Secretarie omstreeks 1905. Huisjes bewoond door politie Okhuizen en kruidenier Hoek Sr. Gemeente-secretarie. Tot 1913 was het met het college van B. en W. in onze gemeente maar slecht ge steld. Burgemeester Hulst, de toenmalige burgemeester bezocht ons dorp alleen als er een raadsvergadering gehouden werd. De jonge paartjes werden door de wethou der getrouwd. Men besloot toen pogingen in het werk te stellen een eigen burgemeester te krijgen, hetgeen 24 febr. 1914 gelukte. Maar ook met die edelachtbare troffen we het slecht. Het gemeentehuis was hem te klein, hij bleef in Alkmaar wonen. 1 juli 1917 nam deze heer zijn ontslag, hetgeen voor de Callantsogers een grote opluchting was. De burgemeester, die hem opvolgde was van beter hout gesneden. Hij kwam in Callantsoog wonen en liet het gemeentehuis vergroten. De raadzaal, die door deze ver bouwing aan de secretarie toegevoegd werd, is 26 juli 1918 officieel door burgemeester Loving geopend. Maar zoals toen gebruike lijk was, bleef ook deze burgervader slechts enkele jaren in Callantsoog. De misère begon opnieuw, althans dat dachten de Callantsogers. Maar de heer Koster, die 30 oktober 1920 in onze gemeente kwam, dacht hier anders over. Hij heeft zeer veel voor de gemeente gedaan, maar al weer kwam aan die goede tijd een eind. Door een benoeming naar Winkel moest de heer Koster op 15 maart 1926 afscheid nemen van Callantsoog. 18 mei werd de „jongeheer" Breebaard hier ingehaald. De oude Callantsogers zagen zijn komst met gemengde gevoelens tegemoet. Zij verwachtten zeer weinig van zo'n jong „heertje". Maar zij vergaten dat de tijden veranderd waren; niet alleen werd de ge meente goed bestuurd, maar ook in het verenigingsleven waren de heer en mevrouw Breebaard op hun plaats. Node zag men hem dan ook vertrekken, Na zeer veel moeite (1772 maand waren wij zonder burgemeester) kwam de tijd van de heer Rehorst. Ook gedurende de oorlogsjaren heeft deze burgemeester zich een „burger vader" getoond. Na de oorlog volgde een benoeming op het eiland Texel. 15 nov. 1946 volgde burgemeester Correljé de heer Rehorst op. En voor het eerst in de geschiedenis van Callantsoog vierde de „burgemeester" zijn ambtsjubileum in Cal lantsoog. Plannen bestaan reeds een nieuw gemeentehuis te bouwen. Wij spreken wel namens de gehele burgerij als wij hopen dat deze plannen nog verwezenlijkt mogen wor den tijdens de ambtsperiode van de heer Correljé. Strandfeest. Vorige week organiseerde de heer Vos, strandexploitant, een kindermiddag. Schatgraven stond op het programma. Voor kinderen tot 6 jaar en voor kinderen van 7 tot 13 jaar. Per groep werden 10 troostprijzen en 5 hoofdprijzen gegeven. Deze laatsten gingen naar 1. Jantje Kip 1. Arie Kossen 2. Ankie Scholten 2. Berty Zuidscharwoude 3. Henny Kip 3. Afra v. d. Voo^t 4. Paul Berendsen 4. Mariska Kloosterboer 5. Annette Engelen 5. Janny v. d. Wey Van deze plaats een driewerf hoera voor de heer Vos. Vreemde valuta. Voor onze buitenlandse gasten bestaat de mogelijkheid hun valuta om te wisselen op het V.V.V.-kantoor. Hotelerie en toerisme. Over de waarde van de slaap is reeds veel geschreven. Hier volgen de meningen van een aantal prominenten uit de weieldgeschie- denis, meningen die zeer uiteenlopend zijn. Seneca Houdt de nacht zo kort mogelijk Benut een deel van de nacht om uw werkzaamheden overdag te verrichten. Hertog van Wellington Je moet er altijd uit op het ogenblik dat je je nog eens heerlijk zou willen omdraaien. Benjamin Franklin Wie laat opstaat, moet de hele dag hard lopen. Hendrik de vierde van Frankrijk Grote eters en lange slapers, zijn tot geen andere grote dingen in staat. Nietsche Ik vind slapen een moeilijke kunst Wil ik daarin ooit iets bereiken, dan moet ik de hele dag wakker blijven. Schoppenhauer Verkort de morgen niet door laat op te staan. Beschouw hem als de quintessens van het leven. Heer Herberg vindt, dat u zich tijdens uw vakantie in Callantsoog van al deze uitspra ken, stuk voor stuk, niets behoeft aan te trekken. U slaapt zoveel U zin hebt. Herberg Nieuws uit Groote Keeten. De agenda van volksspelen en strandfeestjes voor Groote Keeten (wijzigingen in verband met weersomstandigheden voorbehouden): 7 juli Hindernisbaan voor kinderen. 