I De Seinpost. Vriendelijk verzoek. Heel Callantsoog op de film. Brandu/eer CallantsoaQ contra Schagerbrug. KERKDIENSTEN AGENDA Getij tafel voor Callantsoog BITTERE PILLEN Foto H. ROTGANS DE PRIJSUITREIKING. Keesje Baken vindt het maar moeilijk, om uit zoveel moois een keuze te maken. Toen ik deze week weer eens op de Seinpost stond, schoot me de Bittere Pil van Meneer Gal te K. uit het eerste nummer van onze „Badbode" weer te binnen en heb ik het stukje nog weer eens doorgelezen. Ik weet wel, dat de Bittere Pil niet zo bitter bedoeld is als hij het wel heeft ge schreven, tenminste dat veronderstel ik. Maar toch kan ik me levendig indenken, dat de zo langzamerhand vaste bewoners (en dat zijn de meesten en dus niet de sleditsten) van het kampeerterrein zich men of meer beledigd hebben gevoeld. Meneer Gal schijnt niet van GEZELLIGE drukte te houden en schijnt het maar fijn te vinden, dat de kampeerterreinbewoners worden VERBANNEN. Gelukkig weten we allemaal beter en is het bittere noodzaak, door de abnormale groei van Callantsoog, dat het kampeerterrein van Jan Schagen gaat verhuizen. Het is logisch, dat eerst zo veel mogelijk om de kom van het dorp wordt gebouwd en als ik goed ben ingelicht is inmiddels het hele terrein al weer uitverkocht voor de bouw van permanente zomer woningen. Zodat ik maar zeggen wil, dat van verbannen geen sprake is. Gelukkig bekent meneer Gal, dat de be woners van het kampeerterrein „vrolijke tenthuisbewoners" zijn. Ik kan me dus moeilijk indenken, dat hij het nu zo fijn vindt, dat deze midden uit ons dorp gaan verdwijnen. Dat zal het volgend jaar toch eerst wel een beetje vreemd zijn, zo vanaf de Seinpost, het met kampeerhuisjes vol gebouwde terrein niet meer op zijn oude plaats terug te zien. En weet U, voor wie het ook een eerste vreemd seizoen zal worden? Als hij niet meer in April en Mei met uw huisje over het terrein behoeft te sjouwen en ieder weer het zijne te geven. Hebt U er wel eens over nagedacht, dat er eigenlijk maar steeds één man is geweest, die dat sjouwen en bouwen in zijn hand heeft gehad De man waartoe iedereen zich met grote of kleine klachten kon wenden, de man, die 's morgens voor dag en dauw zorgde, dat uw terrein er steeds netjes en verzorgd uitzag. De man, die van weinig bewoners ooit een bedankje gehad zal hebben, hetgeen hij trouwens ook niet verlangde. Dat is natuurlijk, hoe kan het anders, Jan Schager. En nu dacht ik zo. Zou het nu zo gek zijn als én de bewoners van het terrein èn allen, die daar belang bij hebben en dat zijn er heus niet weinig, nu de handen eens ineen sloegen en dan enfin U begrijpt me wel, hoop ik. En dan het volgend jaar met opgeruimd gemoed naar het nieuwe terrein aan de Abbestederweg.! Ik weet wel, het ligt wel een heel eind verder van zee (als U ten minste een honderd meter of wat een heel eind vindt. Maar over een jaar of wat weten we niet beter en het dorp zal met een vooruitgang zoals de laatste jaren, toch weer steeds dichter bij het kampeerterrein komen. Zo onbeschut, zegt U. Ja, het volgend jaar nog wel, maar als de beplanting, die het Gemeente bestuur er om zal aanbrengen, het zo goed doet als om pension „de Seinpost", dan geloof ik vast en zeker, dat het daar over twee jaar nog luwer zal zijn dan op het oude terrein. Bovendien krijgen we het volgend jaar een veel warmere zomer, dus geen nood. Degenen, die nu zeggen„als het terrein verhuist, komen we niet meer terug", weten voor zichzelf wel beter, want er toch maar één Callantsoog. De heer Van Muijen, de „baas" van het kampeerterrein „Luttickduin". heeft ons ver zocht alle