g KERKDIENSTEN Prachtig zomerweer Overpeinzingen van een dorpeling P Het Zwanenwater NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 24 Juli. v.m. 10 uur Ds. H. T. Kat, Vlootpred. te Den Helder n.m. 7.30 uur Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags kunnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog 1!/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 24 Juli, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. L. P. Krijger van Bergen 3e collecte voor Kerkautobus Contact adres, K. UNK, Zeeweg 47, Callantsoog KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaal Hotel de Vries Bazar Ned. Herv» Vr» Vereniging In de voor deze gelegenheid grondig schoon gemaakte werkplaats van de firma Vos, zal op Dinsdag en Woensdag 26 en27 Juli weer de grote bazar van de z.g. Vrouwenclub gehouden worden. De opbrengst is bestemd voor de restaura tie van de Ned. Herv. Kerk er\ voor ver lichting van de wijzerplaat, die aan het torentje prijkt. De „zaal" is geopend, beide dagen van 2 tot 10 uur. Er zal fraai handwerken te be wonderen zijn, terwijl enige atracties er voor zullen zorgen, dat een ieder zich zal kunnen amuseren. Brandweer^ wedstrijden Dinsdagavond j.1. heeft onder grote belang stelling de jaarlijkse brandweer wedstrijd plaatsgevonden. Door plaatsgebrek zien wij ons genoodzaakt deze week alleen de uit slagen bekend te maken. Voor het verslag verwijzen wij U naar Badbode no.6. Ie pr. Dijkstra en v. End, hadden foutloos gewerkt in 2 m. 16,5 sec. 2e pr. Hartman en Maree, 10 str.p., 2.19 sec. 3e pr. Jan Ditterboom en Jan Eringa, 20 str.p., 2.29 sec. 4e pr. Dames v. d. Poel en Schilder, 30 str.p., 2.48 sec. 5e pr. Borst en Dinghof, 30 str.p., 2.41.5 sec. 6e pr. Gerrie v. Poelgeest en Anske Halma 20 str.p., 2.75.5 7e pr. v. Wiegen en Mej. Kramer, 50 str.p., 2.56.4 sec. 8e pr. Geertje Mooij en de Heer Bark, 20 str.p 2.44.5 sec. 9e pr. de Heren Tromp en Munnik, 45 str.p., 3.03 sec. 10e pr. v. Ginkel Sr. en v. Ginkel Jr„ 40 str.p., 3 sec. 11e pr. P. Wit en J. Kramer, 40 str.p., 3.18.2 sec. 12e pr. Jan Eradus en Gert Bijvoet, 30 str.p., 3.19.5 sec. 13e pr. Reinardt Schmit en Wolfgang Graef, 80 str.p., 3.28.3 14e pr. Gré de Wit en Mevr. Hollander—Maurits 40 str.p., 3.30 sec. Voor een troostprijs kwamen in aanmerking Petra Fransen en Tera Prieser, die er 7 min. 18.5 sec. over hadden gedaan en daarbij kans hadden gezien 150 strafpunten te halen. Een prestatie die zeker het vermelden waard is, dames. Voor buitenlanders Buitenlandse gasten worden verzocht zich, voorzien van hun paspoort, even op de secre tarie te melden. Willen de Callantsogers hun. gasten ook hier op attent maken? OPENSTELLING DORPSBIBLIOTHEEK. gevestigd in de o.l. school. Van Maandag tot en met Vrijdag, 's avonds van 7 tot 8 uur. DE DOUCHE-INRICHTING is geopend op Vrjjdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Ingang aan de voorzijde van de o.l. school. DE LICHTING van de brievenbus bij het kampeerterrein aan de Abbestederweg is steeds om 11 uur 's morgens. AAN ONZE GASTEN Onze gasten abonné's worden beleefd ver zocht hun tijdelijk adres bij de admini stratie, secretariaat V.V.V. Dorpsplein 34, op te geven. Zij ontvangen de Badbode dan op hun vacantieverblijf. We weten niet of hec komt door het stuk je in de vorige Badoode over de slechte Julimaana, ua. ineens deze maand er anders over is gaan denken. De eerste twee weken van Juli zijn n.1. fantastisch goed geweest. Een temperatuur die steeds boven de 20 graden C. is, geen wind en eeh groot deel van de dag een onbewolkte hemel. Wal wil een badgast nog meer. Geen wonder dan ook dat het de hele week druk in ons dorp is geweest. Op Woensdag moesten de auto's zelfs al weer op de Buurt parkeren. Een paar maal maakten binnen- arijvende mistbanken het verblijf aan zee minder aangenaam, maar meestal was dit van korte duur. De avonden waren, zo zonder wind, heerlijk en velen konden bijna niet naar binnen komen. Geen wonder, dat heel wat gasten met spijt in hun hart Zaterdag afscheid van Callants oog namen. Er waren er die in korte broek met open hemd in de auto stapten om huis waarts te keren. Zo kon iedereen hun prach tig gebruinde huid zien. Er gingen gasten, er kwamen er nog meer terug, we kunnen gerust zeggen dat Cal lantsoog nu vol zit. Trouwens, dat is in het