Royal Schagen 10 jaar plattelandsvrouwen (3) Wees vooral voorzichtig. Concert accordeonverenigingen. De bejaardentocht. Posf, Telefoon en Telegraaf Indien U ze nodig mocht hebben t Films van deze week. „Het Zwanenwater" V/reemde valuta. Kerkdiensten. Vijf jaar lang hebben de dames zitten po pelen, om weer eens echt lekker bij elkaar te kunnen komen. Nauwelijks was de tweede wereldoorlog achter de rug, of de ogen werden gericht op de inmiddels opgerichte afdeling te 't Zand. Dat was altijd nog wat dichter bij huis en de vriendschap met de Zandtemer schonen, liep als gesmeerd. Er heerste nog! brandstoffenschaarste, maar dat was geen beletsel. Ieder een paar hout jes mee in de tas en men kon zich gezame- lijk heerlijk verwarmen. Toch werd er naar omgezien om een eigen afdeling op te richten en deze geboorte vond dan plaats op 20 mei 1947, in het toen malige café de Waal, waar Mevr. Backer- Breed uit Schagen haar medewerking ver leende om de dames te animeren, om op eigen benen te gaan wandelen. De baby groeide snel en vanaf haar prille jeugd hebben de dames Schenk en Visser hun revue laten draaien. Deze revue is bepaald het succes geweest van de herdenking van hun 10 jarig bestaan. Nauwelijks waren dé eerste regels aan de openbaarheid prijs gegeven, of het doek ging omhoog en ons werd een beeld gegeven, van vier door hun vrouwen verlaten man nen, die troost bij elkaar zochten en hun hart eens konden luchten. Of de heren Schmidt, Vogelzang, Zwaan en van Scheijen het inderdaad zo slecht hebben gehad, zullen we maar in het mid den laten. Een feit is, dat er stevig aan een pijpje werd getrokken (toen misschien nog eigen teelt) en de niet-roker Vogelzang, trok met zo'n animo aan het pijpje, dat hij zeker zijn schade wilde inhalen. Hij heeft in die korte tijd voor minstens twee maan den gerookt. Wij hebben Siem nadien niet meer zien roken en we hebben ook niet van ongelukken gehoor dj Was dit wel het geval, dan heeft hij dit wel verzwegen en zijn Trien het zwijgen ook wel opgelegd. Maar de revue draait verder, de dames gaan ook eens „uit", en dat gaan we de volgende keer beleven. Al ben je een geoefend zwemmer, al neem je alle voorzorgsmaatregelen in acht, om ongelukken te voorkomen, toch kan het je gebeuren, dat je met het baden in zee in moeilijkheden komt. Dat ondervond j.1: zondag een ons bekend persoon, die bekend staat als boven om schreven en zelfs anderen op het gevaar wijst, om toch vooral niet te dicht bij de strekdammen te komen. Wat was nu het geval? Deze zwemmer was enkele keren onder de golven doorgedoken en op een zeker moment de strekdammen genaderd, zonder dat hij daar erg in had. Met de toen, vrij sterke stroom werd hij meegesleurd, on danks zijn pogingen om naar het strand te zwemmen. Alles mislukte, hij werd zelfs over de dam geslagen en kwam daar onzacht met de stenen in aanraking; Het is hem tenslotte gelukt om uit de stroom weg te komen en veilig het strand te bereiken, doch niet zonder vele ontvellingen, Handen, vingers en voeten waren zeer ge havend en het bloeden deed alles ernstig aanzien. De E.H.B.Oi heeft hem verzorgd, maar we geloven niet dat hij een prettige nacht gehad zal hebben. En dit was nog wel een voorzichtig man!!! Ruim 60 medewerkenden.' Woensdag 17 juli a.s. is voor de liefhebbers van accordeonmuziek iets moois te be ieven. Drie verenigingen, n.1. de Wioka's uit Julianadorp, Polders Glorie uit Anna Paulowna en de Golfbrekers van Callants- oog, zullen dan gezamelijk musiceren. De aanvang is bepaald op 8 uur n.m., op het plein bij de school in Callantsoog. Entree 50 cent per persoon, kinderen be neden 14 jaar 25 cent. Het geheel staat onder leiding van de heer Pruim uit Breezandi Wat is er toch veel in onze samenleving veranderd bij vroeger jaren. Dit schoot zo door onze brein, toen wij dinsdag 2 juli j.1. getuigen waren van de thuiskomst van de bejaarden van Callantsoog. Zij, dat waren dan de mannen en vrouwen uit onze gemeente,; van 65 jaar en ouder, hadden hun jaarlijkse uitstapje er weer op zitten en restte hun in zaal Rademaker nog een kort afscheid van deze dag in de vorm van een kop koffie, een gebakje en een koekje. Wat een vreugde moet dat voor die mensen zijn, om zo met elkaar, allen gelijk, allen op leeftijd, een dagje op reis te gaan. Zo'n dag waarop men nergens voor behoeft te zorgen, waarop alles voor je klaargemaakt en voorgezet wordt. Maar eer zo'n reisje, het betreft hier zo'n 100 bejaarden, goed en wel georganiseerd is, komt er voor de