ROYAL - SCHAGEN KERKDIENSTEN Getij tafel voor Callantsoog The Show is on Nieuu/s van de Nedtterv. Qemeente Kerkdiensten ten gerieve van de Katholieke gasten in Callantsoog I Overpeinzingen van een dorpeling Aan onze gasten Het eerste strandfeest Autotocht bejaarden (De Show gaat toch door) De amusementsfilm voor jong en oud msmmmmmÊÊÊmmMÊm NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 26 Juni, v.m. 10 uur Ds. J. H. Trommel Zondag 3 Juli, v.m, 10 uur Ds. J. H. Trommel n.m. 7.30 uur Ds. J. W. Sepmeijer Vlootpred. te Den Helder. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 26 Juni, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug Zondag 3 Juli, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. J. C. Brussaard van Oegstgeest Contact adres, K. UNK, Zeeweg 47, Callantsoog Graag maak ik van de aangeboden gelegen heid gebruik om U in het tweede nummer van de Badbode iets te vertellen over het „wel en wee" van onze gemeente. Het zal voor onze oud-badgasten misschien niet he lemaal fonkelnieuw zijn, maar voor anderen daarentegen, vermoedelijk wel. Onze ge meente is, hoewel zelfstandig, gecombineerd met die van Julianadorp. Deze combinatie dateert echter pas van de laatste 6 jaren. Daarvóór is ze vele jaren vacant geweest. Het behoeft geen betoog, dat dit voor het tóch al zwakke kerkelijke leven, ontzettend nadelig is geweest. Hiervan was, toen de reeds eerder genoemde combinatie tot stand werd gebracht, vrijwel niets meer over. Gelukkig is de laatste jaren daarin al veel verbetering gekomen. Zeker, ik weet het wel, het is nog lang niet, wat het zou kun nen en moeten zijn. Maar als we bedenken, hoe in-droevig het nog maar een klein aan tal jaren geleden was, dan mogen we erg dankbaar zijn voor de zegen, die God ons heeft geschonken! Wat haast niemand meer voor mogelijk had gehouden, is het vorige jaar gebeurd: de gemeente Callantsoog heeft na ruim 30 jaren weer een eigen pastor gekregen! Ongeveer een jaar geleden werd de emeritus-predikant, ds. Jac. J. H. Pop, tot voorganger van onze gemeente benoemd. Helaas heeft hij hier maar een jaar-lang mogen werken. Hij is door gezondheidsrede nen gedwongen zijn werk voor goed neer te leggen. Maar hoe jammer ook, dit betekent niet, dat er geen ander meer komt. De ker- keraad is alweer hard aan het werk om zo spoedig mogelijk een opvolger te kunnen benoemen! Verder is ons mooie kerkgebouw dank zij de grote steun van onze Herv. Vrouwen club enkele jaren geleden prachtig ge restaureerd. Een beeld van het zich lang zaam herstellend kerkelijk leven zélf? Laten we het hopen! We zouden het heel erg op prijs stellen, als U als badgast(e) ons daarin zoudt willen helpen! Begrijpt U ons niet ver keerd! Voorop staat, dat we U als kleine dorpsgemeente graag van dienst willen zijn. Uw steun en medewerking bestaat hierin, dat U, gedurende uw verblijf in ons dorp, zoveel mogelijk van onze dienst gebruik zou willen maken. We wensen U graag een heel prettige va- cantie! H. J. T. Het is voor vele gasten en vreemdelingen, die hun vacantie komen doorbrengen in Callantsoog een moeilijke gang om Zon- dag's naar de Kerk te gaan, die meer dan 5 Km. van hun zomerhuisje of pension af ligt. Deze moeilijkheid is voor velen van U nog groter geworden, nu er geen bus verbindingen meer zijn, die aansluiting ge ven op de H.H. Missen in onze kerk. Na een snel en soepel overleg met het V.V.V. te Callantsoog en de Gemeentelij ke instanties, die hiertoe de meest sympa thieke medewerking hebben gegeven, is voor de zomer 1955 dit plan-de-campagne opgesteld om alle katholieken: te gerieven. Met ingang van Zondag 3 Juli zal een H. Mis worden opgedragen op iedere Zondag, in de maanden Juli' en Augustus. Dit zal plaats vinden in het daartoe beschikbaar gestelde lokaal van de Openbare School om 's morgens half negen. R.K. vacantiegangers, vergeet de dag des Heren niet en wilt door uw verschijnen dit experiment doen slagen in ons aller belang. Wilt U zo goed zijn deze bekendmaking door te geven aan uw katholieke medevacantie- gangersü! Dient God ook tijdens uw vacantie door actieve dee lname en vooral nu het U betrekkelijk gemakkelijk is gemaakt' L.M. Thomas kapelaan te 't Zand. De kalender aan mijn1 wand wijst aan dat het vandaag de langste dag is en het voor jaar 1955 morgen weer tot het verleden zal behoren. Het zal dan zomer zijn. Maar buiten zie ik de schoorstenen roken en de regen uit een dikke grijze lucht neervallen. Ware het niet dat we Zondagavond met onze buren buiten naar de nachtegaal had