1918 CALLANTSOOG 1958 Een marathon Strandfeest Het parkeren 't Is u/eer voorbij Tot ziens Het nonchalante mensdom Verplaatsing stopplaatsen Ongevallen Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Een 9-tal badgasten dames en heren waven bereid gevonden om behulpzaam te zijn bij het organise ren van een grootscheeps opgezet strandfeest op vrijdag 15 augustus j.1. en dat naderhand nog een verlengstuk kreeg op zaterdagmorgen 16 augustus omdat het uitgebreide programma en de massa deelname, het niet mogelijk maakte om dit pro gramma op een dag af te werken. Vrijdagmorgen 15 augustus dan, een trieste och tend met een killige motregen, mocht de enthou siaste organisatoren niet weerhouden om toch het feest door te laten gaan. Gelukkig klaarde de lucht en werd het weer zo, dat het feest daardoor niet wérd verstoord. Van 8 tot 10 uur 's morgens ging Kees van Eek met zijn auto met de nodige populaire muziek het dorp rond om de deelnemers en deelneemsters bij elkaar te roepen. Het succes was niet gering. Voor de 7 te houden strandspelen melden zich niet minder dan 750 deelnemers (sters) die in verschil lende leeftijdsgroepen de strijd met elkaar aanbon den. De eerste groep van 30 kinderen tot 6 jaar moesten zandpoffertjes bakken. Eerste prijs winnares werd Tineke Fabèr, die vader en moeder met 'n pracht taart gelukkig kon maken. Tien anderen mochten een troostprijs in ontvangst nemen, bestaande uit repen chocolade en zakjes patates frites. Om half elf het 2e programma, een plastic em mertje op het hoofddragen, alle leeftijden, 97 deel nemers, hier was het M. Bart, die de taart in de wacht sleepte, met voor 9 kinderen een troostprijs Rond 100 jongelui hadden zich gemeld voor de aardappellepelloop. Jan Dinkla werd winnaar en verwierf een echt zilveren lepel, voor 9 anderen was ook hier een troostprijs beschikbaar. Voor het fopbrilspel waren 103 liefhebbers. Hier van is vooral door de omstanders zeer genoten. De allergekste capriolen werden gemaakt. Hier kwam Wim Dinkla als eerste uit de bus. Wim mocht de taart in ontvangst nemen, welke in de tent van hem en zijn makkers het einde wel heeft gevonden. Twaalf lieden die het tot 4e finale brachten kre gen een troostprijs. In de namiddag ging de groep van 10 tot 13 jaar de bal verwerpen. Deelname 110 meisjes en jon gens. Hier kregen 19 deelnemers een troostprijs en werd Bart van Noordennen kampioen. Opgemerkt wordt hierbij dat dit voor papa van Noordennen van zijn zoon Bart een Pyrrhus-overwinning werd, want pa kreeg door dit succes een paar „rondjes" te betalen. Touwtrekken, 139 deelnemers. Er werd zodanig getrokken dat het touw het begaf, maar de heer J. Vos, bleek over goed reservemateriaal te beschik ken. Hier moest de jury ook even hun krachten beproeven. Men mompelde dat er sabotage was gepleegd en een touwbreuk werd geconstateerd, gevolg, de juryleden beten in het zand. Het winnende vijftal werd Jan en Oebele Harms- ma, Renske de Boer en Rosewita en Ulrich Men- gelkoch. Hiervoor waren 10 troostprijzen beschikbaar. Het koppensnellen verwekte eveneens de nodige hilariteit, hiervoor waren 140 kinderen ingeschre- hakken". Uit dit grote gezelschap was Ingo Rösner winnaar van de eerste prijs. Er waren voor deze wedstrijd 60 troostprijzen, voorwaar geen kleinig heid. Deze namen allen te vermelden, dan was onze. Badbode veel te klein en moesten wij met extra pagina s uitkomen, en dat kan de bruin niet trek ken. De jury verzocht ons echter één uitzondering te maken en wel voor de 3-jarige Jeanine Tim merman, die zich zeker zeer dapper had geweerd en daarmede aller harten stal. De V.V.V. en enkele particulieren hebben het mo gelijk gemaakt dat de jury aan de 750 jongelui die aan de spelen deelnamen, een kleinere of grote prijs kon uitreiken. Zij brengen daar de V.V.V. en directie' van het Strandpaviljoen zeer hartelijk dank voor. Van de zijde van de V.V.V. danken wij de dames en heren die zich hiervoor beschikbaar hebben gesteld en veel werk hebben verricht. Vorige jaren werd het parkeren van auto's op het Dorpsplein geleid door de Gebr. Bakker. Deze hebben er dit jaar van afgezien dn nu is dan het parkeren