KERKDIENSTEN W aterstanden HERV. GEM. CALLANTSOOG in dc Zondag 6 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Dr. Terlaak Poot GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bockstraat Zondag 6 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug Zondag 13 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Stranddienst E.H.B.O. Hoe bestaat het. Het Dorpsplein Bijeenkomst plattelandsvrouwen. Belangrijk. Zangavond. Meeuwen vallen aan. Hoe heet die schelp 7 Blijft bij de dammen vandaan. Filmrweuws. EEN GOEDE en SOLIDE VERZEKERING sluit U bij Maatschappij „W 0 U D S E N D" Verzekeringen op elk gebied, ook uw televisie tegen All risk. Vraagt inlichtingen Agent: R. K O E L E M E IJ, CALLANTSOOG. Telef. 2248 - 245 „Kerk van Johannes, de Evangelist". Predikant dr. L. D. Terlaak Poot Pastorie, Zeeweg 51. Telefoon 324. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als U zondags de kerkklok hoort luiden, dan duurt het nog I1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt de klok weer geluidt. Contact-adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. Zondags, H. Misj 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel Rademaker H. Mis te 8.30 uur. ZONDAG 7 JULI 1957 10—14 uur Jb. van der Fluit Th. van Diepen Henk de Groot 14—18 uur Mevr. Pangras Ben de Wit Jb. de Wit Berto Schilder De E.H.B.O.ers ontfermen zich tevens over verdwaalde kinderen. Gaat U bij eventuele vermissing van een kind, eerst aan de E.H.B.O.tent bij de in gang van het strand informeren. Yvonne, misschien 3 jaar oud, was j.1. zondag haar ouders ontlopen en werd hui lend aangetroffen op het strand. Weldra waren er bezoekers, die zich over het dwaalstertje ontfermden en haar naar de E.H.B.O. post brachten, waar zij vrien delijk werd ontvangen. Alle mooie woorden hielpen echter niets,1 ze bleef huilen. Totdat één der dienstdoende E.H.B.O.ers haar een ijsje gaf, welke medicijn terstond pijnstillend werkte. Haar aandacht was toen gevestigd op het kostbare ijs, dat zeker deze zondag weer een voorname plaats innam. Inmiddels werd er naar de ouders gezocht, die zich nog steeds behaagelijk koesterden in de zon. Als U nu denkt dat de vermissing van Yvonne ontsteltenis teweeg bracht, heeft U het mis.' Heel gewoon werd er gezegd, dat vader en moeder daar en daar op het strand zaten en of de E.H.B.O. Yvonne maar even wilde brengen. Wat moet men daar nu van zeggen, we laten het aan U over, Badbode-lezer. Foto Lastdrager. Op zondag 16 juni 1957 werden alle drukte-records in Callantsoog gebro ken. Reeds vanaf 10 uur kwamen de auto's het Dorpsplein oprijden. Er waren momenten dat we er zes in één minuut telden. Nevenstaande foto geeft een aardig overzicht van ,,de Buurttussen 2 en 3 uur. Ruim 400 auto's stonden toen ordelijk op deze kleine ruimte bijeen. Bijna was het grasveld vol. Dit was in de Callantsoger geschiede nis nooit voorgekomen. We kunnen dan ook gerust voorspellen dat wan neer de Velser tunnel eenmaal klaar zal zijn, een vol Dorpsplein tot de gewoonste zaak ter wereld zal be horen. Waarheen dan m_t de auto's Het schoolplein Het sportterrein L. De juni-bijeenkomst van de afdeling van de plattelandsvrouwen, stond in het teken van de film. De heer Lindeijer uit Hoorn gaf een paar tuinbouwfilms, waarvan de „Rapsody in fruit" en „Nederland bloemenland" wel het hoogtepunt vormden. In prachtige kleuren zag men de appels en de peren vanaf de vruchtzetting tot vervoer en verpakking toe. Prachtig was in de bloemenfilm het bloe mencorso in het Olympisch Stadion. Voorts werd de bondsfilm gedraaid, welke is ge maakt ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de bond. Gedeelten van de feeste lijke bijeenkomst als ook het werk in de verschillende provincies en bondssecre- tariaat, werden keurig weergegeven. In het huishoudelijk gedeelte van deze bij eenkomst