Een feestdag voor de Hervormde Gemeente van Callantsoog TENTOONSTELLING IN DE O. L. SCHOOL DE BAZAR. DE BUS STAAT ER. L )tyyn}eeótr- te 'aiiantóoog KERKDIENSTEN POLITIEVERSTERKING. HENGELBEWIJZEN. AGENDA Zondagochtend )1 Juli luidde de koster de kerkklok en dat deed hij, vooral deze dag, met veel vreugde want het zou een grote dag voor de kerk zijn daar, na vele jaren, weer een eigen predikant in het dorp ge vestigd zal zijn en welke predikant deze dag zou worden geïnstalleerd. Toen de klok 10 uur sloeg was de kerk nagenoeg geheel gevuld met Gemeenteleden, gasten en belangstellenden die allen onze nieuwe predikant kwamen begroeten. Na Gemeentezang en gebed leidde Domine H. J. Trommel de dienst in. Deze heette alle aanwezigen hartelijk welkom t.w. Ge meenteleden, belangstellenden en zomergasten en in 'tbijzonder Burgemeester en Wethouders, enkele oud Kerkeraadsleden die van verre'" gekomen waren en verder nog een deputatie uit Julianadorp. Daarna richtte hij zich tot Ds. Jac. J. H. Pop en zijn vrouw en sprak hun een hartelijk welkom toe in onze Gemeente. Hij zeide zeer verheugd te zijn dat na vele teleur stellingen Ds. Pop bereid was om een be noeming naar Callantsoog te aanvaarden. Hij hoopte dat Ds. Pop een zegenrijk werk met veel succes in onze Gemeente zal mogen verrichten. Dat deze geestelijke arbeid nu in zoveel ruimere mate kan geschieden danken wij aan de Gemeenteleden en belangstellenden en vooral ook aan onze Chr. Vrouwenver. die zoveel werk verrichtte en nog verricht, aldus Ds. Trommel. Na de toespraak van Ds. Trommel besteeg Ds. Pop de Kansel. Na een welkomswoord aan allen zeide hij o.m. verheugd te zijn dat het Hoofd der burgelijke Gemeente aanwezig was. Hij hoopte dat er steeds een prettige samenwerking mocht zijn tussen Burgelijke- en Kerkelijke Gemeente. Verder hoopte hij tesamen met de Kerkeraad veel zegenrijk werk voor de Gemeente te kunnen doen. In zijn preek liet hij vooral uitkomen het verschil in waarde van het aardse en van het Evangeliewoord en dat wij moesten geloven in wat Gods woord ons te vertellen had. Na de prediking sprak de secretaris van de Kerkeraad. Deze dankte Ds. Trommel har telijk voor het goede werk hetgeen hij voor onze Gemeente deed. Hij hoopte hem nog dikwijls in ons midden te mogen zien. Verder dankte hij Gemeenteleden en belang stellenden voor hun steun aan de Kerkvoogdij en bracht vooral hulde aan de Vrouwenclub voor hun vele arbeid. Ook dankte hij de Kerkeraad van Julianadorp voor de mede werking. Tenslotte wenste hij Ds. Pop een zegenrijke arbeid toe. Namens de Burgelijke Gemeente sprak Bur gemeester Correljé welke memoreerde dat de samenwerking altijd prima was. Hij hoopte ook dat dit zal blijven voortbestaan en verheugde zich er over dat thans, na 35 jaar in Callantsoog de predikantsplaats weer bezet was. Ouderling Waasdorp sprak nog namens de Kerkeraad van Julianadorp en hoopte dat beide Gemeenten steeds zegenrijk mogen blijven samenwerken. Ds. Trommel dankte voor de hartelijke woorden hem toegesproken. Ds. Pop dankte de sprekers voor de hartelijke woorden hem en zijn vrouw toegesproken, waarna de aanwezigen beiden staande toe zongen Psalm 134:3, „Dat 's Heeren zegen op U daal". Hierna werd de dienst met dank aan God besloten. Deze tentoonstelling is een groot succes ge worden. Ruim 150 personen bekeken het imitatie-strand, weide en duinlandschap, dat door de kinderen van de hoogste klassen gemaakt was. Ook een verzameling fossielen, door een badgast-mijningeuieur aan de school ge schonken, trok veel belangstelling. Jeugdige gidsen leidden de bezoekers rond en vertelden er het nodige bij. Op Dinsdag 3 en Woensdag 4 Augustus zal de Ned. Herv. Vrouwenclub haar jaarlijkse bazar houden. De firma Vos Zn. is zo welwillend geweest om haar werkplaats hiervoor beschikbaar ta stellen. Er zullen verschillende attracties zijn zoals b.v. sjoelen kegelen, touwtrekken en grabbelen. Ook een koffie- en theeschenkerij zal aanwezig zijn. Veel fraai handwerk is er te zien en te kopen. Wij hopen op een druk bezoek. Het Bestuur. Voor het huis van onze secretaris, de heer Koelemeij, Dorpsplein 34 staat een grote bus. Het is de bedoeling, dat U