den zitten luisteren, we zouden twijfelen aan de juistheid van; deze seizoenwisseling. Maar ja, er moet eenmaal orde zijn en regel, dus weer of geen weer, de zomer komt er. In de cantine op het nieuwe kampeer terrein hebben we ook de schoorsteen zien roken. Daar kunnen de bewoners van de huisjes zich koesteren bij de warmte van een open houtvuur. Daar zijn ze uiteindelijk wel niet voor gekomen, maar als je er dicht genoeg bij gaat zitten, kan je er nog bruin van worden ook.' Het is daar trouwens toch gezellig aan de Abbestederweg vinden wij. De pessimisten krijgen) weer eens fijn ongelijk. Wie dat nog niet gelooft, gaat er maar eens heen. Zomaar eens een kopje koffie drinken bij Moeder van Muijen of een ditje of datje kopen in de kampwinkel. Op Jan Schagers oude kampeerterrein is het trouwens ook gezellig. Niet van de bad gasten, maar van de, timmerlieden, metse laars en al die andere lieden,die er te pas komen aan het bouwen van een huis. De zomerhuizen rijzen er schielijk op. Mooie en hele mooie en ook een paar, naar mijn smaak, erge lelijke. Maar toch allemaal be stemd om straks mensen, te herbergen, die van onze onvolprezen zeelucht, komen ge nieten. Ouwe Maarten kun je daar ook da gelijks zijn ronde zien doen langs alle nieuwe bouwsels. Meestal mopperend op het weer, dat alsmaar, zo slecht is. „Was er maar een gat in de wereld", zei hij vandaag, „dan liep ik er op slag uit". „Niet doen Maarten", zei er een, „want waar je dan terecht komt, kan het weer nog wel slechter zijn". En deze man had gelijk vindt EEN DORPELING. Aan onze adverteerders Daar onze drukker ziek is en het werk thans alleen door zijn bediende moet wor den verricht, verzoek ik onze adverteerders beleefd om medewerking te- verlenen. Zij, die hun advertentie wensen) te veranderen, gelieve dit zo spoedig mogelijk aan mij, of aan drukkerij Van Loenenj door te geven. Bij voorbaat onze dank. R. Koelemeij. Onze gasten abonné's worden beleefd ver zocht hun tijdelijk adres bij de admini stratie, secretariaat V.V.V. Dorpsplein 34, op te geven. Zij ontvangen de Badbode dan op hun vacantieverblijf. Zondag 26 Juni starten wij met het eerste strandfeest. De jeugd tot 6 jaar kan dan gaan schatgraven. Het aanvangsuur is be paald op 2 uui\ n.m. Vanaf half twee die dag aangifte voor deelname in de strandtent. Als het nu maar mooi weer is! In een dezer dagen gehouden vergadering van de „Commissie autotocht bejaarden" is besloten dit jaar een tocht te maken naar Den Haag, en wel op Woensdag 20 Juli a.s. Voor dit doel zullen binnenkort lijsten bij de inwoners worden aangeboden. De commissie hoopt ook dit jaar weer te mogen rekenen op de financiële mede werking van de ingezetenen, Voor de militairen worden op bepaalde da gen z.g. O. en O. avonden gegeven. Hiervoor worden zeer goede gezelschappen geënga geerd. Op Maandag 27 Juni a.s. wordt er in zaal De Vries wederom zo'n avond gehouden. Er zal optreden het gezelschap Henk Bukman, conferencier, Ivon Manet, cabarettiere, J. van Oort, piano, Snat-Slot, mondaccordeon trio en De Pico's, accordeon duo. Deze avonden zijn, voor zover er plaats is, ook toegankelijk voor burgers, entree 50 ct. De volgende avond isl bepaald op 18 Juli. OPENSTELLING DORPSBIBLIOTHEEK, gevestigd in de o.l. school. Van Maandag tot en met Vrijdag, 's avonds van 7 tot 8 uur. DE DOUCHE-INRICHTING is geopend op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Ingang aan de voorzijde van de o.l. school. DE LICHTING van de brievenbus bij het kampeerterrein aan de Abbestederweg is steeds om 11 uur 's morgens. Voor de dienstregeling van de Naco, die bij verleden jaar vergeleken sterk gewij zigd is, verwijzen we; naar het publicatie kastje bij de secretaris van de V.V.V., Dorpsplein 34. Gaaf U, Uw vacantie in Callantsoog doorbrengen Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de Badbode". Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort dan onverwijld fl,25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Callantsoog, Zondag 26 Juni Maandag 27 Dinsdag 28 Woensdag 29 Donderdag 30 Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 1 Juli 2 3 4 5 6 7 8 9 Hoog water 12.00 12.45 1.35 2.30 3.35 4.35 5.35 6.25 7.00 7.40 8.10 8.45 9.15 9.45 Laag water 5.30 6.20 7.00 8.00 9.00 10.15 11.25 12.00 12.40 1.30 2.00 2.40 3.10 3.40 PRESENTEERT VRIJDAG- en ZATERDAGAVOND 8 UUR ZONDAG 3, 7 en 9.30 UUR de sensationele CIRCUS-SHOW met een dol vermakelijk verhaal, verfilmd in een adembenemend tempo

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2