CALLANTSOOG Zaterdag 28 juli 1956 No. 6 Ter herinnering Hoe speelt men Midget-golf Bazar-nieuws Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Telefoon 02247272 Zondag 22 juli te omstreeks 3.30 uur ging er plotseling onder de vele bezoekers van ons strand het droeve bericht dat er even ten noorden van het verpachte strand een jongetje was verdronken bij het baden in zee. Terstond verstomde het rumoerige strandleven en de gedach ten van allen gingen uit naar het kind, dat nog onder behandeling was van de leden van de E.H.B.O. die alles in het werk stelden om de levensgèesten weer te trachten op te wekken. Helaas het mocht niet baten en Dr. verheul kon slechts de dood constateren. Ook wij betuigen langs deze weg onze innige deelneming aan de familie Kremer, wier achtjarig zoontje zij op zo'n droeve wijze moesten verliezen. Naar aanleiding van het droevige ongeval dat hier zondag j.1. heeft plaats gehad, moeten wij terug gaan tot het jaa. 1937, toen wij hier het laatste verdrinkingsgeval in zee hebben meegemaakt. Toen betrof het een manspersoon van omstreeks 27 jaar die de onvoorzichtigheid beging van de kop van een strekdam in zee te springen, het geen hem noodlottig werd. Nadien zjjn wij hier gespaard gebleven van een dergelijk ongeval. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Douche-inrichting in de school: geopend Vrijdags van 16 tot 20 uur. Zaterdags van 15 tot 21 uur. Verzocht wordt, de kinderen zaterdags vóór 6 uur te laten douchen. Hotel Ben de Vries: FILM. Dinsdag 31 juli en vrijdag 3 aug aanvang 8 uur. Zaterdag- en zondagavond dansen, aanvang 8 uur. Zondag 8.30 uur, R.K. kerkdienst. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Schagen. Aanvang der dansen 11,30 uur. Iedere vrijdag kaasmarkt te Alkmaar, met de traditionele kaasdragers. Pension „Stella Maris" Zeeweg 27 a, midget golfbaan, dagelijks geopend. Dagelijks geopend voor het publiek, het natuurreservaat „Het Zwanenwater". Voor een rustige rit naar en in het „Zwanenwater" per paard en wagen van Adr. Vos, Dorpsweg 2. Zaterdag 28 juli, het oud-hollands volks vermaak, tonknuppelen op het Dorpsplein. Buitenlandse gasten, met paspoort binnen 24 uur melden op het gemeente secretarie. Verdwaalde kinderen op het strand bij de E.H.B.O. post afleveren. Deze vraag werd ons de laatste tijd wel eens gesteia, vooral nu wij hier in Caiianis- oog zo'n baan hebben waar dit spel op ge speeld kan worden. Wjj moesten daar helaas net antwoord op schuldig blijven, onbekend aat wij waren, met dit betrekkelijk rustige, desnietemin aangename spel. Om onze kennis te verrijken hebben wij ons in ver binding gesteld met de exploitanten en mochten wij het volgende daarvan ver nemen. Golf is een kostbare sportbeoefening en heeft men gezocht naar een goedkopere oplossing, welke de sportieve mens niet temin dezelfde voldoening geeft. De op lossing dan, werd gevonden in het z.g. midget-golfspel, het miniatuur golfspei. Hierbij neeft men banen in allerlei vorm en van allerlei maaksel, welke met randen zijn afgesloten en men speelt daarop met een kleine doch veerkrachtige bal. Op de banen bevinden zich verschillende hinder nissen, zoals poortjes, muurtjes, heuveltjes enz. enz. en aan het einde is deze cirkel vormig met in het midden een putje, de z.g. hole. Het is su de kunst de bal door middel van de stick een slag te geven in de bepaalde richting, waarbij men rekening moet houden met de afstand waarover deze zich moet verplaatsen, om dan uiteindelijk in de hole terecht te komen. Hiermede is het spel dan op die baan beëindigd en gaat men naar de volgende baan over, alwaar men de bal plaatst op het met wit aange geven vlakje. Voor zo'n miniatuur golfbaan worden spel regels samengesteld waarbij o.a. is bepaald het aantal slagen dat men maximaal mag geven, om een hindernis te nemen. Lukt dat niet dan moet men de bal met de hand voorbij deze hindernis plaatsen en verder spelen. Indien men onverhoopt de bal over de rand buiten de baan slaat, dan moet mem. deze op