CALLANTSOOG Zaterdag 6 Augustus No. 7 Het Zu/anenu/ater Vol Duinhelling AGENDA Het grote strandfeest ODE Redacteur: W. LASTDRAGER, Dorpsplein 38, Tel. 02248—282 Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 In het Zwanenwater zijn tientallen van deze prachtig begroeide duinhellingen te vinden. Ongetwijfeld zullen vele van onze gasten een wandeling in dit duinterrein gaan maken. Het spreekt vanzelf, dat de beperkte openstelling van dit natuurterrein alleen gehandhaafd zal kunnen blijven, wanneer de bezoekers grote eerbied voor dieren en planten van het reservaat tonen. Zomerfeesten 1955 te Callantsoog ZONDAG 7 Aug. Grote V.V.V. strandfeest (zandfiguren maken) MAANDAG 8 Aug. Brandweerwedstrijden. 7 uur Voor bijzonderheden zie Badbode no. 6 DINSDAG 9 Aug. De Kerk zingt, met medewerking v. solisten Aanvang 8 uur in de Ned. Herv. Kerk WOENSDAG 10 Aug. Buurtfeest. Waterballet DONDERDAG 11 Aug. Lampion-optocht. Gecostumeerd ZONDAG 14 Aug. Koppensnellen met dronkemansbril WOENSDAG 17 Aug. Buurtfeest ZONDAG 21 Aug. Strandfeest DINSDAG 23 Aug. Lampion-optocht Zomerfeesten 1955 te Groote Keeten ZONDAG 7 Aug. Zandhopen maken DINSDAG 9 Aug. Lampionoptocht ZONDAG 14 Aug.: Strandfeest ZATERDAG 20 Aug. Volksspelen Nadere bijzonderheden volgen in de Badbode. Voor Callantsoog wordt dit nader bekend ge maakt bij de Secretaris V.V.V. Dorpsplein 34, voor Groote Keeten bij winkelier A. v. Scheijen. Om deze festiviteiten te doen slagen vragen wij de medewerking van onze gasten zowel als van de inwoners. De feesten zijn voor volwassenen (dames en heren of paren) en voor kinderen. V.V.V. wandel- en fietskaart De V. V. V. geeft een wandel- en fietskaart uit, waarop tevens tien wandelingen afge drukt staan. Wij kunnen al onze gasten een dergelijke kaart aanbevelen. De kosten bedragen slechts f. 0,25. De kaart is alleen verkrijgbaar op het Raad huis. Wandeling no. 10, waarin gesproken is over een tocht in de duinen bij paal 10 en 11 kunt U beter vervangen door een zwerftocht door het Zwanenwater. De maand Juli heeft zich prachtig ge houden, bijna alle dagen strandweer. Geen wonder dat het druk was in het dorp. „Drukker, dan ooit tevoren", meenden in siders. Ook het kampeerterrein aan de Abbe- stederweg is geheel bezet. In het Luttickduin stonden heel wat meer tenten dan verleden jaar. Ondanks het feit, dat Callantsoog dus voor 103 procent vol zit, blijft het er gezellig. Het afgelopen weekend leverde de Naco een maximum aan service, door een paar maal met twee bussen de gasten naar ons dorp toe te brengen. Een extra bus van de lijn WX bleef in Alkmaar op een te laat aanko menden trein wachten, terwijl de groep bad gasten tot hun verbazing in 't Zand de bus naar Cadantsoog nog wachtende vonden. Zo "kon men van Amsterdam uit, toch vlot in zijn vacantieoord komen. Divc rse Lesten hebben er de afgelopen week plaats gevonden. Onze krant is helaas te klein om van elx gebeuren een verslag op te nemen. We zuilen ons dus beperken tot enkele feiten. Aan de Groote Keeten werden Woensdag zakloopwedstrijden georganiseerd. De Helm- weg tegenover „De Onderneming" leende zich hiervoor uitstekend. Een 40 tal kinderen namen hieraan deel. Het vele publiek kreeg waar voor haar geld, want er waren heel wat spannende races. Vooral het „werk" van Cokkie de Wilde was af, hij sprong door de autoband, alsof hij zo het zilte nat in dook. In zijn groep werd hij dan ook eerste. jNa hem volgden: Marjo Kossen, Margaret van der Hoef, Niia Schouwerwou, Annemarie de Graaf en Willie Beun. Bij de oudere kinderen wist Marijke Frank de eerste prijs te winnen, terwijl Nellie de Jong met de tweede prijs ging strijken. Daarna kwam: Koos Krachten, Truus de Groot, Kees van Scheijen en Annie Beun. In Callantsoog ging na het koppensnellen Christien van Westhrener met een prachtige plastic bal naar huis, terwijl de tweede en derde prijs bij Ineke Reints en Wouter van der Kamp terecht kwamen. Bij de groteren was de volgorde: 1. Wietske Veltkamp, 2. Jan Koelemey, 3. Marijke Wittebol. Het jaarlijkse grote strandfeest zal dan a.s. Zondag plaats vinden. Wij hopen dat het weer zal meewerken en dat alle kinderen zich voor een Zaterdag op het raadhuis hebben opgegeven. Laten alle deelnemers van te voren al oefenen. Maakt eens een paar figuren. Kies de leukste uit en maak die Zondagmorgen. Het resultaat zal dan veel beter worden. Hier volgen nog de spelregels: De wedstrijd omvat het maken van figuren in het zand, van zand en met zand, terwijl daarbij als hulpmiddel mag worden gebruikt datgene, wat de zee en het strand oplevert. Hulp door anderen mag niet worden verleend, dus ouders, broers, zusters, enz. niet assisteren. Op het publiek wordt een dringend beroep gedaan niet in het voor de wedstrijd afgebakende strandgedeelte te komen en de honden vast te houden. De burgerij wordt verzocht de vlag uit te steken. Om 11 uur moeten alle deelnemers(sters) zich verzamelen voor het raadhuis. Er mag tot 2 uur gewerkt worden, daarna komt de jury de werkstukken beoordelen. Om 5 uur is er prijsuitreiking voor het raadhuis.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 1