R0YAL - Schagen SABRINA rotan meubelen Getijtafel voor Callantsoog D. RANZIJN A. van Schcijcn - Groote Keeten ïïlcydeAn INTERIEUR c> van weert w* van weert Jan Je gullen* vertelt Leer om leer Piet Zeeman vond' zichzelf een rasjutter. Als zodanig stond hij dan ook in het dorp bekend. Maar helaas, genoot hij daarnaast ook bekendheid, omdat hij zo'n grote egoist was. Altijd kwam je hem alleen op het strand tegen, hij was n.1. bang, ooit iets met een ander te moeten delen. Zelfs zag hij er niet tegenop, om< strandgoed, door anderen gevonden en tijdelijk in een duinpan verstopt, weg te halen. Dat er. in het dorp dus wel eens lelijk naar hem werd gekeken, laat zich begrijpen. Die praktijken van Piet waren een doorn in het oog van andere jutters en ook van ons. Ons, dat waren wij schooljongens, die zich ook wel eens aan jutteren bezondigden. Op een keer hadden we een zware grenen balk op het strand gevonden. We waren met z'n tweeen en konden het ding niet aan. Juist toen we stonden te beraadslagen kwam Piet eraan. Hij groette ons vrien delijk, wat ons eigenlijk een beetje verwon derde. „Zal ik hem mee naar huis nemen?' stelde hij voor. „dan krijgen jullie vanavond een kwartje van me". We vonden dafc nog niet zo gek en besloten dus het bekende halve ei te nemen. Zelf hadden we de balk toch nooit thuis kunnen krijgen. Het begon al schemerig te worden, toen we bij het huis van Piet kwamen. Wei waren alle twee een beetje achterdochtig. Maar ja, hij had het toch gezegd van dat kwartje. Met kloppend hart bonsde ik op de deur en riep: „Vollek". We hoorden wat gestom mel en daar verscheen Piet in de deur opening en zwaaide over onze hoofden een emmer met water leeg. Proestend holden we weg, nog vaag een scheldkannonade horende, die de bruut ons nog nazond. Wild van verontwaardiging kwamen we thuis en vertelden we wat er gebeurd was. Onze vaders gingen ook eens met elkaar praten. Toen de dorpsklok elf uur sloeg, slopen er vier personen naar het huis van- Piet. Terwijl wij jongens de wachtbetrokken, werd het schuurtje van Piet geruisloos open gebroken. Het duurde niet lang, of onze vaders kwamen ons vertellen, dat het ge beurd was. Een van woede tandenknarsende Piet zag de volgende dag de bewuste balk achter het gemeentehuis liggen. Ongetwijfeld moet Piet nog kwader zijn geweest op de dag van de verkoping van het strandhout. De balk bracht een aardig sommetje op en het bedrag verdween in zijn geheel in de kas van de strandvonder. Zowel Piet als wij stonden er naast, alleen wij genoten meer dan hij. De gecostumeerde optocht Al vroeg vertoonden zich de eerste groepen verklede kinderen in het dorp. Tegen achten waren er dan ook al honderden opi de Buurt. Het was een goed idee van organi sator Kees van Eek, om de schare eerst bij daglicht nog een rondje over het Dorps plein te laten maken. Nu viel het des te meer op, met hoeveel zorg de kinderen zich gekleed hadden. Gecostumeerde optochten zijn vaak rom melig, maar hier waren alle costuumpjes van de jongens en meisjes zeer goed verzorgd. Een compliment dus aan allen, die hierbij geliolpen hebben! De costuumpjes waren nagenoeg allemaal smaakvol en werden met veel zwier gedragen Zo zagen we o.a. aan ons voorbij gaan. een tweetal jongetjes, de Kaasdragers van Alkmaar voorstellende, ze hadden eenbarry met lampions bjj zich. We zagen een groepje matroosjes, Chineesjes, Indianen, kabouters een spook, oude vrouwtjes en mannetjes, boertjes en boerinnetjes, bloempjes enz. enz. De rij was schier eindeloos, ruim 350 kin deren deden mee aan dit zomeravondfeest. Om negen uur kwam het fanfarecorps de vreugde nog vergroten. Onder de vrolijke klanken van dit corps werd de bekende ronde door het dorp gemaakt en zodoende konden vele ouderen ook genieten van het feeerieke aanzicht dat al die lichtjes boden. Het weer werkte bijzonder mee, na een prachtige stranddag was een rustige, zoele zomeravond gekomen en zodoende kon dit gezellige feest in zijn geheel slagen. Woorden van lof komen dirigent Vriesman en zijn mannen toe, die steeds weer tijd vinden, om dergelijke dorpsfeesten met mu ziek op te luisteren. Nieuws uit de Groote Keeten Vrijdagavond 12 Aug. werd zaklopen met hindernissen gehouden tegenover het kam peerterrein van de heer P. Kruisveld. De wedstrijd bestond uit zaklopen met op de heenweg het opzetten van een hoed, aan het eind het met twee knijpers vastmaken van een vlaggetje en terug het zoeken van een voorwerp uit een bak met zaagsel en daarna de race naar de eindstreep. Uitslag Dames, 14 deelneemsters 1. Mevr. Woudstra uit Zwolle 2. Mevr. van der Woude uit Groote Keeten Uitslag Heren, 14 Deelnemers. 