jaar V.V.V. CALLANTSOOG 1918 1958 Bij het baden verdronken De kruiu/agenrace Spelen te Groote Keeten Strandfeest Goede plannnen Film K.N.Z.H.R.M. Opnieuw „Redding bij Latrabjarg Uitstapjes Zaterdag 2 aug. 1958. No. 7 Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248 338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—-272 De zee geeft, de zee neemt, wordt er altijd gezegd, maar het meeste en soms kostbaarste neemt de zee zeker wel. Dinsdag 22 juli 1958 was weer zo'n zwarte blad zijde in het boek van het baden in zee. Inwoners en gasten werden opgeschrikt door de tijding dat een bader nabij Km paal 12 was verdronken. Een vierkoppige Duitse familie, die gezamenlijk kampeerde op het terrein ,,de Lepelaar", had zich daar ter plaatse in zee begeven. Springend tegen de vrij ruige zee in, kwamen zij voor hen onge merkt te dicht bij de strekdam. Het noodlot greep toe. Nog pas hadden gnan en vrouw vaste grond onder de voeten, toen zij plots bij de volgende sprong geen grond meer voelden en geraakten in de stroom bij die strekdam. Zij het met moeite, wisten 2 vrouwen en 1 man zich in veiligheid te stellen, helaas de tweede man van het gezelschap niet. Deze, de 38-jarige Willy Stein, uit Dortmund, was niet meer te redden. Hoe de dood is ingetre den, kunnen wij leken niet beoordelen, opvallend was dat het slachtoffer bleef drijven. Op het eerste bericht dat bij de politie binnen kwam, werd een grootscheepse reddingsactie op touw gezet. Kosten noch moeite werden gespaard. De marinevliegdienst werd gewaarschuwd en zond een vliegtuig en een helicopter. Daarnaast zorgde Scheveningen Radio dat de reddingboot Prins Hen drik van de K.N.Z.H.R.M. vanuit Den Helder zee koos om aan het reddingswerk deel te nemen. De zee speelde zijn harde spel. Telkens bij elke strekdam weer naar het Noorden toe, werd het slachtoffer naar de kant gestuwd en zeiden onin- gewijden: ,,Hij spoelt aan", doch telkens weer werd het door de stroom opgenomen zee in. Zo na ongeveer drie uur te hebben gedreven heeft de Helicopter laag over het water vliegend met de geweldige kracht van zijn rotorbladen het slachtoffer uit de stroom kunnen duwen, zodat het mogelijk werd dat twee mannen zich vanaf het strand in zee konden begeven om het slachtoffer zij het dan nog niet zonder moeite en op het nip pertje af voor eigen levensgevaar, konden bergen. Op het strand te Groote Keeten landde de be stuurder en werd het slachtoffer daarmede ver voerd naar Callantsoog, waar op het Dorpsplein de droeve last werd afgegeven. Ook nu weer heeft de helicopter bewezen goede diensten te kunnen bewijzen bij eventueel red dingswerk. Voor deze man was het helaas te laat foto H. ROTGANS Op de foto de helicopter die aan het reddingswerk heeft deelgenomen bij het verdrinkingsgeval op 22 juli j.1. Hier is het moment dat het vliegtuig vanaf het Dorpsplein vertrekt. Het is los van de grond. De uitlaatgassen zijn duidelijk waarneembaar. Het was wel geen aangenaam weer, een beetje koud, maar toch was er nog wel voldoende be langstelling voor de kruiwagenrace. De deelnemers(sters) zullen ongetwijfeld wel geen last van de koude gehad hebben. Er waren weer diverse ritten nodig vooreer de einduitslag bekend was. Het ging niet altijd ge makkelijk om op het juiste spoor te blijven, temeer omdat er altijd nog een bepaalde snelheid moet ontwikkeld worden om de tegenstanders de baas te blijven. De ontsporingen waren dan ook niet van de lucht hetgeen natuurlijk juist de be doeling was om er enige variatie in te brengen. Eerst waren het de jonge mannen en vrouwen die het