Winter CALLANTSOOG Zaterdag 21 december 1957 De kerk van *f»allantsc>c>g Noodlanding op Kerstfeest ,,'t SCHOOIERTJE" Aan onze leden-verhuurders Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248338, b,g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Naar een linoleum-snede van Jac. N. WITTEBOL weten, hoe lang het is, hoe kort God het gemaakt heeft Hemel en aarde vervul ik, zo spreekt dit Woord. En tóch is het mens geworden, neer gelegd in een nauwe krib. Van eeuwigheid, zegt de psalmist, en tot eeuwigheid zijt Gij God en zie, Hij is geworden tot een één- dagskind En dit voor alle mensen, zonder uitzonde ring of onderscheidGod, Die diamanten geeft in een koolbolster en parels in een schelp, gaf in dat nederig Kind Zichzelf. Dat Kind, opgegroeid tot man, tot „de Zoon des mensen", straalde in woorden en werken uit GccL wijsheid en liefde. Di. alles, en nog veel meer, zit vast aan die oude naam Bethlehem. Best mogelijk, dat deze naam voor U alleen een aardrijkskundig begrip, is. Misschien weet U ook, dat dit oud-Israelische stadje bij de (willekeurige) grensindeling der Mogendheden, niet aan de jonge Staat Israël werd toegekend. Wel, heb gezellige kerstdagen thuisFijn, nietwaar, als vrouw en kinderen in de in tieme gezinssfeer eens echt samen zijn als de radio zachtjes kerstliederen zingt en U een mooi boek te pakken heeftOnder een lekker kopje-met-wat-er-bij komen dan de gesprekken los misschien doemen daarin al op visioenen van de zomervakantie, wel licht weer te beleven in ons onvolprezen Callantsoog met zijn wijde strand en zuivere lucht. Ja, in die sfeer kunnen voor Uw part alle narigheden van onze in nijdige prikkel draad-problemen-vastgeraakte wereld naar de kunstmaan vliegen Gezelligheid, van harte gegund Tóch zit er een geweldig stuk camouflage in. Er is te veel defecter is te veel nood, overalWij vliegen blind en alom hangt dikke mist. Het is echt niet zo dwaas, om hoe ver schillend ook onze levenskijk en wereld beschouwing moge zijn ons af te vragen Indien het, op een of andere manier, tot een noodlanding moet komen, heb ik dan mijn stuurknuppel vast in handen „Bethlehem" is een veilige plek om te „landen". Lichtmasten en radiobakens zijn er te over, maar nog altijd wordt deze plaats het duidelijkst gemarkeerd door DE STER. En van Bethlehem uit is er altijd een nieuwe startbaan in het volle leven. L. D. T. P. Herinnert U zich dat spannende en sugges tieve boek van Viruly, de K.L.M.-vlieger, getiteld „Wij vlogen naar Indië" Die eerste vluchten waren bijzondere pres taties Tegenwoordig vliegen onze K.L.M.- machines naar en van alle werelddelen heen en weer, volgens vast tijdschema. Zij onder houden een geregelde heen-en-weer-dienst, als de Amsterdamscbe .IJ-ponten. Viruly beschrijft in dat boek, hoe op een van zijn vluchten, 't was in de kersttijd een defect ontstond, met als gevolg motor storing. Zij vlogen in donkere nacht, boven onher bergzaam gebied. Zij konden zich slechts uiterst moeilijk oriënteren. Op een kritiek moment zag de piloot zich gedwongen, om zijn kist, zo goed of zo kwaad als dat ging, aan de grond te zetten. Het mocht hem ge lukken. Hulde aan zijn vaardigheidHet toestel landde veilig. Veilig, ja maar WAAR Zodra de morgen begon te schemeren, gingen zij op ver kenning uit. Zij zagen vlak bij een plaatsje. Waar waren zij neergekomen Juist in de kersttijd Toen zij de naam van dat stadje hoorden, leek het te wonderlijk, om waar te zijnZij waren gedaald vlak bij Bethlehem Welk een romantisch, toevalEen plotselinge noodlanding, in den blinde weg en zie, zij waren terecht gekomen in Bethlehem Ik zou wel wensen