1 Modehuis Damesstoffen DE ECONOOM I RAPT DorPsPlein 3- JullcrslaliJn Getij tafel voor Callantsoog, E. H. B. O. afd. Callantsoog Verloren en gevonden voorwerpen NIEUWS IN HET KORT BIOSCOQPNIEU W S CALLANTSOOG. WIE BIEDT ER MEEREI Er zijn jutters, die speciaal „azen" op brand stof voor een slokop met een maag als een varken, we bedoelen de kachel. Hout, cokes kurk en derg (laagveen uit de diepe zeebodem) en nog vele andere zaken zijn van hun gading. Andere jutters nemen alleen bruikbaar hout mee. Ze bouwen er een schuurtje van of vernieuwen een hekje en soms verkopen ze het ook wel. Overal in ons dorp, waar U ook de blik wendt, kunt U wel een stuk strandhout ontdekken. Let U maar eens op de diverse erfafscheidingen, op de tientallen kippen- en geitenschuurtjes en op de strandtrapMisschien vraagt U zich wel af, hoe de jutters dit zware hout thuis krijgen? Het is toch niet te dragen Nu heeft een goede jutter de woorden „niet te dragen" niet in zijn woordenboek staan. Het is ver bazingwekkend welke zware vrachten er thuis gebracht worden. Een keer had een jutter pech. Hij vond n.1. een zware balk en stond er een poosje bij te prakiseren, hoe hij deze zware last op zijn erf zou kunnen krijgen. Met een „Goeden avond Kees" passeerde iemand hem. Hij groette terug en kreeg meteen een idee. Hij beloofde Gert, die als niet al te snugger bekend stond, een gulden als hij bij de balk bleef staan. Hij, Kees, zou dan wel even een kar gaan halen. Gert vond het best en ging op de balk zitten, alsof hij wou zeggen. „Die is van mij, daar kan een ander van af blijven". Na een kwartiertje kwamen er een paar andere jutters langs. Deze maakten een praatje met Gert. Natuurlijk moest hij vertellen, wat hij met de balk van plan was te doen en prompt vertelde Gert van de gulden en van Kees die even de kar was gaan halen. Een van de mannen grabbelde toen wat in zijn broekzak en hield Gert een blinkende rijksdaalder voor. „Die krijg je van mij, als je gelijk de duvel maakt, dat je wegkomt". Gert bedacht zich geen moment, greep gretig het geldstuk en haaste zich de donkere nacht in. Een tiental minuten later naderde Kees. nu in gezelschap van zijn vrouw Aaltje, de bewuste plek. Kees was als een paard voor de kar gespannen en Aaltje duwde. Moei zaam rolde de wagen door het mulle zand. Scherp tuurde Kees in het rond. Hier moest het ongeveer zijn. De kar werd even in de steek gelaten. Aaltje ontdekte het eerst het bijzondere. Begeleid door enige zware woorden wees ze Kees op de indruk in het zand. Dat was de plek, waar de prachtige nieuwe balk had gelegen. Weg was ze nu. Aaltje vond haar man een sufferd. Die nacht sliep Kees in het geitenboetje. JAN DE JUTTER 2,.andkopen maken Donderdagmiddag 25 Juni, om precies half één plus een Callantsoger kwartiertje begon Burgemeester Correljé met het oplezen en nummeren van de paren. Daarna begaven de kinderen zich naar de afgepaalde terreintjes, waar de vlaggetjes al vrolijk stonden te wapperen. Na het startsein was het een geschep van jewelste. Alle pleegmoeders, die in grote getale opgekomen waren, gaven gul hun aanwijzingen. Enkele Callantsoger jongens, die nog net het eerste kwartier mee konden maken voordat de schoolfluit zich liet horen, monsterden met kennersblik al enige zandhopen en wogen de kansen af. Na een half uur verrezen er hier en daar al hoge bergen, want enkele jongens waren voorzien van kolossale