strijdperk betraden. Hier was het Jan Schagen met zijn meisje Petra Reesink, die beslag legder op de le prijs. Jan IToek en Margo Gedeld behaal den de 2e prijs en Maarten Beukema en Anneke Gorter waren de derde prijswinnaars. De laatste moet de prijs nog afhalen en kan terecht bij Kees van Eek. Twaalf paren werden ingeschreven voor de oude ren. Ook deze races brachten de nodige verrassin gen. Uiteindelijk waren het Mevrouw Mur en de heer Kuiper die het tot het beste einde brachten en daarmede de eerste prijs behaalden. Mevr. Spannenberg en de heer Rekuma werden tweede en mevr. Borst met de heer Elzinga bezetten de derde plaats. IJs en weder dienende, zullen te Groote Keeten de volgende strand- en volksspelen worden gehouden Zondag 3 augustus, Zandhopen maken, kinderen Vrijdag 8 augustus, Bussenloop, 14 jaar en ouder Woensdag 13 augustus, Vossenjacht Wijziging voorbehouden. Let op het aanplakbord van de V.V.V. bij de strandweg, bij de strand-exploitant, bij kruidenier Van Scheijen en kampeerter rein Kruisveld. Het op zondag 19 juli afgelaste strandfeest, het maken van zandfiguren, wordt nu gehouden op zondag 3 augustus. Gelegenheid voor aangifte tot deelname is er nog tot zondagmorgen 12 uur aan het V.V.V.-kantoor. De leeftijden zijn groep A. 7-8 en 9 jaar. Groep B 10-11 en 12 jaar en groep C 13 tot en met 16 jaar Deelname gratis. De strandexploitant, de heer Jacob Vos, heeft het plan opgevat om op het strand bij zijn paviljoen een dansvloer aan te leggen waar men dan des avonds in de openlucht een dansje kan gaan ma ken. Natuurlijk moet het daarvoor behoorlijk weer zijn. Laten wij hopen dat dit gauw mag komen en dat de jongelui zich daar enige aangename uurtjes kunnen verpozen. Wij geloven wel dat hiervan druk gebruik zal worden gemaakt en menige oudere zal het zeker ook nog wel eens willen proberen of de „benen" nog van de vloer kunnen. De film welke door bovengenoemde reddingmaat schappij zaterdag 26 juli j.1. in hotel „Callant", werd vertoond, was zeker meer belangstelling waardig geweest. De zo ongeveer half bezette zaal heeft aandachtig geluisterd naar de spreker van die avond, die het doel en de werkwijze van de Noord-Zuidhollandse uiteenzette. Als hoofdfilm werd gegeven „Redding bij Latrab jarg", waar onder bovenmenselijke inspanning een redding werd verricht in de IJslandse wateren. De film van het eigen reddingsmateriaal aan onze kust was ook heel aardig. Nieuwe en oude mo dellen reddingboten werden op het doek gebracht, zo ook roei- en motorboten. Zij, die verzuimd hebben deze film te gaan zien, kunnen dit verzuim herstellen op maandag 11 aug. a.s. Dan wordt in hotel „Callant" wederom dit programma vertoond. Wij willen onze gasten er nog even op attent ma ken dat in Schagen elke donderdag op de week markt de Westfriese folklore is te bewonderen, met diverse bezienswaardigheden. Programma gra tis verkrijgbaar aan het kantoor V.V.V. De V.V.V. Den Helder organiseert excursies naar de Koninklijke Marine met film en een rondvaart door de havens. Alle inlichtingen kantoor V.V.V. Vrijdag 8 augustus tijdens de Alkmaarse kaas markt te 1 uur n.m. optreden van de Schermer dansgroep. VERBETERING Het is misschien wel van belang te weten dat er in de weg Amsterdam-Purmerend een verbetering tot stand wordt gebracht in de markering van de bochten. Van de zijde van de A.N.W.B. werd ons medegedeeld dat de bebakening van de bochten zal worden verbeterd door het aanbrengen van reflectorpalen en een asstreep. Men is reeds met het werk hieraan begonnen.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1