KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK, CALLANTSOOG GEREFORM, KERK, SCHAGEN KATHOLIEKE KERK, 't ZAND MIJNHEER DE REDACTEUR Schuchter begin ZE DEDEN HET GOEDI Vaaru/e) school De reisclub FILMS voor de komende week AGENDA Zomerfeesten 1956 te Callantsoog Zomerfeesten 1956 te Groote Keeten Zondag 22 juli, v.m. 10 u. dr. Terlaak Poot Onderwerp: „Mens erger je niet" (Ps. 37 1) en n.m. 7.30 u. dr. Terlaak Poot Onderwerp: „De dode Gemeente" (Op. 3:1) Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog 11 /2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt weer geluidt. Zondag 22 juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. A. Reen van Alkmaar Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. Zondags, H. Mis 7 u„ 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. Met belangstelling heb ik uw stukje ge lezen over het „gezonde" leven in Callants oog. Graag zou ik hierop even willen terug komen. U schrijft, dat er uit de gemeente Callants oog 90 bejaarden een tocht maakten en met de zieken en zij, die niet meekondeny zou dit getal de 100 wel kunnen halen. Dit is inderdaad een respectabel aantal. Maar de 150 die ik u opgaf, komen alleen maar van Schagerbrug. Uit de gehele ge meente zouden we met een getal van 500 kunnen komen, In de Zijpe houdt n.1. ieder dorp de tocht op zich zelf. En wat het gezonde klimaat aangaat, is dit in de Zijpe ook prima. Als ik u vertel dat we dit jaar voor de 26ste maal met onze oudjes uit reden en dat er onder de dames één is, die al deze 26 tochten heeft meegemaakt. Aan de oudste deelneemster, 86 jaar, en de oudste deelnemer, 88 jaar, werden bloemen uitgereikt. U ziet dus wel dat wij er ook „gezonden" bij hebben. Intussen kan ik u zeggen dat ik dergelijke tochten prachtig vindt voo:r onze bejaar den, maar voor de organisatoren is het ook geen onprettige dag, want men heeft een dankbaar g ezelschap. Een commissielid. Naschrift van de redactie Het doet ons goed, dat het geachte commis sielid van de bejaardentocht te Zijpe op ons stukje „In Callantsoog gezond leven" terug komt. Wij waren zo naief, om het door hem genoemde aantal bejaarden voor de ge hele gemeente Zijpe te beschouwen. Het bleek echter alleen Schagerbrug te betreffen een vergissing onzerzijds. Het aantal inwoners van Schagerbrug ken nen wij niet, dat is in een gemeente als de Zijpe rekbaar, maar het zullen er wel niet driemaal zoveel zijn als in Callantsoog, dus zouden zij er inderdaad een respectabel aantal bejaarden hebben. En dat is het nu juist, wat wij weer niet nemen, want dan zou het in Callantsoog geen gezond wonen zijn. Nu bestaat er in Schagerbrug een tehuis (en een prachtig tehuis) voor bejaarden en wij hebben ons laten vertellen, dat de inwoners daarvan met de Schagerbrugger bejaarden op reis gaan en dan geacht commissielid, dan klopt er iets niet. Dan loopt uw bejaar den-machinetje een beetje over zijn toeren, want onder de inwoners van „Zuiderzon", zijn een groot aantal geimporteerden. Zelfs bejaarden uit Callantsoog hebben daar een uitstekend tehuis gevonden. Geacht commissielid, laten wij maar aan nemen, dat Zijpe niet ongezonder is dan Callantsoog, dan zijn wij beiden tevreden. Donderdagavond, 12 juli 1956. Volgens de kalender middenzomer, maar moeder natuur besliste anders en deed ons denken aan een koude vroeg voorjaarsdag. Weer hadden de organisatoren van de buurtfeesten volksspelen op het programma staan en waren vast besloten deze dit maal door te laten gaan. Op de vastgestelde tijd was alles inj orde, uit de luidsprekers weerklonk vrolijke mu ziek over net dorpsplein, maar zij voor wie deze volksspelen bestemd waren, de volwassenen, lieten verstek gaan. De jeugd was vertegenwoordigd, die vrolijk aarte lend de tijd verkortte met ravotten. Hebben de ouderen geen zin, dan de jeugd maar zo besloot de commissie. Het roer werd omgegooid en inpiaats dat de kruiwagens over de planken daverden, liepen de lichte snelle voetjes van de jeugdige gasten en inboorlingetjes daarover om elkaar de eer te betwisten. Als eersten traden de 5 tot 8 jarigen in ;het strijdperk. Natuurlijk waren er winnaars en verliezers, doen de laatsten mochten uit de handen van Kees van Eek terstond na hun prestatie een lolly in ontvangst ne men, een pleister op de „verliezerswonde". „Mannen en vrouwen" kwamen tegen el kaar uit en hier toonden de dames zich nu eens niet van haar zwakke zijde, want als eerste kwam Netty Baken uit de strijd en als tweedeprijswinnaar Harry Bok. De volgende catagorie waren jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar, die; felle strijd leverden. Hier was het weer een meisje die de jongens de loef afstak, want hier ging Ida Noordhuis met de 1ste prijs strij ken en moest Arie Kruit met de tweede prijs genoegen nemen. Inmiddels waren rond het lijntje vele ouderen komen opdagen en konden ten slotte toch nog de aangekondigde krui wagenraces voor paren doorgaan. Tien heren wisten tien dappere dames te animeren om gezamelijk te trachten een prijs in de wacht te slepen. Menigq span nende rit moest worden gereden en niet altijd ging de weg over rozen, maar, ten slotte waren het de heer Breughel en mevr. Straat die met de eer gingen strijken en als eersten eindigden. Met bewonderens waardige snelheid en zuiverheid reed mevr. Straat de kruiwagen over de planken, zodat haar partner wel een veilig gevoel gehad zal hebben, dit in tegenstelling met enkele andere mededingsters, die hun passagiers met het zand lieten kennis maken. De tweede prijs was voor het duo Jan en Truus Dikkerboom, broer en zuster uit het Friese land, die met de eer van het „heite- lan" hoog hielden. Volgens ons is deze avond toch nog goed geslaagd, ondanks het schuchtere begin. Tot een volgend keer. Op de Chr. U.L.O. school in Den; Helder, werd Trijntje de Jong bevorderd naar de tweede klas. Kees Vriesman behaalde j.1. maandag zijn U.L.O. diploma. Hij was een leerling van de Schager U.L.O. Vrijdag de 14 juii verlieten zeventien leer lingen de O.L. school. Dit maal was het niet alleen de 7de klas, maar ook de 6de, daar de school in de toekomst zesklassig zal worden. 's Morgens kwamen alle kinderen en hun onderwijzers in het zaaltje bijeen. Ook burgemeester Correljé, dominee Terlaak Poot, opperwachtmeester Kooij en nog enige anderen behoorden tot de genodigden. De jongens en meisjes brachten met veel vaart een aardig programma, bestaande uit zang, muziek, goochelen, film en een to neelstukje, dat buitengewoon in de smaak viel n.1. „De schat op het apeneiiand". Namens de scheidende kinderen, bood Tinie v.d. Ham een toneelschijnwerper aan. Deze paste prima in het zaaltje, zodat het nu wel een echte toneelzaal wordt, 's Middags stonden alle leerlingen nog een maal rond de vlaggenmast en na het zingen van een vakantielied werd de schoolvlag naar beneden gehaald en dit betekende te vens, dat de vakantie begonnen was. Voor allen een vreugdevol begin, want er waren dit jaar geen zittenblijvers. De reisclub van Callantsoog, die reeds negen keer jaarlijks een reis van een dag' voor haar leden had uitgestippeld en thans voor de taak staat, om dat ook voor de 10de keer te doen. Het is begrijpelijk, daï niet iedere reis aan een ieder voldoening schenkt en de reisleider moet weieens klachten in casseren, die soms ook gepaard gaan met bedankjes. Dit is thans ook het geval en ook nu staat de gelegenheid open om zich 'als lid op te geven voor de reis 1957. Hiertoe be staat gelegenheid tot 1 aug. a.s. op welke datum men weer met het sparen begint. Men kan zich aanmelden te Groote Keeten bij het bestuurslid K. Hollander, Achterweg 5 en te Callantsoog bij de heer; R. Koelemeij Dorpsplein 34. Dinsdag 24 juli in hotel „de Vries", Korporaal Wanhoop, met in de hoofdrol George Formby, welke naam voor een gees tige film borg staat. Zo ook in deze. George is bij de landstorm en wordt bijna als mislukkeling uit de landstorm gezet. Door een handige manouvre weet hij dit onheil te voorkomen. Wilde avonturen volgen, met een goed happy end. Donderdag 26 juli draait de film Guitaren der Liefde Hierin spelen o.a. Vico Torriani, de bekende zanger, met de wereldberoemde Mantovani en zijn Charmaine orkest, tesamen in een amusementsfilm zoals er zelden aan de markt komen. Twee namen met wereldfaam: Mantovani en Torriani in een film die het publiek ongekend bezig houdt. Melodieen, die u kent en die iedereen) eerst daags zal kennen. DINSDAG 24 JULI Vliegerfeest DONDERDAG 26 JULI 4* Buurtfeest, koppensnellen ZATERDAG 28 JULI 4* Tonknuppelen ZONDAG 22 ]ULI 4 J Strandfeest DINSDAG 24 JULI 4Volksspelen Agenda voor augustus volgt nog. Nadere bijzonderheden volgen in de Badbode. Voor Callantsoog wordt dit nader bekend ge- 4* maakt bij de secretaris V.V.V. Dorpsplein 34, voor Groote Keeten bij winkelier A. v. Scheijen. Om deze festiviteiten te doen slagen vragen wij 4* de medewerking van onze gasten zowel als van de inwoners. De feesten zijn voor volwassenen 4> (dames en heren of paren) en kinderen. ■SAAAAAAAAAAAAA^AAAA^^AAA^^^^AA^

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2