deelde de presidente Mevrouw BakenVries mede, dat in de komende bijeenkomst in de vacatures in het bestuur zal worden voorzien, waarvoor men nu reeds candidaten kan opgeven. De kascontrolecommissie zal bestaan uit de dames Rietvink, Oskam en Hoogvorst— de Boer. Als er in de E.H.B.O. tent een verdwaald kind is opgenomen, wordt er vanaf die post voortaan een blauwe vlag gehesen, met een witte letter K erin. Een bewijs, dat het kind daar kan worden afgehaald. Gelieve hiervan goede nota te nemen. Onze gemengde zangvereniging „Zanglust" geeft op maandag 29 juli a.s. een concert in het V.V.V. bosje. De aanvang is bepaald op 8 uur 's avonds. Nadat zij op die avond hun kelen schor heb ben gezongen, nemen zij vakantie, om op 4 september d.a.v. de repetities weer te be ginnen. Natuurlijk brengt U in uw vakantie ook een bezoek aan het Zwanenwater. Het excursiepad loopt vrij dicht langs een broedplaats van meeuwen. Onderzoekende personen willen nu vaak eens zien, hoe die meeuwenesten er uit zien. Zij naderen de kolonie. Hevig alarmerend gaan de meeuwen op de wieken en in een ommezien zijn er tientallen krijsende meeuwen boven de insluiper. Komt men in de buurt van een nest, dan vallen enkele meeuwen zelfs in een duikvlucht aan. Vlakbij gekomen zwen ken ze dan ineens af. Helemaal ongevaarlijk zijn deze aanvallen niet. Op Texel heeft zo'n aanvallende meeuw de onderlip van een onvoorzichtige dame eens geperforeerd. Ook in het Zwanenwater heeft de bekende natuurvorser Jan Strijbos eens een klein tikje op zijn hoofd gehad, waarom Jan natuurlijk lachte. De aanvallers richten zich meestal op het hoogste punt en een recht omhoog gedragen tak,' geeft als regel wel voldoende bescherming, als men er ten minste niet mee gaat slaan. In druk door mensen bezochte kolonies, vallen alleen die meeuwen aan, wier nest het meest bedreigt schijnt. De anderen be palen zich tot alarmerend gekrijs. Blijkbaar wordt de mens hier niet als een gevaarlijke vijand gezien: Op woensdag 10 en donderdag 11 juli van 3.30 tot 9 uur, zal er in de o. 1. school een tentoonstelling gehouden, worden over hetgeen de natuur rond ons dorp te zien geeft. In het bijzonder zullen de leerlingen aandacht aan het strand schenken. Herhaalde malen is het in de afgelopen weken voorgekomen, dat de badmeester luid toeterend en gebarend, baders er op attent moest maken, dat ze zich bij de stenen dammen in gevaarlijk gebied bevonden. Er waren er zelfs, die van de dammen af in zee wilden gaan. Dit is absoluut levensgevaarlijk. Langs de stenen golfbrekers loopt n.1. al tijd een sterke stroom. Vooral bij vallend water en oostenwind dient men uiterst voorzichtig te zijn. Dinsdag 9 juli draait in zaal „de Vries" de mooie film „Sissi", waarin men Duits- lands 17 jarige filmlieveling no. 1, Romy Schneider kan bewonderen. Deze film, met prachtige grootse decors en schitterende kleuren, maken deze tot een der grootste films van het jaar. Millioenen werden besteed om de be toverende liefdesgeschiedenis van een jonge prinses te verfilmen op een wijze, zo groots en kostbaar als men nog nooit op het witte doek aanschouwd heeft. Deze film moet U beslist gaan zien. Vrijdag 12 juli „Brokkenpiloten", met in de hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Twee namen die U genoeg zeggen om eens hartelijk te kunnen lachen. Dit kunt U ook nu weer, in deze film waarin wij hen beiden in dol vermakelijke situaties zien verwikkeld. Wilt U eens echt lachen, dan die avond naar zaal „de Vries". Hoog water Laag water Zondag 7 juli 2.56 9.27 15.30 22.15 Maandag 8 juli 4.18 10.49 16.52 23.24 Dinsdag 9 juli 5.29 11.59 17.58 00.00 Woensdag 10 juli 6.27 0.19 18.50 12.55 Donderdag 11 juli 7.16 1.06 19.33 13.45 Vrijdag 12 juli 7.59 1.48 20.12 14.29 Zaterdag 13 juli 8.38 2.27 20.46 15.12

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 2