Het vliegerfeest Overpeinzingen van een dorpeling De „goede" oude tijd DE BAZAR Brandweeru/edstrijden VERVELEN IS NIET NODIG I De popzoenerij Geslaagd NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 7 Aug., v.m. 10 uur Ds. v. Veen, Vlootpred. te Den Helder n.m. 7.30 uur Ds. Bogaard van Enkhuizen Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags kunnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog 11 /2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 7 Aug., v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. D. Hoornstra van Hoofddorp 3e collecte Kerkorgelfonds Contact adres, K. LINK. Zeeweg 47, Callantsoog KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaal Hotel de Vries ln verhouding tot het aantal aanwezige kinderen was het aantal vliegers, dat in de lucht stond, gering. Waarschijnlijk was dit wel te wijten aan de te, zwakke wind. We zagen daar op het heitje kleine en grote vliegers, waarmee kleine en grote personen vliegerden. Misschien amuseerden sommige groteren zich nog meer dan enkele kinderen. Indruk maakte vooral een familie meteen kolossale vlieger en een dito volautoma tische haspel. Om beurten zwoegden de mannen om het gevaarte omhoog te trekken. Het zweet parelde op hun voorhoofd, ter wijl de kinderen riepen: „Harder trekker. Paps!" Een moment werd het paps te machtig, even ging hij erbij liggen. Zijn echtgenote, aan de teleurgestelde kinder gezichtjes denkende, spoorde echter aan: „Toe ouwe, niet liggen, vooruit lopen". Het resultaat bleef niet uit, langzaam steeg de kolos. De wind kreeg er vat op en toen rukte de vlieger zich zelf verder om hoog en troonde weldra als een koning tussen de anderen. De familie kon nu in de heide gaan rusten. Trouwens, zo dachten er velen over. Heel wat duintopjes waren bezet en het gehele heitje bood een fleurig aanzicht. Radio Worp strooide over dit geheel vrolijke klanken, dit stimuleerde een groep bewoners van het kampeerterrein tot het maken van rondedansen. Bijna werd zelfs de plaatse lijke politie gedwongen tot meedoen. Een vlucht boven op de ijswagen van Baken, kon hem nog redden. Ondertussen waren spek en ijsjes in snoep- grage monden verdwenen en kon Kees van Eek, de organisator, tevreden naar zijn zaak terug keren. Juli heeft ons veel goeds gebracht, steeds maar mooi weer zonder einde. Deze .Juli maand is nu voorbij en veel gasten zijn weer teruggekeerd naar hun woonsteden. Met niets anders dan mooie herinneringen aan hun vacantie in Callantsoog. Wat hebben ze gelachen met de kruiwagen race en gespoten hebben ze met de brand weerwedstrijden, met de dronkemansbril op hun neus hebben ze gevoetbald. Steeds was er weer iets te doen op die lange zomer avonden. Ja. dat is Callantsoog op zijn best, een grote badgastenfamilie. Nu zijn er dan weer nieuwe oude bekenden op komen dagen, met de stadskleur nog op hun wangen en vol hoop op voortzetting van het mooie zomerweer. Wij dorpelingen hopen natuurlijk ook dat ze zullen boffen. Wij hebben het dan ook meteen. En de strand- en buurtfeesten gaan door- Hebt U ze Zondag niet zien koppensnellen op het strand? De V. V. V. voorzitter ont kwam ternauwernood aan een onthoofding, maar het was weer lollig. Zo maar doorgaan, dan wordt Augustus vast minstens zo goed als Juli, denkt DE DORPELING In de „Badbode" werd mij verzocht, iets te schrijven over „de goede oude tijd", 't Lijkt me oprechter, om voor Callantsoog het „goede" dan maar weg te laten,, want inderdaad was het leven heel moeilijk in die jaren. Maar als ik dan bedenk, hoe er plaatsen izijn, waar het costuum dat van geslacht op geslacht werd geéerd, thans in massa wordt gemaakt en verkocht aan wie er maar geld biedt en dat de binnenhuisjes, waar zich toch het intiemste van het leven afspeelt, te kijk worden gesteld voor geldwinning, Dan ben ik zo blij, dat zoiets in Callantsoog niet bestaat. Er was veel materiele zorg, maar toch zijn de Callantsogers zich hun grote rijkdommen steeds bewust geweest. De rijkdom van vrij heid, ruimte en overvloed aan gezonde, frisse lucht. Gul en hartelijk hebben zij daarvan steeds mede gedeeld aan de mensen, die het nodig hadden en dat doen ze nog. Bescheiden trekken zij zich terug in een klein gedeelte van hun woning en laten zij de badgasten gedurende de zomermaan den zo veel mogelijk genieten. Er zijn geen opdringerige winkels, vol souvenirs die meestal het bekijken niet eens waard zijn. De gasten kunnen alles kopen wat nodig is voor een gezonde en goede voeding en verder zo veel mogelijk genieten van de ruimte, die strand en, zee bieden. Geen wonder, dat velen er steeds terug keren. Een volgend keer iets meer over „vroeger". G. Vader Wilhel-mina