1. de heer Steeghuis, uit Amsterdam 2. de heer Haaksman uit Hilversum De heren C. Hoep en Jb. Bakker gingen evenals verleden jaar proberen wie wel met zaklopen de snelste was. Deze heren respectievelijk 65 en 70 jaar deden het nog best. De heer Hoep moest het onderspit delven. Ook de dames meenden dat eens te moeten proberen en Mevr. G. Hollander- Kuiper en Mevr. Hoep- van Twuyver gingen moedig van start. Mevr. Hoep kwam aan dei eind streep toe, maar haar tegenstandster kwam niet zo ver. Een dame vraagt men niet naar de leeftijd, maar ik geloof dat Mevr. Hollander- Kuiper al enige jaren met de „ouden van dagen" meegaat en ook Mevr. Hoep haar eerste tocht meegemaakt heeft Al met al een gezellige avond, met veel publiek dat smakelijk gelachen heeft om de soms rare sprongen der deelnemers (sters). Zondag 14 Augustus. Voetballen met dronkemansbril aan het strand. Uitslag Jongens 6 t.m. 10 j. 19 deelnemers) lste prijs Jan Temmink uit Meppel 2de prijs Sjors Kummer,? 3de prijs Jb. van Doorn, uit Utrecht Uitslag Meisjes. 6 t.m. 10 j. (9 deelneemsters) lste pr. Annemarie de Graaf, Groote Keeten 2de pr. Annie Monen, Groote Keeten Deze twee groepen kregen een lollie. Uitslag Dames, lij. en ouder (13 deeln.) lste pr. Mevr. Hollander, Groote Keeten 2de pr. Marijke Frank, Amsterdam 3de pr. Mevr. de Wilde, Amsterdam Uitslag Heren, 11 j. en ouder (27 deeln.) lste pr. A. de Graaf, Groote Keeten 2de pr. C. v.d. Ham, Groote Keeten Door de regen ging het talrijke publiek reeds vroeg van het strand en werd de wedstrijd heren 11 jaar en ouder, met onder brekingen toch nog uitgespeeld. Abonneert U op dit blad Wanneer U dit doet, zult U ook met de Kerst „De Winterbode" ontvangen. In Juni van het volgend jaar krijgt U dan weer no. 1 van de nieuwe serie Badbodes toegestuurd. Het gironummer van de V. V. V. is 544513. Het abonnements geld bedraagt slechts f 1,25. Hoog water Laag water Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag E.H.B,0.-dienstrooster 21 AUG. 10—14 uur 14-18 uur T. G. Oskam Gerry Zeeman Geertje Mooij Jb. Buis Mevr. Vogelzang-Ooms 21 Aug. 9.45 3.40 22 10.20 4.20 23 10.55 5.00 24 11.20 5.30 25 11.55 6.00 26 12,25 6.40 27 1.30 7.30 Loop niet met pijn, laat Mej. D. Ranzijn, Uw pedicure zijn Aan huis te ontbieden Boodschappen voor Callantsoog bij S. VOGELZANG Dorpsplein 9 Med. gedpl. Chiropodiste-Pedicure-Orthopedie Keinsmerweg I 119 'tZAND NH. VRIJDAG in verband koopavond 8.15 uur Zaterdag-, Zondag- en Donderdagavond 8 u. Een nieuwe, hartenveroverende film van AUDREY HEPBURN Betoverend meeslepend gracieus charmant TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN GIJ KUNT RUSTIG RIJDEN als U uw W.A. verzekering bij ons sluit ALLE VERZEKERINGEN Vraagt vrijblijvend inlichtingen R. KOELEMEIJ Dorpsplein 34, Callantsoog - Tel. 02248-245 Mede namens mijn vrouw, bedankt onderge tekende allendie de afscheidsavond organiseer den en ons zulke fraaie cadeaux deden toekomen, recht hartelijk. Tevens wil ondergetekende van deze gelegen heid gebruik maken, om nogmaals alle oud- kampbewoners te bedanken voor de prettige samenwerking en hen allen een „goed kamp" op het nieuwe terrein toe te wensen. SCHAGER De onovertroffen Siebrands LIMONADE SIROOP is in 8 verschillende smaken verkrijgbaar bij uw kwaliteitskruidenier BUNGELOW of ZOMERHUIS TE KOOP GEVRAAGD H. B. Hendriks Haarlem Wagenweg 29 Telefoon 20518 (02500) geeft licht warmte en kleur met PLOEGSTOFFEN, keuze uit ruim 60 modellen Koningsweg 75-60 - Alkmaar Telefoon 3417 Dorpsplein 23 - Callantsoog Dagelijks auto sneldiensten Amsterdam - Kuststrook - Den Helder Koningsbruggen, Amsterdam De Ruijterkade, steiger 6, Tel. 40252 Den Helder, Weststraat 82 Tel. 02230-3382 Voor Amsterdam bespreken te Den Helder, vanaf Amsterdam aan de Ruijterkade.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 3