<3)e jutter* KERKDIENSTEN U/ATERSTAN DEN Tot Nut van 't Algemeen Strandgenoegens Strand- en Volksspelen Voorlopig programma OO—O HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". Zondag 29 juni, v.m. 10 uur. Onderwerp „Bevrijding en verblinding" (Joh. 5, 8) 's Avonds 7.30 uur. Onderwerp„Wij doen niet aan vastenis dat, zonder meer, in orde Predikant Dr. L. D. Terlaak Poot. Pastorie Zeeweg 51 (Quamdiu") Telef. 02248-324. U is welkom in de pastorie (een „belletje" vooraf, s.v.p.) en in gewenste gevallen is de predikant tot uw dienst. GEREFORM, KERK, SCHAGEN Corn. Bockstraat Zondag 29 juni v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. H. Wijnja van Godlinze KATHOLIEKE KERK te 't ZAND Zondags H. Mis, 7 uur, 8.30 uur en 10.30 uur Iedere zondag in hotel „Callant" te Callantsoog H. Mis te 8.30 uur. O—O—O Hoog water Laag water Zondag 29 juni 5.57 12.25 18.27 00.00 Maandag 30 juni 6.57 0.49 19.22 13.25 Dinsdag 1 juli 7.49 1.38 20.10 14.18 Woensdag 2 juli 8.36 2.22 20.50 15.05 Donderdag 3 juli 9.18 3.03 21.26 15.48 Vrijdag 4 juli 9.54 3.42 21.56 16.26 Zaterdag 5 juli 10.27 4.16 22.24 16.59 Zuidwesterstorm, die ruwe klant, Heeft ons verdreven van het strand. Gesteund door gure regenvlagen, Kwam hij de strandbezoekers plagen. „Geen mens hier zo buldert hij „Vandaag heb ik de heerschappij Maar zie daar eens, die ene man, Die trekt zich van de storm niets an. Hij laat die bulderbas maar razen, Het stuifzand om zijn oren blazen. Als iedereen naar binnen gaat, Dan is juist deze man paraat Hij draagt een zak en touwen mee, En speurend gaat hij langs de zee. Het juttersvuur straalt uit zijn ogen En met de stoere rug gebogen, Trotseert hij regenvlaag en wind, Tot hij iets van zijn gading vindt 't Is meestal weinig waardevol, Een balk, een plank, een glazen bol Maar 't is ook niet om deze dingen, Dat jutters steeds weer jutten gingen, Hem drijft de hoop, dat onverwacht, Eens „het fortuin" hem tegenlacht A. S. de V. De „Maatschappij tot nut van het Algemeen" deed, in de vorige eeuw, een goede greep. Zij kreeg met haar voorlichtingsavonden, cursussen, lectuurverspreiding en zoveel meer, de sympathie van velen, want wij zijn een volk, dat „het nut" hoog waardeert. Ergens in de Bijbel (Luk. 13, 6-9) lezen we van een vijgeboom, die geen vruchten gaf. Hij stond nog wel op een beste plek,, midden in een wijngaard. Hij zoog gedurig alle sappen uit de grond en de schaduw van zijn dichtbebladerde kroon nam regen, zon en de doop van de dauw weg van de wijnstokken rondom hem. Als hij nu zelf maar rijkelijk vruchten opbracht, zou dat alle schade vergoeden. Nu richtte hij alleen maar schade aan. De eigenaar van de wijn gaard zei „Waarom beslaat hij nutteloos zijn plaats Hak hem om Onder veel, wat hieruit te leren valt, is dit je kunt een beste positie innemen in de maatschappij en toch, in een bepaald opzicht nutteloos zijn en anderen in de weg staan. Er heb een man gekend, die zeer veel nut stichtte in zijn leven. Hij begon met een klein bedrijfje in een schuur. In de loop der jaren werd dit een flinke fabriek, die tientallen werk gaf. Op zijn negen en veer tigste jaar begaf hem plotseling zijn hart. De dokter zei hem, op zijn aandringen, dat hij hoogstens nog drie dagen te leven had. Hij stelde onmiddellijk, van zijn bed af, orde op zijn zaken. Toen liet hij mij roepen. „Ik heb nooit tijd gehad voor mijn ziel en voor God", zeide hij, „maar nu heb ik nog één of twee dagen, om ook dat in orde te brengen". Een vruchtbare „vijgeboom" Die man had heel wat gepresteerd in zijn korte leven. Voor zijn eigen zaak, inclusief voor de welstand van vele gezinnen, véél vrucht. Voor Gods zaak in deze wereld geen vrucht Hij had vroeger geloofsbelijdenis gedaan zijn toenemende zakendrukte deed hem zijn geloften vergeten. Zijn kerkgang was er bij ingeschoten 's Zondags slaap je uit, doet voorts wat aan je correspondentie en stapt 's middags in de auto met vrouw en kinderen. Bidden ook het vormelijk tafelgebed, was al lang bij hem uitgestorven. Met zijn gezin of met zijn werknemers had hij nooit (als dat eens te pas kon komen) over de dingen var^ Gods Koninkrijk gesproken. Welk een kracht had deze man kunnen zijn in de gemeente Welk een voorlichting had hij kunnen geven (in zijn kring), gezien zijn kennis en positie, terzake van de ver- materialisering en ontgeestelijking onzer maatschappij Werelds gezien een succes nummer. Vanuit de zaak van Gods Koninkrijk bezien „een onvruchtbare vijge boom". Ieder mens bestaat, opdat uit zijn leven iets zou opstijgen tot lof van zijn Maker en Heer opdat hij de anderen zou dienen, niet alleen in de materiele dingen, maar óók en zeer beslist in de geestelijke dingen. Anders