R0YAL - Schagen In onze Seizoen-Opruiming verkopen wijt Getij tafel voor Callantsoog „De vliegende klas" Alle BADPAKKEN met 20 pCt. korting Een DIVANBED sleemodel 80190 met bijpassende wolvlokmatras voor slechts f 48,— MANTELCOSTUUMS met 25 pCt. korting Alle confectie voor dames, heren en kinderen tegen verrassende lage prijzen En vele koopjes in alle afdelingen Het aantal abonné's groter dan vorig jaar Natuurlijk hoopt de redactie dat deze groei zich zal voortzetten. Stort dus, als U het tenminste nog niet gedaan hebt f 1,25 op giro-rekening no. 544513 van de V.V.V. te Callantsoog. Ook de Winterbode krijgt U dan thuis gestuurd. E.H.B.O.-dienstrooster 24 JULI 1014 uur 14-18 uur G. de Vries Jb. Buis N. de Vries— Gerry Zeeman Johannes M» Vogelzang Ooms VAN DE REDACTIE De copie voor Nr. 6 gelieve men in verband met vacantie van de Heer Lastdrager, in te zenden bij de Secretaris der V.V.V, de Heer R. Koelemeij. Hoog water Laag water Zondag 24 Juli 10.45 4.40 Maandag 25 11.20 5.05 Dinsdag 26 12.00 5.50 Woensdag 27 12.35 6.20 Donderdag 28 1.30 7.05 Vrijdag 29 2.40 8.10 Zaterdag 30 3.45 9.35 VRIJDAG inverband koopavond 8.15 uur Zaterdag-, Zondag- en Woensdagavond 8 u. Zondagmiddag 3 uur Naar Erich Kastner's bekende boek De geschiedenis van een stel jongens, zoals wij ze allen kennen, „te groot voor een servet, te klein voor een tafellaken" in hun doen en laten. Een film met een hart, een gegeven voor mensen van 8 tot 80 jaar Dc onovertroffen Siebrands LIMONADE SIROOP is in 8 verschillende smaken verkrijgbaar bij uw kwaliteitskruidenier A. van Schcijcn - Groote Keeten Onze kampeerhuisjes in het dorp zijn nu bezet, doch kijkt U eens voor volgend seizoen Vlak aan strand R. KOELEMEIJ Dorpsplein 34, Callantsoog - Tel. 02248-245 Voetballen met dronkemansbril" Dit was de aankondiging voor het eerste ouuriieest van ent seizoen. Op de ld de juli scnaide reeds om kwart over zeven vrolijke muziek over het dorpsplein. De leden van de Buurtfeestcommissie had- aen nee druK met net Dezoeken van ver gaderingen, zodat ter elfder ure ae „Midden stand" de taan over moest nemen. Zo werd er aan toen om 6 uur oegonnen; Juist wiide men net startsein geven, toen grote regendruppels neervielen. Maar de neer van Eek nieid zo'n pleidooi, dat het wel gauw droog zou worden, dat de; regen er zelf in ging geloven en spoedig andere oorden op ging zoeken. V oi entnousiasme werd er door de heren begonnen. Menige deelnemer heeft, toen hij de oril op de neus nad, wei bij zichzelf ge dacht:,^, dat is niets, ik zie de bal zo lig gen'. Maar dat kwam even anders uit. Sommigen gaven een enorme trap maar. naast ae oai! Het publiek gierde vaak van het lachen om de komische capriolen van de voetballers. Dat net een spel is, waar aan groot en kiem kunnen meedoen, bleek al gauw toen in de eerste ronde^ Teun de „Grote" en Richard de „Kieine' in het veld Kwamen. Teun won het met zijn zeven- mijls schoenen, maar daar Richard het in de zelfde tijd ai gepresteerd had,de helft1 van de weg naar net doel af te leggen, werd hij op de tafel gezet en ontving onder dave rend applaus een troostprijs voor zijn dapper Werk. In de herenfinale werd Jan Schager nol en de heer Karsbergen, die bij de aftrap de bal reeds hoog in de publieke tribune deed belanden, nummer 2. Om de derde en vierde prijs wercl, gevochten door de heer Groot en Jaap Dutmer. In de pauze zongen Jan Schager en Els dg Vries net voor de Callantsogers ai bekend ge worden „MoedermijnDe heer Karsbergen stelde voor, dat Els zijn tweede prijs in ontvangst mocht nemen, maar dan als toe gift „Falderie Faldera" zou zingen. Hier ging Els vlot op in en