Het vreemdelingenverkeer gedurende het seizoen '54 Komt naar de Callantsoger stranden PAG. 2 „WINTERBADBODE" VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 Foto H. Rotgans. SCHIP OP HET STRAND. In de nacht van de 2e October liep bij paal 15 de IJmuider botter „De jonge Frans" op het strand. Het scheepje had, terwijl het naar een Helderse werf op weg was, motorstoring 'gekregen. Toen het water 's morgens begon te zakken kwamen de eigenaars tot de ontdekking, dat hun schip erg hoog zat. Zo ongunstig was de positie, dat „De jonge Frans" als verloren moest worden beschouwd. De Callantsoger mannen, De Haan en Roos, namen de sloop toen maar voor hun rekening en een tijdlang lag er op het land bij de Abbestederweg de mast met nog wat romphout Een openbare verkoping deed deze scheeps- resten verhuizen naar verschillende Callantsoger erven. Lang zal het nu niet meer duren of de diverse kachels zullen de laatste resten van „De jonge Frans" in zich opnemen en in warmte omzetten. V olksuniversiteit* Ook in ons dorp is nu een afdeling van de volksuniversiteit. Weliswaar worden er nog geen avonden in onze gemeente georga niseerd, maar door het huren van bussen, kunnen de belangstellenden de avonden in Den Helder bijwonen. Het aantal leden breidt zich, mede dank zij het enthousiasme van Mevr. Rotgans gestadig uit. Ook de tevredenheid over de verschillende lezingen, opera's entoneel-stukken zal hier niet vreemd aan zijn. Het programma voor de tweede helft van het winterseizoen luidt als volgt Vrijdag 7 Januari, Tuinarchitectuur, door J. Visser. Dinsdag 18 Januari, De schoonheid van Florence, door Mej. N. Postumus Meyes. Maandag 24 Januari, Toneeluitvoering door „Theater". Dinsdag 1 Februari, Een beschouwing over de plannen ten aanzien van het sluiten van een aantal Ned. zeegaten, door Ir. Dibbits. Dinsdag 8 Februari, Max Croiset draagt voor. Dinsdag 15 en 22 Febr., Over het raadsel van leven en dood. Prof. Dr. G. Bleker. Dinsdag 1 en 8 Maart. Oosterse wijsheid en de Westerse Mens. Dr. R. v. Brakell Buys. Dinsdag 15 Maart, Humor en ironie in leven en letterkunde door Maurits Dekker. Dinsdag 29 Maart, Toneelopvoering door de „Haagse Comedie". Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Mevr. Rotgans, Abbestederweg 3, tel. 285. De kosten zijn laag, zij variëren van fl 1,75 tot fl 2,50, bus INBEGREPEN. PUZZLE Ook de redactie van de „Badbode" wilde natuurlijk niet achterblijven met U het allerbeste te wensen in 1955. Ziet hier het resultaat van onze eigenwijze redacteur, die ook eens wilde proberen zelf iets uit de zetkast van onze drukker te toveren. Enfin de avonden zijn nu lang, probeert U er maar eens uit te komen. Uw moeite wordt nog beloond ook, want onder degenen, die de oplossing vóór 15 Jan. a.s. goed inzenden, verloten we een paar aardige prijsjes. De reactied nav ed Dobbade swent U la- nel leve lihe ne geenz in 1595, en ene eis- zoen mte leve onzeschnijn ne eigwin iwnd. U okmt coth oko regut So ongl. De Callantsoger film. Op Woensdag 2 Februari om 7 uur zal voor de eerste keer de grote Callantsoger film draaien. 3! Van de Redactie. 3; 3> „Hé", zult U zeggen, als U de stapel <3 post, die U tegen de Kerst zo pleegt 3 te ontvangen, doorkijkt, „de Winter- bode uit Callantsoog!" <3 <3 Wij weten zeker dat Uw gedachten 3 een poosje bij ons zullen vertoeven. J. U ziet als het ware ons knusse dorpje <3 <3 weer voor U. Kijk en nu hebben wij <3 onze zin. Er is een moment weer contact tussen <3 <3 onze gemeente en de gasten. 