is een mens nutteloos voor God. „God heeft de wereld toegemeten een eigen, zeer bepaalde duur. Hoe dikwijls wij het ook vergeten straks is het tijd, dan slaat haar uur. Dan zal Zijn Zoon weer d'aard betreden Hij draagt de vruchten in de schuur van allen, die Zijn Naam beleden de loze blaren gaan in 't vuur. Zó hebben wij 't lang vernomen, maar wie is er, die Hem verbeidt Als Christus plotseling zal komen, wiens hart is dan voor Hem bereid Wie onzer zal er dan nog dromen van 't Rijk en van de nieuwe tijd (A. B. Lam) L. D. T. P. Wij schrijven zondag 15 juni 1958. Aan een stralende hemel staat een eveneens stralen de zon. Met milde hand worden landschap, zee, strand en duinen overgoten met de warmte van onze grootste warmtebron, de zo begeerde zon. Reeds vroeg in de ochtenduren komen de eerste dagjesmensen naar onze badplaats om te genieten van al hetgeen hier tei genie ten valt. Auto's rijen zich aaneen op de parkeerplaatsen en vol goede moed gaan vader, moeder met hun meer of mindere talrijke kroost de weg op naar het strand. Deze eerste warme zondag brengt veel mensen naar buiten, wier huid nog niet is gewend aan de sterke zonnestralen, hetgeen zich duidelijk aftekend aan de blankheid daarvan. Onder hen zijn er ook, die de zo zeer begeerde bruine kleur reeds hebben aangenomen. Wij waren die zondag getuige van een familie die een dagje naar het strand waren gekomen en hun domicilie kozen in de nabijheid van ons. Behalve de ouders waren er 5 spruiten variërend in de leeftijd van 3 en naar schatting 12 jaar. Terstond nadat men zich had ontdaan van de bagage, werd een aanvang gemaakt met de ontkleding van de jeugd. Vader nam de zoon onder handen, moe verzorgde de dochters. Vader in badpak, moeder eveneens. Opge wekt werd er over het strand gemarcheerd, een balletje werd elkander toegespeeld, alles ging in voortreffelijke harmonie. Zo te zien was er niets dat de vreugde kon verstoren. Er werd gerust, de grootste maakte de voeten nat. De middag schreed voort, er werd limonade gedronken, er werd een ijsje gehaald. De oudsten waren nog druk met elkaar aan het ravotten. Opeens een kleine woordenschermutseling, Pa, als scheidsrechter maakte er een einde aan. Allengs begonnen er meer bittere woorden te beluisteren, welke Pa echter ontgingen, want deze was gevallen in de armen van Morpheus. De kleinste begon na haar ijsje te jengelen om drinken, kreeg steeds meer dorst. Moe begon het te ver velen en greep het armpje even vast. Bij de grootste en de middelsten boterde het al lang niet meer, doch dat speelde zich iets verder van het nestje af en moe had haar handen vol aan de steeds meer be ginnende jengelende kleintjes. De moeheid begon een woordje mee te spreken en na een paar uurtjes was het mooi er geducht af. Geen van de kinderschaar kon meer wat van elkaar uitstaan en moe met een rood verhit hoofd, roept Pa met, nu ja het waren wel een paar lelijke woorden, wakker. Pa staat ontstemt op, voelt dat de zon hem op een paar onbeschutte plekjes zwaar te pakken heeft gehad, hoort moe haar geklaag aan en de oudste zoon wordt de dupe, want die krijgt meteen een draai om de oren van Pa, die hij uit ons gezichts punt toch werkelijk niet had verdiend. Moe verwijt pa dat hij, vergeef ons dat wij geen namen noemen, zoonlief zo onheus behandelde, Pa enkele lelijke woorden tegen Moe, weg was alle pret. Het slot. Nog voor de stroom strand bezoekers aanstalten maakten, om te ver trekken, pakten Pa en Moe de spullen bij elkaar, kinderen werden, nu vrij hardhandig aangekleed en men vertrok. Wij hebben een flauw vermoeden dat de laatste scene van dit schouwspel zich wel zal hebben afgespeeld in de huiskamer. Indien het weer meewerkt en bij genoeg zame deelname, worden op woensdag 2 juli volksspelen gehouden op het dorpsplein te Callantsoog. Aanvang 7.30 uur. Op zondag 6 juli op het strand, koppen snellen, voor kinderen. Aanvang 2 uur n.m. Nadere bijzonderheden worden bekend ge maakt aan het V.V.V. kantoor O—OO IJs cn weder dienende, zullen te Groote Keeten de volgende strand- en volksspelen worden gehouden Woensdag 16 juli, Touwtrekken. Mannen. Gasten-inwoners Zondag 20 juli, Auto-race. Kinderen tot 14 jaar Woensdag 23 juli, Hindernisbaan Kinderen tot 14 jaar Zondag 27 juli, Schatgraven Kinderen en volwassenen Vrijdag 1 augustus, Lampion-optocht Kinderen, met muziek Zondag 3 augustus, Zandhopen maken, kinderen Vrijdag 8 augustus, Bussenloop, 14 jaar en ouder Woensdag 13 augustus, Vossenjacht Wijziging voorbehouden. Let op het aanplakbord van de V.V.V. bij de strandweg, bij de strand-exploitant, bij kruidenier Van Scheijen en kampeerter rein Kruisveld.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 2