dirigeerde vanaf de tafel het refrein dat door ieder werd, mee gezongen. Het begon al schemerig te worden toen de dames in het veld traden. Ook hier werd hartelijk gelachen en gingen uiteinde lijk Mej. Reinie Bras met de 1ste en Mej. Nel Hoek met de 2 de prijs naar huis, terwijl Mej. Gré de Wit en Marijke Wittebol de 3de en 4 de plaats deelden. Het was een leuke avond, begunstigd door buitengewoon mooi zomerweer. Strandfeest te Groote Keeten Ondanks de warmte hebben de organisa toren te Groote Keeten het aangekondigde strandfeest, ditmaal schatgraven, laten door gaan. Ruim 70 kinderen betraden de arena en gingen met ijver aan het graven naar de verborgen potjes met inhoud. Ook ouderen konden hun handen in het warme zand la ten graaien. 30 „groten" trachtten de schat boven aarde te brengen. Klaas Hollander bemachtigde de 1 ste prijs, Jo Beun de tweede. Een Abbekerker de heer Tensen won de derde prijs dg vierde prijs ging naar een onbekende en tenslot te moest A. van Schijen zich met de 5e. prijs tevreden stellen. We hebben gehoord, dat alle prijswinnaars na afloop nog een verfrissend bad hebben genomen, wat ze naar onze mening we] hadden verdiend. EXTRA BUSDIENSTEN (Schagen, Petten, St. Maartenszee, Callantsoog, Schagen) Donderdag 14 Juli Donderdag 21 Juli Donderdag 28 Juli Donderdag 4 Aug. Donderdag 11 Aug. Donderdag 18 Aug. Donderdag 25 Aug. Vertrek Schagen 8.45uur via Schagerbrug 't Buurtje- Belkmerweg- St. Maartensvlot- brug- Burgervlotbrug naar Petten (vertr.' café 't Wapen van Petten 9.15) over St'.Maar- tenszee- Lepelaar naar Callantsoog. Vertr. Callantsoog 9.35, aank. Schagen 9.55. Vertrek Naco garage 12.45. Terug wordt de route in omgekeerde volgorde gereden. Vrijdag 22 Juli Vrijdag 29 Juli Vrijdag 5 Aug. Vrijdag 12 Aug. Vrijdag 19 Aug. Vrijdag 26 Aug. Speciale avonddienst langs dezelfde route! Vertrek Schagen 18 uur, Petten 18.30, Cal lantsoog 18.50, Schagen 19.10 uur. Vertrek na afloop bioscoop voorstelling ongeveer 22.15 uur. De extra-bus stopt op verzoek bij alle Naco halteplaatsen en is herkenbaar aan de kaart Callantsoog- Petten. De prijs is gesteld op 50 cent enkele reis en 90 cent retour, onverschillig waar men instapt. Kinderen beneden 10 jaar half geld. Korte wenken voor baders en zwemmers in zee VOOR BADERS: (dat wil zeggen voor hen, die de zwem kunst niet goed meester zijn) 1. Let op de windrichting! Bjj een krachtige westenwind oppassen. Bij krachtige oosten wind de grootste voorzichtigheid in acht nemen. Er is dan een sterke trek zeewaarts gericht, dus is er gauw gevaar. 2. Nooit dieper gaan dan tot borsthoogte. 3. Denkt ook aan het getij. By winstilweer kan een sterke ebstroom U toch doen kan telen. 4. Gaat nooit verder dan tot borsthoogte achter een drijvende bal aan. Liever de bal weg dan U. 5. Komt de vloed op, blijft dan niet te lang op de drooggevallen zandbank voor de kust spelen. Het water stijgt n.1. in betrekkelijk korte tijd zo snel, dat U niet meer door de „kuil" of het „zwin,, de kust kunt bereiken. VOOR ZWEMMERS: 1. Weest altijd voorzichtig in zee. Bedenkt, dat iemand die goed kan zwemmen, best in zee kan verdrinken. 2. Gaat nimmer alleen op een onbewaakt strandgedeelte zwemmen. 3. Waagt nooit iets en gebruik altijd! uw ver stand. Geslaagd Aan de Technische school te Schagen be haalde Willy Mooy het diploma metaal bewerker. Op de Landbouw Huishoudschool te Scha gen behaalden Lies Lange veld en Jo Kruit hun diploma voor de tweejarige primaire opleiding. Op het Lyceum in Den Helder werdj Dick Bregman van de eerste naar de tweede klas bevorderd. SCHAGEN

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 4