KERKDIENSTEN De Zangavond in de Kerk Voorzichtig met rubberboten en autobanden V/oor de laatste keer Qoed nieuws uit de Kerk De school begint weer Overpeinzingen van een dorpeling Waar gebeurd De Jordaan in Schagerbrug Het Zwanenwater Woning van jachtopziener J. v. Honschoten NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 7 Aug., v.m. 10 uur Ds J. Papineau Salm n.m. 7.30 uur Ds. Sepmeijer Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags kunnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 7 Aug., v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. D. Groenendijk v. Harmeien 3e collecte Kerkautobus Contact adres, K. UNK, Zeeweg 47, Callantsoog KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaal Hotel de Vries Ook deze avond slaagde volkomen. Een 300 tal mensen vulden de kerk geheel. Allen hebben kunnen genieten van goede zang en muziek. Medewerkenden waren o. a. een Kleinkoor, bestaande uit leden van de Utrechtse oratorium vereniging; een Duits studentenkoor; de tenor, de heer van Apel doorn; de baritons, de heren Kloosterboer en Cordes; en de organist, de heer Meinhart. Het is de laatste weken herhaaldelijk voor gekomen, dat „bemande" rubberboten door wind en stroom naar open zee dreven. Enige malen moest badmeester Vos er zelfs aan te pas komen, om erger te> voorkomen. Wij raden dan ook alle badgasten aan, niet met rubberboten, luchtbedden of autobanden in zee te gaan, alvorens dit aan de badmeester gevraagd te hebben. Hij weet precies wanneer men zonder ge vaar met deze dingen in zee kan gaan. Waagt het niet, op onbewaakte strandge- deelten met deze imitatie- boten te gaan spelen. Voor een binnenbad zijn het leuke dingen, voor de zee zijn ze levensgevaarlijk. Voor de laatste keer doen wij een beroep op een ieder. Wie weet een originele naam voor het kampeerterrein aan de Abbesteder- weg? Reeds zijn tientallen gesloten envelop pen op het raadhuis binnengekomen. Na 15 Augustus zullen de vroede vaderen er een naam uitkiezen. Wij hopen haar in de laatste Badbode bekend te maken. Misschien hebt U „het goede nie"ws" al gehoord. Het betreft de benoemb van een nieuwe voorganger in de vac' ture van Ds Pop. Niemand had durven nopen, dat het zo spoedig al voor elkp.„r zou komen. (Laten vCe éérlijk Lijn) Als we nogeens terugdenken, aan hoe het de vorige keer is gegaan Dat was nog een veel zwaardere toer, dan de tour de France. En toen we het dan eindelijk voorelkaar hadden, waren we er zo'n beetje van overtuigd, dat we voor de eerste paar jaren klaar waren. Maar daar kwam niet veel van terecht, al na een jaar moest Ds. Pop wegens ziekte z'n werk neerleggen en zo konden we toen weer opnieuw beginnen. Maar, zoals gezegd, het is deze keer bijzonder vlot gegaan. Wat nog een extra gelukwens waard is, de man die we krijgen, lijkt ons( bijzonder voor onze gemeente geknipt. U hebt zijn naam misschien al gehoord, het is Ds. L. D. Terlaak Poot, uit A'.dam. De laatste jaren is hij daar werkzaami als alg. Scheepvaart- predikant. Daarvoor heeft, hij o.m. „gestaan" in Den Haag, Haarlem en ook in Amsterdam. Hoewel hij het vol gend jaar pas officieel met emeritaat gaat (dat betekend in gewoon Hollands, dat hij dan wordt gepensionneerd), mag hij (en natuurlijk ook zijn vrouw) zich nu reeds in Callantsoog vestigen. Dat is een meevaller! We verwachten hen tegen October van dit jaar. Dan beginnen zij al min of meer „geruisloos" met hun werk en pas in Mei van het volgend jaar komt de officiële be noeming. Ds. Terlaak