bij onze Secretaris de heer R. Koelemeij en de heer C. van Eck a fl 1 per stuk. Het is de bedoeling om bij voldoende deelname op beide avonden een bus te laten rijden. De kosten hiervoor bedragen 75 cent. in de komende week. Hoog water Laag water Zaterdag 26 Juli 9,15 3.30 Zondag 27 10.4, Maandag 28 10.15 4.25 Dinsdag 29 11.— 5. Woensdag 30 12.— 6, Donderdag 31 12.40 6.50 Vrijdag 1 Aug. 2.8.15 NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 27 Juli, 'savonds 7,30 uur, Ds Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK SCHAGEN Zondag 27 Juli vm. 10 uur, Ds. A, Wiersinga 's avonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga Kerkgebouw Cornelis Bokstraat 1Schagen Adres predikantDs. A. Wiersinga, Loet 2, Schagen, Tel. K 2240-552 Contact-adres CallantsoogOuderling K. Unk, Dorpsweg 12 De busdienst Den Helder—Schagen via Callantsoog (lijn R) sluit op de morgenkerk- dienst aan. Vertrek Callantsoog 9.25 uur. Aankomst Schagen 9.50 uur. Vertrek Schagen 11.35 uur. Aankomst Callantsoog: 12 uur. KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, 8.30 (Hoogmis) en 10.30. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H.H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en van 6—8 uur. Theater Royal te Schagen brengt U deze week „DE HERTOGIN VAN IDAHO" i Christine Duncan en Ellen Hallet zijn vriendinnen, die samen wonen. Ellen is secretaresse van Douglas Morrissen. een millionair-fuifnummer. Ellen houdt van Douglas, maar deze negeert haar totaal, behalve als hij haar nodig heeft, om hem uit amouzeuze ver- wikkelingen te halen. In die gevallen stelt hij haar altijd aan eventuele fortuinjaagsters als zijn verloofde voor. Douglas is van plan naar Sun Valley te gaan en Ellen mee te nemen, om daar nog enig werk te kunnen doen, maar bij nader inzicht vindt hij het toch beter Ellen maar niet mee te nemen. Ellen Is diep teleurgesteld. Doch dan grijpt Christine in. Zij besluit Ellen te helpen, door 66k naar Sun Valley te gaan en Douglas achterna te lopen en het hem zd moeilijk te maken. dat hij als enige uitweg Ellen zal laten komen. In de trein naar Sun Valley ontmoet Christine Dick Layn, die ook naar Sun Valley gaat, om daar met zijn orkest in het hotel te spelen. Dick is opslag verliefd op haar, maar Chris wijst hem beslist af en weet in de trein kennis te maken met Douglas. In Sun Valley brengt zij het grootste gedeelte van haar tijd met Douglas door, tot Dick's ongenoegen. Maar dan wordt Douglas voor een paar dagen terug- geroepen naar Chicago en Chris is nu vrij om met

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 2