KERKDIENSTEN Koppensnellen Vossenjacht Lampion-optocht Bij het laatste nummer Vriendelijk dank Waterstanden HERV. GEM. CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". ZONDAG 26 AUG. a.s. 10 uur v.m. Ds. J. H. Klein Wassink van Bergen Nh. 7.30 uur n.m. Cand. t. d. H. D. Boersma van Amsterdam Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog 11/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt de klok weer geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 26 aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. KERKNIEUWS Nu de laatste „Badbode" weer verschijnt en u ons dorpje weer verlaat, groeten wij u als kerkelijke gemeente van Callantsoog. Mocht u onze kerkelijke zorgen mee willen tillen het gironummer is 451643, ten name van de Ned. Herv. Kerk. Koning Frederik de Grote als dievenmaat. Op zekere avond liep Koning Frederik de Grote eens door de audiëntie-zaal van zijn paleis te Potsdam, dat hij had laten bouwen in zorgvuldige nabootsing van het paleis „Sans Souci", te Versailles. In die zaal hing een zeer kostbare klok aan de wand: Een man stond op een ladder en probeerde deze klok van de haak te lichten. Het lukte hem niet. want de ladder schoof telkens weg op de gladde parketvloer. „Wat doe je daar vroeg de koning! De man keek naar beneden en antwoordde rustig „Ik ben de bediende van de hof- horlogemaker. Mijn baas heeft van de Inten dant opdracht gekregen, om deze klok na te kyken en schoon te maken. Nu moet ik dat ding van de muur halen, maar ik heb last met die ladder. Hy wil niet blijven staan. Wil je hem niet even vasthouden „Natuurlijk", zei de koning, „Kijk, ik houd de ladder vast en nou kan jij die klok af- ïnemen. Ga je gang maar, ik houd hem wel De man vond het prachtig, tilde de klok van de haak, mompelde een bedankje en ging met het uurwerk onder de arm de zaal uit. De volgende morgen zat de koning voor zijn schrijfbureau, om de stukken van de dag door te zien. Hij trof een rapport aan van de Intendant, met vermelding, dat de kostbare klok in de audiëntie-zaal op on verklaarbare wijze verdwenen was. Het kon niet anders, of dit waardevolle uurwerk was door een onverlaat gestolen. De dief moest gevonden worden of de koning maar even het bijgevoegde bevel tot opsporing aan de politie wilde tekenen dan zou het onder zoek direct worden ingezet. De koning had er werkelijk pret in, toen hij dit rapport las. Nu snapte hij, wie die „bediende" was geweesteen ordinaire dief natuurlijk. Maar zijns ondanks had hij schik in het geval. Dat was een koude vent ge weest Wat een brutale kerelMaar ook. wat een tegenwoordigheid van geest Wie schetst de stomme verbazing op het gezicht van de Intendant, toen hij zijn rap port terug kreeg en zag, dat de koning op de rand geschreven had „Vervolg de spits boef niet, want ik heb zelf hem bij zijn diefstal geholpen De zaak werd geseponeerd. L. D. T. P. —o—o—o— GROOTE KEETEN Autoraces In Groote Keeten werden op het strand de aangekondigde autoraces gehouden. Het parcours was blijkbaar danig bochtig, want enkele jeugdige coureurs hadden blaren in hun handen. Het geronk van de motoren werd overstemd door de aanmoedigings- kreten van de toeschouwers. Ruim 50 deel nemers bekampten elkaar in twee groepen, waarvan de uitslag was als volgt Groep van 6 t.e.m. 8 jaar le prijs Gurie de Wit, 2e pr. Jan Brouwer, 3e pr. Gerda van der Ham, 4e pr. Anneke Leideritz. Groep 9 t.e.m. 13 jaar le prijs Leo Tas, 2e pr. Frida Eradus, 3e pr. Marjan Brouwer, 4e pr. Hans Oskam, 5e pr. Ger Tas. Op een door de weekse dag werd te Groote Keeten koppensnellen gehouden. Hiervoor waren 26 liefhebbers van 14 jaar en ouder, die hun uiterste best deden om zoveel mogelijk koppen af te slaan. Geblinddoekt werden de deelnemers los gelaten op hun slachtoffers en vele kreten van ontzetting werden over het strand geslingerd, wanneer een slachtoffer op een haar na werd ge veld. Mevrouw Sukel sloeg met een uiterste trefzekerheid, wat eng van een vrouw hê, en overtrof haar mede vrouwelijke en mannelijke