CALLANTSOOG Zandfio-fien maken te 5Aao~te Keeten Zaterdag 24 Juli 1954 No. 6 AGENDA Abonneert U op dit blad Redactie W. LASTDRAGER. Dorpsplein 38, Tel. 282 Advertenties: K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administratie: K. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen Losse nummers f 0.15 Advertenties: voor leden der V.V.V. tot 1000 m.m. 2,5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. 2),e uityame Pieefat filaalb aft dek auópicLën man de V.U.U. QaMantómmg, Jan Je Ruiter veelei 1 Wat een jutter thuis meemaakte Piet koom ers evven hier, der kruipt toch zoo n raar bijst voor de kelderdeurDat riep Grietje op un late zeumerijvend teugen Piet, die rustig in het ,,Volk" zat te lezen. Hoi lai z'n peukie in de asbak, en liep nij 't ent von de gang, weer is hut te doen? zai ie. Nou kaik deer ers zai Grietje, wat is dat voer un bijst? Nou dat is toch duidelijk genog niet, kreeg ze te horen, dat is un hagedis, hoe koomt dat ding deer nou in gosnaam. Weet je wat zai Piet, ik zei zoo'n rooie inmaakfles uit de kelder holen, en em deer in kruipen lijten, de kïndere vinden het wel leuke diertjes. Zo gezait zoo gedaan. Piet duikt in de kelder en koomt met zo'n fles aanzetten, en voorzichtig met de open kant nij voren langs de groond prebeerd Piet of ie er in kruipen wil, maar niks van dat hoor, de hagedis blaift stiekem zitten, weer ie zit. Ik denk dat tie dood is zai Piet, en zoekt een stokkie om hem er in te duwen. Nou koomt de grap uit, 't is een plastiek hagedis die deur de kinderen van de Bad gasten achterlijten is, en zoo tusschen drempel en mat verskolen lai. Dat Grietje het daag der nij aan de Gasten vertelde werd er hartelijk om lacht. voor strandfeesten zoals deze voorlopig is vastgesteld, Zaterdag 24 Juli Katknuppelen op de Buurt. Aanvang 7 uur Zondag 25 Juli Strandfeest te Callantsoog Koppensnellen Aanvang 2 uur. Opgeven in de strandtent vanaf 1.30 uur. Strandfeest te Groote Keeten Koppensnellen Aanvang 2 uur Opgeven in de consumptietent van bakker Dik vanaf 1.30 uur. Dinsdag 27 Juli Vliegerfeest Zondag 1 Augustus Groot strandfeest te Callantsoog Zondag 8 Augustus Strandfeesten te Callantsoog en Groote Keeten Dinsdag 10 Augustus Lampionoptocht te Callantsoog Vrijdag 13 Augustus Lampionoptocht te Groote Keeten Dinsdag 24 Augustus Lampionoptocht te Callantsoog Foto H. ROTGANS U ziet hier de jeugdige deelneemsters vol enthousiasme hun berg zo hoog mogelijk maken. DE VOLGENDE „BADBODE' VERSCHIJNT 31 JULI a.s. De strandcommissie trok zich, evenals de 40 deelnemers, niets aan van het minder gunstige weer. 's Morgens zetten enige voor aanstaande Keetenaars door en 's middags deden de jeugdige gravers dit. Flink zo! Al is het geen weer om te zonnebaden, met een trui aan kan men zich op strand ook best vermaken. Er is daar aan de Groote Keeten verwoed gespit. Zo zelfs dat er enkelen met blaren in de handen liepen. De sliert drop of de lollie, die alle gravers na afloop kregen viel dan ook best in de smaak. Ondanks het slechte weer waren er ook vele toeschouwers. Zij konden genieten van de prachtige aan blik, die de rumoerige zee bood en tevens konden ze kritiek leveren op het werk van de toekomstige dijkenbouwers. Trouwens het schijnt ook altijd voldoening te geven om naar anderen, die hard werken te kijken en dan zelf natuurlijk niets te doen. De V*V*V.~wandelkaart Deze bijzonder duidelijke kaart van Callantsoog, Groote Keeten en omstreken kunt U voor de prijs van een kwartje kopen bij onderstaande adressen Boekhandel ,,De Post" Kees van Eek het Raadhuis V.V.V. secretariaat. Aan de achterzijde van deze kaart zijn boven dien nog tien wandelingen uitgestippeld. Vooral als het net geen strandweer is, zult U van deze wandelingen kunnen genieten. M. Hollander en M. Bakker J. Meeuwsen en A. Klaver Annie en Willie Beun Rolie Prins en Dikkie Eradus Hennie en Ans Bijlsma In de groep tot 10 jaar werden de winnaars 1 e prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs In de groep tot 16 jaar: le prijs C. v. Scheijen en J. Rijmsk 2e prijs: A. Vrijborg en B. van Keizerswaard In de groep van 16 jaar en ouder: le prijs: Mej. Trijnie Hollander 2e prijs Mevr. B. Hollander—van Maurik ^A^AAA\^VVVVVVVN^^V\A^VVVVVVVA U ontvangt dan ook de „Winterbode". Stort f 1,25 op giro no. 544512 ten name van de V.V.V. Callantsoog. KATKNUPPELEN Hedenavond om 7 uur zal er op de Buurt met de knuppel gesmeten kunnen worden. Blijft U vooral een flink stuk achter de knuppelaars, want zo'n knuppel kan wel eens werken als een boemerang. Nu heeft welis waar de E.H.B.O. keurige verbandtasjes gekregen, maar daarom is het nog niet nodig dat U het lijdend voorwerp wordt. Voor bijzonderheden betreffende dit spel ver wijzen wij naar Badbode no. 5.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 1