Het is w/eer druk KERKDIENSTEN et My-ynjeeót Zaterdagavond had het aangekondigde wijn feest in hotel De Vries plaats. Omdat het 's avonds bijna noodweer was, hadden we eerst even opgebeld of het feest doorging, wat inderdaad wel het geval was. Toen we dan even na achten arriveerden, was de belangstelling echter nog niet groot, doch dit werd spoedig beter en later op de avond was er een gezellige drukte. Het orkest Ottink gaf een aardig en beschaafd stukje muziek. Ter afwisseling traden een 5-tal dames uit Wieringen op en gaven diverse zangnummers ten beste. Hoewel deze dames een onaangenaam avontuur met de auto was overkomen, op reis van Wieringen naar Callanfsoog. deed dit geen afbreuk aan de kwaliteit van de zang. Wij hebben werkelijk genoten en met ons al de aanwezigen, welke langzamerhand in een goede stemming geraakte en probeerde mee te zingen en jodelen. Ook werden enige malen een dans-attractie uitgevoerd om prijzen. De laatste maal dat wij het meemaakte was ook de dorpskapper onder de gelukkige drie laatsten, welke aanbleven. Daarna moesten de heren trachten in de kortst mogelijke tijd een zuigfles met melk leeg te drinken. Onder grote hilariteit van het publiek, zaten de drie heren te zuigen dat het een lust was, zodat tenslotte de dorpsfigaro als winnaar werd uitgeroepen. Al met al kan de heer De Vries op een geslaagd wijnfeest terugzien en we vertrouwen dat het bezoek bij een volgende keer beslist nog groter zal zijn. KNIP DIT UIT Maak gebruik van de DONDERDAGSE KRINGLIJN Schagen Petten Callantsoog v.v. vertr. 8.45 9.15 9.35 retour 12.45 13.25 13.05 De bus vertrekt vanaf de NACO-garage en stopt in Petten bij Café Het Wapen van Petten (9.15) in Callantsoog (9.35) t.o. Café Ben de Vries en verder bij alle NACO- halte-plaatsen. Inlichtingen bij de plaatselijke V.V.V.-bureaux Dit seizoen waren er al heel vroeg gasten op ons dorp. Degenen, die in Mei kwamen hebben geboft. Helaas was de maand Juni en tot nog toe Juli bijna winters". Het afgelopen weekend bracht een nieuwe srtoom gasten, zodat het practisch overal „vol" liep. Jammer genoeg liet Callantsoog de nieuw komers niet de zonnigste zijde van haar gezicht zien. De regen stroomde de gehele Zaterdag uit een zwaar bewolkte lucht en een harde westenwind gierde door de straten. De regenmeter, die ons dorp sedert enige maanden rijk is, vulde zich geheel. Zo werd er van 's morgens 8.30 uur tot 's avonds 10 uur 23mm- neerslag gemeten. Ongetwijfeld betekende dit voor Callantsoog in deze tijd van het jaar een record De temperatuur bleef het gehele weekend beneden de 15 graden Celcius. Waarschijnlijk verwachte een bepaalde firma een nog sterkere daling van de temperatuur, want het bordje „schaatsenslijpen" aan een werkplaats aan de Buurt, bleef er tot nog toe maar steeds hangen. KOPPENSNELLEN A.s. Zondag kan een ieder zich op het strand te Callantsoog en te Groote Keeten ver maken met het nog uit de oertijd stammende spel van het „koppensnellen". Politieversterking is aangevraagd, zodat de diverse deelnemers zich niet ongerust behoeven te maken. De firma Vos, dit keer eendrachtig samen werkende met de firma's Zeeman en Borst, zullen grote hoeveelheden speciaal aange kochte lijm in vaten klaar hebben staan, om de gesnelde koppen weer op de diverse rompen te plaatsen. Vergissingen hierbij zijn uitgesloten, want iedere deelnemer zal voor de wedstrijd een nummer, zowel op de rug als op het voor hoofd, ontvangen. De aanvangstijd voor dit snellersfestijn is vastgesteld op 2 uur. Opgeven voor Callantsoog in de strandtent vanaf 1.30 uur en voor Groote Keeten in de de consumptietent van bakker Dik, ook vanaf 1.30 uur. Bij harde wind, doch droog weer gaat dit feest in ieder geval door. <ï£)e -Qkóter* Er zijn weinig vogels die zo opvallen als de eksterniet alleen door z'n sprekend zwart wit verenpak, maar vooral ook door z'n levendige manier van doen. Wat jammer toch. dat die mooie vogel zo n booswicht is en daarom steeds weer door de