zl)e ^.ócomaix^ KERKDIENSTEN HERV. GEM. CALLANTSOOG' in de GEREFORM. KERK, SCHAGEN KATHOLIEKE KERK, 't ZAND AGEN DA Spelen te Callantsoog. Spelen te Groote Keeten. U/eer of geen u/eer. Relsu/etensw/aardigheden. Water stand e n Stronddienst E.tt.B.O. „Kerk van Johannes, de Evangelist". Zo; dag 14 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Dr. Terlaak Poot Predikant dr. L. D. Terlaak Poot Pastorie, Zeeweg 51. Telefoon 324. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als U zondags de kerkklok hoort luiden, dan duurt het nog P/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt de klok weer geluidt. Corn. Bockstraat Zondag 14 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug Zondag 21 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug H. Avondmaal Contact-adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag ih hotel Rademaker H. Mis te 8.30 uur. Donderdag 18 juli, volksspelen Zondag 21 juli; schatgraven op het strand Donderdag 25 juli, volksspelen Zondag 28 juli, zandhopen maken Maandag 29 juli; zangavond, gem. koor „Zanglust" Donderdag 1 augustus; volksspelen Zondag 4 augustus Koppensnellen op het strand Woensdag 7 augustus, vliegerfeest Zondag 11 augustus, Groot strandfeest, zandfiguren maken. Dinsdag 13 augustus; lampionoptocht Vrijdag 23 augustus, lampionoptocht Wijzigingen voorbehouden. De aanvangs tijden worden nader bekend gemaakt in de „Badbode" en aan de bekende adressen. Dinsdag 16 juli, Hindernisbaan voor kinderen. Woensdag 24 juli, Kruiwagenrace of wielrennen Zondag 28 juli, zandhopen maken Zaterdag 3 aug.; vossenjacht Vrijdag 9 aug., lampionoptocht Woensdag 13 aug., koppensnellen Zondag 18 aug., autorace op het strand Let verder op de bekendmakingen op de bekende plaatsen en op het strand. Vorige week zijn we blijven steken in het Luttikduin. Nu gaan we tot zover dezelfde weg maar lopen dan door tot we bij de grote bunkers komen, in de oorlog stond daar geschut in. Enorme gevaarten zijn het, die eigenlijk weg moesten, want ze zijn foeilelijk. Maar dat zal wel een heel werk zijn denk ik. Verderop is nog een heel bunkerdorp. Als U daar doorloopt zou het U geloof ik niets verbazen ais er op eens een vergeten duitse soldaat voor U zou staan die om uw „ausweis" vroeg. Nu moeten we even goed opletten dat we niet verkeerd lopen. Want als U rechtuit gaat, langs de boerderij daar tussen de bomen, dan komt U op de Jeweldijk terecht en dat is ongeveer het einde van de wereld. De weg loopt daar dood. Nee, we slaan rechtsaf langs de kampeer boerderij van Ros en komen dan op een landweg, die de Westerweg heet. Als U daarop loopt, dan moet U zich even voorstellen, dat U op de huizen van het vooroorlogse Callantsoog loopt; De weg is n.1. geplaveid met het puin van de in de oorlog afgebroken woningen. Na een poosje komen we op een driesprong. Rechtsaf, naar het N.oosten kunt U langs de Zijperdijk naar 't Zand lopen. Wij gaan echter rechtsaf, volgen deze weg langs een eenzame boerderij en laten iets verderop bij de volgende splitsing de Uitlandseweg rechts van ons liggen. We zijn nu op het weggetje dat ons langs de Zijperdijk voert. Een leuke weg, met aan beide kanten heerlijke plekjes om te picnicken. Overal moogt U vrij lopen, dus U behoeft heus niet op de weg te blijven. Als we hier even gerust hebben en even gauw het hoge duin hebben beklommen, om het gehele landschap te overzien, dan gaan we verder. Na een poosje, nog steeds lopende langs de Zijperdijk, komen we op een beton- weggetje dat daar nog gemaakt is door de duitsers. Ergens staan nog de afdrukken van spijkerlaarzen in het beton.. In de verte, rechts van U, zien we Cal lantsoog liggen van, een heel andere kant als U het tot nu toe zag. Veel groter lijkt het nu. Waar de Zijperdijk de Zuid Schinkeldijk bereikt, zijn we op het punt waar men vanaf het Zuiden Callantsoog binnenkomt. Vooral op dit punt kunt U goed zien dat Callantsoog door dijken is ingesloten. Van hieruit gaan we weer rechtsaf in de richting van het dorp. Links van ons liggen de duinen van het bekende natuurreservaat het Zwanenwater. Halverwege de Zuid Schinkeldijk, bij de woning van