Een Callantsoger jutter De dorpsomroeper EVEN LACHEN V Foto H. ROTGANS i* Gaat II, Uw vacantie in Callantsoog c doorbrengen Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat <J er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de ,,Badbode". Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen? Stort U dan onverwijld 1.25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Callantsoog. Een drukke Hemelsvaartsdag. Het buitengewoon fraaie weer lokte velen naar de zee en ook onze badplaats kreeg van al die zomerse drukte haar deel. Honderden auto's stonden vanaf Groote Keeten tot op de Buurt geparkeerd en duizenden vonden op het prachtige strand verkoeling. Pas laat in de avond vertrokken de laatste tijdelijke gasten en keerde de rust in het dorp weer terug. Verandering aan advertenties gelieve U ten spoedigste op te geven aan Drukkerij van Loenen Schagerbrug OUDERAVOND O- L, SCHOOL Deze ouderavond droeg een enigszins bizonder karakter, omdat op deze avond geconstateerd kon worden dat een periode van restauratie afgesloten was. Een 60-tal ouders waren in het nieuw aangebouwde werklokaal, dat de weidse naam van ,,'t zaaltje" zal dragen, bijeen gekomen. Het hoofd der school bracht o.a. dank aan het gemeentebestuur voor al de steun die het personeel bij het moderniseren van de school had onder vonden. Wat de schoolreisjes betrof, werd medegedeeld, dat op 8, 9, 10 en 11 Juni de klassen 6 en 7 naar Driebergen zullen reizen, dat de klassen 4 en 5 naar Haarlem en omstreken zullen gaan en wel op 8 Juli en dat tenslotte de laagste klassen naar Bergen en omgeving zullen toeren. Dit laatste zal gebeuren op Dinsdag 13 Juli. In de loop van de avond werd nog een filmpje over olifanten vertoond, waarbij de ouders tevens kennis konden maken met de wijze van lesgeven op het gebied van de aardrijkskunde. De leerlingen van de hoogste klassen voerden daarna een toneel stukje op. Dit sloeg geweldig in. Alle hulde aan de diverse spelertjes. Aan het einde van de avond sprak burgemeester Correljé enige woorden van dank aan het personeel, dat er zoveel voor gedaan had en nog deed om het onderwijs op school op een goed peil te houden. Na afloop van deze buitengewoon goed geslaagde ouderavond maakten vele ouders van de gelegenheid tot bezichtiging van de nieuwe leermiddelen gebruik. Binnenkort zal hier een oud gebruik weer in ere worden hersteld, n.1. de dorpsomroeper. Het komt meermalen voor dat er gedurende het seizoen plotseling door de V.V.V. een feestje wordt georganiseerd en nu werd op de laatst gehouden ledenvergadering van onze V.V.V. besloten om door middel van een omroeper hier op een goede manier ruchtbaarheid aan te geven. De heer Ben de Vries schonk de V.V.V. een gong, in de volksmond ten plattelande, een „bekken" genoemd. Op de federatievergadering van V.V.V.'s welke op 15 Mei j.1. in zaal de Vries werd gehouden, werd de gong door onze Burge meester overgedragen aan de secretaris van onze V.V.V. de heer Koelemeij, die bereid was gevonden om als omroeper te fungeren. Dus gasten en ingezetenen straks zult U het nieuws via onze omroeper kunnen horen. ZITTING BOERENLEENBANK Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, houdt de Coöperatieve Boeren leenbank „Schagerbrug" iedere Woensdag middag van 1.305 uur zitting voor alle bankzaken in Hotel B. de Vries. Voor de Callantsogers een belangrijke verbetering. BIBLIOTHEEK In de loop van het jaar werden heel wat nieuwe werken in de dorpsbibliotheek bij- gekocht. Ook de gasten kunnen hiervan profiteren. In de maand Juni kunnen zij iedere schooldag tussen 3.15 uur en 4 uur in de bibliotheek terecht. Dinsdag tevens geopend van 1'8 uur 's avonds. WEER VOORUITGANG, Een klein groepje mensen was op Zaterdag middag 22 Mei j.1. getuige van de opening van de prachtige zaak van de Heer C. Zwaan aan het Dorpsplein. Zeer terecht noemde de burgemeester het een belangrijke voor uitgang en een grote aanwinst voor ons dorp. Nadrukkelijk wees de heer Correljé op het belang van een goede middenstand, vooral in verband met het vreemdelingen verkeer. „Wij moeten aan een ieder een zo groot mogelijke service kunnen bieden, pas dan voelt een gast zich bij ons geheel thuis". Nu wat dit laatste betreft, de burge meester had geen betere woorden kunnen kiezen. Het bedrijf van de heer Zwaan is n.1. veel omvattend. Behalve een ruime winkel, waarin fietsen, brommers, motoren en aanverwante artikelen U tot kopen noden, omvat de zaak nog een goed geoutilleerde reparatie-werkplaats en een garage. De heer Zwaan vestigde ook nog onze aandacht op zijn depot van Benegas, dat buitengewoon geschikt is voor verlichtings- en verwarmingsdoeleinden, in het bijzonder in kampeerhuisjes. Ook voor stofzuigers, wasmachines en leren jassen kunt U bij de zaak terecht. Natuurlijk wordt ook het taxi-bedrijf voort gezet. Ook wij wensen de heer en mevrouw Zwaan veel succes in zaken toe. Een compliment voor het ontwerpen van dit fraaie geheel is wel op zijn plaats aan de architect en aan de aannemer de heer Borst uit Groote Keeten. Op een vergadering van de Hollandse Mij. van Landbouw geeft de voorzitter schertsend een laatkomer een standje. Laatkomer antwoordt daarop„Je hebbe gelaik, ik ben veul an de late kant. Maar ik gaan ok as leste weg. Dan ben ik er toch net eve lang weest as de are, denk ik so maar". Op een vergadering wordt er gesproken over het teer vrij maken van het strand. Oude koeien worden uit de sloot gehaald. „Ik stond helegaar alliendug te werke. Genien hielp me. Zelfs de strandexploitanten stonden naar me te kaiken. 't Was een groot skan- daal". Strandexploitant„Nou bak je ze toch zeker bruin, man. We hebben wel holpen. Trouwens as jij zo hard bezig weest was, had je ok gien tijd had om ons te bekaike In de douche is de temperatuur meestal tropisch. Buurvrouw „Zeg Truitje was het bij jou in dat hokkie ok so verlegen heet?" Truitje: „Wel nee maid. Je mot net as ik doen, je late de deur een stukkie open". Een ogenblik is Buurvrouw verbaasd, dan reageert ze als volgt: „Ik denk ok al, wat is die Lous toch stil" (Voor niet ingewijden, Lous is de Badman). Adverteert in de „Badbode"

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 3