KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUWS want daar gaat het uiteindelijk toch om. Het is tenslotte de ping-ping, waar de gehele zaak om draait. Nog een weekje en dan draaien onze zomergasten, behalve een enkele uitzondering, Callantsoog de rug toe. Dan is het weer gedaan voor een jaar. Ook voor hen hopen wij, dat zij hier weer enige gezellige dagen, weken of maanden hebben doorgebracht en dat hun afscheid betekent „een tot weerziens Het doet ons goed dat er reeds nu al weer vele afspraken zijn gemaakt voor het seizoen 1953. Ook bij het secretariaat zijn er al velen geweest, die inlichtingen wensten voor het volgend jaar. Onder hen bevonden zich een groot aantal, die dit jaar hun vacantie doorbrachten buiten Callantsoog, doch bij een bezoek aan ons dorp, zich terstond naar hier voelden aangetrokken. Wei willen wij hier even naar voren brengen, dat wij de adspirant-huurders gaarne in overweging willen geven nimmer, waar ook, buiten de V.V.V.'s om te huren. Hier zowel als elders hebben wij klachten ontvangen van" mensen, die niet over een V.V.V. hadden gehuurd, bedrogen zijn uitgekomen, met als eindresultaat, dat hun vacantie vergald is. Huurt men door be- middeling van de V.V.V. en bij een lid van zo'n vereniging, dan kunt U zeker zijn, dat Uw klachten eventueel in behandeling zullen worden genomen, mits er een be- hoorlijk contract door beide partijen is ge- sloten. Een mooie zomer hebben wij helaas niet gehad, met uitzondering dan de eerste veertien dagen van Juli, die ons prachtig weer hebben gebracht. Nu was het weer niet zo, dat we overvloedig regen hebben gehad, dat niet. Volgens de statistieken is de noordpunt van Noordholland het droogste van geheel Nederland. Aan onze kust valt in doorsnee de minste regen en dit is ook dit seizoen weer het geval geweest. Overal elders is veel meer regen gevallen. Toch hebben onze gasten nog veel van het strand gebruik ge maakt en dat stemt ons tevreden. Daar komen ze hier tenslotte voor. Voor de dagjesmensen is de strop groter geweest. Hun aantal zal aanzienlijk beneden het ge- middelde blijven van vorige jaren. Dit is de schuld van de slechte Zondagen, die wij in dit seizoen gehad hebben. Wel- geteld hebben wij tot heden twee mooie Zondagen gehad, die ons inderdaad enige honderden bezoekers hebben gebracht. Doch in de echte vacantietijd bleef het mooie zomerweer uit. Elk jaar weer wordt onze V.V.V. een bron, waar inlichtingen van allerlei aard worden gevraagd en zo goed mogelijk worden beantwoord. Een voorbeeld daarvan is, dat de secretaris alleen al in de maand Juli 94 keer inlichtingen mondeling heeft verstrekt, daarbij nog niet gerekend de telefonische inlichtingen. Ook de maand Augustus zal er dicht bij komen. Tot slot hebben wij een woord tot afscheid bewaard aan een persoon, dat geen tot weerziens zal zijn. Dat stemt ons minder prettig. Dit afscheid betreft dan onze redac- teur de heer Ouwerling, die reeds enige jaren de „Badbode" verzorgde met al de beslommeringen, die daaraan vast zaten. En dat waren er niet weinig. Het verzorgen van de inhoud van de „Badbode" zal hem mogelijk niet zoveel zorgen gekost hebben, dan wel het administratieve gedeelte. Zij, die er buiten staan kunnen zich geen voorbeeld vormen wat voor rompslomp er omheen hangt en dat is hen niet kwalijk te nemen. Ook wij hadden niet gedacht, toen wij de „Badbode" gingen uitgeven, dat er zoveel werk aan was. Wij hebben steeds grote bewondering gehad voor de geestdrift, waarmede de heer Ouwerling bezield was om onze courant zo goed mogelijk te voor- schijn te toveren. Wij mogen nimmer ver- geten dat dit werk geheel pro deo geschiedde en dat hij zijn zomervacantie elk jaar weer, hieraan geheel opofferde. Nu weten wij wel, dat er in een bestuur taken worden ver- vuld, die veel tijd eisen en altijd met liefde worden gedaan en zo is het ook in ons V.V.V. bestuur, waar de heer Ouwerling tevens deel van uitmaakt, Ieder doet zijn best de V.V.V. naar voren te brengen tot heil van onze leden en de gasten. Straks, op 1 September a.s., dan gaat de heer Ouwerling ons verlaten en trekt dichter naar zijn oude standplaats Den Helder. In Julianadorp zal hij zich gaan vestigen en optreden als hoofd van school I aldaar. Wij wensen hem en zijn gezin in zijn nieuwe omgeving veel succes toe. Van onze kant danken wij hem voor de prettige samen- werking, die wij steeds met hem gehad hebben. Uit de aard der zaak kwamen wij veel met hem in aanraking en steeds ging alles in de beste