organisatoren heel wat kijken. Zij toch getroosten zich veel moeite om het zo ver te brengen en moeten veel werk verzetten. Maar het allerbelangrijkste in dit organisatorisch werk is de financiële kant. Dit punt baart wel de meeste zorgen. Daarvan is men tenslotte afhankelijk om om alles te doen slagen. Hiertoe moet een beroep gedaan worden op de burgerij en hieraan ligt het of alles kan worden uit gevoerd, zoals de commissie dat wel graag wil. De burgerij weet dat en het beroep dat op hen wordt gedaan, is niet vergeefs. Dit hoorden wij ook nu weer van de voor zitter Correljé, die in zijn slotwoord daar over niets dan waarderende woorden had. Was er het vorige jaar een tekort van f. 50,-, dit jaar was de lijstopbrengst f. 200,- hoger en ondanks dat alles duurder was geworden, kon toch deze tocht weer doorgang vinden. Men bleef deze keer binnen de provinciale grenzen, zelfs nog boven het Noordzee kanaal. Niettemin valt er in onze provincie nog veel te zien en na de duinstreek volgde in deze reis de Schermer, de Beemster, door de feestelijk versierde stad Hoorn, welke dezer dagen haar 600 jarig bestaan viert, naar Enkhuizen, waar de inmiddels hol geworden magen om vulling vroegen. De warme maaltijd daar in de Oranjezaal was voortreffelijk, hetgeen wij aan het slot Uit de mond van Dirk Mooij konden horen. Medemblik, de Wieringermeer en Wieringen volgden op de route die als aanlegplaats Den Helder had. Door medewerking van luitenant de Vroom, was het mogelijk om de nieuwe marine haven te bezichtigen, voor de oudjes be paald interessant. In Formosa werd nog een kleine hartver sterking gebruikt en daarna volgde de laatste etappe, naar huis. Daar kwam burgemeester Rehorst de oudjes nog even begroeten en het was voor hem zowel als voor de bejaarden, zeker nog wel even aardig om elkaar te spreken. Het was n.1.1 burgemeester Rehorst, die in het jaar 1937, toen hij nog burgemeester van Callantsoog was, die de eerste stoot gaf tot het organiseren van de bejaarden tochten. De allerlaatste etappe was in zaal Rade maker, waar nog een kopje koffie, een ge bakje en een koekje werd gepresenteerd. Om kwart over 8 kwam het gezelschap binnen, maar men bleef tot 10 uur nog gezellig bij elkaar; terwijl het fanfarecorps voor een stuk muziek zorgde. Geopend voor postzaken van 910.30 uur 14.30—15.30 17.30-18.30 Zaterdags van 9.3043.00 Telefoon en telegraaf 9—12.00 14.00—15.00 17.30—18.30 Deze openingstijden gelden tot 1 Juli a.s. Het postkantoor is tijdelijk gevestigd in een wagen, staande bij het pand Dorpsplein 39, hoek Dorpsweg, alwaar eveneens de brie venbus is geplaatst. Dokter: J. Fj W. G. Verheul, arts, 't Zand Telefoon 02249—223. Dierenarts: W. van der Sluis, 't Zand Telefoon 02249—312. Wijkverplegster: Zuster Boendermaker, Zeeweg 35. Telefoon 310 Dinsdag 16 juli, „De man die teveel wist". De hoofdrollen in' deze film worden ver tolkt door Doris Day en James Stewart. Een film die het maximum aan spanning biedt. Doris Day en James Stewart, die als de heer en mevrouw Ben Mc Kenna een reis door Europa hebben gemaakt, komen tenslotte in Marrakesh in Frans Marokko terecht. Daar begint het avontuur, waarin zij onbe wust geraken en dat zal eindigen in Londen. Een dolk flitste in de sloppen van Marakesh en de daders van de moord worden in Londen ontmaskerd. „Zeven broers zoeken zeven meisjes", is de titel van de film die vrijdag 19 juli draait. De titel zegt het reeds, een film met een lawine van lach en jolijt, met een koste lijke musical en met 7 gloednieuwe on vergetelijke songs. Zeven broers die in de bergen van Oregon wonen maken kennis met een vrouw, die één van hen uit de stad heeft weten mee te krijgen. Frachtige dol komische situaties, alweer een film, die het aanzien ten volle waard is. U kunt dagelijks bezoeken. Toegangskaarten a fl 1,per persoon, kinderen beneden 10 jaar 50 cent, dagelijks verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuidschinkeldijk 1. Telefoon 308 of 214. WVWV\*VSA<VVWVVWVVV\A>*VWWVV Op ons informatiebureau bestaat gelegen heid om vreemde valuta in te wisselen tegen de geldende koers. R.K. Kerk, iedere zondag 8.30 uur v.m. Heilige Mis, in zaal Rademaker, voorheen B. de Vries. Ned. Herv. Kerk, vanaf 23 juni iedere zondag om 10 u. v.m. en 7.30 u. n.m. dienst. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Woensdagavond 8 uur ZONDAGMIDDAG 3 UUR CinemaScopE Gevangen. tussen een, hemel van verlangen en een hel vuyr en bloed

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 4