Getijtafel voor Callantsoog Ideeën Op stap BIOSCOOP-NIEUWS KERKDIENSTEN Hoog water Laag water Zaterdag 5 Juni 10.05 4.05 Zondag 6 10.30 4.35 Maandag 7 11.10 5.05 Dinsdag 8 12.05 5.45 Woensdag 9 1.00 6.40 Donderdag 10 1.45 7.30 Vrijdag 11 2.45 8.30 Zaterdag 12 3.50 9.45 Zondag 13 5.00 11.00 Maandag 14 5.40- 11.45 Dinsdag 15 6.20 12.15 Woensdag 16 7.00 1.00 Donderdag 17 7.30 1.35 V rijdag 18 8.10 2.10 Zaterdag 19 8.40 2.45 Vorige jaren hebben wij een beroep gedaan op een ieder, die soms een aardig idee had voor de volksspelen. Ook dit jaar zullen wij weer volksspelen organiseren. Zijn er die iets aardigs weten, hetwelk ook goed uitvoerbaar is, dan houden wij ons aanbevolen. Enkele ideeën kregen wij toegestuurd, maar die waren hier reeds bekend. U kunt U hiervoor vervoegen bij de secretaris, Dorpsplein 34. lÜeeó een heer (dame) in 't verkeer 14 leerlingen van de o.l. school te Callantsoog hebben j.1. Woensdag op het in Schagen gehouden verkeersexamen, getracht boven staande slagzin in praktijk te brengen. Gelukkig slaagden allen en behaalden zowel voor het schriftelijk-, mondeling als praktijk gedeelte heel goede cijfers. Een mooi succes dus voor Wachtmeester Kooij, die de jongelui gedurende deze winter op school verkeersles gaf. De geslaagden zijn Tiny Baken, Reny v. d. Plas, Thea Hoek, Guus Hollander, Annie Hoogschagen en Annie Hollander. Kees v. d. Ham, Ap de Vries, Kees Raap, Jan Beun, Thea Bijpost, Jaap Zeeman, Bouwen v. Twuijver en Gert ten Boekei. De prijsuitreiking van de diploma's heeft plaats op 30 Juni om 2 uur in Hotel Igesz te Schagen. Als beloning zal daar tevens een mooie Verkeersfilm vertoond worden. De dames van de Bond van Plattel, vr. maakten j.1. Dinsdag 25 Mei haar jaarlijkse uitstapje. Begunstigd door zeer mooi weer, reden we om zeven uur, ons dorp uit, en ging het langs de duinstreek tot Lisse, waar de koffie ons wachtte in Hotel ,,De Witte Zwaan". Vandaar ging het naar het vogelpark „Avivauna", waar heel erg genoten is. De vogels met hun diverse pluimage, de prachtige aanleg met fontein en waterval, en niet te vergeten, het waterorgel, het was alles fan tastisch. Toen ging de reis naar Gouda, waar wij in de Plateelfabriek ..Zenith" aller hartelijkst ontvangen werden. Wij maakten kennis met het maken van nuttige en luxe voorwerpen en ontdekten dat er veel handwerk aan ver bonden is, wat een rustige sfeer in de fabriek gaf. In de toonkamer konden wij het prachtige Delfts blauw enz. bezichtigen, wat ons aller bewondering had. Een heerlijk kopje thee met een speciaal Goudse wafel werd ons aangeboden en zo gingen wij onze reis weer vervolgen naar Den Haag. Het Mesdag" panorama werd bezichtigd, wij werden er stil van, zulk prachtig schilder werk als dat was. Vandaar ging het naar Madurodam, waar de dames ook weer vol lof over waren. Toen werd de inwendige mens in Heck's Lunchroom versterkt, wat na zo'n bezienswaardige dag heerlijk smaakte. Zo ging het weer op huis aan, vol lof over de dag, de bus en de chauffeur. Mevr. Kortelandt dankte namens alle dames dan ook hartelijk voor de mooie dag door het bestuur georganiseerd. Theater ROYAL te Schagen brengt U deze week „ZOLANG JIJ BIJ MIJ BENT" („Solange Du da bist) Wat is toch eigenlijk het meest fascinerende van de film? De illusie die zij ons zwart op wit of gekleurd op hangt van de realiteit, die wij om ons heen zo anders zien Misschien het feit, dat wij ons allemaal een beetje geestelijk optrekken aan de bekoorlijkheden, het geluk en het plezier van het leven, dat wij heus wel kennen, maar pas herkennen, wanneer wij het vanuit het duister van de bioscoopzaal plotseling voor ons zien? Wij weten het niet. En O. W. Fischer «O.W.