dorp ook best te merken. Het is zo echt gezellig druk. De afgelopen Zondag bracht een hoogte punt, al even over achten begon de trek naar zee. Om negen uur spuide de Naco bus al vele strandliefhebbers, terwijl om twaalf uur al een extra bus reed. De auto's stonden toen al voorbij de visserman ge parkeerd en elke Callantsoger begreep dat het record van de vorige week gebroken zou worden. Dat is dan ook gebeurd. Tegen vieren hield de stroom naar het strand op, even was er in het dorp een adempauze. Niet echter aan zee. Nog nooit hebben we het zo druk gezien, naar schatting waren er een vijf en halfduizend personen op het strand. Tegen vijven begon dit legertje op te breken en ontstond er een geweldige drukte op de 'Buurt. Wachtmeester Kooy met z'n twee assisten ten leidde het verkeer echter in goede banen zodat niet één auto voetganger of fietser- een schrammetje opliep. Even na half acht waren de ruim 400 auto's van de Buurt ver dwenen. Toe n kon de politiemacht inrukken, de zakenmensen hun kasgeld gaan tellen en de overige inwoners, nu zonder gevaar om aangereden te worden, aan hun avond wandeling beginnen. Een buitengewoon warme dag, met een re cord aan drukte was voorbij. Wij raden onze gasten aan eens een paar uur in het Zwanenwater te gaan dwalen. Vooral bij net geen strandweer is het er ideaal. U mag langs het excursie pad in Uw eentje lopen. Het is niet nodig in groeps verband te gaan. Wel moet U zich van te voren van een toegangskaart voorzien. Zo'n bewijs kunt U bij de woning van de jachtop ziener krijgen. (Niet bij de secretaris van de V.V.V. Bent U eenmaal in dit prachtige natuurreservaat, neemt dan ook de tijd om eens rustig te gaan zitten. U kunt dit b.v. doen aan de rand van het water zelf. Doet allen mee, steunt de V.V.V. Dat is de slagzin waarmee de V. V. V. haar blik- semverioting zal presenteren. Ja, de V.V.V. steunen, üat doet eigenlijk iedere recht geaarde Callantsoger en badgast al We zijn allemaal lid, lezen allemaal (de Badboae en we bezoeken trouw de roem ruchte vergaderingen. Blijkbaar steunen wij toch nog met genoeg, want de kas is leeg! Die lege kas is eigenlijk een goed teken, want het is een bewijs, dat de V. V. V. iets doet. Heel veel zelfs doet,voor ,ons Callantsogers, voor de badgasten en ook voor ai die mensen die wij dagjesmensen plegen te noemen. Vierduizend mensen komen er op mooie Zondagen. Al deze mensen lopen over de weg die de V.V.V. daar maakte,'ze gaan over de trap, die daar dank zij de V. V. V. ligt. Ze weten zich bij het zwemmen be veiligd door de reddingsmiddelen van de V. V. V. en ze kunnen deelnemen aan feest en, georganiseerd door de V. V. V. Dat alles zonder dat ze er bij nadenken, netzomin als wijzelf beseffen, wat Callanstoog zou zijn zonder V. V. V. Zonder die hele orga nisatie die altijd maar weer alles doet, wat in deze tijd nu eenmaal nodig is om de gasten te trekken en te binden. Nu is er geld tekort voor al dat werk. Doet nu allen mee, dorpelingen, badgasten en dagjesmensen. Steunt de V. V. V. Doe het nu eens niet om ietst te winnen, maar om te helpen. Dan zult U zien dat U juist iets wint. Want prijzen zijn er veie en mooie. Stelt U zich eens voor, dat U zomaar voor twee kwartjes de bezitter wordt van een radiotoestel, dat U mee naar het strand kunt nemen. Of één van de andere negenenveertig prijzen die ook heus niet zo kinderachtig zijn. Zorgt U maar, dat U er bij\ komt om de V. V. V. te steunen, want die paarduizend loten konden wel eens eerder weg zijn dan U denkt. U zoudt er dan naast grijpen en dat zou toch jammer zijn vind# EEN DORPELING Bridge-drive Op. Dinsdag 26 Juli is er een grote bridge drive in de zaal van Hotel de Vries. De organisatie van deze avond is in handen van de bridgeclub Schagen. Deelname f.1,50 per persoon, of f.3,- per koppel. Opgave kan geschieden aan de zaal, t.e.m. 12 uur 's middags, en voor zover mogelijk 's avonds. Fraaie prijzen zijn beschikbaar o. a. bekers luxe artikelen enz. Foto H. ROTGANS De schoonheid van dit unieke meer in het ongerepte duinterrein dringt dan des te meer tot U door. Het Zwanenwater is voor het publiek geopend op alle dagen van 8.30-17.30 u. Excursie-kaarten verkrijgbaar bij de jachtopziener a f 1,—. Kinderen bene den de 10 jaar half geld.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2