CALLANTSOOG Zaterdag 3 Juli 1954 No, £>-e uitgave. fitaati. ondeA auspiciën u-ati de U.U.U. GatCatvtiaag Kleine gouddorst BITTERE PILLEN Is het U wel eens opgevallen? Redactie W. LASTDRAGER, Dorpsplein 38, Tel. 282 AdvertentiesK. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 AdministratieK. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen Losse nummers f 0.15 Advertenties: voor leden der V.V.V. tot 1000 m.m. 2,5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. Foto H. ROTGANS Bovenstaande foto geeft een aardig overzicht van het clubje schatgravers. De Bilt was gelukkig dit keer weer eens enigszins mis. De buien met harde windstoten bleven uit en fraai zomerweer begunstigde het eerste strandfeest. Ongeveer 50 kinderen beneden de 7 jaar stonden om 2 uur langs een keurige afrastering en na een stoot op de toeter stortte de massa zich in het strijd perk. De kleintjes groeven dat het een lust was en de ouders gaven aanwijzigingen. „Meer naar links Jantje, hoger Pietje, dieper Ronny, niet huilen Beppy", zo klonk het telkens weer. Zelfs een zwart hondje begon mee te helpen. Vakkundig krabde hij het zand weg, maar toen te veel mensen zich om hem heen schaarden, ging hij maar buiten het perk zijn geluk beproeven. Na een uur ijverig zoeken was nog maar de helft van het aantal verstopte kaarten gevonden. De commissie besloot nu de goede stuurlui aan de wal ook mee te laten doen. Een ieder mocht een kind helpen. Dat gaf een drukte. Moeders wierpen zich in het zand gelijk hyena's op hun prooi. Opnieuw werd een uur gegraven. De meeste kinderen zaten nu aan de kant, terwijl de ouders zich de handen vuil maakten. De rollen waren dus omgekeerd, met dit verschil dat de toeschouwers zich nu ont hielden van commentaar. Enfin iedereen had plezier en pas laat in de middag werd het graven gestaakt. Excursie Zwanenwater Volgende excursie naar het Zwanenwater op Maandag 12 Juli. Vertrek 's avonds 7.30 uur van de strandtrap. De prijswinnaars waren 1 Arie Keukenmeester, Den Haag 2 Martien Kramer, Sint Maartensbrug 3 Netty Baken, Callantsoog 4 Abe Vaandrager, Utrecht 5 Els van Lammeren, Haarlem 6 Geerdi Hermans, Utrecht 7 Geke Dochter 8 Abe Vaandrager, Utrecht 9 Gerdientje Debet, Heerlerheide 10 Marjan de Bakker, Wieringerwerf 11 Peter Spaargaren, Leiden 12 Nellie Keukenmeester, Amsterdam 13 Nettie Baken, Callantsoog 14 Marjan Raamsdonk. Amsterdam 15 Kees Kennema, Amsterdam 16 Annelies Wendhert, Amsterdam 17 Netty Baken, Callantsoog 18 Afke Rooker, Enkhuizen 19 Frits v. Waart, Haarlem 20 Peter Bijpost, Callantsoog 21 Nic van Nie, Amsterdam 22 Mieke van Nie, Amsterdam E. H. B. O.'dienstrooster ZONDAG 4 JULI 10—14 uur 14 18 uur A. Laan M. Vogelenzang-Ooms G. Burger G. de Vries N. de VriesJohannes Atie Eriks /V\*^VWW*«*WWW\WVW>AWvW Zondag 4 Juli Zandhopen maken Aanvang 1.30 uur. Aangifte aan de strandtent vanaf 1 uur. Deelname voor paren, in groepen tot 12 jaar, vanaf 12 tot 15 jaar en vanaf 16 jaar en ouder. Inleggeld tot 12 jaar 20 ct. p. paar, tot 16 jaar 50 ct. per paar en ouderen f 1.per paar. Deze week zijn we gestruikeld. Figuurlijk gesproken dan. Over papiertjes, papieren en grote papieren. Papier van allerlei aard en herkomst. Als men op die dingen gaat letten dan ziet men steeds meer. En wij hebben er op gelet. Bij navraag bleek ons dat deze schillen- en dozen-kwestie reeds de aandacht van de V.V.V. bestuurderen genoot. Maar papiermanden zijn duur denken wij. En daar om willen wij een ieder aanraden ons voor beeld te volgen en gebruik te maken van de schaars aanwezige papiermanden. Ons is verzekerd dat bij de volgende druk van de beroemde plattegrond van Callantsoog de plaatsen waar zich papiermanden bevinden duidelijk zullen worden aangegeven. Tot zolang kan men ter bevoegder plaatse in formeren waar men zich van toffee- en ijscobriefjes kan ontdoen. Zoals altijd tot zover. Meneer Gal uit X. Ja, beste lezers, is het U wel eens opgevallen dat er bovenaan de strandtrap een paal met een klein ijzeren bootje staat. Het stelt een reddingbootje voor. De meeste mensen lopen er voorbij. Het valt n.1. niet zo erg op. Toch zouden wij onze vacantiegangers willen vragen om een keer tijdens hun vacantie in ons dorp het bootje eens wat nader te willen bekijken. Bovenin ziet U dan een gleufje zitten. Pro beert U eens of U daar een muntstukje door heen kan laten glijden. Het lukt vast wel en dan is de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding-Maatschappij te vreden. Dat geldscheepje staat er echter niet altijd. Elke avond komt Maarten Mooij de oud-schipper van de reddingboot, deze winter 90 jaar geworden, en haalt het bootje weg. Elke morgen is zijn eerste wandeling naar de strandtrap om het er weer te plaatsen. Dat doet hij zo het hele seizoen door. Hij vertelde ons, dat verleden jaar in September er 0 54,18 in zat. Opa Mooij vertelde ons ook nog, dat de Kon. N.Z.H. R.M. veel geld nodig heeft om al het reddingsmateriaal goed te onderhouden. Daarom vroeg hij ons ook nog, om de lezers er op te wijzen, dat ze bij hem terecht kunnen als ze er iets voor voelen om dit mooie werk te steunen. De minimum contributie van de Kon. N.Z.H.R.M. is 0 3,— per jaar. DE ZWEEF IS ER. Het komende week-end zullen er enige kermisvermakelijkheden op de „Buurt" ge plaatst worden. U zult o.a. dus kunnen

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 1