CENTRA J, HOEK - Callantsoog V/oetbalprofs in ons dorp? Kerkconcert Langs de straat. U/ijnfeest. V/olksspelen Abonneert U op dit blad Qeslaagd Nieuu/s uit de Qroote Keeten Jan Je Jjullcr verlell Op 12 October 1887 voeren we op de logger op uitreis, toen er een flinke storm losbrak. Het rauwe weer hield nog al wat aan en we ontmoetten verscheidene schepen, die het lang niet makkelijk hadden. In het bizonder een schoener, die ..Sophie" heette, had het zwaar te verduren. Na een week vissen deden we een Engelse haven aan. We waren nieuwsgierig of er post voor ons lag en ja hoor, voor Maarten lag er een brief uit Callantsoog. Er stond o.a. in, dat er drie schepen voor de kust gezeten hadden en dat er maar een gestrand was. Een paar weken later kwamen we behouden in IJmuiden binnen en de Callantsogers reisden onmiddellijk door naar huis. Het eerste loopje was natuurlijk naar het strand. Voor paal 13 lagen nog de resten van de gestrande schoener en een paar mannen waren bezig om het karkas te slopen. ..Kunnen we helpen", werd er gevraagd. „Ja", antwoordden ze. En tegelijkertijd werd Maarten een koevoet in de hand geduwd met de woorden: ..Breek eerst die naam- borden er maar eens af". Met een touw- ladder liet Maarten zich zakken en toen las hij ..Sophie". „Ja", dacht Maarten, het kan raar gaan in de wereld. Zo ontmoet je elkaar als visser midden op zee en zo ben je als jutter bezig, hetgeen je nog hebt zien varen, te slopen". Onze gasten, in het bijzonder de bewoners van de huisjes van Koelemeij, werden het zalige nietsdoen zat en formeerden een soort prof-voetbalclub. Er moest iedere avond getraind worden, terwijl het roken en drinken alleen nog maar toegestaan werd als de omstandigheden de profs er toe dwongen. Natuurlijk werd er naarstig naar een tegen- stander gespeurd en enkele amateurs uit Callantsoog bleken bereid te zijn als zodanig te functionneren. Haastig werd nog gepro- beerd een 10.000 entree-biljetten te laten drukken, maar dit lukte niet, zodat er besloten werd de wedstrijd in ..stilte" te spelen. Des ondanks hadden enkele voetbalfans er de lucht van gekregen en zo groepeerden zich toch nog een honderdtal belangstellenden achter de niet aanwezige krijtlijnen. Ook de pers was aanwezig en wist, hoewel het moeite kostte, enkele namen van de profs te weten te komen. Zo ontdekten we Lubberink (ex Ajakkes) in doel, op de linksbuiten plaats stond van Doorne (ex Blauw-rood) en linksbinnen speelde de bekende van Lammeren (ex Wien). Dat de tijd, die deze speler in Oostenrijk heeft doorgebracht hem op een veel hoger voetbalniveau gebracht had, bleek vooral bij het tweede doelpunt. Een voorzet op buik- hoogte van rechts werd n.l. door hem met de knieeen keihard ingeschoten. Een fantas- tisch mooi doelpunt. De 2—1 voorsprong was dan ook volkomen verdiend. Toch hadden de badprofs met de rust een 42 achterstand. Cracks zoals Poelgeest, van der Wild, Oosterbaan en Egbert Otte drongen bij het bij het bestuur op hogere premies aan. Dit weigerde zeer beslist en dus zagen we in de tweede helft een profelftal dat zich niet volkomen meer gaf. Het werd 7-2 voor de amateurs. In deze hoge scores hadden de spelers Gert Hoek en Jan Mooij een be- langrijk aandeel. Toen een regenbui plannen maakte de spelers te gaan besproeien floot de uitstekend leidende scheidsrechter maar af. Het optreden van de profs was geen succes geweest. Er zullen hogere premies moeten komen. Er zal behalve 's avonds, ook 's morgens, 's middags en desnoods ook's nacht getraind moeten worden op Woensdag 11 Augustus, 's avonds 8 uur, in de Ned. Herv. Kerk alhier. Ja zo is het. Rustig zat Jan in zijn stulpje op het Dorpsplein bij zijn vrouw zijn ..koppie- stik" te nuttigen, even uitrusten van de lange hooitijd, welke door de barre weersgesteld- heid zo uitgerekt wordt. Vos, zijn paard graasde rustig achter zijn huis, zo meende Jan tenminste, maar dat was niet zo, want het was wachtmeester Kooij, die Jan zijn trouwe viervoeter op de Buurt los zag grazen in het milde gras aldaar. Voor de vrijheid en veiligheid van de mens en het verkeer nam de wachtmeester de vos bij zijn teugels en deponeerde het dier wederom achter de baas zijn huis