de jachtopziener, kunt U kaarten krijgen waarop U onder geleide of op eigen gelegenheid in dit prachtige duin terrein kunt rondwandelen. Maar neemt U daar eens een aparte dag voor, als het niet te warm is. U zult ver baasd zijn over de schoonheid van deze duinen. We blijven nu maar op de Schinkeldijk en bereiken na nog vijf minuten te hebben gelopen weer het dorp. Zo. dat was een flinke wandeling, waarbij U veel hebt gezien. Veel meer dan ik U hier heb kunnen vertellen. Toch liep U in het totaal nog geen vijf kilometer. Niet eens zo veel dus. Volgende week gaan we weer wat verder geachte lezers. Tot zover, veel plezier en goede wandeling. G. d. V. Aandachtig hebben wij na afloop van de bejaardentocht zitten luisteren naar hen die hun gemoed wilden luchten. We kregen toen de indruk, dat er nog wel iets wordt meegemaakt. Voorzitter Correljé sprak zelfs zijn dank baarheid uit, dat hij nog levend in Callants oog was aangekomen. Door een misver stand, of beter gezegd, doordat zij even op het tijdschema waren ingelopen, konden zij bij Fcrmosa in Den Helder nog niet ont vangen worden. Door het uit- en instappen daar, werden de oudjes er de oorzaak van dat er een ver keersopstopping optrad. De ontstemde auto mobilisten begonnen heel lelijke woorden naar des voorzitters hoofd te slingeren. Nu is de voorzitter zo, dat men hem wel blij, maar niet bang kan maken en met een paar goed gemikte antwoorden werd deze kwestie beiiO.en. Dirk Mooij sprak namens de bejaarden zijn dank uit voor het aan hen gebodene. hijzonder roemde hij de warme maaltijd, waarvoor hij alle lof had, evenals zijn mede reizigers. Er was niet gegeten zei hij, maar gedat woord mogen we niet op nemen van de redacteur. Wat we nou moeilijk van Dirk konden geloven was, dat hij vertelde dat Arie üoomjes hem had verteld, dat hij, Arie dan, de dag tevoren niets had gegeten, om op deze dag wat meer te kunnen consumeren. Nee Dirk, dat wil er bij ons niet in. De heer Kalf, was deze keer op zijn rijm- stoel geklommen en gaf een keurig op rijm gezet verslag van de tocht. Niets en niemand had hij vergeten, het was keurig en hij kreeg dan ook een warm applaus. Ook Dr. Terlaak Poot kon zich niet stil houden en sprak nu niet bepaald over de reis, doch met enkele kernachtige woorden gaf hij te kennen, dat hetgeen hier in Cal lantsoog wordt gepresteerd, zijn volle be wondering heeft. Tenslotte waren het Aris en zijn mannan, die ook nrt weer trouw acte de precence gaven. Zij toch zijn het, die aan het slot van zo'n reis de boel opvrolijken met een mars en andere vrolijke muziek. Dat kenmerkt zo echt de geest die er heerst in ons dorp, waar alles wel geen koek en ei is, maar waar het er toch in het algemeen wel op „rooit". Laten we het zo houden en met de voor zitter herhalen; „Tot het volgend jaar". Als ieder zwemt of zonnebaadt, Of op een pier te vissen staat, Heeft één het druk, de ijscoman, Hij schept zo vlug hij scheppen kan, Maar altijd net niet vlug genoeg, Omdat men steeds om meer ijs vroeg Men zegt; „Die man verdient ze best", Maar men vergeet zo licht de rest, Hoe hij, als elk plezier beleeft, Geen ogenblik ontspanning heeft, En 's avonds is hij nog niet klaar, Dan telt en telt hij centen maar! Daarom, vandaag Van deze man, Die niemand tfan'"ons, missen kan, Nu eens een huldeblijk gebracht! En weet ik heb bedacht: „Wannéér hij jgoede zaken doet", Is ookwvoor .pns de zomer goed! A. S. de V. Hoog water Laag water Zondag 14 juli 9.14 3.03 21.16 15.48 Maandag 15 juli 9.47 3.38 21.44 16.26 Dinsdag 16 juli 10.18 4.11 22.11 16.51 Woensdag 17 juli 10.46 4.41 22.37 17.19 Donderdag 18 juli 11.09 5.06 23.05 17.44 Vrijdag 19 juli 11.36 5.35 23.36 18.08 Zaterdag 20 juli 12.09 6.10 00.00 18.44 ZONDAG 14 JULI 1957. 10 14 uur G. Burger A. Laan Jan Schilder 14 18 uur G. de Vriest Mevr. de Vries Annie Slijkerman Aat van Dam Kinderen die van hun ouders zijn weg gelopen. kunnen aan de E. H. B.O.-post worden afgegeven en worden aldaar op genomen. Indien een verdwaald kind op de post is, wordt er een blauwe vlag met witte letter K. vanaf de tent gehesen.

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 2