CALLANTSOOG Zaterdag 16 juni 1956 No. 1 Aan onze abonné's De moeite u/aard Een korte terugblik -6_1_ =- J- Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Midden in de zomer een schip op strand. Dat is het vorig jaar tot veler verrassing op het Callantsoger strand het geval geweest. Foto H. ROTGANS Toen op 25 juni de dichte ochtendnevel een weinig optrok, zageji verbaasde wandelaars dat een Texels kottertje er in geslaagd was zich boven op een dam te werken. De schipper had de garnalen, die hij wilde verschalken, te dicht onder de kust achtervolgd. Gelukkig was het windstil Met de volgende morgen opkomende vloed, kon het scheepje, geholpen door een ander kottertje weer vlot komen en kon het onbeschadigd haar visreis voortzetten. In de „Winterbadbode" hebben wij aan gekondigd dat wij onze abonné's van 1956 wederom als lezer zouden noteren, mits zij ons tijdig in kennis stelden dat zij als abonné wensten te bedanken. Gevraagd werd bovendien, om het abonne- nementsgeld voor half februari 1956 aan ons te doen toekomen. Bedankjes hebben wij slechts maar een paar ontvangen en dat verheugd ons ten zeerste, maar wij moeten daar direct aan toevoegen dat wel een groot aantal reeds hun abonnementsgeld op onze giro hebben gestort, doch noch lang niet allen. Met de door ons aangekondigde maatregel hoopten wij dat onze administratie minder zwaar belast zal worden. Wij gaan nu weer op de oude voet voortwerken en U vindt in dit nummer weer het bekende giro biljet. Wij hopen dat U weer in de rijen van onze abonné's zult worden opgenomen. Voor hen die reeds hun abonnementsgeld hebben betaald is dit natuurlijk niet van toepassing, nen zeggen wij vanaf deze plaats hartelijk dank. En gij nieuw of oud abonne, natuurlijk van harte welkom. Wij hebben de abonne mentsprijs ook dit jaar weer op f 1,25 per seizoen gehandhaafd, hetgeen met de hui dige prijzen van papier enz. wel niet geheel overeenkomt. Stort u onverwijld f. 1,25 op de giro van de V. V. V. „Callantsoog" no. 544513, u ontvangt de Badbode dan zonder verdere onkosten thuis. Ieder jaar stijgt ons lezersaantal en wij hopen dat ook 1956 niet ten achter blijft. Voor hen die dit jaar Callantsoog in hun vakantie bezoeken, is deze badbode zeker een onmisbaar onderdeel. Door een nog groter aantal abonnee's, wordt de exploitatie lonender en wij doen dan ook een beroep op een ieder als wij zeg gen „neemt een abonnement op de „Bad bode", de kosten kunnen geen bezwaar zijn. Meldt U direct na het uitkomen van dit nummer en de volgende badbode wordt netjes bij u thuis bezorgd of indien u dit wenst, op uw vakantie adres. Velen onzer gasten hebben vorig jaar tijdens hun verblijf hier onze nabuur gemeente Schagen bezocht, voornamelijk op de weke lijkse marktdag, de donderdag. Zij hebben toen de echt westfriese klederdrachten kun nen bewonderen. Een dansgroep, eveneens in klederdracht gaf westfriese dansen ten beste. Dit schouwspel dat vorig jaar voor het; eerst werd gehouden, zal dit jaar en dan op groter schaal worden herhaald. Op 28 juni a.s. zal men hiermede beginnen, hetgeen samenvalt met het feit, dat er weer enkele kooplieden zijn die die dag 50 jaar de schager markt bezoeken. Elke donderdag tot het einde van het sei zoen zullen deze westfriese dagen worden gehouden. Wij kunnen onze gasten aanbe velen deze dag eens te gaan bezoeken. DE DORPSBIBLIOTHEEK Wij kunnen onze gasten er op attent maken, dat de bibliotheek dagelijks is ge opend van 7 tot 8 uur, behalve zaterdags. Voor hen die hier niet bekend zijn, kunnen wij nog mededelen, dat de bibliotheek is gevestigd in de school. EVEN DOUCHEN Wij maken er onze gasten op attent, dat de gemeentelijke douche-inrichting in de school, geopend is op vrijdag van 16' tot 20 uur en zaterdags van 15 tot 21 uur: VOOR BUITENLANDERS Buitenlandse gasten worden verzocht zich, voorzien van hun paspoort, even op de se cretarie te melden. Willen de Callantsogers hun gasten ook hierop attent maken? Gij, die vorig jaar Callantsoog hebt bezocht en nu dit jaar hier weer uw vacantie komt doorbrengen, zult wel weer opmerken dat er weer iets is veranderd. De bungalowbouw aan de Lepelaarsweg is bijna voltooid en tevens zijn er weer een paar nieuwe woningen in gebruik genomen Het meest opvallend is toch wel de lunch room-pension „De Wijde Bliek", van de familie Vos, aan de Zeeweg. Dit prachtige gebouw heeft de entree van Callantsoog zeker weer veel fraaier gemaakt. Een riant uitzicht geeft zowel het gebouw als het zeer ruime terras. Wij wensen dan ook van deze plaats Jan en zijn echtgenote veel succes. Dan de familie de Vroom, die beslag heeft kunnen leggen op de zomerwoning „De Golf" aan de Zeeweg, dat thans is omgedoopt tot „Stella Maris" en dat is ingericht als pension. Het rraaie interieur, zal de gasten zeker goed doen. Dit is het enige niet, want de heer en mevrouw de Vroom voelden dat hier gebrek was aan enige verpozing voor de gasten. Naast hun pension hebben zij" een aardige midget- golfbaan ingericht, waar en daar twijfelen we niet aan, menig partijtje zal worden gespeeld. De opening hiervan was op Zaterdag 9 juni. Ook zij onze beste wensen. Op het nieuwe kampeerterreien „De Garnekuul", is nog een gebouw aan de, be staande gebouwen toegevoegd, hier kan men zijn rijwielen nu ook behoorlijk opbergen. Tevens zijn er nog enige huisjes bijgeplaatst, zodat er ook nog wat meer vacantie gelegenheid is gekomen. Vo.rig jaar heeft dit terrein de vuurproef doorstaan en is het die glansrijk te boven gekomen. Men gevoelde zich daar ,?3kyDlekker".

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1