Vredevorst Wat gebeurde er? De kleine garnalenvissers VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 „WINTERBADBODE" PAG. 5 Het nieuwe Kampeerterrein» Op het nieuwe kampeerterrein aan de Abbestederweg wordt momenteel hard ge werkt. De sloten er om heen zijn uitgediept en een 7 meter brede strook grond is ontzood en geploegd. Om het gehele terrein komt n.1. een beplanting van wilg, els en meidoorn. Er zullen twee hoofdgebouwen verrijzen. In het ene gebouw komt een kampcantine, terwijl in het andere een kampwinkel een plaatsje zal vinden. Deze winkel zal door de gezamenlijke Callantsoger middenstand geëxploiteerd worden. In de gebouwen komen douches en een aantal stopcontacten om electrisch scheren mogelijk te maken. Ook worden er plannen gemaakt om voor de huismoeders de mogelijkheid te scheppen daar hun was te verzorgen. Zo is er o.a. gedacht aan het inbouwen van een paar strijkplanken. Er komt tevens een rijwielstalling, een parkeerplaats en een plek waar caravans geplaatst kunnen worden. Toiletgelegenheden zullen er behalve in de hoofdgebouwen, ook op het terrein zelf zo hier en daar geplaatst worden. Natuurlijk zullen ook een brievenbus en een telefoon niet ontbreken. Het kampgeld zal 20 cent per persoon per dag bedragen, kinderen beneden de 15 jaar betalen 10 cent. (Gemeentelijke leges in begrepen). Voor een kampeerhuisje bedraagt het staan geld fl 25,— per seizoen. Het gehele kampeer- complex zal vóór 1 Mei 1955 klaar zijn. Wij twijfelen er niet aan of de 90 huisjes, die er op dit terrein mogen staan, zullen spoedig „vol'' geboekt zijn. NED» HERV, KERK CALLANTS00G KERKDIENST 25 Dec. Ie Kerstdag vm. 10 uur Ds. J. J. H. Pop met medewerking van het zangkoor, onder leiding van de heer Tj. Prins. KERSTFEEST 25 December, le Kerstdag nm. 4 uur voor alle kinderen. KERKDIENST Oudejaarsavond 's avonds 6.30 uur, Ds. J. J. H. Pop De Nieuwjaarsdienst zal gehouden worden op 2 Januari vm. 10 uur eveneens door Ds. J. J. H. Pop Komt U onze kerkdiensten alsmede ons kerstfeest bijwonen Het kerkbestuur stelt uw bezoek zeer op prijs. Allen zijn welkom. Vredevorst, aldus wordt de beloofde Messias genoemd door de profeet Jesaja. En inderdaad, die naam bergt in zich een reeks van geestelijke zegeningen. Want het kindeke dat geboren werd te Bethlehem brengt ons Vrede met God, en dien ten gevolge vrede met onze medemensen, maar ook vrede met ons levenslot, al mag dit ook nog zo moeilijk zijn. En eindelijk ook vrede met het einde des levens. Jezus Christus is Vredevorst. Niet alleen maar vredestichter of liefhebber van de vrede, maar zeer bepaald vredevorst. Hij gebiedt over de vrede. Hij is in staat ons de vrede te schenken en om op dit Kerstfeest 1954 tot ons te zeggen: .Vrede geef ik U, en mijnen Vrede laat ik U Moge deze vrede ook Uw deel zijn, dan kunt ge in waarheid Kerstfeest vieren en God danken voor zijn onuitsprekelijke gave. Ds. JAC. J. M. POP Als U deze „Winterbadbode" van onze V.V.V. in Uw gemakkelijke stoel bij de haard eens rustig gelezen hebt, zult U wei eens Uw gedachten laten gaan naar ons dorpje aan de zee. Dan zult U zich misschien afvragen, wat gebeurt daar nu zo in de herfst, winter en voorjaar. Want men spreekt dan wel van de winterslaap, maar U zult toch wel moeten toegeven, dat als U volgend seizoen weer Uw vacantie hier komt door brengen, er weer veranderingen gekomen zijn. Dat is in het uiterlijk van ons dorp, kijkt U eens naar de nieuwbouw, kampeerterrein, terrein zomerwoningen en zoveel meer, maar ook het verenigingsleven gaat hier steeds nog in opgaande lijn. Mag ik U dan even een beschrijving geven wat er zo ongeveer, ik schrijf opzettelijk ongeveer, want heus ik zal wel iets vergeten, tot heden vanaf het vertrek van onze gasten is gebeurd. Als de dagen korter worden, beginnen de dames van de bond van Plattelandsvrouwen maandelijks hun avonden te organiseren en op allerlei gebied worden er spreekavonden, demonstraties of films vertoond. Dit weieens tot wanhoop van het mannelijk gedeelte, maar dat mag de pet niet drukken. De mannen van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, zitten ook niet stil. Ook zij beschikken over een actief bestuur. Bijna iedere maand is er een avond. Zodoende blijft men van de heersende problemen op landbouwgebied op de hoogte. In dit geval hoor je de dames niet mopperen. De vereniging waar mannen en vrouwen samengaan, is onze zangvereniging, die weke lijks hun repetities houden. Deze vereniging heeft reeds in dit seizoen haar openbare uitvoering gegeven en kan op een geslaagde avond terug zien. Weer iets specifiek mannelijks is de muziek vereniging, die ook bij onze gasten bekend heid geniet. Directeur Vriesman leidt zijn leerlingen iedere Dinsdagavond naar hogere prestaties. Wij maken er onze dorpsgenoten reeds nu op attent dat op 15 Januari a.s. de vereniging haar 35-jarig bestaan zal vieren met een concert in de zaal van De Vries. Nieuw in ons verenigingsleven