pl.m. 10 cm. afstand van de rand en op de plaats waar hij er over sprong, plaatsen en weer verder spelen. Komt de bal na het uitlopen van een slag tegen de randi dan wel tegen een hindernis te liggen, ook dan plaatst men hem op pl.m. 10 cm.i afstand daarvan om daarna weder het spel te ver volgen. Elke miniatuur golfbaan heeft zijn be paalde hindernissen en deze alsmede het aantal strips waaruit de baan bestaat, be palen het aantal maximaal te geven slagen per strip. Een en ander vindt men vermeld in de spelregels voor de gehele baan., Het is derhalve wel duidelijk dat het doel van het gehele spel is om met het minste aantal slagen met stick of putter de bal van het punt van afslag in de hole te spelen. Bij aanvang van het spel ontvangt men een blocnota, waarop men het aantal slagen per strip voor iedere speler kan noteren, terwijl achter op het schutblad het maximum aan tal slagen voor elke baan vermeld staat en tevens het totaal voor de gehele baan. Dit is althans zo op de midget golfbaan, bij pension „Stella Maris". Dan kan elke speler na afloop van het spel zien in hoeverre hij of zij meer of minder daarvan is afgeweken. Men kan dit spel ook met een groepje spelen. Winnaar is hij of zij die het geringste aantal slagen over alle strips heeft nodig gehad. De kleuren van de banen, zoals deze bij „Stella Maris" zijn, heeft noch met het spel, noch met de puntentelling iets te maken, dit. is zuiver decoratie. Wij zouden de gasten willen aanraden eens een kijkje te gaan nemen. Wij kunnen er nog bij vermelden, dat een ieder daar te recht kan en heeft u moeilijkheden met de spelregels, de exploitanten geven u gaar ne de gewenste inlichtingen. In ons vorige nummer hebben wij in het kort melding gemaakt van de gehouden bazar van de herv. vrouwenvereniging. Bij de opening bleek ons, dat de dames kosten noch moeite hadden gespaard, om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken en inderdaad zijn zij daarin ten volle geslaagd. Bij de opening waren al velen aanwezig toen Dr. Terlaat Poot een in leidend woord sprak over het doel van deze bazar. Mede kon hij een welkomst woord spreken tot burgemeester en mevr. Correljé en wethouder Sleutel, vertegen woordigende het gemeentebestuur. Dank bracht hij aan allen, die hun krachten hadden besteed om deze bazar te doen slagen en sprak hij de hoop uit dat zowel gasten ais inwoners van Callantsoog hun bijdragen zouden verlenen voor het wel slagen van deze bazar, waarvan de baten gelijkelijk zullen worden verdeeld voor de verlichting van het torenuurwerk en res tauratie der Ned. Herv. kerk. Daarna gaf hij het woord aan burgemeester Correljé met verzoek aan deze, om de bazar officieel te openen. Deze sprak dan allereerst zijn dank uit voor de uitnodiging die hij had ontvangen en roemde het ontzaggelijke werk dat dooi de vrouwenvereniging was verricht om hier, in de volksmond de schuur van Jan Schager, zo'n keurig verzorgde bazar in te richten. Bestond er voorheen geen band tussen burgerlijke gemeente en de vrouwen vereniging, thans is dit wel het geval, daar van de baten thans ook een gedeelte ten goede komt om te komen tot het aanbren gen van verlichte wijzerplaten aan ons torenuurwerk, dat van de gemeente is Reeds heeft het gemeentebestuur opdracht gegeven tot het uitvoeren van het werk en sprak hij de hoop uit, dat dit binnenkort is voltooid. Hij dankte hiervoor de vrouwen vereniging die daartoe reeds eerder het initiatief had genomen. Met een oproep aan de gasten en inwoners om mede te helpen deze bazar te doen slagen, verklaarde hij deze bazar voor ge opend. Direct darna ontplooide zich een gezellige drukte, die beide dagen bleef gehandhaafd. Uit de mond van de organisatoren mochten wij na afloop vernemen, dat ook dit jaar deze bazar als geslaagd kan worden beschouwd. Wandelkaar ten van Callantsoog Wandelkaarten van Callantsoog zijn ver krijgbaar bij de penningmeester, dagelijks op het gemeentehuis. Prijs 25 cent.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1