mensen vervolgd wordt. Voor de echte roofvogels, zoals valken en buizerden heeft men nog wel eens een goed woord over. maar de ekster schijnt nergens voor te deugen. Hij haalt niet alleen de eieren en jongen van andere vogels uit, maar is ook schadelijk voor land- en tuin bouw. En hij laat zich niet al te gauw af schrikken door de middelen die wij bedenken om de vogels op een afstand te houden. Slim als hij is, stoort hij zich weinig aan vogelverschrikkers of lawaaimakerij. En als er op hem geschoten wordt, is hij de jager vaak te vlug af. En toch kan ik nooit een hekel aan die bonte bandieten krijgen. Daarvoor heb ik te vaak met plezier naar hun vrolijk gedrag gekeken. Het aardigst is 't om zo'n heel stel bij elkaar te zien. wat vaak gebeurt als de jongen pas zijn uitgevlogen. Een prachtgezicht is dat. zo'n opgewekt ekster- gezin vrolijk babbelend en kibbelend, de veren glanzend in de zon en de lange staarten altijd in beweging. In de buurt van Callantsoog kunnen we vaak eksters waarnemen, niet alleen in het dennenbos en het kooibos, maar ook wel vlakbij 't dorp en langs de duinen. Hun nest is gemakkelijk te vindenhet lompe takken-bouwsel is meestal op een afstand reeds te zien. Vaak zit het in de top van een boom en is daardoor moeilijk te be reiken. Om het tegen roofvogels te be schermen maakt de ekster een dak op zijn nest en van binnen wordt de takkenmassa met mest en klei besmeerd en gevoerd met vezels en haren. De eieren. 5 tot 7 in ge tal, zijn groen met bruine spikkels en na een broedtijd van 18 dagen komen de jonge eksters uit. A. S. de V. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 25 Juli v.m. 10 uur, Ds. J. J. H. Pop n.m. 7.30 uur, Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. De Kerkeraad heeft gemeend aan een verzoek van vele onzer gasten te moeten voldoen om Zondags twee kerkdiensten te houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok l'/j uur en een kwartier voor de dienst luidt. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur, Zaterdag biechtgelegenheid van 4~-5 en van 68 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 25 Juli, v.m. 10 en n m. 7 uur Ds. v. d. Wielen van Middenmeet Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Callantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 Vanuit ons raam zie ik de striemende regen over het groene land jagen. Zwaar van het water buigen de bomen bij de boerderij hier tegenover hun bladerkruinen in de zwiepende wind. Troosteloos drijven de grauwe luchten over het Kooibos. Haastig zoekt een koppel wilde eenden zijn weg door de regen en verdwijnt in de eendekooi in het hart van het bos. Gedoken in de kraag van hun kletsnatte jassen lopen een paar kampeerders naar het Luttikduin. Alles triest, alles troosteloos, doornat en alleen een tentje om in te huizen. Arme mensen denk ik en kijk ze vol deernis na. Plotseling zie ik hoe ze allebei in lachen uitbarsten en elkaar kletsend op de natte schouders slaan. Ze hebben toch nog schik denk ik en kijk verbaasd naar hun lachende gezichten. Hoe is het mogelijk met zulk weer. Het is plotseling of alles veel minder triest lijkt met deze lachende mensen daar op de weg in de stromende regen. En ineens denk ik aan de laatste regels van het gedichtje in de eerste „Badbode" van dit jaar. „Als wij de zon in 't hart bewaren, kan elke dag een feestdag zijn". Dat hebben deze twee mensen gedaan, de zon in hun hart bewaard. Ze verwarmen er zichzelf en hun medemensen mee. Ondanks regen en slecht weer. Laten wij dat ook proberen. Dan zal onze vacantie toch nog goed worden. DE ZEE TREKT. Het slechte weer is oorzaak dat de zee thans gevaarlijk is. Van de zijde van de strand-exploitanten ontvingen wij het verzoek een ieder hierop attent te maken. Vooral zij (de verhuurders) die buitenlandse hasten in huis hebben, worden verzocht deze hiervan goed op de hoogte te brengen. DENK ER DUS OM DE ZEE TREKT.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2