schoppen. Daarmee zet je natuurlijk heel wat aarde aan de dijk. De vlaggetjes stonden al gauw fier op de toppen. Dat was net op tijd, want het water kwam vlug opzetten. Ongeveer om twee uur kwam het hoogtepunt. De zee begon aan de vestingen te knabbelen, terwijl de kinderen op alle mogelijke manieren nog probeerden 'om hun burchten in stand te houden. Nu waren sommige meisjes goed af, want deze haalden in razend snel tempo volle rokken met droog zand en storten dat rond de vlag. Uiteindelijk overwonnen de golven en tuimelde het ene vlaggetje na het andere naar beneden. De jury liep gewichtig rond met potlood, papier en een horloge. Om half drie was het grote ogenblik aangebroken waarop iedereen al vol ongeduld stond te wachten, n.1. de prijsuitreiking. De heer Van Eek deelde op echt Callantsoger wijze de prijzen uit. Alle deelnemende meisjes kregen een broche als souvenir en de jongens een zakmesje, Toen kwamen de favoriten aan de beurt. Als eerste koppel kwam uit de bus Wim van Doorn en Gerard Mol, die verrast werden met een strandbal en een etui. Tweede werden Jan van Dijke en Kees Bolier, die hetzelfde kozen. De derde prijswinnaars Japie Voshol en Ko de Rijke werden verrijkt met een bijzonder fototoestel. Als jongste deelneemster kreeg Elsje Jansen nog een zakje met zandvormpjes en de 5 en 6 jarige badgastjes een bal. Zo zagen we heel wat kindergezichten glunderen op deze goed geslaagde en stralende Junidag. Het bestuur van de V.V.V. heeft er goed aan gedaan een dergelijk feest juist in Juni te organiseren. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag V rijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag V rijdag 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Juli Hoog water 12.40 1.30 2.40 4.— 5.— 5.50 6.50 7.40 8.20 8.50 9.20 9.40 10.- 10.35 Laag water 6.30 7.30 8.30 9.40 11.— 12.10 12.50 1.40 2.10 3.— 3.20 3.50 4.10 4.40 Zondag 5 Juli 's Morgens 10—2 uur. 's Middags 26 uur. Atie Eriks G. de Vries Piet Baken N. de Vries—Johannes L. Vos—Bootsma C. G. Kruit Zondag 12 Juli 's Morgens 10—2 uur 's Middags 2—6 uur ]b. Buis P. J. Quax T. G. Oskam A. W. H. de Wit J. Kruit—Baken J. N. Wittebol VERLOREN 1 gouden „Alpina" polshorloge met doublé- schakel-armband; 1 geel gebloemde hoofddoek met bruine rand 1 Indisch parasolletje GEVONDEN: 1 grijs ribfluwelen jongensbroekje (met schouderbanden)1 blauw-met-rood kinder sokje; 1 zwarte ball-point-pen met koperen dop; 1 paar witte gymschoenen (1); 1 witte gymschoen (3) De afgelopen week hebben een tweetal aanbestedingen plaatsgevonden. Het betrof hier het bouwen van een garage met woon huis voor de heer Zwaan en het bouwen van een woning voor het hoofd der school en het verbouwen van de school. Het zal dus deze zomer druk worden met de bouwerij op ons dorp. Wie wil er meerijden naar Nijmegen Op 1 Augustus n.1. rijdt de heer B. de Vries leeg naar het Zuiden. Liefhebbers kunnen zich begeven naar Zeeweg 11 (telef. 