CALLANTSOOG 1918 1958 Zaterdag 26 juli 1958. No. 6- Start van de Marva's voor hun Tour de Lasalle Geslaagd en bevorderd Het is me het u/eertje u/el Het ging niet door Aangifte zandfiguren maken Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug - Telefoon 02247—272 foto F. L. Weesing Wij kwamen in het bezit van een mooie foto van de start van de Marva's voor hun Tour de Lasalle op donderdag 3 juli j.1. Deze foto toont U de belangstelling die er bestond van de zijde van de gasten en de inwoners. Ter aanvulling van onze lange lijst van geslaagden en bevorderden hebben wij intussen weer nieuwe namen binnen ge kregen. Niet alleen zijn het de jongeren die voor hun diverse examens of wel bevorderingen staan, ook de onderwijzers zijn niet spoedig uit gestudeerd. Onze onderwijzer aan de o. 1. school, de heer H. van Viegen heeft zijn studie be kroond gezien, door het behalen van de Hoofd-acte. Meester gefeliciteerd. Barry de Wilde is op weg om onderwijzer te worden en werd dezer dagen bevorderd naar de 4e klas van de Kweekschool. Cor van Scheijen gaat volgend jaar de 3e klas van de technische school te Schagen bezoeken, nadat hij bevorderd werd vanuit de tweede klas. Tini van der Ham, werd bevorderd van de le naar de 2e klas u.l.o. te Den Helder. Ook deze drie laatsten onze welgemeende felicitatie met het door hen behaalde succes. Naar de 2e klas van de u.l.o. te Schagen zijn bevorderd Tiny Kossen en Bert Lange- veld. Ook zij onze hartelijke gelukwensen. Voor diploma vakman machine-bankwerker aan de Rijkswerf is geslaagd Wil Mooij. Het is altijd moeilijk om over het weer te schrijven, vooral hier in ons kikkerland. Vandaag zitten we te blakeren onder een tropisch zonnetje, morgen denken wij er aan om een wollen vest aan te trekken. Zo is Holland. Door het steeds wisselende klimaat moet U het helemaal niet erg vinden dat, als het lekker warm is een dag, dat U dan nog tevens met een behoor lijke „natte neus" kunt zitten, niet van het transpireren, maar doodgewoon van een „Koudje" dat U één of twee dagen eerder hebt opgelopen. Maar goed dat nemen we maar op de koop toe. Het wisselvallige weer heeft ook wel eens zijn bekoring. De week van 12 tot 19 juli bracht daarvoor voldoende afwisseling. Zij die hier de twaalfde aankwamen onder een stralend zonnetje, zullen niet het flauwste idee hebben gehad dat het de volgende dag zo „lekker" zou stormen. Om de meteorologische termen te gebruiken, de depressies waren zo in de weer dat zij er kans toe zagen om ons een behoorlijk stormpje te bezorgen, die menigeen nood zaakte zijn ogen uit te wrijven van het zand dat in dikke wolken over hen en het dorp werd uitgestrooid. Veel ongerief wat men zo maar op de koop toe krijgt. Toch hebben velen het schouwspel van wind en water met belangstelling gevolgd. Het spel van de zee is dan werkelijk interessant en boeiend. Het is steeds wisselend en ondanks dat wij dergelijk weer minder appreciëren hebben wij toch in die dagen uit vele monden mogen horen dat men er nog wel van had genoten. Na het afnemen van die storm enkele mooie uurtjes totdat de woensdag na de storm een gehele dag regen bracht. Daarover hebben wij geen enthousiaste woorden ge hoord. Begrijpelijk ook. Ook met ons is het zo dat als het maar één uurtje regent de lol er glad af is. Maar ook dat hield weer op en de laatste dagen van die week brachten weer echt strandweer. Houen zo. Intussen is het zo dat zij die hier vertoefden zeker wel waar voor hun geld hebben ge had. Storm, regen en mooi weer, mijn liefje wat wil je nog meer. —0—0—0— Hoewel het zondag j.1 's morgens nu wel niet direct bij uitstek zonnig weer was, er was een licht wolkendek, wees toch niets er eigenlijk op dat het vastgestelde grote strandfeest voor die dag, niet zou doorgaan. Helaas tegen het naderen van het aan- vangsuur, werd de lucht steeds slechter, de wind werd sterker en op het strand begon het te stuiven, een veeg voorteken. Zo tegen twaalf uur w7as het strand goed bevolkt, maar er werd lelijk roet in het strandeten gestrooid, want om een uur of één begon het hard te regenen en in een tijd van een ommezien was het strand als uitgestorven. Ook „de Buurt" waar een be hoorlijk aantal auto's geparkeerd stond, was spoedig ontvolkt. Het was toen wel duidelijk dat het maken van zandfiguren ook niet kon doorgaan. Voorzitter Mooij kwam met zijn helper al spoedig terug en hadden zij de boel maar weer ingepakt. Het strandfeest werd dus uitgesteld. Nu moeten wij weer wachten op een gunstig tij van het water en dat wordt dan weer op zondag 3 augustus. Die dag zal dit feest dan weer worden ge houden. Het tijdstip van aanvang zal nader worden bekend gemaakt. Wel willen wij er even op wijzen dat de aangifte opnieuw moet worden gedaan. Dus zij, die zich voor het figuren maken van zondag j.1. hebben opgegeven, moeten dit nu weer opnieuw doen. O—Oo Voor het grote strandfeest voor zondag 3 augustus bestaat de gelegenheid vanaf donderdag 31 juli om zich aan te geven voor deelname op het V.V.V. kantoor. De aangifte tot deelname sluit zondagmorgen 3 augustus te 11 uur v.m. Wacht nieU tot het laatste ogenblik. De deelname is kosteloos. De leeftijden zijn, groep A 7, 8 en 9 jaar, groep B 10, 11 en 12 jaar. groep C 13, 14. 15 en 16 jaar. Wij herhalen nog eens, zij die zich voor 20 juli hadden laten inschrijven, Omoeten dit nu weer opnieuw doen. —O—O—O—

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1