CALLANTSOOG Zaterdag 5 Juni 1954 Tweede blad 4 Foto H. ROTGANS. De traditionele Koninginnestook was ook dit jaar in Callantsoog weer een prima brand. Evenals het vorig jaar mochten de jongens haar bovenop de Seinpost opbouwen. Een heel karwei, maar ons dorp telt enige flinke knapen, die tegen een beetje moeite niet opzien. Hun inspanning werd ruimschoots beloond, want van de vele stoken in de om trek was de Callantsoger zeker één van de beste. Tientallen km. in het rond moet zij te zien zijn geweest. Het er op gestrooide zout zorgde voor fraai gekleurde vlammen, terwijl de fiets- en autobanden behalve een dikke walm ook nog een dusdanige hitte verspreidden, dat de enthousiaste kijkers zelfs de kop van de Seinpost moesten ontruimen. De brandweer hield op alles een waakzaam oog. De jeugd beijverde zich tenslotte nog, om toen de stook op haar einde liep, aardappels in de as te piepen. Om half tien begonnen nijvere handen de smeulende resten te begraven en spoedig behoorde Koninginnestook 1954 tot het verleden. EEN PRACHTIGE AANWINST Uote-E-ïieltau^an-t „de. VaL&i" In de nacht van 23 op 24 October 1952 brandde het oude hotel tot op de grond toe af. De fam. de Vries was geslagen, maar niet verslagen. Onmiddellijk gingen ze weer aan het werk. Hun doorzettingsvermogen en ondernemingsgeest werden beloond, want in Maart j.1. konden ze een nieuwe zaak openen. Een pracht van een bedrijf was het geworden. Alle hulde aan de architect de heer Schippers Jr. uit Zaandam Het geheel is zeer modern, zowel van kleur als inrichting en heeft in de afgelopen maanden al bewezen volkomen aan de verwachtingen te voldoen. De grote zaal is reeds enkele malen tot in alle hoeken bezet geweest en steeds konden de bezoekers ervaren, hoe prettig het is in deze omgeving van toneel, zang of muziek te genieten. Ook het grote terras viel op de zomerse Meidagen al bijzonder in de smaak. Velen kwamen zich hier even laten „bruinen". Wij twijfelen er niet aan of de durf van de heer de Vries zal worden beloond. In een groeiend Callantsoog past een dergelijk bedrijf volkomen. Plannen heeft de energieke eigenaar genoeg. In Juli zal er iedere Zaterdagavond een z.g. amateurcabaret zijn, terwijl op 17 Juli een groot Wijnfeest zal worden georganiseerd. De grote zaal zal dan geheel omgetoverd worden in een druiventuin, terwijl een Wiener kapel voor de muziek zal zorgen. De dans- lustigen kunnen voortaan iedere Zondagavond terecht, terwijl ook een klaverjaswedstrijd en j>ea bridgedrive op het programma staan. VOETBAL* De Callantsoger jongens hebben in Alkmaar een goed figuur geslagen. Ze wisten eerst van H.S.O.V. te winnen en daarna in de finale versloegen ze Vrone. De eerste prijs, een fraai speldje, viel hen ten deel. Excursie's naar het Zwanenwater* In de maand Juni zullen enkele excursies naar het Zwanenwater gemaakt worden. De juiste datums zijn echter nog niet bekend. Men lette dus op de aankondigingen op het bord van de V.V.V. bij het strand. Opgeven leerlingen o.L school In verband met de beschikbare ruimte is het gewenst dat er voor 15 Juni een overzicht is van het aantal nieuwe leerlingen. Willen de ouders voor bovengenoemde datum hun kinderen dus even opgeven bij het hoofd der school. DE DOUCHE In de school heeft het gemeentebestuur een viertal douches laten bouwen. Een prijzens waardig initiatief! Behalve voor de school kinderen is er ook voor anderen gelegenheid hier gebruik van,te maken. Men neme echter goed notitie van de tijden waarop de in stelling geopend is. Op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Daar er vooral op Zaterdag verheugend veel van de douches gebruik wordt gemaakt raden wij een ieder, die daartoe maar even in de gelegenheid is, op Vrijdag te komen. Het voorkomt lang wachten. Callantsoog, Uw vacantieoord

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 1