« noemen zijn vrienden hem weet het misschien evenmin. Maar hoezeer hij. èn als mens èn als filmacteur zijn door acteurs-routine verworven ervaringen weet te gebruiken, dat blijkt uit zijn nieuwe film „Zolang jij bij mij bent» (Solange Du da bist), waarin Maria Schell zijn tegenspeelster is. Want in deze film over een film herkennen wij niet alleen de acteur, maar ook de regisseur. Een film over een film, waarin «O.W.» als regisseur Tornau weinig tijd blijkt te hebben, noch voor de charmes van het kindvrouwtje Eva (Maria Schell), waarin een mens afwisselend naar zijn hoofd en hart moet luisteren. En de kleine Eva trekt toch wel sterk zijn aandacht, wanneer hij haar als gevolg van een ongeval haar jurk raakt in brand plotseling ontdekt. Zoals het zo dikwijls gaat, gebeurt het ook nu haar „geschiedenis" trekt hem vooral aan, omdat hij er een film in ziet. Dus koopt hij voor zijn werk het bewogen, na- oorlogse liefdesverhaal, dat Eva en haar ambitieuze jonge man Stefan (Hardy Krüger) zo „gloeiend aaneensmeedt". Wie kan de hoofdrol beter spelen dan juist Eva, die zo weinig regie nodig heeft, om haar geschiedenis nog eens, maar nu in de studio met haar verblindende schijnwerpers en snorrende camera's te beleven? Helaas trappen Tornau en Eva op het hart van de filmster Mona Arendt (Brigitte Horney), die op haar retour is en die zich dus vast klampt aan de begrijpelijke bereidwilligheid van de bankier (Paul Bildt), die een film voor haar financieren wil. Voor Tornau is het een klein kunstje het geld van de bankier naar ZIJN film over te bevelen, ondanks Mona's vlammende waarschuwing om niet te ver te gaan en het werkelijke leven als film-scenario te exploiteren Tornau luistert niet en evenmin naar de hartsbezwaren van Eva's man, die zijn zo geliefde jonge vrouw wil besparen, dat zij nog eens en zo hardnekkig aan alles herinnerd wordt. Hij luistert niet, want sentimentaliteit past niet bij zijn werk en karakter. Hij filmt. En dus moet de arme Stefan met lede ogen aanzien dat zijn vrouw als jonge filmster van hem vervreemdt, juist door al datgene, dat haar zo hecht met hem vereent. Zijn pijn is waarlijk niet onverklaarbaar Eva geraakt steeds meer onder de ban van de uiterlijk koude Tornau, die zijn in wezen zo leeg leven afreageert bij het vrouwtje, dat hij al lang niet alleen meer als actrice ziet, die hij vormen moet. En wanneer de film „Zolang jij bij mij bent" naar zijn beklemmende climax voert, wanneer Eva nu nog eens moet kiezen tussen de genadeloze Tornau en haar liefde voor Stefan, eerst dan beslist zij opnieuw voor de man voor wie haar hart diep- in het warmst klopthaar echtgenoot. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG le Pinksterdag 6 Juni v.m. 9 uur en Zondag 13 Juni v.m. 10 uur, Ds Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. KERKNIEUWS De Kerkeraad heeft gemeend aan een verzoek van vele onzer gasten te moeten voldoen om Zondags twee kerkdiensten te houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok 1 '/*z uur en een kwartier voor de dienst luidt. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 6 Juni v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds. Jac. Plug Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Callantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 Wordt lid van V.V.V. Callantsoog

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2