verstandhouding. Mijnheer Ouwerling nogmaals hartelijk dank en spre- ken wij de vurige hoop fit, dat wij met uw opvolger, wie het ook moge zijn, steeds op dezelfde plezierige wijze mogen samen- werken. Want hoe het ook zij, de ..Badbode" voorziet in een behoefte en onze wens is, dat dit ook in de komende jaren zo zal blijven. EN NU DANSEN. We lopen naar de laatste dagen van het zomerseizoen en de V.V.V. heeft gemeend dit jaar het officieuze afscheid dansende te doen. Voor Zaterdag 23 Augustus dan, hebben wij een openlucht-bal georganiseerd bij de school. Wij meenden, dat dit zeker bij vele gasten in goede aarde zal vallen. Natuurlijk moet het weer medewerken en moet men op het terras rustig onder het genot van een consumptie, kunnen genieten van een mooie zomeravond. Als dat zo is, dan kunnen het een paar gezellige uurtjes worden. Er is gezorgd voor goede dans- muziek te geven door de bekende Cabellero's. Is het weer echter van dien aard dat het in de buitenlucht niet kan worden gehouden, dan behoeft U nog niet thuis te blijven, want dan gaan we naar cafe Vriesman en dansen wij toch. Er wordt dus onder alle omstandigheden hedenavond gedanst. Maar wil men wat organiseren, goed, dat is niet zo erg, maar er zit altijd een kantje aan dat dit wel eens tegen houdt en dat is de flnanciele kant. We hadden dit bal aan een ieder gratis willen aanbieden, maar het is ons ten enemale onmogelijk. De onkosten die moeten worden gemaakt zijn direct zodanig, dat onze geldmiddelen dit niet toelaten. Er zal dus entree moeten worden geheven en we hebben de toegangsprijs zo laag mogelijk gesteld en wel op 50 ct p. persoon. Wij menen, dat dit voor niemand een be- letsel kan zijn om aan ons bal deel te nemen en zich'er niemand aan zal onttrekken. Wij vragen daarvoor Uw aller medewerking. De aanvang is bepaald op 8 uur en we spreken dus af tot vanavond bij de school of in cafe Vriesman. Aan onze leden-verhuurders. September nadert en in die maand zult U weer bezoek krijgen van een onzer, ter inning van Uw bijdrage voor de V.V.V. Gelijktijdig zal dan weer evenals vorige jaren het aantal gasten worden opgenomen voor de statistiek. Wij vragen U aller medewerking om de gegevens te verzamelen, zodat we straks de formulieren weer spoedig voor elkaar hebben. Houdt Uw portemonnaie dus maar gereed. A, A, A. Neen geachte lezers, denkt nu niet dat het een vergissing is en er dat er V.V.V. moet staan. De drie A's hebben elk hun betekenis, n.l. Afscheid van de „Badbode", Afscheid van de zomer en Afscheid van onze Redacteur. De eerste A is snel behandeld. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Als we beginnen met het eerste nummer is het een heel gezicht, 10 weken achtereen een krant voor de badplaats Callantsoog uit te geven en toch zijn ze zonder erg, al weer voorbij. We hopen natuurlijk volgend jaar weer terug te komen, doch kunnen niet nalaten onze adverteerders en abonne's te bedanken voor hun onmisbare flnanciele steun. Tevens zouden we de heer Roggeveen ook vriendelijk willen bedanken voor diens bereidwilligheid om elke week, soms 3 maal per week, de copie voor ons mede te nemen. We hopen ook volgend jaar weer op uw gewaardeerde steun te mogen rekenen, mijnheer Roggeveen. De tweede A, dat is afscheid van de zomer met een vraagteken, zoals U wel ziet, want of we nu wel zomer gehad hebben of dat we het nog krijgen, is voor ons een grote vraag. Vorig jaar schreven we in even ongunstige zin over het weer. Het lijkt wel of moeder natuur ons niet goed gestemd is. Maandag sprak ik nog een kennis, die naar Oostenrijk was geweest en deze vertelde mij dat hij schitterend weer gehad had. Niet een dag regen en alle dagen zon. Ik zei hem dat dit hier bij ons precies hetzelfde was, maar dan andersom, alle dagen regen en niet een dag zon. Toch hebben wij respect voor de bad- gasten, want toen we voor 14 dagen terug Zondagmorgen op het strand kwamen, ge- leek het meer op een winterlandschap als op zomer. Iedereen was bezig met het redden van haar of zijn eigendommen uit de strandtentjes, terwijl op het mededelingen- bord stond aangegeven dat de strandfeesten niet doorgingen wegens „levensgevaarlijke zee Toen wij ons daarover uitlieten tegen- over een dame, dat het toch droevig was, zulk weer, kreeg ik ten antwoord, dat ze het zeer romantisch vond. Dit moet het inderdaad zijn voor hen die het gehele jaar in de stad doorbrengen, doch voor de strandexploitanten e.d. is het toch zeker niet romantisch. Voor een paar jaar terug