CALLANTSOOG Zaterdag 7 juli 1956 No. 3 Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Het ei van Weerbericht Idyllisch plekje in „Het Zwanenwater" Zielig r Als u zo uw eitje kookt of bakt, dan komt men tot de ontdekking, dat de schaal daar van zeer broos is en menig keer slaakt men de zucht met het koken, dat de schaal kapot gaat. Alle mogelijke middeltjes worden aangewend om dit te voorkomen, het meest gebruikelijke is wel een beetje zout in het water. Maar de practijki leert, dat dit middel ook niet onfeilbaar is. Maar als men de kunst verstaat om er goed mee om te gaan, dan is het mogelijk dat men het ei, ongekookt en niet van steen, desnoods zo van de producent, over een, huis kan gooien, zonder dat het ook maar een gering kneusje vertoont. Niet iedereen is dit gegeven en wij zien daar ook geen kans toe, maar het bestaat en dat weten wij bij ondervinding. Wij hier in Callantsoog hebben zo iemand in ons midden, die deze kunst verstaat en ons dit daaawerkeiijii heeft getoond. Deze man is Jaap Buis, die zijn, domiche heeft in „het vosje" aan, de Op 'tLandtweg. Jaap is in zijn jonge jaren opgegroeid in het wijde polderland van Noordholland en toen hij de jeugdige leeftijd van 15 jaar had bereikt, hoorde hij van deze kunst en ging zich hierin bekwamen. Daarvoor waren na tuurlijk eieren nodig en voor dit kunststuk behoefde hij niet bij vader en moeder aan te kloppen, want die zagen hem komen met z'n kunstjes. Maar dat mogen we nu wel verklappen niet Jaap, in dat wijdse land waren de eendeneieren voor het rapen en hoewel toen ook reeds het rapen daar van was verboden, welk misdrijf Jaap toen vele malen pleegde, maar wat nu reeds is verjaard, zodat Jaap de politie daarvoor niet aan de deur zal krijgen, het experiment werd met die eieren uitgevoerd. Velen zijn er gesneuveld, totdat het moment kwam dat hij „de slag" er van te pakken kreeg en de eieren lustig door de lucht zweefden en even lustig weer op aarde landden met dartele snroneeties. doch on gedeerd. Het was ongelooflijk en als aaap er in latere jaren over sprak, keek men hem aan of ze zeggen wilden hij is |e"KJ Maar Jaap was niet zo achterlijk, dat hij het ongeloof in die ogen niet las, dan daagde hjj hen uit tot een weddenschap, welke natuurlijk grif werd aangegaan en menig ingezet pakje cigaretten verdween in Jaap zijn jaszak, want hetgeen hij beweerde, bracht hij tot werkelijkheid. Ook wij waren stomverbaasd, toen wij enkele jaren geleden hier, waar nu de nieuwe bungalows aan de Lepelaarsweg staan, toen nog kampeerterrein, Jaap de eieren over de kamphuisjes zagen smijten en heel hoor, geen greintje last. Lange tijd werd deze sport niet meer be oefend, doch dezer dagen ging Jaap weer aan de slag, maar het bleef bij enkele pogingen en die slaagden nou met zo goed. Zouden de schaaltjes teerder zijn dan enige jaren geleden, of heeft ook deze sport zijn training nodig?. Wij weten, dat Jaap het er niet bij laat zitten en zeker t.z.t. weer succes zal boeken want het is mogelijk, dat weten we. Jaap veel succes en horen wij er nog wat van. Bent u nieuwsgierig naar het dagelijks weerbericht, en wie is dit niet, btj zuivel handel Boeder, Dorpsplein kunt u dit meteorologisch nieuws lezen. Heeft u het wereldvermaarde Zwanenwaternog niet bezocht Doe het dan nog deze week, voor u weer naar huis gaat. U zult er geen spijt van hebben. Dagelijks voor het publiek geopend van 8.3017.30 uur. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de jachtopziener J. v. Honschoten. Daar stonden ze dan, Kees van Eek met. zijn medewerkers, op de langste dag van het jaar, de dag waarop, dat leerden wij toch al op school, de zomer begint,-, zielig en terneergeslagen te kijken naar het door hen afgepaalde gedeelte van „de buurt", waar straks een buurtfeest zal worden ge houden. En waarom stonden ze zo belabberd te kijken De buurtfeesten slagen toch altijd goed, waarom dan nu niet. Nou het was echt mis hoor, want het begin van de zomer was er niet, integendeel, huiverend stonden 7i'iVA°upiï<5'è^ftri DR-Seplndrnm die niet kwa- geluidsinstallatie de gasten en inwoners niet warm maken om hun neus buiten de deui te steken. Blij glunderend de hand vrien delijk wuivend en de strohoed op de blo zende kop, stond de pop van Vos popelend van ongeduld te wachten op de zachte lippen van de dames die straks zijn blozende wan gen zouden beroeren. De aanwezige orga nisatoren hebben ondanks de koude nog een ruim half uurtje gelaten gewacht op de dingen, in dit geval de mensen, die zou den komen, maar die dit niet deden. De zaak werd opgeruimd en de pop naar zijn woon stede gebracht, wachtend op betere tijden. Welnu die komen, want we laten het er niet bij zitten. Bekijkt u de agenda! maar eens in onze „Badbode", of kijk eens wat er in het kastje bij onze secretaris aan zijn woning Dorpsplein 34 wordt be kend gemaakt. Een hartig woordje willen we echter onze gasten en inwoners in de oren f luistere! en v/el, als we straks weer een buurtfeest gaan houden, geeft u zich dan spontaan op voor deelname. Beschouw het als een pretje en laat u niet door valse schaamte er van weer houden, om mee te doen. Hoe groter de deelname is, hoe prettiger voor allen die er naar staan te kijken en niet in het minst voor hen die de volksspelen organiseren. Laten we dat even afspreken. Tot ziens dan. Houdt Callantsoog schoon Enige weken geleden, verklaarde Henk Bakker zich bereid, om ons dorp steen-, glas- en papiervrij te maken. Daar is hij enige dagen mee bezig geweest en het resultaat was duidelijk zichtbaar. We hopen nu van harte, dat dit ook zo zal blijven. U kunt hier allen aan mee werken. Gooit geen papier meer op straat. Laat u een fles vallen en dit kan de beste overkomen, vraag dan een bezem en deponeer de stukken in een vuilnisbak. Uw eigen kinderen zullen u dankbaar ziin en Caïlantsnop" hliift mnni sohnnn DE EZEL „Vader", vroeg eens kleine Fransje Toen hij zittend op pa's rug, Paardje reed vanuit de kamer naar de voordeur en terug. „Pa krijg ik van Sinterklaas nou Een echt paardje en een stal Jongenschrok pa, dat kan Sintje, Niet betalen ben je mal „Dan een ezel maar", zei Fransje En hij vuurde vader aan „Loop wat harder, kom nou beestje, Hola paardje, bljf eens staan Zes december daar ging Fransje, Vol verwachting naar benee, En daar stond een houten ezel! Dat viel Fransje eerst niet mee. Maar toen pa weer op z'n knieën En klein Fransje op z'n rug, Door de kamer kroop, kwam Fransjes goed humeurtje gauw terug. En hij klom van vaders rug af Stapte naar zijn moeder toe, Zei: ,,'k Kreeg wel geen echte ezel maar 'kheb vader nog hè, moe.''" JAN IVILMA j

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1