collega's, waarom zij dan ook met de eerste prijs ging strijken. Tweede werd Jan Dekker, derde Paul Klijnhout en 4e de heer Woudstra uit Meppel. De op donderdag 16 augustus gehouden „Vossenjacht" werd niettegenstaande het minder goede weer toch een succes. Om half acht waren heel wat gasten in café Van Scheijen aanwezig, alwaar de spelregels bekend werden gemaakt. Reeds een kwartier nadat de jagers op de vossen waren losgelaten, was de eerste vos onder schot, maar deze dame keek niet goed uit en weg was haar kans op de. prijs. Mevr. v. d. Hoef—v. Doorn uit Kortenhoef deed het beter en nam de „Grote Vos" voor haar rekening, ging in vlug tempo haar opdrachten uitvoeren en verdiende alzo de le prijs, een foto-toestel, De heer Van Doorn, ook een vaste klant van „De Onder neming" won de 2e prijs, een souvenir van Groote Keeten. Velen bleven na de prijs uitreiking bij Van Scheijen nog even ge zellig „plakken". Vrijdagavond is na veel wikken en wegen de lampion-optocht, na al eens te zijn uit gesteld. toch doorgegaan. Ee enkele lampion gaf de geest en er waaide er wel eens eentje uit, maar toch viel het nog al mee. Pl.m. 80 kinderen waren op tijd aanwezig met hun lampion. Voor het fanfarecorps met slaande trom vertrok, hadden de kinderen hun beloning (een grote spek) in ontvangst genomen. Ee klein vuurwerk besloot deze avond. v. d. W. Nu alweer het laatste nummer van de „Badbode" de wereld in gaat, kunnen wij, als drukker, niet nalaten, ook een paar regels te schrijven. In de eerste plaats willen we onze dank uitspreken voor de prettige samenwerking welke we met de kersverse redacteur heb ben gehad. Hoewel het in de voorjaarsvergadering alles in „kannen en kruiken" bleek te zijn, na het bedanken van de heer Lastdrager als redacteur, bleek er plotseling een grote moeilijkheid te ontstaan., wat betreft de nieuwe functionaris, vlak voor het ver schijnen van het eerste nummer. Goede raad was duur. De heer Koelemeij nam de schrijfmachine ter hand en de heer Van Eek verzorgde de advertenties en alles kwam op zijn pootjes terecht. Ook met de heer Van Eek hebben we prettig samengewerkt en we hopen, dat het met de uitgave van de „Kerstbode" op dezelfde wijze zal gaan. Dat het alle 10 nummers slecht weer ge weest is, is gelukkig niet onze schuld, wij hadden het ook graag anders gezien. Zij die ons enige copie hebben gezonden voor onze „Badbode" van dit seizoen, brengen wij langs deze weg onze wel gemeende dank. De adm. FILMNIEUWS Dinsdag 28 augustus draait in zaal De Vries de film „De grote Caruso". Deze film brengt het leven van de grote zanger Enrico Caruso in beeld, met in de hoofdrol Mario Lanza. Deze film toont hoe de legendarische figuur Caruso met zijn gouden stem de harten van 's werelds schoonste vrouwen veroverd. De romantische geschiedenis van een straat zanger, die eens de grootste tenor aller tijden zou zijn. De macht van Caruso's gouden stem herleeft in Mario Lanza's cre atie. Een van MGM's grootste Mario Lanza films, met 27 songs, die u zullen verrukken. „Koning der manege", is de titel van de film welke vrijdag 31 augustus wordt ver toond. Een circusfilm waarin liefde, jalou- zie en rivaliteit de boventoon voeren. Deze film toont de sensationele opkomst van een circus-artist tot wereldberoemd opera-tenor. Nog slechts een paar dagen is het „Zwanen- water" voor het publiek toegankelijk. Neem de kans waar, om een kijkje te nemen in dit mooie natuurreservaat. Dagelijks opengesteld van 8.30-^17.30 uur. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de jachtopz. J. van Honschooten, Zuid Schinkeldijk 1. Hoog water Laag water Zondag 26 aug. 6.45 4.05 19.10 16.15 Maandag 27 aug. 7.25 4.40 19.45 16.50 Dinsdag 28 aug. 8.- 5.10 20.25 17.25 Woensdag 29 aug. 8.45 5.50 21.15 18.10 Donderdag 30 aug 9.45 6.45 22.20 19.10 Vrijdag 31 aug. 7.55 11.15 20.35 Zaterdag 1 sept. 0.30 9.30 12.50 22.10 Zondag 2 sept. 1.35 11.— 14.10 23.30 Maandag 3 sept. 2.40 12.05 15.10 Dinsdag 4 sept. 3.35 0.15 16.05 13.—

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2