is de dames gymnastiekclub. De resultaten zijn merkbaar want de dames lopen huppelend langs de straat. Of de spieren ook los komen. De taillemaat is al enige centimeters achteruit gelopen. Dat lijkt de bedoeling te zijn. Prachtig. Nog een nieuwe vereniging is geboren en dit is wel een koude. Deze vereniging heeft de beschikking gekregen, ijs en wederdienende, over een baan in het „Zwanenwater". U heeft het reeds begrepen, dit is een ijsclub en zij draagt de toepasselijke naam „Het ZwanenwaterReeds is er contact gezocht met de K.N.S.B. en als het zover komt zijn zij reeds als reserve aangewezen voor het provinciaal kampioenschap hardrijden op de kortebaan. Aan onze gasten zou ik de raad willen geven, bespreekt tijdig pension of huurt gemeubileerd voor het winterseizoen en neemt Uw schaatsen mee. De dames van de Ned. Herv. vereniging komen wekelijks weer bij elkaar en maken reeds nu diverse hand- en breiwerkjes voor de zomerse bazar. Ze hebben het echt gezellig op die avondjes en ze hebben mij verteld, dat er geen woord wordt gesproken, hetgeen ik ook geloof. De toneelver. thans genaamd, „Callantsoog", heelt een stuk in studie en hoopt 2e Kerstdag haar eerste uitvoering te geven. Opgevoerd zal worden een toneelspel in 3 bedrijven „De Gouden Kooi'' van Hans Nesna. Het zijn nog de oude bekende krachten, dus het zal wel weer gaan. Succes toegewenst. Ook wij beleven hier onze Ups and Downs. Ook hier is het een komen en gaan. Ver dwenen is inmiddels ons welbekende werk spoor. Dit werkspoor daterende van het begin van deze eeuw, heeft het tegen het moderne vervoer moeten afleggen. Zijn roem begon de laatste jaren al te tanen en de vrachtauto nam haar taak over. Nu is het weg en komt wel nimmer meer terug. Nu het werkspoor tot het verleden behoort, gaat hiermede voor Callantsoog iets verloren, wat vele ter harte zal gaan. Niet minder dan de roei-reddingboot van de K.N.Z.H.R.M. zal hier gaan verdwijnen. Hier speelde de vervoersmogelijkheid bepaald een grote rol. Eerder werd deze boot vervoerd langs het werkspoor, dat gaat nu niet meer. Komend seizoen hebben wij dus een attractie minder. Het wippertoestel blijft en daarvoor is nu een rupstractor gestationneerd. Wij Zullen nu Adriaan maar vragen of hij volgende zomer eens een extra voorstelling met dit toestel wil geven. De V. V. V. organiseerde de afgelopen maanden een verkeerscursus. De deelname was heel goed en men moest er zelfs toe overgaan te splitsen en zo werd er 2 avonden per week les gegeven, 10 weken lang. Deze cursus is inmiddels geëindigd en de leraar, Wachtmeester le klasse der Rijkspolitie Kooij, kan met genoegen terugzien op de door hem gegeven lessen. Hij had dankbare leerlingen en de leerlingen een goede leer meester. In het Nieuwe jaar gaat op veler verzoek een nieuwe cursus aanvangen. Uit Callantsoog zullen dus straks geen verkeers ongevallen meer gemeld kunnen worden. De bibliotheek, waarvan door de gasten vooral deze zomer veel gebruik is gemaakt, staat thans op een hechtere basis. Er is een definitief bestuur gevormd en nieuwe jeugd boeken en romans zullen worden aangeschaft. Wij hopen echter dat onze gasten komende zomer geen tijd zullen hebben om te lezen. Zij komen toch om te zonnebaden? En heus dat komt weer, ondanks de Atoom bommen, die zoals er wordt gemompeld, de schuld dragen aan het slechte weer. Dit lezers en lezeressen is het zo ongeveer in vogelvlucht bekeken. Wij werken alweer aan de toekomst. Wij hopen volgend jaar weer op honderden aanvragenniet alleen aanvragen, maar ook op gasten. Vroegtijdig bespreken is weer gewenst. Hoort U volgend seizoen ook bij de schare gasten die hier hun vacantie gaan doorbrengen Wij van de V.V.V. zullen ons best doen om U en Uw kinderen te amuseren. Weer gaan wij op het grasveld van het Dorpsplein onze volksspelen organiseren. Dat wilt U niet missen natuurlijk. Bovendien kunt U het volgend seizoen tot Augustus enkele dagen per week een kijkje gaan nemen in het „Zwanenwater". Een verzoek hebben wij van de zijde van de V.V.V. aan onze gasten. Komt U zo mogelijk in voor- of naseizoen. Het hoogseizoen is overvol en vele moeten voor die tijd worden teleurgesteld. Bovendien kunt U profiteren van lagere prijzen. Een goede raad dus van onze zijde, bespreekt vroegtijdig. De Secretaris van de V.V.V. „Callantsoog", R. Koelemeij, Dorpsplein 34 Tel. 02248-245 Foto H. Meindert Is er een mooier en gezonder sport voor Uw kinderen denkbaar, dan door het water te lopen, terwijl de zon hun ruggen bruin stooft Deze jongens proberen met hun schepnetten garnalen te verschalken. Meestal lukt dat. Dan thuis koken en 's avonds verdwijnt dit gezonde voedsel, op dikke boterhammen gelegd, in hun hongerige magen. Ondertrouwd G1JS OSKAM en AGNA VAN DER STERRE DECEMBER 1954 Den Burg, Wilhelminalaan 21 Oudeschild, F 21 Huwelijksvoltrekking 27 Dec. a.s. des middags 12 uur te Den Burg.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 5