en gaf Jan gelijk een reprimande. Plechtig beloofde Jan de bevelen van de Hermandad na te komen en vervolgde zijn gestoorde koffietafel. Van verontwaardiging moet des wacht- meesters hart even hebben stil gestaan, toen hij zijn ronde ging vervolgen en moest ondervinden dat de Vos nu in tomeloze vaart zijn erf verliet en er goed de „sokken" inzette. Deze vaart was niet te stuiten en het was alsof het dier in blinde woede op het hek van Arie en Gees afstormde. Daar werd zijn vaart tot stilstand gebracht, maar niet eerder dan dat het hek van Arie de geest had gegeven, daarbij nog meesleurende de regen- pijp op de hoek van het huisje. Inmiddels was Jan weer opgeschrikt en op laatstgenoemde plaats was het, waar Jan de Vos weer in handen kreeg. Wachtmeester Kooij heeft dit alles moeten gadeslaan en wij denken wel dat Jan nog wel even een kleine conferentie met hem heeft gehad. Jan denk er voortaan om, dat gij aansprakelijk zijt. Bovendien bestaat er in ons landje nog een Wetboek van Strafrecht, waarmede gij tot de orde geroepen kan worden. Nu rijdt Jan weer rustig met zijn Vos de hooioppers naar huis, maar als de Vos het hek passeert, kijkt hij toch nog even schichtig naar zijn baas en voelt wel enige wroeging voor de schade die hij in de baas zijn portemonnaie heeft aangebracht. Evenals voor enige weken terug, wordt Zaterdag 7 Augustus wederom een wijnfeest gehouden in hotel De Vries. Hieraan zullen medewerken „De Dolonans"- band en de accordeon-vereniging „Sempre Avanti". Gezien het succes van de vorige maal, zal het de heer De Vries hopenlijk niet aan belangstelling ontbreken en kan het weer een gezellige avond worden. Deze feesten zullen ook in de komende week bij goed weer nog een keer georganiseerd worden. Men lette dus op het gene er omgeroepen wordt. Het verheugt de redactie buitengewoon dat zij haar lezers mede kan delen dat, er ruim 100 abonne's meer zijn dan vorig jaar. U weet het lezers, U zult tegen de Kerst ook de ..Winterbode" ontvangen S en in Juni van het volgend jaar weer no. 1 van de nieuwe serie Badbodes. i* Voor hen, die zich nog niet geabon- neerd hebben, het giro nummer van de V.V.V. is 544512. Het abonnements- geld bedraagt slechts f 1.25. Maarten Mooij Jbz., slaagde j.l. Dinsdag voor zijn Middenstands-diploma. Gefeliciteerd. Onze speciale verslaggever uit de Groote Keeten meldt ons het volgende: J.l. Zondag-middag werden er koppen gesneld. Een 60 tal deelnemers beijverden zich om binnen enige minuten een zo groot mogelijk aantal te Snellen. Dit lukte niet altijd. De heer van Doorn uit Hilversum weet hier van mee te praten. Als troostprijs kreeg hij, behalve een hoeraatje van het talrijke publiek, een lollie 1 Groep 1 (tot 10 jaar) 1 Adrie Klaver, Groote Keeten 2 Guus Wanders, Amsterdam 3 Peter Wanders, Amsterdam 4 Elly Stam, Groote Keeten 5 Eddy Haaksman. Hilversum 6 Ria Stam, Groote Keeten 7 Jaap van Doorn, Hilversum 8 Friso ten Holt, Amsterdam Groep 2 (10 tot en met 16 jaar) 1 Greetje de Leeuw, Groote Keeten 2 Guus Hollander, Groote Keeten 3 C. Krachten, Utrecht Groep 3 (boven de 16 jaar) 1 Trijnie Hollander, Groote Keeten 2 G. van Diepen, Groote Keeten 3 C. Eradus, Groote Keeten 4 W. Krachten, Utrecht 5 D. Hennepman, Hilversum 6 Ens van der Grind, Hilversum 7 J. Hennepman, Hilversum 8 J. Hollander, Groote Keeten 9 Mevr. Keizerswaard, Amsterdam 10 S. Steiland, Amsterdam Ook aan de Groote Keeten zullen van tijd tot tijd SPELEN georganiseerd worden. Op Donderdag 12 Augustus zal er op het kampeerterrein van de heer Kruisveld een grote kruiwagenrace gehouden worden. Denk U er ook aan dat er a.s. Zondag SCHATGRAVEN is. Opgeven om half 2 bij de consumptietent van bakker Dik. Een heerlijk Koekje Lydia 250 gr. 63 ct. I 1 fles Limonade 85 ct. Grote Pinda's 250 gram 63 ct. 1 fles Puddingsaus 25 ct. Voor Uw gezellige avondje: IMPORT WIJNEN, ROODE PORT, WITTE PORT, ZOETE SPAANSE WIJN, CHERRIJ enz. Voor de tafel roode en witte TAFELWIJN Zoute Pinda's per zak 40 ct. per busje 115 ct. Nibbet per zak 65 ct. Hoe rustig colt het leven eens landman henen, Behalve als je paacd neemt de benen. AA**V\*V\<V\'VV>A**VVVVVS*VVVVVVV*

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 6