willen, dat er vele van zulke „toevallige" noodlandingen (in figuur lijke zin dan) op Kerstfeest plaats vonden We bedenken hierbij, dat het ECHTE toeval een zaak is, welke een mens toe -valt, van Boven. „Bethlehem" betekent „broodhuis" en ieder jaar hebben millioeneni overal ter wereld, vreugde aan deze liefelijke naam, omdat in dat plaatsje God eenmaal het Levensbrood voor alle mensen heeft neergelegd, in een stal, in een voerbak. Daar, in Bethlehem, is het Woord van God mens geworden. Gij moet eens op U laten inwerken wat de beroemde Middeleeuwer, Bernard van Clairvaux, hiervan schreef. Hij noemt het Kerstkind„het verkorte Woord". „Wilt gij Bibberend loopt hij langs de straten, De arme bedelknaap in het rond. Alle wegen zijn verlaten, Niemand waagt zich buiten, zelfs geen hond. Natte sneeuw dringt door zijn lekke klompen. Ir: zijn holle maag is nat hoek uroug De gure wind waait door z'n lompen, Hete tranen fonkelen in zijn oog. Hongerend uitgeput van het lijden Valt hij op een stoep ter neer, Binnen hoort hij de kindertjes blijde Het Kerstlied zingen tot de Heer. Zijn bevroren handjes saam gevouwen, Richt hij zich op en God verhoort hem daar Toen ze 's morgens het lijkje aanschouwden Vierde hij het Kerstfeest bij de Engelenschaar. De taak van de V.V.V. is niet gemakkelijk en een van de grootste problemen waar zij voor komt te staan, is ieder voorjaar de ver huur van de vakantie-verblijven. Niet dat dit probleem hieruit bestaat dat er niet ver huurd wordt, integendeel, dat gaat zeer zeker wel naar wens. Dat blijkt wel uit de jaarlijkse cijfers van het aantal overnach tingen. Dit is steeds in stijgende lijn. Nee, de moeilijkheden waar zowel de admini stratie ais de verhuurders mede te kampen hebben zijn, dat men te weinig van elkaar af weet, in hoever men reeds heeft verhuurd en wat is er nog beschikbaar. Dat geeft ieder jaar teleurstellingen zowel bij de adspirant-huurders als bij de verhuurders en niet minder bij de administratie. Het komt veel voor, dat er daardoor onnodige correspondentie wordt gevoerd en ook komt het voor dat menige adspirant- huurder teleurgesteld naar huis gaat na een bezoek aan Callantsoog. Dat zouden wij zo graag in betere banen willen leiden niet alleen, maar ook hebben wij verplichtingen aan hen die hun oog hebben laten vallen op Callantsoog. Zij toch verwachten van ons een goede voor lichting en aan onze goede naam zijn wij dat verplicht. Wij moeten een goede en betrouw bare service kunnen geven en dat kunnen wij, als wij daarbij de volle medewerking krijgen van onze leden. Wij van onze kant hebben er steeds op gehamerd, geef ons toch voldoende inlich tingen. Dat is voor ons allen van het groot ste belang. Iedere verhuurder dient daar mede zijn eigen belangen. Ook op onze laatste ledenvergadering kwam dit punt weer naar voren. Een gelukkig verschijnsel was het, dat dit nu eens uit de kring van do leden zelf kwam. Dat geeft ons moed voor de toekomst. Het volgende voorstel kwam aan de orde en werd door de vergadering aanvaard De leden-verhuurders geven elke week op een daartoe vast te stellen dag aan de cor respondent op, welke data's zij nog ruimte beschikbaar hebben. De correspondent maakt daarvan terstond een lijst op en deze wordt bij de aanvragen gevoegd. Verzuimd een lid opgave te doen, dan wordt geacht dat hij bezet is en komt die week niet op de lijst voor. Dat is het hele geval en wij willen slechts de hoop uitspreken, dat wij met dit besluit een oplossing hebben gevonden. Met het een en ander worden de leden verhuurders nader in kennis gesteld.

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 1