Poot ziet er voor z'n 64 jaren nog behoorlijk „potig" uit. We hopen hem en zijn vrouw dan ook nog verscheidene jaren in ons midden te mogen hebben. Een „tegenvaller" is, dat de pastorie moet worden vergroot. Dat is niet vanwege hun omvangrijke postuur, maar vanwege net feit dat een zuster van Mevrouw bij hen inwoont. Dat kost de kerkvoogdij ongeveer f. 4000,-. Maar die heeft het, hoewel ze het niet heeft, er graag voor over. Dat wil dus zeggen, geld bij elkaar te krijgen. Ze wil dat doen dat ze alles in het werk wil stellen, om dit door het verkrijgen van giften en renteloze voorschotten. Vooral op dat eerste is ze heel erg gebrand. U moet voor dei aardig heid maar eens proberen, haar een flinke gift te geven, dan zult U zien, hoe dank baar deze eerwaarde heren zijn. Probeert U het eens? Want die begroting van de pastorie moet er komen! Anders kunnen Ds. Terlaak Poot en zijn vrouw deze benoeming niet aanvaarden. Dan zit de gemeente Callantsoog, ook gedurende het seizoen, voorlopig (en wie weet voor hoe veel jaren) weer zonder een eigen voor ganger. Dat zou ontzettend jammer zijn. H. J. T. De nieuwe cursus zal op Dinsdag 16 Aug. a. s. beginnen. Voorbij lijkt de zomer nu, de wint} hangt, vochtig om ons dorp en op het strand zijn ijlings de linnen tenten die dreigden weg te spoelen, afgebroken en opgeborgen. Opgeborgen, tot de zon het weer zal winnen van de dikke wolkenlucht en het strand weer in haar blakerend licht zal leggen. Want de zomer is nog niet voorbij. Deze dagen zijn vast alleen maar gekomen, om te laten zien, dat het deze zomer toch ook nog anders kan, dan alleen maar mooi weer zijn en om de gasten gelegenheid te geven, ook nog eens iets anders te doen, dan lui aan het strand te liggen. Om wandelingen langs de ruwe zee te maken met de wind in je haren en in het Zwanewater vanaf een beschut plekje de vogels te bespieden. Of om eindelijk eens met de kinderen te gaan vliegeren in de Nollen, of gewoon heel kinderachtig met de jongens, plat op je buik salemanders te vangen aan de sloot kant. O, er zijn zoveel dingen die je niet doet als het mooi weer is, maar die je nu wel kunt doen. Nu moet doen eigenlijk, want als straks de zon het weer wint, dan roept het warme zand weer en het frisse zee water. U komt er dan niet meer toe en U zult later de herinneringen missen aan die leuke dagen, toen er geen zon was in zomer 1955. DE DORPELING. Een dame en een heer komen in de strand tent en vragen wat ze zoal te drinken kunnen krijgen. De „ober" noemt op:Hero (5 smaken), bier (2 smaken), chocomel en ook nog water. Het paar overlegd even, vraagd dan wat water kost per glas. De „ober" zegt met een stalen gezicht, dat hier voor het drinken van water nooit iets wordt gerekend. Vlug worden nu 2 glazen water besteld en gedienstig als elke ober dat zoui doen, worden 2 glazen water op het terras ge serveerd. t Paar blijft een uurtje zitten. Als ze weggaan zegt mevrouw :„Dank U nog wel meneer, U hebt hier heerlijk water!". Zaterdagavond 13 Augustus om 8 uur is er een gezellige avond te Schagerbrug, in Hotel ,,'t Wapen van Zjjpe". Bij mooi weer zal dit gehouden worden ln de fraai gelegen tuin, welke feestelijk ver licht is. Bij slecht weer zal de grote toneel zaal de danslustigen onderdak bieden. Als speciale attractie: dansmuziek van een echt AMSTERDAMS DRAAIORGEL. Bij deze woning moet U zich vervoegen om in het bezit te komen van een wandelkaart om het Zwanenwater te betreden.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2