voor CALLANTSOOG+ Zaterdag 2 Aug. 1952. No 7 ptaati, ondeA auspiciën deA U U.U. QaMcuiUcw-y. 't Qattcmi'iaaty u-cui Ju-eLe&i. DORPSNIEUWS Een acfidiye. QLeJtilo-cJht. Getij tafel voor Callantsoog, REDACTIE B. OUWERLING Abonnement f 1,25 per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post Drnkt Fa. K. VAN LOENEN Zn. ©.e uLtguv-e Pie.e.$t (VII) Schetsen en herinneringen. dat de gedaante in een duinvlak aangeland, eensklaps verdwenen was. „Ik verzeker U, zeide de man aan 't slot van zijn verhaal, dat Kees Breg niet meer 't duin ingaat. Ik geloofde van al die praatjes niemandal, maar a's je 't dan toch zeivers ziet Op een heldere Decemberdag begon de geneesheer, vergezeld door zijn stevige en onversaagde knecht, beiden behoorlijk ge wapend, de onderzoekingstocht in 't duin. Het had 's nachts een weinig gesneeuwd en gevroren, zodat elke voetstap een spoor achterliet. Het was een vermoeiende tocht. Het op- en afklimmen der bulten en hoogten altijd een bezwaarlijk werk werd nu nog bijzonder bemoeilijkt door het glibberige der hellingen, tengevolge van de gevallen sneeuw. Ondanks de winterkoude gutste de beide mannen het zweet weldra van het ge laat. Zij leverde een eigenaardige aanblik op, die duinstreek, het toneel van de meest volstrekte eenzaamheid, nu nog bovendien als met een lijkwade overtogen. De ogen der beide mannen werden pijnlijk aangedaan door de scherpte van 't zonlicht, dat weer kaatst werd door de ongerepte, glinsterende sneeuw. Duizenden diamanten vingen de zonnestralen op. Het was de zoekers een ware verkwikking, als zij nu en dan op het witte en blinkende tapijt een hongerige haas of een uitgerust konijn gewaar werden, die zich schichtig uit de voeten maakten, wanneer zij hen in 't oog kregen. Na een paar uur klimmen en dalen be reikten zij het hoogste punt van de duin streek, vanwaar zij hoopten de beruchte rookkolom en de plaats waar deze haar oorsprong had, te ontdekken. Het heldere licht en het witte sneeuwkleed, dat over de streek uitgespreid lag, maakten de waarnemingen van 't geen zich in de omtrek voordeed, gemakkelijk. Na enige tijd vorsend hun blikken in 't rond geslagen te hebben, zagen de beide mannen een dunne rookwolk zich kringelend tussen de duinen in de ijle, stille lucht verheffen. Een kreet van verrassing ontsnapte hun. Dadelijk stegen zij van de hoogte af om zich naar de plek, waar zij de rookwolk hadden gezien, te richten. Doch toen zij nog een paar hoogten overgeklommen waren, bekroop hun een gevoel van aarzeling. Zo nabij de ontdekking van hetgeen aanleiding gaf tot de bijgelovige verhalen van Zwavels aanhangers, kregen zij een zonderling gevoel over zich, niet omdat een der beide mannen hechtte aan de vertellingen der dwepers, maar omdat het nu eenmaal in de menselijke natuur ligt, in een soort van spanning te verkeren op een ogenblik, dat onmiddellijk aan de ontsluiting van iets geheimzinnigs vooraf gaat. Ook schoot de geneesheer de gedachte te binnen, dat de rookwolk wel eens de verblijfplaats kon aanduiden van lieden, die niet veel goeds in hun schild voerden en dat een ontmoeting met hen niet ontbloot was van gevaar. Hij had berouw, dat hij niet meer personen mede had genomen, om des te beter tot tegenweer in staat te zijn, wanneer deze soms noodzakelijk mocht wezen. Door zolang stil te staan, was het gevoel van warmte, dat de beide mannen doortinteld had, overgegaan in een ijskoude rilling. Zij konden niet langer blijven staan. Zij moesten vooruit of terug. Vooruit 1 werd na een ogenblik aarzelen besloten. (Wordt vervolgd) De Badbode feliciteert. J. de Vries, geslaagd diploma M. T. S. Bouwkunde. C. Worp, diploma radio-monteur. AMBACHTSSCHOOL DEN HELDER. Klaas