14 juli Touwtrekken voor mannen. 19 juli Zandhopen maken voor kinderen. Een bericht voor hengelsport liefhebbers: Hengelvergunningen voor alle wateren in eigendom van het Waterschap Polder Cal lantsoog, geldig voor een week of voor een heel seizoen, zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen de heer P. J. Kruisveld, Dijkgraaf v. d. Polder Callantsoog, Helmweg 21 de heer H. Meijer, machinist van de Polder Callantsoog, Helmweg 30; de heer H. Kruisveld, Helmweg 20, allen te Groote Keeten. Waterstanden. hoog water laag water za. 4 juli 6.23 18.50 0.17 12.47 zo. 5 juli 7.10 19.37 1.02 13.36 ma. 6 juli 7.55 20.22 1.44 14.23 di. 7 juli 8.35 21.04 2.34 15,09 wo. 8 juli 9.11 21.44 3.04 15.49 do. 9 juli 9.50 22.22 3.44 16,28 vr. 9 juli 10.25 22.59 4.23 16.56 Kort nieuws. De vissers beleven op de strekdammen goede dagen. Er wordt de laatste tijd nog al eens een scharretje, botje en een palinkje verschalkt. Een zeepier is een nuttig aas en voor hen die het nog niet mochten weten, deze exemplaren zijn verkrijgbaar bij J. Bart, Dorpsplein 3. De vorige week vrijdag hebben vele be jaarden van Callantsoog gebruik gemaakt van de gelegenheid, geboden door de kermis exploitanten te Schagen, kermis te vieren. Ondanks dat het juist die middag regende, waar wij tussen haakjes wel om verlegen waren, mocht het de pret niet drukken en zijn ze „lekker uit" geweest. Geslaagd Mej. L. Langeveld behaalde het diploma 3 jarige Handelsavondschool. Mej. A. Hoogschagen slaagde voor het ex amen costumiëre. De heer B. J. de Wilde verkreeg het onder wijzersdiploma en de heer Kees Raap deed eindexamen aan de Lagere Landbouwschool en slaagde met het hoogste aantal punten. Dymphke Zwaan en Hans Raap werden toegelaten tot de R.H.B.S. in Schagen. Allen van harte gefeliciteerd Postkantoor geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9- 12, 14- 15, 17.30- 18.30, za 10-13. Bibiliotheek Ma., di., wo., do., vr. van 7-8 uur. Uitlening in de O. L. School Het nieuwe kerkorgel, dat 7 juni j.1. in gebruik genomen werd. Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente Zondag 5 juli 10 u. v.m. Ds. H. W. de KnijfF, den Helder. 7.30 uur n.m. Ds. Terlaak Poot De zomergasten, die er reeds zijn, heten wij hartelijk welkom. Niet onmogelijk dat er weer vele goed bekenden van vorige jaren onder hen zijn. Juist met 't oog op hen, worden weer avonddiensten ingelegd. Ouders, van wie vader of moeder 's mor gens op de kleintjes moest passen, behoeven nu geen kerkloze zondag te lijden, maar kunnen „verbeurten". Gelooft maar dat wij blij zullen zijn U in onze samenkomsten te begroeten. Ten zeerste hopen wij, dat die dorpsgenoten, die de streekgewoonte volgden om in het zomerseizoen kerkvakantie te houden, met deze fatale gewoonte zullen breken. „Geef ons heden ons dagelijks brood": deze bede geldt niet alleen onze dagelijkse boter ham, maar ook het „Brood des Levens". Katholieke Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg, H. Mis 8.30 uur. 't Zand H. Mis 7, 8.30 en 10.30 uur. Ingezonden stukken Dit is het tweede jaar, dat wij onze vakantie in Callantsoog doorbrengen en naar wij hopen niet voor het laatst. Met genoegen las ik in de Badbode de uit nodiging als vakantieganger iets voor het blad te schrijven. Het is nu wel niet direkt waarom en hoe wij als vakantiegangers in Callantsoog zijn gekomen, maar over het prachtige resultaat van eensgezindheid om in enkele dagen tijds een bedrag van f 6300,voor het orgel bijeen te brengen. Nu zult U waarschijnlijk vragen, wat heeft dat met Uw vakantie te maken Wel, toen ik vorige week op het dorpsplein naar de muziek luisterde, dacht ik wat zou het fleurig staan, wanneer de muzikanten allemaal gekleed waren met een zelfde fleurig gekleurde shirt en stropdas, de heren in lange witte pantalon en de dames in witte rok. Om dit zelf te bekostigen zal voor de ver eniging voorlopig wel toekomst muziek blijven het bedrag van f 6300,ging door mijn gedachte. Zou het niet mogelijk zijn gezamelijk een bedrag bijeen te brengen voor de muziek van „ONS DORP" Een vakantieganger

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 2