ROYAL - Schagen Papa - Mama het Dienstmeisje en Ik De kampavond U/Ie weet een naam? Getij tafel voor Cailantsoog D. RANZIJN A. van Scheijen - Groote Keetcn De meeste mensen hebben nog nooit een uil in levende lijve gezien, of het zou al in de één of andere dierentuin moeten zijn. Toch zijn uilen in ons land niet zo zeld zaam ais men wel eens meent, maap door hun nachtelijk leven zien we deze vogels betrekkelijk weinig. Als we hen zien, zal dat méestal in de vlucht zijn, want op een avondwandeling kan het best gebeuren, dat zo'n grote geheim zinnige vogel geruisloos boven ons hoofd verschijnt. Als het een lichte zomeravond is, kunnen we duidelijk de vormen van. de uil onderscheiden: de dikke, ronde kop, brede vleugels en korte staart. In ons land komen verschillende uilensoorten voor, waarvan waarschijnlijk de ransuil het algemeenst is. Deze vogel hebben we in de omgeving van Cailantsoog ook wel waargenomen, vooral in het Kooibos, toen daar nog veel hoge oude dennen stonden. De ransuil verblijft n.1. het liefst in naald bomen, "waar hij zich overdag prachtig kan schuilhouden en waar hij ook meestal zijn nest heeft. In veel gevallen bouwt de rans uil dit niet zelf, maar gebruikt eenvoudig een oud nest van b.v. kraai of ekster. De eieren zijn geheel wit en meestal drie tot vijftallig. Ze worden door het vrouwtje alleen uitgebroed, maar wei helpt haar echt genoot met hét voeren van de jongen. De ransuil is een fraaie vogel, met) lange oorpluimen, prachtige oranje ogen en een roestkleurig verenkleed met geelbruine borst. Overdag is de ransuil moeilijk te vinden; we lopen hem gemakkelijk voorbij als hij zich roerloos tegen een dennenstam drukt Maar hij verraad zich door de braakselprop- pen, die zich onder de slaapplaats bevinden. Uilen braken de onverteerde resten van van hun pröoi n.1. in proppen uit en in deze „uileballen" kunnen we prachtig zien, waar de uil zich mee voedt. We vinden er vooral skeletdelen van mui zen in, want de uil is een ware muizenver delger, maar ook wel vogelveren, schilden van kevers e.d. Een andere bekende uilensoort is de kerk uil, die lichter van kleur is dan, de ransuil, donkere ogen en geen oorpluimen, heeft. Deze vogel komt ook vrjj veel in de steden voor, daar hij bij voorkeur in gebouwen nestelt. Verder kennen we in ons land nog de bos uil, die uuerLjk v.e op de ransuil lijkt, maar geen oorpluimen heeft en zwarte ogen en de vrij zeldzame velduil, die op de grond nestelt en in tegenstelling tot de meeste andere uilensoorten ook wel overdag op jacht gaat. Tenslotte nog het grappige steenuiltje, dal de kleinste bij ons broedende uil is. De grote gele ogen, het gevlekte verenpakje en vooral ook zijn grappige gedragingen maken dit uiltje tot een alleraardigste vogel De steenuil nestelt bij voorkeur in holle bomen en oude konijnenholen. Alle uilen worden dodelijk gehaat door de andere vogels en als ze zich overdag ver tonen, worden ze achtervolgd door een me nigte „scheldende" zangvogels. Ook in de winter kunnen we uilen aan treffen, want vele bij ons broedende uilen overwinteren in ons land. A. S. de V. Dat het in de afgelopen weken gezellig was op het kampeerterrein, kwam in het bijzonder wel j.1. Dinsdag tot uiting, toen er een z.g. kampavond gehouden werd. In de meer dan volle cantine werd een aantrek kelijk programma afgewerkt. De familie Bliek opende de avond met een vragenspel, waarna Henny Schut er meteen al de stem ming in bracht door op komische wijze liedjes naar voren te brengen. Het zingen van een Duits studentenkoor, dat enkele 16de eeuwse liederen ten gehore bracht, klonk wel bijzonder goed. Wietse Komrij, Paul de Boer