daarin de bekende gele briefjes werpt. Wij willen U nog even helpen. Het aantal overnachtingen bedroeg vorig jaar 58.670. Probeert U nu het aantal overnachtingen voor 1954 te raden. De heer De Vries, eigenaar van hotel Ben de Vries, vertelde ons hierover het volgende „Wij hebben gemeend het wijnfeest ook eens in Callantsoog te moeten organiseren, daar deze feesten in de overige badplaatsen steeds een groot succes zijn, en zelfs wekelijks worden gehouden. Zij die wel eens het voorrecht hadden een reisje naar Duitsland te maken, zullen zeker een dergelijk feest hebben meegemaakt, vooral in het Rijn- en Moezelgebied. Over het algemeen geniet de wijn in Holland nog niet die populariteit die zij verdient. Deze drank is in vele van onze naburige landen de landsdrank bij uitstek. In Callantsoog nu is, in samenwerking met de bekende wijnkoperij van de firma Oud, welke reeds haar bestaan vond in het jaar 1877, besloten tot het houden van een wijnfeest. De bedoeling is dus, dat op deze avond de wijn de boventoon zal voeren. Voor diegenen dus, die nog niet voldoende, of in het geheel niet met de smaak van wijn bekend zijn, is dit dus de gelegenheid om hiermede kennis te maken. Zo zult U dus vinden rode Bordeaux van Franse oorsprong, met een zacht rinse smaak, de witte Bordeaux met de fijne zacht zoete smaak, hiernaast de bekende Duitse wijnen zoals Rijn en Moezel wijnen, sherry en port. Om het geheel in enige mate een feestelijk tintje te geven, zal de zaal van Hotel de Vries, worden getooid met wijndruiven en de orginele wijnranken. Bij een gezellig stukje muziek, zullen diverse dansattracties worden gehouden, waarvoor enige aardige prijsjes beschikbaar zijn, terwijl onderhandelingen gaande zijn, om een gezelschap dames naar Callantsoog te krijgen die ons zullen vergasten op jodelen. Omtrent de toeloop, naar het wijnfeest zijn de verwachtingen nogal gunstig, zodat wij ons helaas genoodzaakt zien, de jeugd enigszins te moeten beperken in hun toeloop, waardoor voor de ouderen voldoende tafels beschikbaar kunnen blijven. Niets zal achter wege worden gelaten om dit eerste wijn feest te doen slagen, waarna wij gaarne in Augustus dit nog eens kunnen herhalen. De gemeente stelde ons in de gelegenheid dit feest tot 2 uur plaats te doen vinden. Wij zeggen dus tot 17 Juli. NED, HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 18 Juli v.m. 10 uur, Ds. J. J. H. Pop n.m. 7.30 uur, Ds. Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. De Kerkeraad heeft gemeend aan een verzoek van vele onzer gasten te moeten voldoen om Zondags twee kerkdiensten te houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok 1 i/2 uur en een kwartier voor de dienst luidt. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur, Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 18 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uuj Ds. Jac. Plug Zondag 25 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. v. d. Wielen van Middenmeer Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Callantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 De wachtmeester der Rijkspolitie 1ste klas, N. Bleijendaal uit Alkmaar zal gedurende de maanden Juli en Augustus de heer Kooij assisteren bij het „handhaven van de orde, rust en veiligheid" in ons dorp. Wij maken er onze badgasten op attent dat de zogenaamde hengelbewijzen welke men bij het vissen bij zich dient te hebben, alleen kunnen worden aangevraagd bij de gemeente secretarie van hun woonplaats. In Callantsoog kunnen zij die bewijzen niet krijgen. voor strandfeesten zoals deze voorlopig is vastgesteld, Zondag 18 Juli Strandfeest te Groote Keeten Zandhopen maken. Aanvang 2 uur. Zaterdag 24 Juli Katknuppelen op de Buurt. Aanvang 7 uur Zondag 25 Juli Strandfeest te Callantsoog Strandfeest te Groote Keeten Dinsdag 27 Juli Vliegerfeest Zondag 1 Augustus Groot strandfeest te Callantsoog Zondag 8 Augustus Strandfeesten te Callantsoog en Groote Keeten Dinsdag 10 Augustus Lampionoptocht te Callantsoog Vrijdag 13 Augustus Lampionoptocht te Groote Keeten Dinsdag 24 Augustus Lampionoptocht te Callantsoog

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2