Gasthuis Amsterdam De- werkplaats van Vos en Zn. was weer omgetoverd tot een gezellig verblijf. Dit wordt heel erg gewaardeerd, doch het is nu eenmaal wat te klein. Dit doet beslist wat afbreuk aan het geheel, vooral daar deze bazar onder voor ons gunstige om standigheden, het was prachtig zomerweer, gehouden werd, viel er nog al eens een zweetdruppeltje. Als we de laatste avond „de motoren van de bazar" bekeken, leken dit wel jonge haantjes met vuurrode kam metjes. Als we ons niet vergissen, heeft deze bazar geheel aan haar doel beantwoord en zijn er zeker al een paar verlichtte uurwerk- cijfers bijeen gescharreld. De slotavond bracht de diverse uitslagen. De heer P. Swager won de' eerste prijs in de grote verloting. De pop bleek Mara te heten en niemand raadde deze niet alle daagse naam. Mevr. Velthuis was er met Marina het dichtste bij en mocht dus de pop meenemen. Het aantal kurken in de fies bedroeg 128. De heer Meindert had 127 geraden en kreeg de eerste prijs. Mevrouw Eekhout, waarvan het adres onbekend was, won de tweede prijs. Daarna konden Mevr. Kruit-Kossen met haar staf de boel weer opruimen. MAANDAG 8 AUGUSTUS Aanvang 7 uur. Op de Buurt Deelname per koppel Inschrijfgeld f 0,50 p. p. Ook voor dames Prijsuitreiking in hotel DE VRIES Twee koppels verschijnen steeds tegelijker tijd aan de start. Hier bevindt zich een brandweerhelm. Die moet opgezet worden. Op korte afstand hiervan hangt een brand weerjekker, die moet aangetrokken worden. Vervolgens moet men een riem omgorden en over een schutting van 1.50 mtr. klimmen. Bij het kruipen door een autoband mag men elkaar helpen. Nadat men over een plank gelopen heeft, komt men aan het eigen lijke doel. Voor ieder koppel liggen klaar twee brandslangen. Nu moet er door een trechter een emmer vol gespoten worden. Is dit geschied, dan- valt deze vanzelf om. Boven de emmer bevindt zich echter een bal, deze mag er niet afgespoten worden. Het andere doel bestaat uit blokken, waarop het woord brandweer staat....Tussen deze letters staan blokken met een kruis. Deze moeten er tussen uit gespoten worden.... Getukt dit, dan krijgt men een vergoeding van 25 seconden. Zijn beide doelen bewerkt, dan gaat men langs dezelfde weg terug, Wanneer de laatste van een koppel de finish heeft bereikt, wordt de tijd afgedrukt. Brandweerlieden zelf, zullen het één en ander om precies 7 uur demonstreren. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in hotel de Vries. De accordeonclub „De Golf brekers" zal haar medewerking verlenen. U kunt zich voor deze wedstrijden aanmel den bij hotel de Vries, de heer Jac. Vos en in de cantine van het kampeerterrein. Als het nu eens net geen strandweer is, kunt U zich toch wel amuseren. Wij geven onze gasten enige tips: 1. U kunt gaan wandelen. Daartoe voorziet U zich van een V. V. V. wandel- en fiets kaart, die verkrijgbaar is a f 0,25 op het raadhuis. 2. U trekt het Zwanenwater in. (zie elders in dit blad) 3. U neemt een dagabonnement a f 3,50 kinderen f 2,- op de Naco bus en reist heel de provincie door. 4. Interessant is het ook om eens naar den Helder te gaan en daar de gast van de marine te zijn. De kosten bedragen slechts twee kwartjes en U krijgt daarvoor film, varen en net bezichtigen van een oorlogs schip en de marinewerf. (Voor bijzonder heden, zie V. V. V. publicatiekastje.) Vriendelijk lachend, netjes aangekleed en met de hand ten groet omhoog, stond de pop met blozende wangen in de hoek van de arena met smart te wachten op de vele kussen en omstrengelingen van mollige da- mesarmen, die hem te wachten stonden. Hij zou zijn deel krijgen, want vel© dames konden de verleiding niet weerstaan om aan dit spel deel te nemen. Alleen jammer voor de pop was het, dat de dames hem geblindoekt moesten opzoeken, anders had hij zeker meer kusjes opgelopen en kunnen zien, welke schoonheden zijn wangen be roerden. Nu bleef dit voor hem in een waas en gelaten aanvaardde hij de lief kozingen. Het was tenslotte Mevr. van Dalen-de Boer, uit Assen die hem de meeste kusjes afstond en de eerste prijs mee naar huis mocht nemen. Met vaste tred en zekere intuitie spoorde zij steeds de pop op en moest meneer van Dalen langs het lijntje lijdelijk toezien, hoe zijn echtgenote „flirtte", maar het bleef in het fatsoenlijke. Wij hebben wel gehoord, dat Mevrouw volgend jaar zeker weer een kansje bij hem waagt. Lieselot Epema heeft hem een kusje te weinig gegeven, dus die had de tweede prijs en Volkje Schuurman kon hem niet meer te pakken krijgen en was dus derdq prijs- winnares. In Alkmaar behaalde Barry de Wilde met uitstekende cijfers zijn U. L. O. diploma.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2