groeten ^^enóion ^^onnetje" BITTERE PILLEN KERKDIENSTEN C. RIDDERHOF - JAC. VAN GAESBEEKLAAN 28 DRIEBERGEN - TELEFOON K 3438 - 8130 ONZE SCHOOLREIS We zouden vier dagen op schoolreis gaan' Dit was nog nooit in Cailantsoog gebeurd. Op Dinsdag om 8 uur vertrokken we met zijn vijftienen plus meester en zijn vrouw in een twaalf persoonsbusje naar Driebergen. De stemming was meteen al best. In Heiloo moesten we even stoppen om de benen te strekken en tevens even de lucht in de bus te verversen. De jarige Bouwen tracteerde op koek en daarna ging het naar Amsterdam. Daar wisten we een fonteintje en werd er limonade gemaakt. In Driebergen werden we werkelijk met open armen ontvangen. We mochten meteen onze koffers naar de diverse kamers brengen en daarna gingen we gezellig lunchen, 's Middags zijn de jongens en meisjes ge scheiden het bos ingegaan. Op een bepaald punt zouden we elkaar ontmoeten. De jongens ontdekten ons echter pas op het laatste moment. In het bos zijn we daarna aan het volleyballen gegaan. Hongerig kwamen we 's avonds thuis. Het diner, dat we daarna kregen was in één woord heerlijk, 's Avonds deden we spelletjes. Ik geloof niet dat we ooit zo gelachen hebben. Pas heel laat gingen we slapen. De volgende morgen zijn we naar Doorn getippeld. Het was een mooie wandeling. We deden er twee uur over. Daar hebben we het kasteel van de Duitse Keizer be zichtigd. Je zag er de prachtigste dingen o.a. gouden borden en een schip van goud met ontelbare edelgesteenten. 's Middags zijn we met de bus naar de Pyramide van Austerlitz gegaan. Natuurlijk hebben we die ook beklommen. Die dag was het zoontje van de familie Ridderhof jarig en dus was het 's avonds feest. We werden getracteerd op een fijn gebakje en op limonade. De sjoelwedstrijd later op de avond verliep spannend. Op de derde dag van onze vacantie zijn we naar de zandafgraving geweest. De jongens en meisjes gingen langs verschillende wegen door het bos er heen. Je had daar een een prachtig vergezicht. 's Avonds hebben we lol gehad. Een meneer van de firma Luctor draaide enige filmpjes voor ons en hij had ook een band-recorder meegebracht. Het gehele verloop van de reis werd op de band opgenomen. Op een ouder avond zal deze band afgedraaid worden. Op de laatste dag hebben we 's morgens eerst souveniertjes gekocht en daarna hebben we afscheid genomen van het bos. De familie Ridderhof hebben we een taart gegeven en Appie heeft haar namens ons allen bedankt voor de goede zorgen, het heerlijke eten en al de gezelligheid, die we er ondervonden hadden. Op de terugweg zijn we nog langs het paleis Soestdijk en langs de studio's gereden. Ook zijn we nog een uurtje op Schiphol geweest. Om iets over acht reden we Cailantsoog weer binnen, waar de muziek ons een welkom toeblies. Wij danken allen, die geholpen hebben dit schoolreisje te doen gelukken, en vooral onze leider en leidster. Guusje Hollander Een geslaagde tocht. De eerste van de drie excursies naar het Zwanenwater, hebben we weer achter de rug. Begunstigd door fraai zomerweer hebben 61 personen genoten van dit unieke stukje duinterrein. De zeldzame lepelaars waarvan er momenteel ruim duizend in dit gebied vertoeven, bleven echter op een afstand. Toch was de wandeling, die ongeveer ruim twee uur duurde, de moeite waard en tevreden keerden allen huiswaarts. Zeer belangrijk voor de ontwikkeling van het vreemdelingen verkeer We willen natuurlijk niet vooruitlopen op verschillende dingen, maar ieder zal het met ons eens zijn, dat er j.1. Vrijdag zeer belang rijke besluiten zijn genomen in de Callantsoger raad. Op deze besluiten, voornamelijk die ten aanzien van het kampeerterrein, zullen we inde volgende Badbode nog eens terug komen VAN DE REDACTIE