Wittebol, diploma electriciën. Bevorderd naar de 2e. klasse. Kees Eradus. Harmen -de Jong, Jan Dekker. Mej. E. Unk werd het diploma Hulp in de Huishouding van de vakschool voor meisjes te Den Helder uitgereikt. Het voetbal'Spuitfestijn. Onder zeer grote belangstelling speelde de Callantsoger brandweer een „voetbal match" tegen de Wieringer brandweer. Met opzet plaatsen wij het woord voet balmatch tussen aanhalingstekens. Van echt voetballen kwam onder deze omstandigheden niet veel terecht. Maar dat was ook niet de opzet. Men wilde de kijklustigen een uurtje aangenaam bezig houden. En dit is volkomen gelukt. Het gladde, doorweekte terrein was oorzaak van menige glij- en valpartij tot groot vermaak van de supporters. Vooral de man met het kaasbolletje (Piet Bakker) werd luide aangemoedigd. En als hij weer eens gevaarlijk doorbrak, dan was het „Hup-Hoed", „Hup-Hoed", Hup-Hoed" niet van de lucht. De prijsuitreiking vond plaats na de wedstrijd en nam nog geruime tijd in beslag. Uitgaande van een oud Hollands gezegde Gezelligheid kent geen tijd, bleef men nog gezellig bijeen. Al met al een goed geslaagde avond. Voor fietsliefhebbers nemen we 't volgende tochtje op a. Langs de Duinweg Noordwaarts rijden naar de „Donkere Duinen". Bezoek aan Donkere Duinen, mooie dennenaanplantingen met goudvissenvijver, in duingebied. b. Langs de Duinweg Noordwaarts, langs Donkere Duinen, Jan Verfailleweg affietsen bij Kerkhof linksaf slaan, langs duinwater leiding naar 't dorpje Huisduinen, met bezoek aan vuurtoren ruim 60 M hoog (kinderen ook toegang onder geleide). Toegang tot de toren 25 ct. p. p. Kaarten verkrijgbaar bij de heer Smit, Badhuisstraat Huisduinen. Toegang en beklimming van de toren TOT uiterlijk 11 uur 's morgens. Prachtige vergezichten vanaf de toren. Tot besluit een tip Neem uw verrekijker mee. Uitslagen V.V.V.-strandfeest. Zandhopen maken. Groep VOLWASSENEN le prijs Mevr. Ameling Mevr. De Wilde Groep I (kinderen tot en met 10 jaar) le prijs Freddy Hendriks Hans Roest 2e prijs Frans Oskam Bert Langeveld 3e prijs Silvia Teengs Nico Teengs 4e prijs Else Beth Inge Borg 5e prijs Joke v. d. Vaart Ineke Coutinks Groep II (kinderen 11 tot en met 14 jaar) le prijs Jannie Rietvink Nelly Baken 2e prijs Gerro van Poelwijk Jan Oerlemans 3e prijs Robbi v. d. Schoot Cora van Gieten Alle jeugdige deelnemers kregen een troostprijsje, in de vorm van een reep chocolade. Jammer dat het weer niet mee wilde werken „HET GROTE STRANDFEEST" Het tweede strandfeest, dat dit seizoen door onze V.V.V. zal worden georganiseerd, is bepaald op Zondag 10 Augustus. Er zal een wedstrijd gehouden worden in het maken van zandfiguren. Als het weer mee werkt, kan het een prettige dag worden. De deelname is vrij. Ook ouderen zijn van harte welkom De deelnemers(sters) worden weer in 7 groepen verdeeld. A. ENKELINGEN: Groep I 6 t.e.m. 8 jaar) Groep II (9 t.e.m. 12 jaar) Groep III (13 t.e.m. 16 jaar) Groep IV (17 t.e.m. 80 jaar) B. PAREN Groep V 6 t.e.m. 8 jaar) Groep VI 9 t.e.m. 12 jaar) Groep VII (13 t.e.m. 16 jaar) Men kan zich opgeven Donderdag 7 Augustus, 'snamidd. 24 uur Vrijdag 8 Augustus, 's namidd. 24 uur Gemeente-secretarie. De termijn van inschrijving wordt Vrij dagmiddag 4 uur gesloten. Ter bestrijding van de onkosten zullen lijsten circuleren. Men wordt beleefd, doch dringend ver zocht honden vast te houden. in de komende week. Hoog water Laag water Zaterdag 2 Aug. 3,— 9.10 Zondag 3 4.20 10,40 Maandag 4 5.30 12.10 Dinsdag 5 6.40 12.40 Woensdag 6 7.25 13,40 Donderdag 7 8.10 15.— Vrijdag 8 9.50 16. Wegens werkzaamheden aan de vloeren en centrale verwarming is de bibliotheek in de school VOORLOPIG GESLOTEN.

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 1