vrij. We hebben nu enkele zondagen be leefd dat de autobestuurder vrijelijk zijn auto kon parkeren op het wel bij uitstek gunstige grasveld van het Dorpsplein. Wij hebben zo wel eens het genoegen om het par- keergedoe gade te slaan en dan moet het ons wel van het hart en vragen wij ons af hoe ongelukkig sommige autobestuurders hun auto plaatsen. Liet men deze mensen de vrije hand, dan was hetzelfde parkeerterreiii waar met goede wil enige tiental len auto's kunnen worden geparkeerd, in een om mezien vol. Wij krijgen dan zo de indruk dat men zegt, zie zo ik sta, een ander moet maar zien dat hij een plaats krijgt". Met de drukke zondagen grijpt de politie echter op tijd in en op deze wijze is het mogelijk dat het parkeren in ordelijke banen wordt geleid. Bij vele autobestuurders moet helaas de wetenschap nog worden opgewekt dat zij niet alleen op de wereld zijn. Hier is clan weer no. 10 van onze uitgave deze zomer en daarmede eindigt het verschijnen van onze Badbode. Wij hopen dat onze gasten die hier tot het einde van deze maand verblijven en zij die in begin september nog zullen komen, nog vele genoegelijke dagen aan het strand mogen door brengen. Wij komen zo mogelijk met de kerstdagen met ons kerstnummer uit, waarin wij U weer nieuws hopen te brengen van Callantsoog en bij U herinneringen oproepen van hetgeen U hier deze zomer heeft beleefd. De administrateur van de V.V.V. maakt gaarne van deze gelegenheid gebruik om afscheid van U te nemen en U een tot ziens toe te roepen. Telken jare zien wij hier weer oude en vertrouwde beken de gasten en hij twijfelt er niet aan dat ook het komende jaar weer velen van U terug zullen ko men naar onze badplaats Callantsoog. Volgend jaar biedt Callantsoog weer meer recrea tie-mogelijkheid waardoor de velen die wij dit jaar moesten teleurstellen, dan mogelijk een plaatsje kunnen vinden. Het was Dirk Vos zondag j.1. opgevallen, toen hij zijn schoonzoon behulpzaam was bij de ijsverkoop bij de strandtoegang bij de Abbestederweg, dat er op de parkeerplaats daar een jasje al enige tijd onbeheerd lag. Het werd er steeds voller zodat Vos tenslotte ingreep, wilde dat jasje niet onder een auto terecht komen. Groot moet zijn verwon dering zijn geweest toen hij dat jasje onderzocht, dat zich daarin een portefeuille bevond, met een vrij groot bedrag aan hollands bankpapier. Na de jas zorgvuldig te hebben opgeborgen verscheen na lange tijd een automobilist, die naar een jasje vroeg. Vos kon hem direct uit de droom helpen. Het bleek dat deze man 's morgens Callantsoog even had aangedaan en in Alkmaar tot d§ ontdek king kwam, dat zijn jasje en daarmede zijn geld, zich niet in clc auto bevond. Voor de verliezer een rijke dag dat deze jas in goede handen terecht is gekomen. —O—O—O De stopplaats v. d. Naco bij de strandweg is dezer dagen verplaatst. Het steeds toenemende verkeer eiste dit. Juist in de bocht was wel een ongewenste plaats om daar de bussen te laten stoppen. Voor de richting Schagen is nu de halte bij restaurant De Wijde Bliek en voor de richting Den Helder voor de winkel van S. Vogelzang. Men neme hier van goede nota. —O—O—O— Zaterdag j.1. tegen 5 uur in de namiddag, stonden wij weer bijna aan de rand van een verdrinkings- geval. Hoe dit ongeval heeft plaats gehad zal' wel nimmer precies bekend worden, maar een feit was het dat de 50-jarige Fritz Schutz, uit Essen, ver blijvende in Schagen, bijna om het leven was ge komen. In vrij verre staat van uitputting is deze persoon op het vrije strand aangetroffen, waar hij door politie en burgers werd opgenomen. Met een ziekenauto is deze persoon naar zijn tij delijke verblijfplaats gebracht. Het wegverkeer eist alle aandacht van de gebrui ker van de wegen. Zondag was een bromfietser de oorzaak van een lichte aanrijding op de Duin weg. Door onvoorzichtig achterom te kijken maak te hij een afwijkende beweging naar het midden van de rijweg, waar hij prompt werd gegrepen door een achteropkomende personenauto. Lichte schaafwonden waren het resultaat, waar mede deze bromfietser zich zelf gelukkig kon prij zen. —O—O—o—

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1