202) De Bazar met als nobel doel, de verbetering van het interieur van de Kerk, zal worden gehouden op 21 en 22 Juli in café Vriesman Momenteel is er in het oude huis voor de school een interessante tentoonstelling. Enige maanden geleden is er door de gemeenten Callantsoog en Zijpe een wedstrijd uitge schreven met als onderwerp, het ontwerpen van een kampeerhuisje. De resultaten kunt U nu de gehele dag door gaan kijken. De toegang is vrijalleen de deur klemt een beetje Het afgelopen weekeinde was het weer prachtig. Zeker 4000 menschen brachten hun dag in onze gemeente door. Wij maken onze badgasten er op attent, dat de z.g. hengelbewijzen, welke men bij het vissen bij zich dient te hebben, alleen kunnen worden aangevraagd bij de gemeente secretarie van hun woonplaats. In Callantsoog kunnen zij deze bewijzen niet verkrijgen. De wandelkaart van Callantsoog en omgeving is, op stevig papier gedrukt, nu verkrijgbaar a 25 ct. bij onderstaande adressen Voor CALLANTSOOG Vogelzang Levensmiddelenbedrijf Dorpspl. 9 Worp Boekhandel Dorpsplein 18 Van Eek Manufacturier Dorpsplein 4 Vos Sigarenmagazijn Dorpsweg 1 Strandtent D. Mooij Kampeerterrein Voor GROOTE KEETEN Dik, Brood- en banketb. Achterweg 24 Op deze adressen zijn ook losse nummers van de Badbode verkrijgbaar. Hoe warm het j.1. Dinsdag was, bleek wel uit het feit, dat de strandvoorwerpen, die altijd voor de winkel van Vogelzang uitgestald zijn, tot zelfontbranding over gingen. Dit was dus nueens geen binnen- maar een buitenbrandje „HONKONG" Na de tweede wereldoorlog is Jeff Williams naar China teruggekeerd met het voornemen om er flink geld te verdienen met de in- en verkoop van oorlogs-surplus- goederen. Maar daarvan is niets terecht gekomen En nu is hij. mèt duizende vluchtelingen op weg naar Hongkong. Het is niets voor Jeff om zich het lot van anderen aan te trekken, maar als hij ergens het vier jaar oude weesje Wei Lin vindt, neemt hij hem mee. Jeff verwacht de zorg voor wei Lin wel aan iemand anders te kunnen overdragen, maar er doet zich geen gelegenheid voor tot hij een troepje oude Chinezen ontmoet, die worden verzorgd door Victoria Evans. Als Jeff hoort, dat een vliegtuig hen naar Hongkong zal brengen, neemt hij haar uitnodiging aan om mee te gaan. Victoria zal er voor zorgen, dat Wei Lin via de autoriteiten in Hongkong in goede handen komt. Als Jeff ontdekt, dat in. Wei Lin's bundeltje kleren een afgodsbeeldje zit, dat met juwelen is ingelegd, is hij van plan om het beeldje te verkopen, Wei Lin achter te laten en de eerste boot naar de Verenigde Staten te nemen. Maar dat zit hem niet glad. Victoria blijft namelijk bij hem en Wei Lin.- Hongkong is overvol, maar Jeff weet een paar kamers voor hen te bemachtigen onder voorwendsel, dat hij en Victoria Mr en Mrs Lighton zijn, Jeff overtuigt Victoria ervan, dat het beter is als hij de familie van Wei Lin probeert te vinden. Hij laat haar en het kind in het hotel achter en gaat zogenaamd op weg om dit doel te bereiken. Hij komt in contact met Tao Liang, die het beeldje uit Jeff's beschrijving herkent als een zeldzaam Thibetaans beeldje, dat een fortuin waard is Jeff maakt een afspraak om het te verkopen. Door een list weet Jeff Victoria te bewegen om hem het beeldje te geven. Hij is al bij de haven, als hij opeens beseft, dat hij dit niet meer over z'n hart kan krijgen en bekent alles aan Victoria. Deze vergeeft 't hem, omdat zij van hem is gaan houden. Ook Jeff is op Victoria verliefd geworden. Na tal van avonturen, waarbij Wei Lin ontvoerd wordt, komt alles toch nog goed terecht. J voor Oudste en Grootste Speciaalzaak in DEN HELDER Spoorstraat 101 103 Telef. 02230-2655 Op vertoon van deze advertentie, geven wij 10 pCt. extra korting. SCHAGEN. Tel. K 2240-338 Ook de schoenmaker voor Bezorgadres voor raparatie. unlv 1 CALLANTSOOG.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 3