en de heer van Os verzorgden op verdienstelijke wijze nog enige muzikale nummers, terwijl Anje, Truus, Willy, Irene enRudy in leuke schetsjes optraden. Een imitatie van Mr. Doedel besloot het programma. Dick Dingshoff als organisator en de heer en Mevr. van Muyen als gastheer ep gasi- vrouwe, konden op een paar geslaagde uurtjes terugzien. Vermelden we nog, dat een groot gedeelte van de avond werd bijgewoond door burge meester, wethouders en de raad. Zar\qa\ior\d in de kerk In de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Dinsdag een zangavond gehouden worden. Diverse solisten zullen te beluisteren zijn. Dit beloofd werkelijk een goede avond te worden, daar tevens een organist en een Duits kamerkoor meewerken. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Het kampeerterrein aan de, Abbestederweg heeft nog steeds geen naam. Wie weet een originele naam te bedenken? U kunt uw idee inleveren in een gesloten enveloppe op de secretariej Het liefst voor 15 Augustus. Een geschikte naam zal worden beloond met f. 10,-. Voor buitenlanders Buitenlandse gasten worden verzocht zich, voorzien van hun paspoort, even op de secre tarie te melden. Willen de Callantsogers hun. gasten ook hier op attent maken? OPENSTELLING DORPSBIBLIOTHEEK, gevestigd in de o.l. school. Van Maandag tot en met Vrijdag, 's avonds van 7 tot 8 uur. DE DOUCHE-INRICHTING is geopend op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Ingang aan de voorzijde van de o.l. school. DE LICHTING van de brievenbus bij het kampeerterrein aan de Abbestederweg is steeds om 11 uur 's morgens. AAN ONZE GASTEN Onze gasten abonné's worden beleefd ver zocht hun tijdelijk adres bij de admini stratie, secretariaat V.V.V. Dorpsplein 34, op te geven. Zij ontvangen de Badbode dan op hun vacantieverblijf. Verloren voorwerpen: Bruine kaki broek, een zadeldekje, 2 strand ballen en een sportkous, een hondenriem, en een portemonnaie met inhoud. Vinders worden verzocht, deze voorwerpen naar het raadhuis te brengen. Hoog water Laag water Zondag 7 Aug. 9.30 3.40 Maandag 8 10.05 4.10 Dinsdag 9 10.40 5.00 Woensdag 10 11.20 5.30 Donderdag 11 12.05 6.10 Vrijdag 12 12.55 7.00 Zaterdag 13 2.10 8.10 Gaat U, Uw vacantie in Cailantsoog doorbrengen? Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de „Badbode". Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort U dan onverwijld f 1,25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Cailantsoog. ÉV*WW»*A<\WWVVVW\*VWWWVW« E.H.B.O.-dienstrooster 7 AUG. 1014 uur 1418 uur A. Laan P. Quax G. Burger Atie Eriks Ben de Wit VRIJDAG in verband koopavond 8.15 uur Zaterdag-, Zondag- en Woensdagavond 8 u. Zondagmiddag 3 uur De gezelligste film van het jaar Papa 'n Izegrim - Mama 'n Comediante Het dienstmeisje 'n Schat en Ik U ZULT SCHATEREN Toegang voor elke leeftijd Loop niet met pijn, laat Mej. D. Ranzijn, Uw pedicure zijn Aan huis te ontbieden Boodschappen voor Cailantsoog bij S. VOGELZANG Dorpsplein 9 Med. gedpl. Chiropodiste-Pedicure-Orthopedie Keinsmerweg I 119 'tZAND NH. De onovertroffen Siebrands LIMONADE SIROOP is in 8 verschillende smaken verkrijgbaar bij uw kwaliteitskruidenier GIJ KUNT RUSTIG RIJDEN als U uw W.A. verzekering bij ons sluit ALLE VERZEKERINGEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen R. KOELEMEIJ Dorpsplein 34, Cailantsoog - Tel. 02248-245 Dagelijks auto sneldiensten Amsterdam - Kuststrook - Den Helder Koningsbruggen, Amsterdam De Ruijterkade, steiger 6, Tel. 40252 Den Helder, Weststraat 82 Tel. 02230-3382 Voor Amsterdam bespreken te Den Helder, vanaf Amsterdam aan de Ruijterkade.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 4