Door de grote toevloed van copie, konden we deze keer zeer tot onze spijt geen film- nieuws opnemen. Ook moesten enige inge zonden stukken tot de volgende keer blijven liggen. Het was wel een teleurstelling voor ons toen wij dit jaar Cailantsoog voor het eerst weer eens rondwandelden. Van die bomen op de buurt bedoelen wij. Wij hebben verleden jaar zo dapper geholpen ze voor uitdrogen te behoeden. Avond aan avond emmers water gesjouwd. En ziedaar, ze zijn verdwenen. Er waren snode lieden die ons wilden wijs maken dat ze in de afgelopen winter zo gegroeid waren dat ze gerooid moesten worden. Ze belemmerden het uitzicht van de buurtomwonenden. Volgens deze lieden zijn ze naar de zagerij gevoerd om er planken van te zagen. Maar wij geloven zulks niet. Ze zijn wel gestorven denken wij. De des kundigen ten spijt. Gelukkig groeien de huizen in Cailantsoog beter als de buurtbomen. Er zijn wel vreemde bouwsels bij vinden wij, maar men zegt dat die dingen in de toekomst toch ook huizen genoemd zullen worden. De ontwerpers hebben rekening gehouden met de smaak van de komende generaties zeggen mensen die het weten kunnen. Wel knap vinden wij, maar wij zitten er nu maar mee. Zoals altijd tot zover, Meneer Gal uit X. E. H. B. O.-dienstrooster 20 JUNI 10—14 uur T. G. Oskam J. Tromp 14-18 uur W. v. Weert C. G. Kruit NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 20 Juni v.m. 10 uur, Ds. H. Trommel Vanaf 4 Juli iedere Zondag twee diensten. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. De Kerkeraad heeft gemeend aan een verzoek van vele onzer gasten te moeten voldoen om Zondags twee kerkdiensten te houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok l1/* uur en een kwartier voor de dienst luidt. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. "s avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 20 Juni v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. H. P. Rutgers Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Cailantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Cailantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 KERKNIEUWS De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is er gelukkig ingeslaagd een predikant te benoemen die deze benoeming ook aanvaarde. Ds. J. J. H. Pop, thans wonende te Katwijk a/d Rijn hoopt zich hier begin Juli te vestigen. Dit is voor de gemeente weer een stap vooruit. Het is ongeveer dertig jaar geleden dat een predikant hier in Cailantsoog woonde. Vijf en twintig jaar is onze gemeente vacant geweest. Het werk werd gedaan door een consulent en de ring vervulde de diensten. De laatste consulent Ds. PapinauSalm meende dat dit niet langer kon en is toen met veel toewijding het werk hier be gonnen, met tot eindresultaat, Julianadorp en Cailantsoog, twee gemeenten met één pre dikantsplaats. Zo had Cailantsoog weer een een volwaardig plaats gekregen. Met deze kerkelijke opbouw is onze predikant Ds. Trommel doorgegaan. Deze zag dat het werk op de duur niet zo gebeuren kon als het moest, de afstand was te groot, en het niet in het dorp wonen was een bezwaar voor het persoonlijk contact en het jeugdwerk. Twee jaar geleden werden er plannen ge maakt om hier in Cailantsoog een emeritus predikant te benoemen. Ons eerste werk was het bouwen van een huis. Deze woning zal over ongeveer drie weken bewoond zijn. We krijgen nu een eigen-predikant. We vertrouwen gezien de persoon van Ds. Pop en zijn vrouw, dat deze spoedig in onze dorpsgemeenschap opgenomen zullen worden. We hopen dat Ds. Pop en Mevr. Pop hier in Cailantsoog een prettige werkkring zullen vinden en mede door hun arbeid de gemeente verder moge worden opgebouwd.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2