3 U treft in dit blad een aantal geluk- wensen aan en wij, d.w.z. het bestuur '3 <3 van de V.V.V. en de redactie sluiten 3 ons hierbij aan en spreken tevens de 3> hoop uit dat het nieuwe jaar nu eens <3 een prachtige zomer met zich mee zal 3 3 brengen. Huisvrouwengymnastiek* Aangemoedigd door het succes van de Woensdagmiddagclub hier in Callantsoog en het steeds toenemen van het aantal clubs in het gehele land, hebben wij de commissie voor huisvrouwengymnastiek in Nederland verzocht, een avondcursus te mogen organi seren. De toestemming hebben wij hiervoor gekregen en wij starten nu met deze cursus op DONDERDAGAVOND 7 JANUARI 1955 VAN 7—8 UUR, in Hotel De Vries. Het lesgeld bedraagt 50 cent per week. ALLE dames tussen 20 en 60 jaar kunnen zich opgeven bij Mevr. C. Lastdrager, Dorpsplein 38, telefoon 282. Daar er in de zaal ten hoogste met 22 dames gewerkt kan worden, verzoeken wij U zich zo spoedig mogelijk op te geven, want we zullen het devies moeten volgen „wie het eerst komt, het eerst maalt (gymt)". Tussen Callantsoog en Groote Keeten ligt een prachtig breed strand. Hier vindt U een bij uitstek geschikte gelegenheid om nieuwe krachten op te doen. Hoe Wel door te spelen in de branding, te stoeien met de golven, te baden in het zilte nat en daarna het zalige niets doen U blijft toch abonné Het afgelopen seizoen hebben wij meer abonné's gehad dan ooit te voren. Wij hopen nu dat allen hun abonnement zullen verlengen. NIET ABONNÉ'S maken wij er op attent, dat de „Badbode" 10 maal in het seizoen verschijnt en dat zij dat nieuws brengt, dat U als belangstellende voor Callantsoog moeilijk kunt missen. Het abonnementsgeld bedraagt slechts fl 1.25 per jaar. Dit bedrag kunt U storten op de giro van de V.V.V. „Callantsoog" no. 544513. 39 20 overnachtingen meer. Aantal Callantsoog Aantal overnachtingen Gasten binnenland 2031 33013 Gasten buitenland 318 3830 Kampeerders binnenl. 1878 21600 Kampeerders buitenl. 35 238 Groote Keeten en Koegras Gasten binnenland 118 1961 Gasten buitenland Kampeerders binnenl. 123 1968 Kampeerders buitenl. 4503 62610 Dat het aantal gasten en overnachtingen nog steeds stijgt blijkt wel uit het volgende staatje Aantal Aantal gasten overnachtingen in 1952 3264 49009 in 1953 4129 58690 in 1954 4503 62610 Het grootste gedeelte van de gasten komt uit Amsterdam n.1. 577 (vorig jaar 695). Op de tweede plaats komt Utrecht 106, Hilversum met 96. Het aantal dagjesmensen, dat vorig jaar nog 18.000 bedroeg, wordt dit seizoen op 8000 geschat. Uitslag V.V.V. prijsvraag. Slechts 62 personen hadden een geel briefje ingevuld. Enkele deelnemers voorzagen hun oplossing van een rijmpje, zoals b.v. dit Ondanks de regen deze 14 dagen Heeft men ons niet horen klagen, En gaan we naar huis terug Zonder een verbrande rug. De eerste prijs, een foto van ons dorp, werd gewonnen door de heer A. C. van Bremen uit Den Helder. Hij raadde 62875 overnachtingen. De heer Slagter, Bussum, werd met 62007 overnachtingen tweede. Het juiste aantal overnachtingen was 62.610. Het Zwanenwater beperkt voor het publiek opengesteld. De N.V. Maatschappij „Het Zwanenwater" is voornemens het volgend jaar bij wijze van proef voor een jaar het reservaat ter bezichtiging open te stellen. Het spreekt echter vanzelf dat een te grote toeloop de vogelstand ernstige schade zou berokkenen. Daarom zal alleen op bepaalde dagen en onder geleide van personeel van de N.V. het gebied betreden mogen worden. Tevens moet men dan in het bezit zijn van een toegangskaart, die voor fl 1,te koop is. Het ligt in de bedoeling om van 1 April tot 1 Augustus, gedurende drie dagen per week, excursies te organiseren. Foto H. Rotgans.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2