CALLANTSOOG Ons laatste nummer Zomer 1956 Ter herinnering Beleefd verzoek De kerstbadbode Zaterdag 25 augustus 1956 No. 10 Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Dit is dan weer het 10de en laatste nummer van onze „Badbode" en voor dit seizoen leggen wij het bijltje er weer bij neer. Wij hopen dat u ons courantje weer met plezier hebt gelezen. Mogen er enige on effenheden zijn geweest met de bezorging er van, we hopen dat u het ons niet kwalijk neemt. Het seizoen is behoorlijk druk ge weest en onze administrateur heeft heel wat aan zijn hoofd gehad. We hebben voor zover de adressen bij ons bekend waren de „Badbode" zo mogelijk op tijd aan de diverse vakantie-adressen gezonden. Helaas hadden wij niet alle adressen en hopen daarover op een volgend jaar te kunnen beschikken. Wij hebben achter zomer 1956 maar één vraagteken gezet, maar het mochten er wel velen zijn. Als wij niet beter wisten, zouden we moeten schrijven, „Herfst 1956" en dan konden wij nog niet eens spreken van een mooie herfst. Velen onzer gasten zijn teleur gesteld naar huis gegaan. Daar waar zij; naar hier voor kwamen, n.1. mooi zonnig strand weer, bleef een vrome wens. Ondanks dat troffen wij onder hen vele optimisten. Dagelijks hoorden wij, „misschien is het morgen beter weer", of wel van hen- die hier pas waren aangekomen, „och wij heb ben nog 14 dagen of een maand voor de boeg" allicht zitten daar nog enige dagen mooi weer tussen. In deze hoop hebben wij de gehele zomer geleefd en zijn de vele wensen niet in vervulling gegaan. Het mocht niet zo zijn. Storm, afgewisseld met flinke buien, hebben veler vakantie hier en elders geheel of gedeeltelijk doen mislukken. Straks zullen wij weer cijfers in de nieuws bladen lezen van het K.N.M.I. te de Bilt met vergelijkingen met andere jaren en dan zal het wel zo zijn dat we er nog niet eens zo slecht zijn afgekomen, want het dat of dat was toch nog slechter. Een schrale troost overigens. Maar we laten de moed niet zakken en zullen ons weer voorbereiden op het volgend jaar. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Schagen. Aanvang der dansen 11,30 uur. Iedere vrijdag kaasmarkt te Alkmaar, met de traditionele kaasdragers. Pension „Stella Maris" Zeeweg 27 a, midget golfbaan, dagelijks geopend. Voor een rustige rit naar en in het „Zwanenwater" per paard en wagen van Adr. Vos, Dorpsweg 2. Hotel Ben de Vries: Zondag 8.30 uur, R.K. ke: uenst. Zaterdag- en zondagavond dansen, aanvang 8 uur. FILM. Dinsdag 28 en vrijdag 31 augustus, aanvang 8 uur. Die mannen heb ik meer gezien, dit zal de eerste reactie van de lezers van onze „Badbode" van voor enkele jaren geleden zijn, wanneer zij beide foto's aanschouwen. Inderdaad u heeft gelijk. Deze foto's zijn niet nieuw, maar toch meenden wij bij ons afscheid deze keer beiden nog even in het licht van de schijnwerper te moeten zetten. Ilinks ziet u Maarten Mooij, genietend van rust in het duin en rechts Hendrik Kooger, een vracht strandhout torsend op zijn brede rug Beiden genieten een stevige ouderdom, Maarten welgeteld 92 jaar en 32 weken en Hendrik 76 jaar en 13 weken, reken maar uit, Hendrik eigenlijk nog maar een „broekie" bij Maarten vergeleken. Beiden hebben in de tussengelegen tijd dat wij ze in onze „Badbode" plaatsten zo het een en ander met de gezondheid te kampen gehad, maar beiden hebben de nodige kracht op gebracht om er weer bij op te klauteren. Maarten moest in mei van dit jaar onder vinden dat de kracht van enkele snel- fietsende wielrenners, sterker was dan hij, want hij was zo onfortuinlijk om bij het oversteken van de straat van het Dorps plein, door een groepje renners te worden aangereden. Lange tijd was het onzeker of Maarten in ons midden zou blijven, maar ja wel, op een zeker moment kon dokter Foto's H. ROTGANS Verheul constateren, dat hij er weer boven op kwam en ziedaar nu zien wij Maarten dagelijks zijn loopoefeningen weer maken op de berm van het Dorpsplein, met als verlengstuk de Schoolstraat. Hij maakt zijn praatje weer en zijn pijpje smaakt hem weer best. Houden zo Maarten. Hendrik mag dan de 92 jaren en daarmede de oudste van de gemeente Callantsoog nog niet behaald hebben, op zijn leeftijd moet men ook geen mankementen krijgen, want dan kan het eveneens mis gaan. Het afge lopen jaar lieten de benen Hendrik in de steek en moest hij lijdelijk toezien hoe een ander de strandhoutjes binnen sleepte. Rustig heeft hij het verloop van het proces in huis moeten afwachten en ook hij bleek weer in staat om de stap op te nemen en konden wij hem weer op het Dorpsplein zien wandelen. Zal zijn snelheid per uur iets bij vroeger hebben ingeboet, zijn ge stalte en vooral de martiale snor, trekken nog de aandacht. Om zo aan te zien durft Hendrik de levensstrijd nog wel enkele jaren aan. Beide oude Callantsogers, houd je taai, op dat wij later in onze „Badbode" nog eens over jullie kunnen schrijven, eveneens nog in goede gezondheid. Tot zo lang dan. Onze leden verhuurders weten nu zo lang zamerhand wel wat hun in september te wachten staat. De aan de V.V.V. verschul digde bijdragen zullen zo mogelijk in die maand worden verrekend. Tevens zullen wij dan weer de gegevens opnemen voor de statistiek. Maakt u even een briefje klaar waar u van begin af de data's, wanneer u gasten hebt ontvangen, wanneer zij zijn vertrokken, het aantal personen, gesplitst van 15 jaar en ouder en beneden die leeftijd en de plaats vanwaar zij kwamen, hebt ingevuld. Namen en adressen hebben wij overigens niet nodig. Dat vergemakkelijkt ons werk. Het klinkt wel wat vreemd in de oren, „Kerstbadbode", maar wij wisten er eigen lijk geen andere of betere naam voor te vinden. Ook nu weer hopen wij met de kerstdagen met deze winterbode te komen. Dat brengt u weer even in vakantie-sfeer. In die dagen worden de vakantieplannen voor het volgend jaar reeds weer besproken en hopen wij, dat u ook weer aan Callants oog denkt. Bespreekt, vooral voor het hoogseizoen, vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. Reeds nu komen de aanvragen voor 1957 al weer binnen. Dat belooft weer iets te worden.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1