bezoekers van dit plekje er op te wijzen, dat de pomp die er staat niet mis bruikt mag worden. Het komt n.1. herhaal delijk voor, dat spelende kinderen zand in dit apparaat stoppen. De kampeerders onder vinden dan veel narigheid. Laten de ouders er dus op letten, dat er geen nodeloos gebruik van de pomp ge maakt wordt. De Muziekvereniging „Callantsoog" heeft grootse plannen en wel, dat zij een film laat maken over Callantsoog. Een film, waarvan het aardige is, dat elke inwoner mee kan werken, omdat het in de bedoeling ligt, niet alleen de karakteristieke plekjes te filmen, maar ook de inwoners en om een overzicht te geven van het verenigingsleven. Een wel zeer opmerkelijk initiatief, waar zonder twijfel heel Callantsoog naar uitziet en waaraan ieder zijn medewerking zal verlenen, opdat ook het nageslacht zal kunnen zien, hoe men thans leeft en de toestanden waren. In verband met de opnamen OP 15 AUGUSTUS a.s., verzoeken wij U goed notitie te nemen van de laatste mededelingen hierover, die in de volgende „Badbode" zullen komen. Ook de schoolkinderen dienen hierop te letten Deze twee buren hebben gemeend ook dit seizoen nog weer eens tegen elkander te moeten kampen. Dit duel zal Donderdag 12 Augustus 's avonds om 7 uur plaats vinden. Hiervoor is de keuze gevallen op een geheel nieuw spel genaamd „Brandy-ball" geïmpor teerd uit Amerika en nog niet vertoond in Nederland. Callantsoog zal dus met dit nieuwe spel de première hebben. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 8 Aug. v.m. 10 uur. Ds. J. J. H. Pop n.m. 7.30 uur, Ds. Meijer te Anna Paulowna. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur, Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 8 Aug. v.m. 10 uur Ds. Jac. Plug n.m. 7 uur, Ds. Jac. Plug Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Call intsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 voor strandfeesten zoals deze voorlopig is vastgesteld, Zaterdag 7 Augustus Katknuppelen op de Buurt. Aanvang 7 uur Zondag 8 Augustus te CallantsoogKoppensnellen op het strand Aanvang 2 uur. Vanaf 1.30 uur opgeven in de strandtent te Groote KeetenSchatgraven Aanvang 2 uur Opgeven vanaf 1.30 uur in de consumptietent van bakker Dik Dinsdag 10 Augustus Lampionoptocht te Callantsoog Donderdag 12 Augustus te Groote KeetenKruiwagenrace Vrijdag 13 Augustus Lampionoptocht te Groote Dinsdag 24 Augustus^^^|\^. Lampionoptocht te Callantswaej E. H. B. O—dienstrooster ZONDAG 8 AUG. 1014 uur 1418 uur Jb. v. d. Fluit 2 M. Vogelenzang-Ooms 2 Th. v. Diepen 2 Jb. Buis 2 Bep Unk 2 P. J. Quax 2 Hoog water Laag water Zondag 8 Aug. 12.30 6.50 Maandag 9 1.30 7.50 Dinsdag 10 2.40 9,00 Woensdag 11 4.00 10.50 Donderdag 12 5.20 12.00 Vrijdag 13 6.20 12.40 Zaterdag 14 7.10 1.20 Wij hebben altijd grote bewondering gehad voor de lieden die in „barre tijden" als deze zomer, dagelijks hun bad nemen in zee. Het getuigt van een sterke wil vinden wij, als je je voornemen, om elke dag die je in Callantsoog doorbrengt te gaan zwemmen, volvoert. Ondanks kou en regen. Doch wij hebben lieden gezien, waarvoor wij niet de minste bewondering hebben, hoewel het kennelijk hun bedoeling is om bewonderd te worden. Dat zijn die lieden, die ondanks de nooit aflatende waarschuwin gen van mensen die het heus wel weten, zich bij ruw weer te ver in zee wagen. Zij voelen zich bepaald erg mans en lachen om waarschuwingen. Maar ze zijn een gevaar vinden wij. Niet alleen voor zichzelf, maar ook voor hen die toezicht houden op het strand. Zoals altijd, tot zover, Meneer Gal uit X.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2