ÖU uimte voor zomerwoningen en kampeerkuiójeó Foto H. ROTGANS Momenteel verblijven op het toekomstige kampeerterrein een 400 kippen en 3 koeien. Hoe zal het volgend jaar zijn Op Vrijdag 18 Juni vergaderde de Gemeente raad. Er was weinig belangstelling voor deze vergadering. Toch waren de agenda punten uitermate belangrijk. Zo werd er o.a. besloten om het bestaande kampeer terrein, eigenaar de heer J. Schager, aan te kopen. Deze aankoop houdt echter in, dat het terrein na deze zomer niet meer als kampeerterrein zal kunnen dienst doen. Er is n.1. een tekort aan grond waarop zomer huizen gebouwd kunnen worden en om dit tekort enigermate op te heffen, zullen een twintigtal woningen op bovengenoemd terrein gebouwd kunnen worden. Reeds in de a.s. herfst zal met het bouwen een begin gemaakt kunnen worden. Zo spoedig mogelijk zullen ook de wegen aangelegd worden, zodat waarschijnlijk volgend jaar zomer Callantsoog er aan de voet van „de Seinpost'' heel anders uit zal zien dan nu. Het „oude" kampeerterrein was de laatste jaren ook al te klein. Er was geen plaats meer voor nieuwe kampeerhuisjes. Daarom heeft het gemeentebestuur naar een groter terrein uitgezien en gevonden ook. Het toekomstige perceel is ruim driemaal zo groot dan het „oude". Er kunnen dus tien tallen huisjes meer geplaatst worden. En de ligging Ja, zo dicht aan zee als het terrein van de heer Schager ligt het natuurlijk niet. Het nieuwe complex komt aan de Abbestederweg te liggen. De afstand naar het strand zal slechts 700 meter bedragen. Dit zal voor een ieder, die van ons dorp en de zee houdt, dus geen enkel bezwaar zijn. De gemeente zal zorg dragen dat er goede toiletten en wasgelegenheden op geplaats zullen worden. Tevens zal er in het najaar al een begin worden gemaakt met het planten van een aantal bomen, die in de toekomst het gehele terrein zullen omringen. Wie wordt er nu de baas op dit kampeer terrein In de toelichting die B. en W. op dit punt gaven staat letterlijk „De heer Van Muijen is genegen de bedoelde percelen aan de gemeente in eigendom af te staan voor de prijs van fl 7000,—, onder voor waarde, dat hij de percelen voor de tijd van vijf jaren kan huren, tegen een door de gemeente te bepalen prijs en onder door de gemeente te stellen voorwaarden". „Waar ligt dit nieuwe kampeerterrein nu precies Met deze vraag hebben wij ons tot de burgemeester, de heer Correljé gewend en deze was onmiddellijk bereid ons er heen te brengen. Langs de Abbestederweg wandelden we langs de boerderijen van Zeeman, Bijpost en Ambuul en achter deze 'aatste lag het terrein. Toevallig ontmoetten we hier de eigenaar de heer Van Muijen en deze hielp ons over een hek klimmen. We waren op het toekomstige eldorado voor onze kampeerhuisjes-bezitters. Een paar koeien keken wat argwanend in onze richting en plotseling stoven er honderden bruine kippen op ons af. Een moment werd het voortgaan ons belemmerd, omdat de eieren- producenten allen tegelijk onze schoenen wilden inspecteren of zo iets. Gelukkig ver scheen Mevrouw Van Muijen met een grote emmer voer op het toneel en toen konden wij wat rustiger het terrein verkennen. Eerlijk we werden er stil van, wat een prachtige plek voor een kampeerterrein. Een beter plekje in de omgeving van het dorp is zeker niet denkbaar. De percelen liggen hoog, zodat er absoluut in de zomer nooit geen water op kan komen. Een ge deelte was tot voor enige maanden nog bouwland. Er is echter nu haver met gras op gezaaid, zodat er zich wel spoedig een zode zal vormen. De zuidzijde is begrensd door een zandwalletje en de noordzijde door de Abbestederweg. Aan de duinenzijde van het terrein zal een brede dam in de sloot "worden gemaakt en daarover zal dan de toegangsweg leiden. Vanaf deze dam tot aan het strand, bedraagt de afstand nog geen kilometer, dus op het gemak wandelend ongeveer een kwartier. Werkelijk een ideale plek en wij, d.w.z. onze speciaie „Badbode' -fotograaf en Uw redacteur waren het volkomen met de burgemeester eens, hier kan iets tot ont wikkeling komen, waar zowel de kampeer ders als de Callantsogers tevreden over zullen zijn. Voor echter alles in kannen en kruiken zal zijn, moet er nog hard gewerkt worden. Maar dat kunnen we met een gerust hart toevertrouwen aan ons energiek gemeente bestuur. Voor Callantsoog zijn er nieuwe mogelijk heden geschapen. Callantsoog kan zich nu weer gaan uitbreiden. Ons dorp zal in de toekomst zeker een volwaardige badplaats worden. Tekening H. ROTGANS Op deze plattegrond ziet U duidelijk waar het nieuwe kamperterrein komt te liggen. Dit land is op de tekening gearceerd. Ook het walletje, dat aan de zuidzijde het land van Van Muijen begrensd, behoort er bij. Het geheel is 2.44.70 h.a. groot. BIBLIOTHEEK Wij vestigen er nogmaals de aandacht op dat tot 14 Juli de bibliotheek op iedere schooldag geopend zal zijn van 3.15—3.45 uur. Op Dinsdag kunt U ook terecht van 7—8 uur. Het leesgeld zal voortaan 15 cent per deel bedragen. Tevens worden de lezers verzocht de boeken zo netjes mogelijk te behandelen. DE DOUCHE De douche-inrichting is voor het publiek geopend op Vrijdag van 48 uur en op Zaterdag van 39 uur. POSTKANTOOR Dit kantoor is geopend van 9—10, van 2.303.30 en van 5.306.30 uur. Op Zaterdag van 1013 uur. Gaaf U, Uw vacantie in Callantsoog doorbrengen Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de ..Badbode"Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort U dan onverwijld f 1.25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Callantsoog. DE VOLGENDE „BADBODE' VERSCHIJNT 10 JULI a.s.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 4