hadden we eens een gesprek met de heer De Haan en deze vertelde, dat wanneer ze in het seizoen 3 beste Zondagen hadden, ze tevreden mochten zijn. Dit lijkt toch wel heel weinig en toch is men dit reizoen niet verder kunnen komen dan 2 uitgesproken mooie Zondagen. De derde A. Dat is afscheid van onze Redacteur de heer Ouwerling. Zoals U misschien wel weet, is de heer Ouwerling benoemd tot Hoofd der School te Julianadorp en gaat dus Callantsoog verlaten. Met dit verlaten raken we meteen onze redacteur kwijt. Dit spijt ons geweldig, want we hebben de heer Ouwerling leren kennen als een prettig en zakelijk man. Ook mevrouw Ouwerling zouden we vanaf deze plaats willen bedanken. Zij heeft wel geen werkzaam aandeel in de „Badbode" gehad, doch doordat haar man redacteur was en zijn vrije tijd hieraan geheel opofferde was mevr. genoodzaakt thuis te blijven. Tevens werden we bij mevr. Ouwerling steeds hartelijk ontvangen en we bedanken haar vanaf deze plaats voor de vele kopjes thee, dien we gedurende het corrigeren mochten ontvangen. We hopen dat het de heer en mevrouw Ouwerling met hun kinderen aanstonds in Julianadorp goed moge gaan en mocht er eens iets voorvallen in het seizoen, dan verwachten we zeker, dat volgend jaar uit Julianadorp zo af en toe eens een berichtje in de ..Badbode" verschijnt. Nogmaals onze hartelijke dank en het ga U in uw nieuwe woonplaats goed. Zo geachte lezers dit waren de 3 A's welke we even voor U hebben uitgewerkt. Tot de badgasten van Callantsoog en Grote Keten zouden we willen zeggen tot het volgend jaar. v. L. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 24 Aug, 'savonds 7.30 uur, Ds Y. van der Kreeke, van Schagen GEREFORM. KERK SCHAGEN Zondag 24 Aug. vm. 10 uur, Ds. A. Wiersinga s avonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga KerkgebouwCornelis Bokstraat 1, Schagen KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, 8.30 (Hoogmis) en 10.30. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H.H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. Theater Royal te Schagen brengt U deze week ..TARZAN EN DE SLAVIN" De inboorlingen uit Tarzan's jungle worden opge- schrikt door de geheimzinnige verdwijning van Noana (Mary Ellen Kay). Tarzan (Lex Barker), die haar spoor volgt, ontdekt dat zij geschaakt is door een aantal mysterieuze mannen, Lioniers genaamd. In een gevecht met de ontvoerders wordt er een door Tarzan gevangen genomen. Plotseling zakt de man echter in elkaar. Hi] is het slachtoffer geworden van een vreemde ziekte. Tarzan gaat naar het dorp Randini om een dokter te halen. In het dorp ontmoet hij Neil (Robert Alda), een jonge Amerikaan en een verpieegster, Lola (Denise Darcel). Tarzan is van plan de Lioniers te achtervolgen en het meisje te redden. De dokter en Neil besluiten met hem mee te gaan. Wanneer zij weg zijn, worden jane en Lola ook ontvoerd door de Lioniers. Tarzan en zijn mannen worden op een dwaalspoor gebracht. Terwijl zij een omweg maken naar Lionia. worden Jane, Lola en nog zeven andere meisjes, die door de Lioniers worden ontvoerd, rechtstreeks naar de stad gebracht. Zij ontdekken, dat zij ontvoerd zijn om de bevolking van Lionia aan te vullen, die door de vreemde ziekte sterk is gedund. Jane en Lola ont- snappen en verbergen zich in de graftombe van de vader van de prins, die pas aan de dodelijke ziekte is overleden. Tarzan en de dokter bereiken de stad, terwijl Neil en Cheta, de chimpansee, enige uren achter hen aankomen. De dokter zegt de prins, dat hij zijn zoontje kan redden, dat ook is aangetast door de ziekte, maar ontdekt, dat hij het serum verloren heeft. De prins geeft opdracht hen in een kerker te werpen, doch Tarzan vecht zich vrij en ontkomt, door zich in de doodklst van de koning schuil te houden. Wanneer de begrafenis van de koning plaats vindt worden ook Tarzan. Jane en Lola levend begraven. doch op het laatste moment ziet Tarzan kans om te ontsnappen. Jane, Lola en Tarzan worden echter gevangen genomen. Intussen heeft Neil het serum gevonden. Terwijl de woedende Lioniers Tarzan, Jane en Lola voor de leeuwen willen werpen, verschijnt de prins en kalmeert de menigte. Het serum heeft zijn zoontje gered. Wanneer de dokter de epidemie heeft onderdrukt, geven de dankbare Lioniers Tarzan en zijn gezelschap geschenken en laten hen naar huis gaan. Het gelukkigste van alien is Neil, die verder samen met de charmante Lola het leven tegemoet zal gaan.

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 2